Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ARKADAŞLARRRRRR.ben normelde 10 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum kistlerimden dolayı.bu diyette de 7.günüm.atak evresini dün bitirdim.doğum kontrol hapımın bitmesine 3 gün vardı daha bu sabah baktım adet olmuşum.doktorumu aradım gideceğim hemen ama randevuyu yarına alabildim.bu dyettele alakası varmıdır acaba.çünkü kullananlar bilir doğum kontrol hapı ile günü günene adet olunur.korktum şimdi:KK43::KK43:

Bugün dukan diyetine başlayalı tam 3 ay oldu. 3 aydır buradaki arkadasların azimlerine sahit olarak bende yılmadım. Hayatımda ilk defa bu kadar uzun süre diyet yaptım. Şu an tam 13 kilo verdim. son 2 haftadır gram oynamıyor hatta 1 kilo sürekli alıp veriyorum. o 1 kilo ile ne alıp veremedğim var anlayamadım :) 75 ile başladım şu an 62 ile 63 arasında gidip geliyor. Yılmak yok. benimle birlikte başlayan arkadaslar daha fazla verdiler ama ben çok fazla kaçamak yaptım. Kaçamak yapmazsanız dişinizi sıksanız 2 ayda rahat 15 kilo verirsiniz. yaşasın dukan diyet kardeşliği

harikasın süper motivasyon oldu bu bana:))

ARKADAŞLARRRRRR.ben normelde 10 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum kistlerimden dolayı.bu diyette de 7.günüm.atak evresini dün bitirdim.doğum kontrol hapımın bitmesine 3 gün vardı daha bu sabah baktım adet olmuşum.doktorumu aradım gideceğim hemen ama randevuyu yarına alabildim.bu dyettele alakası varmıdır acaba.çünkü kullananlar bilir doğum kontrol hapı ile günü günene adet olunur.korktum şimdi:KK43::KK43:

lanet doğum kontrol hapları ben de kullandım yıllarca.kilolarımın çogunun kaynağıdır o maalesef...diyetle ilgisi olabilir ama önemli birşey olacağını sanmıyorum...

ben uzun zamandır kullanıyorum ama ilginç bende kilo yapmadı.boyum 165 kilom bayağ bir süre 58 deydi ama evlendim bu yaz evlendikten sonra aldım kilo.63 olmuştum dukana başladım işte şimdi 60 ım devam ediyorum diyete ama bilmiyorum doktor ne diyecek paylaşırım burdan yarın inşallh güzel haberleri

selam arkadaşlar. dukan diyetine başlayalı 2 hafta oldu.4 günlük ataktan sonra 60.8 den 59 a düştüm. fakat hafta sonu 2 gün rejimi bozdum
ve tekrar 60.4 olmuşum. şu an ne yapmam gerekiyor? tekrar atakmı yapmalıyım yoksa seyir evresinden devammı etmeliyim?

ben uzun zamandır kullanıyorum ama ilginç bende kilo yapmadı.boyum 165 kilom bayağ bir süre 58 deydi ama evlendim bu yaz evlendikten sonra aldım kilo.63 olmuştum dukana başladım işte şimdi 60 ım devam ediyorum diyete ama bilmiyorum doktor ne diyecek paylaşırım burdan yarın inşallh güzel haberleri[/

.eminim kötü birşey olmadığından.olumlu düşün:KK8:

selam arkadaşlar. dukan diyetine başlayalı 2 hafta oldu.4 günlük ataktan sonra 60.8 den 59 a düştüm. fakat hafta sonu 2 gün rejimi bozdum
ve tekrar 60.4 olmuşum. şu an ne yapmam gerekiyor? tekrar atakmı yapmalıyım yoksa seyir evresinden devammı etmeliyim?

rejimi bozdum derken normal beslendiysen atakla başla derim ben .yok eğer kaçamaksa yaptığın seyire devam et.ve bir daha bozmamaya çalış canım:))

dukan maceralarim devam ediyor az önce bir ekmek yaptim..sicak oldugundanmidir bilmiyorum nefistiiiiii..resimde koyuyorum ..acele edip sicak kesitigim icin saniyorum ici öyle oldu biraz dinlendirseydim iyi olurdu ama :)) ama si dayanamadim iste..

Eki Görüntüle 327054

bu harika görünüyor canım,tarifini de vermişsin, annemle bana çok güzel olacak. baton kalıp yok evde normal tepside yapsak da olur değil mi? kalıbı yağlamak gerekiyor mu?

günaydın dukancılar :)
güçlendirmedeyim 2 öğün ödülümüz var o zamanlarda baklava, mantı, yaşpasta yiyebiliyormuyum ?
en çok özlediklerim

cevaplanmış sanırım sorun ama benim bildiğiö güçlendirmenin ilk yarısı 1 öğün haftada, ikinci yarısı 2 öğün.
öğünlerin ana yemek, içecek ve tatlıdan oluşabiliyor.bence saydıkların yenilebilir tabi ama sınırsız değil, bir yediğinden 2.tabak yememek lazım yaziyordu ya kitapta yada başka bir yerde okudum :KK1:
ben de kumpir falan yemek istiyorum o günleri görürsem..baklava,tiramisu falan var bir de listemde :KK52:

Merhaba arkadaşlar cuma günü başladığım atakta bugün son günüm atak döneminin hafta sonuna gelmesinden dolayı çok sıkıntı çektim o kadar çok sevdiğim şeye hayır dedim ki anlatamam :KK43: ama hiçbir şekilde diyet kurallarına aykırı davranmadım hatta canım kocam bile bana destek oldu ve pazar kahvaltısında yulaflı krep yedi :)... dün akşam duştan önce tartıldım 55,5 kg. sanırım seyir dönemi için hazırım 52 kg az kaldı ...
Bugün sabah ofise gelir gelmez saat 8:00 gibi yulaf kepeğinden krep ve ligth beyaz peynir yedim 9:00 gibi 1 adet haşlanmış yumurta yedim... keyfim yerinde öğlene haşlanmış tavuk ile yoğurt yemeyi planlıyorum....

Seyir dönemini 1 gün pp + 1 gün sp yapmayı planlıyorum ...

Seyir dönemi için eşiminde benimle yiyebileceği tariflere ihtiyacım var hergün ikimiz içinde ayrı şeyler düşünmek istemiyorum...

Özellikle; kurabiye, poaça, tatlı akşam yemeği için uygun tariflere ihtiyaç duyuyorum ... yardımlarınızı bekliyorum.

biz annemle beraber yapıyoruz, babam da çoğu zaman bizim yediklerimizi yiyor. annem bazen onun için nohut-barbunya falan yapıyor ama zaten seyire geçince sebze yemekleri de eklendiğinden gayet normal şeyler oluyor yeddiklerimiz. sadece yağsız yapmaya özen gösterceksin o kadar. yaptığımz yemeklerden örnek vereyim sana
karnıyarık (patlıcanı közleyerek)
kıymalı fasülye
mantar sote (tavuklu yada yumurtalı)
ayrıca yulaf kepeğinden sütlaç yaptım dün cok güzel olmuştu, kek tarifleri var. S+P gününde yemek için havuçlu kek tarifi vermiş arkadaşın biri.
google'a yaz, dukan yemek tarifleri diye, çıkan blogtaki yemeklere,tatlılara inanamayacaksın :KK34::KK56:

ya bırısıde bana cevap verse :KK43: meyvelı yogurt yıyebılıomuyum :KK43:

light meyveli yoğurtlar var,sütaşın. içinde 0 yağ,0 kolesterol,0 şeker diyor. ben acıktığımda yanımda varsa yiyorum arada, günde 2 taneye kadar.
bir de 2 kez light cola içtim, birinde dışarıdaydım ve yemek yiyememiştim, toplantılar vs vardı. çıkınca soluğu markette aldım ve light kola içmiştim eve gidene kadar tutsun diye.
diğeri de balık yiyecektim ve saf protein günümdeydim. salatasız balık doyurmazsa diye (yoğurt da yemem balık yanında, öyle gelmiş öyle gidiyor..) light kola almıştım.

bu arada 29.Aralıkta başladım, 3 gün atak ve bugün seyirin 16.günündeyim. yaklaşık 71 kilo ile başlamıştım, pazar sabahı 65,5 kilo gördüm tartıda :KK52:
hadi bakalım bool ---li bir hafta olsun hepimize inşallahh! En Büyük KK

rejimi bozdum derken normal beslendiysen atakla başla derim ben .yok eğer kaçamaksa yaptığın seyire devam et.ve bir daha bozmamaya çalış canım:))

teşekkür ederim cevapladığın için. sanırım benimki normal beslenme bile değildi. antep gezisindeydim ve kebap, baklava, antep fıstığının dibine vurdum. sanırım tekrar atak yapmam lazım.

teşekkür ederim cevapladığın için. sanırım benimki normal beslenme bile değildi. antep gezisindeydim ve kebap, baklava, antep fıstığının dibine vurdum. sanırım tekrar atak yapmam lazım.

of çok şahane:))))

Dukkancılarım merhaba, haftasonu nedeniyle giremedim. Umarım hepiniz iyisinizdir..

Benim diyet iyi gidiyor, dün biraz kaçamak yaptım ama bugün saf protein uyguluyorum allahtan kilo artışı yok aksine vermişim :) Demekki kaçamak değilmiş yaptığım :) değilse neydi bilemiyorum iki üç kaşık çorba tarzı bişeydi ama çok pişman oldum zaten.. Daha yapmam...
Yarın ps günüm olacak bi domatesli çorba yapıp çorbaya olan özlemimi ortadan kaldırıcam yanına da mantar dolma bi kaç tane ohh mis mis :)

Motivasyonunuzu yüksek tutun arkadaşlar... İstikrarlı bi şekilde devam edersek istediğimiz kilolara illaki ineceğiz... Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum....

bugün seyir evresinin 3. günündeyim. koca göbeğim halen duruyor yerinde. atakta inceldiğimi hissediyordum. ama son 3 gündür bir şişlik sormayın gitsin. regl şişliği desem değil. atağa başlarken bitmişti. çok abartılacak kaçamakta yapmadım. 1 bilemedin 2 kaşık kuru fasulye, minicik bir ısırık simit. sadece 6 tane antep fıstığı. valla hepsi bu kadar. sütüm, yoğurdum, peynirim hepsi light. kepekten ekmek yaptım kendime. bugün sabah 1 dilim dukan ekmeği, 2 tane minik domates ve çok azda peynir yedim. arada light sütle yaptığım kahvemi içtim. öğlen de yarım su bardağı kadar yoğurt ve çok az tere yedim. nasıl gidecek bu göbek ya.suyumu da içiyorum. ama hareket az. çalıştığım için gündüz yürüyemiyorum. of of

Bugün dukan diyetine başlayalı tam 3 ay oldu. 3 aydır buradaki arkadasların azimlerine sahit olarak bende yılmadım. Hayatımda ilk defa bu kadar uzun süre diyet yaptım. Şu an tam 13 kilo verdim. son 2 haftadır gram oynamıyor hatta 1 kilo sürekli alıp veriyorum. o 1 kilo ile ne alıp veremedğim var anlayamadım :) 75 ile başladım şu an 62 ile 63 arasında gidip geliyor. Yılmak yok. benimle birlikte başlayan arkadaslar daha fazla verdiler ama ben çok fazla kaçamak yaptım. Kaçamak yapmazsanız dişinizi sıksanız 2 ayda rahat 15 kilo verirsiniz. yaşasın dukan diyet kardeşliği

canım bende aynı durumdayım 16 ekimde başladım çok güzel kilo verdim nerdeyse bir aydır kilo veremiyorum bende tatlı kirizine girdim diyet çikolatalardan yedim ama ginede durdu ben hiç sporda yapmadım onada bağlıyorum biraz bu gün lesli yapmaya başlıycam bakalım fark edicekmiEn Büyük KK

öğlen menüm

1 adet light ton balığı
100 gr light yoğurt
2 adet kepek galetası

sağol bilge ya sende olmasan bırakırım ben bu duganı. öğün atlamıyorum başkalarının yaptığı gibi çok abartılı bir kaçamakta yapmadım ama sanki kilom aynı gibi geliyor biraz daha deniycem olmazsa belki diyet değiştiririm.

iyi geceleeer herkese

Diyeti bırakmak olmaz. Tartıda kilo kaybetmesek bile, inceliyoruz, ödem atıyoruz ve sıkılaşıyoruz. Her şeyden önce, sağlıklı besleniyoruz canım.

Ama hep diyorum hareket şart.

Burda sulu kar başladı. 2 akşam önce epeyce yürümüştüm. Yaklaşık 6 km yol yürüdüm. İyi ki de yürümüşüm 1 hafta yürüyüş yapamam gibi bu havada. Ben de evde stepperde çalışırım dedim. Tv izleyerek stepper yapıyorum :KK52: 19 lt damacanam bitti 5 günde :KK17:

Diyeti bırakmak olmaz. Tartıda kilo kaybetmesek bile, inceliyoruz, ödem atıyoruz ve sıkılaşıyoruz. Her şeyden önce, sağlıklı besleniyoruz canım.

Ama hep diyorum hareket şart.

Burda sulu kar başladı. 2 akşam önce epeyce yürümüştüm. Yaklaşık 6 km yol yürüdüm. İyi ki de yürümüşüm 1 hafta yürüyüş yapamam gibi bu havada. Ben de evde stepperde çalışırım dedim. Tv izleyerek stepper yapıyorum :KK52: 19 lt damacanam bitti 5 günde :KK17:

kesinlikle doğru.bu arada ne güzel su içmişsin bravo:KK9:su inanılmaz faydalı....

bugün seyir evresinin 3. günündeyim. koca göbeğim halen duruyor yerinde. atakta inceldiğimi hissediyordum. ama son 3 gündür bir şişlik sormayın gitsin. regl şişliği desem değil. atağa başlarken bitmişti. çok abartılacak kaçamakta yapmadım. 1 bilemedin 2 kaşık kuru fasulye, minicik bir ısırık simit. sadece 6 tane antep fıstığı. valla hepsi bu kadar. sütüm, yoğurdum, peynirim hepsi light. kepekten ekmek yaptım kendime. bugün sabah 1 dilim dukan ekmeği, 2 tane minik domates ve çok azda peynir yedim. arada light sütle yaptığım kahvemi içtim. öğlen de yarım su bardağı kadar yoğurt ve çok az tere yedim. nasıl gidecek bu göbek ya.suyumu da içiyorum. ama hareket az. çalıştığım için gündüz yürüyemiyorum. of of

Göbeğimiz eriyecek hayatım acele etme. Bize göbek yapan akşam yemeleri, beyaz ekmek, hamur işleri, hareketsizlik ve şekerdi. Bunlar hayatımızdan çıktığına göre bu göbekler gidecek. Ama hemen gitmez. O bölge dirençli. Zaman alacak erimesi ama eriyecek. Acele etme. Biz bu göbeği 1 haftada büyütmedik değil mi?

Süt ve süt ürünleri,
Merdiven inip çıkmak,
Yokuş çıkmak,
Sauna şort giymek ve bol bol su içip o bölgenin ısınıp terlemesini sağlamak göbek eritmekte son dere faydalı.

Zaten süt ve süt ürünlerinin delisi olduk :KK52:

kesinlikle doğru.bu arada ne güzel su içmişsin bravo:KK9:su inanılmaz faydalı....

bu arada bilqe sen karatay,a geçiş yapmış mıydın?sanki öyle birşey kalmış aklımda...

Henüz geçmedim aslında yarın geçiyorum ve yarından itibaren o şekilde beslenmeye başlıyorum ommur'cüm :KK34:

Su içiyorum ama bu su nereye gidiyor anlamıyorum açıkcası :18:

Henüz geçmedim aslında yarın geçiyorum ve yarından itibaren o şekilde beslenmeye başlıyorum ommur'cüm :KK34:

Su içiyorum ama bu su nereye gidiyor anlamıyorum açıkcası :18:

o gidecek yer bulur:))ben senin kilo verişini takip ediyorum.bu arada azminde takdir edilmeyecek gibi değil...karatay,a geçince de buraya uğra mutlaka....

X