Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Benim yaş pasta, puding ya da çikolataya karşı büyük bir düşkünlüğüm yok. O nedenle böyle tatlar aramıyorum ama regl dönemlerinde deli gibi açılıyor iştahım. Şekerr şekerrr diye diye dolanıyorum. O zaman bu dukanellayı kesin yaparım gibime geliyor. Şimdi canım hiç çekmedi :KK8: Kilo vermek için bazı şeylerden ödün vermek şart..

dukan diyetine başlamayı ben de düşünüyorum :44: yorumunuzu okudum tarifi de bi yerde görmüştüm yazıyım dedim:

DUKANELLA

1 yemek kaşığı kakao
2 yemek kaşığı süt
8 damla sıvı tatlandırıcı (damak tadına göre ayarlanabilir, toz tatlandırıcı da kullanılabilir)
5-6 damla fındık aroması (şart değil)

Hepsini iyice karıştırıyoruz.

ALTERNATİF DUKANELLA TARİFİ
(Yukarıdaki tarifi acı bulanlar için)

1 yemek kaşığı kakao
7 yemek kaşığı yağsız süt tozu
2 yemek kaşığı süt
1 yumurta akı
3 yemek kaşığı toz tatlandırıcı (damak tadına göre ayarlanabilir)
8 damla vanilya aroması

Hepsini iyice karıştırıp, cam bir kavanozda buz dolabında saklıyoruz.

çok teşekkür ederim, işte destek olmak bu kadar güzzeelllll

çok kötü geçen bir hafta sonu, deli gibi yemek, nurtopu gibi üç kilo, yeniden başlanan atak evresi.... bunalımlardayım.... isyanlardayım.... bu kadar aciz miyim sorgulamaktayım ::KK43:(

merhaba hanımlar atak evrem bitti bugün seyire gectim 84 le basladıgım atak evresini 81 le tamamladım bakalım seyirde neler olacak göbegimde gözle görülür bir kücülme oldu ben hiç bi diyette kendimi bukadar iyi hissetmemiştim dün esim ve kızlarla dısarı cıktık arabayı lahmacuncunun önüne parketti eyvah dedim yenilecem ama yenilmedim sadece ayran içtim onlar yedi

Öğlen gittim light süt tozu aldım kendime.
Dukanelle yapıcam işallah bu akşam.
Tatlı ihtiyacımı karşılar.

Birde TAKİTA tatlandırıcı aldım. Uygun mudur acaba kızlar. ?

belki 2 yerine 1 kaşık olabilirdi ama boşver takma.yemişsin ne güzel olmuştur kimbilir? genlde 1 tatlı kaşığı mısır unu oluyor tariflerde..

Çok saol moral oldu valla söylediklerin bana.

Merhaba arkadaşlar cuma günü başladığım atakta bugün son günüm atak döneminin hafta sonuna gelmesinden dolayı çok sıkıntı çektim o kadar çok sevdiğim şeye hayır dedim ki anlatamam :KK43: ama hiçbir şekilde diyet kurallarına aykırı davranmadım hatta canım kocam bile bana destek oldu ve pazar kahvaltısında yulaflı krep yedi :)... dün akşam duştan önce tartıldım 55,5 kg. sanırım seyir dönemi için hazırım 52 kg az kaldı ...
Bugün sabah ofise gelir gelmez saat 8:00 gibi yulaf kepeğinden krep ve ligth beyaz peynir yedim 9:00 gibi 1 adet haşlanmış yumurta yedim... keyfim yerinde öğlene haşlanmış tavuk ile yoğurt yemeyi planlıyorum....

Seyir dönemini 1 gün pp + 1 gün sp yapmayı planlıyorum ...

Seyir dönemi için eşiminde benimle yiyebileceği tariflere ihtiyacım var hergün ikimiz içinde ayrı şeyler düşünmek istemiyorum...

Özellikle; kurabiye, poaça, tatlı akşam yemeği için uygun tariflere ihtiyaç duyuyorum ... yardımlarınızı bekliyorum.

Hadi işallah kısa sürede sonuca ulaşacağından eminim.

ya bırısıde bana cevap verse :KK43: meyvelı yogurt yıyebılıomuyum :KK43:

Sütaş light meyveli yoğurtlar izinli.

Bugün dukan diyetine başlayalı tam 3 ay oldu. 3 aydır buradaki arkadasların azimlerine sahit olarak bende yılmadım. Hayatımda ilk defa bu kadar uzun süre diyet yaptım. Şu an tam 13 kilo verdim. son 2 haftadır gram oynamıyor hatta 1 kilo sürekli alıp veriyorum. o 1 kilo ile ne alıp veremedğim var anlayamadım :) 75 ile başladım şu an 62 ile 63 arasında gidip geliyor. Yılmak yok. benimle birlikte başlayan arkadaslar daha fazla verdiler ama ben çok fazla kaçamak yaptım. Kaçamak yapmazsanız dişinizi sıksanız 2 ayda rahat 15 kilo verirsiniz. yaşasın dukan diyet kardeşliği

Süpersin maşallah maşallah. Darısı bize.

Dukkancılarım merhaba, haftasonu nedeniyle giremedim. Umarım hepiniz iyisinizdir..

Benim diyet iyi gidiyor, dün biraz kaçamak yaptım ama bugün saf protein uyguluyorum allahtan kilo artışı yok aksine vermişim :) Demekki kaçamak değilmiş yaptığım :) değilse neydi bilemiyorum iki üç kaşık çorba tarzı bişeydi ama çok pişman oldum zaten.. Daha yapmam...
Yarın ps günüm olacak bi domatesli çorba yapıp çorbaya olan özlemimi ortadan kaldırıcam yanına da mantar dolma bi kaç tane ohh mis mis :)

Motivasyonunuzu yüksek tutun arkadaşlar... İstikrarlı bi şekilde devam edersek istediğimiz kilolara illaki ineceğiz... Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum....

Teşekkürler. İşallah ineceğiz istediğimiz kilolara.

dukana başlayalı ilk defa hasta oldum, boğazım şiş, antibiyotik ve dünyanın ilacını alıyorum
dün çorba içtim ve meyve yedim ama vicdan azabı çektim ki hemde nasıl...
2,5 yaşında oğlum var, eşim çok yoğun çalışıyor ve burda kimsemiz yok yani oğlumun tüm bakımı bana ait, biran önce iyileşmem lazım kısaca ama diyeti bozmayada kıyamıyorum, 3,5 aylık emeğim bu benim, öyle kararsızım ki öyle köşeye sıkışmış hissediyorum ki kendimi anlatamam :KK43:(((((

Canım sağlığın özellikle bebeğinin bakımı herşeyden önemli. Hiç düşünmezdim bozardım ben olsa. Geçmiş olsun.

slm arkadaşlar bende dukan diyetine bugün başladım biraz zorlanıyorum ama bu sefer başarırım inşallah

kolaylılkar dilerim.

merhaba hanımlar atak evrem bitti bugün seyire gectim 84 le basladıgım atak evresini 81 le tamamladım bakalım seyirde neler olacak göbegimde gözle görülür bir kücülme oldu ben hiç bi diyette kendimi bukadar iyi hissetmemiştim dün esim ve kızlarla dısarı cıktık arabayı lahmacuncunun önüne parketti eyvah dedim yenilecem ama yenilmedim sadece ayran içtim onlar yedi

Hadi bakalım asıl kilo verme dönemin şimdi başlıyor.

takita formtat 60 splendayla aynı formda kullanabilirsin..

ya arkadaslar bana atak evresı ıcın ornek menu yazabılır mısınız ? atakta ılk gunum ama acayıp acıktımmmmmmmmmmm :KK43: beklıorum yazıları

takita formtat 60 splendayla aynı formda kullanabilirsin..

Takita tablet tatlandırıcı yazıyor üzerinde. Formtat yazmıyor.

$takita-tablet-tatlandirici-650-tablet-500x500.jpg

çok kötü geçen bir hafta sonu, deli gibi yemek, nurtopu gibi üç kilo, yeniden başlanan atak evresi.... bunalımlardayım.... isyanlardayım.... bu kadar aciz miyim sorgulamaktayım ::KK43:(

üzme kendini sonuçta insanız ve hayatımız devam ediyor.nefsimiz bazen herşeyden öne geçiyor..sil baştan bu sefer çok daha kararlı başla.bir kere önüne gelen yemeği reddetiğinde daha güçlü hissediyorsun kendini..lütfen moralini yüksek tut..

İki sorum olacak siz değerli dukkancılarıma..

1.) Hani beyaz tavuk eti haşladığımızda yağ-tuz falan koymadan çıkan tavuk suyu ile çorba yapsam uygun mudur diyet için ? Yoksa tavuğun yağını mı içerir bilemedim...

2.) Takita 60 bulamadığım için sadece pasta kek vs için takita olandan aldım o da mı yasak ? Ama bi kere kekim için 2 kaşık kullandım bu arada :S Az öncede arkadaş sormuş ama benim de kafama takıldı... Sıvı tatlandırıcımda var realden almıştım diabet bölümünde değerleri uygun gibi ama oda mı yanlış acaba :S Ama bulamıyorum başka.....

ya arkadaslar bana atak evresı ıcın ornek menu yazabılır mısınız ? atakta ılk gunum ama acayıp acıktımmmmmmmmmmm :KK43: beklıorum yazıları

haşlanmış tavuk göğsü, baharatlarla tatlandırılmış
her türlü balık, kızartma değil tabiki ızgara yada fırında
rulo köfte (ben yapmadım ama görüntü harika)
$rulo+k%u002525C3%25B6fte.jpg
ciğer yapabilrsin soğanla soteleyip...

Neden böyle yaptın? Sorgulamalısın kendini. Sen kilo vermek istemiyor musun? Mağazaya girdiğinde beğendiğin her kıyafeti deneyebilmek, büyük beden reyonlarını aramak yerine her reyonda rahatça dolanabilmek, aynaya baktığında gülümsemek ve merdiven çıkarken off poff etmek yerine herkes gibi rahat rahat çıkmak istemiyor musun canım benim? Aciz miyim demek..Son pişmanlık fayda etmez bilirsin. Hatalardan ders çıkarmadıkça sık sık tekrarlanır aynı hatalar.

Kendine hakim olmak değil mesele biliyor musun? Beyinen zayıflamaya hazır olmak ve gerçekten kilo vermeyi istemek. Bunu yapabileceğine inanmak asıl mesele.

Bence sen hazır değilsin. Böyle bir bozup bir yapmakla ancak metabolizmanı harap edersin bitanem. Yapma böyle. Bak ben 122 kilo koca cüsseli biri olarak başladım diyete. Ben yemeyi sevmiyor muyum? Bayıla bayıla yerdim önceden. Ama şu an asla yemiyorum. Marketten geldim biraz önce. Karatay diyetine geçeceğim için sebze, badem, yoğurt ve tavuk aldım geldim. Acıkmıyorum normalde ama bu diyette kuruyemişe izin var diye badem aldım. Bikaç tane atıştıracağım gün içinde, onun dışında hiçbir şeyde gözüm yok.

İnan bana her şey sende bitiyor. Beynini ben zayıflayacağım diye inandırmadıkça, gerçekten bunu yapmak istemedikçe kilo veremezsin. Yediğin o yemekler seni geleceğinden uzaklaştırıyor. Oysa yaza sen de istediğin kıyafetlerle ve çok farklı bir şekilde girebilirsin. Düşün, karar ver ve uygula.

Herkes kilo verebilir. Sen aciz değilsin sadece zayıflayacağına inancın yok..

Yoğurt
Balık ızgara ya da fırında buğulama
Peynirli ya da lorlu omlet
Dukan ekmeği eşliğinde kahvaltı
Tavuk ızgara, haşlama
Köfte + yoğurt meze = naneli pul biberli sarmısaklı yoğurt olabilir
Biftek vsss

arkadasim sen ne zaman basladin ve nezaman dan sonra bu kacamaklari simdi kac kilosun yaptin bilmiyorum ama ben daha fena isyanlardayim 2 aydir zoooooorla dukana devam ediyorum ve 69 dan 64 e dustum ammaaaaaa gecen haftanin basinda babam ve annem geldi ve bende dukan mukan kalmadi herseyden yedim(.1 kere ekmek ve 1 kerede tatli olmak uzere)ve ne yapacagimi bilmiyorum bu bir haftanin sonunda 64 kg dan 65 800 e cikiverdim .elbette vucut sebzelerden dolayi su topladi ama hepsi su degildir tabii bu arada buraya girmeye hic firsatim olmadi bir kere bile giremedim cok yogun bir kosusturma icindeydim kendime ozel bisey bile pisiremedim .soyleyin bana ben simdi neeedeyim ,yarin yine ataktanmi baslamaliyim su anda S O S veriyorum cevaplarinizi bekliyorum

bilgecim bu arada seni de tebrik etmeden gecemiycem ne ara verdin o 8 kiloyu yine tartilmaya arami verdin ?8 kg dan sonra bi hafifliktir falan hissettinmi kendinde bayaaa bi dikkat ettin herhalde

bilgecim bu arada seni de tebrik etmeden gecemiycem ne ara verdin o 8 kiloyu yine tartilmaya arami verdin ?8 kg dan sonra bi hafifliktir falan hissettinmi kendinde bayaaa bi dikkat ettin herhalde

Sağol evperisi :KK34: Tartılmak aklıma gelmiyor nedense, hep dediğim gibi kıyafetler ve ayna benim ölçütüm. Çok ama çok hafifledim diyebilirim. Yayvan göbeğim toparlandı mesela bel çukurum ortaya çıktı, yatakta bile rahat rahat sağdan sola dönüyorum :KK1: İşte bütün bu etkenler beni hırslandırıyor, mutlu ediyor ve daha da kilo vermemi sağlıyor. Yani bu hafifleme ve rahatlama hissi muhteşem bişi.

Kıyafetleri giyerken daha şimdiden bi özgüven geldi diyebilirim. Hani o şiş mide yok, o yayvan göbek yok. Lüten arkadaşlar bu his çok güzel. Bunu siz de yaşayın ve azmedin, azmedelim. Hep birlikte zayıflayalım, lütfen :KK50:

arkadaslar su kilo cizelgesini nasil yapicam bi türlü anlamadim ingilizcem yok :KK43:

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/32323-kilo-cizelgesi-nasil-yapilir.html

Öncelikle, aşağıda verdiğim bilgilerin "tickerfactory.com" sitesinde yer alan çizelge için olduğunu belirtmeliyim.

1) http://www.tickerfactory.com/ezticke...r_designer.php
2) Açılan sayfanın altına doğru kategorileri göreceksiniz. Buradan weight loss bölümünü tıklayın.
3) Karşınıza toplam 13 sayfalık kilo çizelge çubuğu seçenekleri çıkacak. Sayfa numaralarını tıklayarak, ilgili sayfaya gidebilir ve size sunulmuş olan seçeneklerden birini seçebilirsiniz.
4) Çizelge çubuğunuzu seçtikten sonra (şekillerin yanındaki yuvarlaklara mouse ile tick koyacaksınız) Next tuşuna basarak ilerleyin.
5) Şimdi karşınıza yine bir çok sayfalı seçenekler çıkıyor. Bu kez çubuk kaydırıcısını seçeceksiniz. Yani kilonuzun çizelge üzerindeki hareketini gösterecek olan ikonu. Toplam 7 sayfada çeşitli seçenekler sizi bekliyor. Buradaki seçiminizi de yaptıktan sonra yeniden Next tuşuna basın.
6) Figüratif seçimleriniz bitti ve şimdi sıra form doldurmada...
7) Formun passsword / pin bölümünde şifrenizi oluşturun.
8) Şifre seçiminden sonra, formu doldururken aşağıdaki yönergeleri izleyin:
track bölümü için : weight seçilecek
weight units: kilogram seçilecek
your target : hedef kilonu yaz
your starting : başlangıç kilonu yaz
your current : geçerli kilonu (bugünkü kilonu) yaz
weight date : tarihi ay/gün/yıl formatında yazılacak
height unit : Metric S.I. seçilecek (bu şekilde yaptığında beden/kitle endeksin de çizelgede yer alır)
your height : Boy yazılacak. Mesela 1.65 sen ilk kutucuğa 1, ikinci kutucuğa 65yazmalısın. Kutucukların yanında m, ve cm göründüğünden emin ol.​
9) Formu doldurman bittikten sonra Next tuşuna bas.
10) Seçiminle oluşan çizelgen karşında!!! Şimdi sıra geldi çizelgeni, kk de imzana yapıştırmaya..
11) Çizelgenin altında çeşitli biçimlerde adres tipleri yer alır. Bunlardan urlile başlayanı, yani ilk kutucukta yer alanı ctrl+copy yaparak kopyala ve kontrol panelinde yer alan imza ayarlarındaki alana ctrl+paste yaparak yapıştır.
Ancak bu esnada çok dikkatli olmalısın. En sık hataya bu aşamada rastlıyorum. Adresin tamamını kopyalayamayan arkadaşlar, kilo çizelgelerine kavuşamıyorlar. Adresi kopyalarken url ile başlayıp url ile bittiğine, adresin olduğu kutucuğa bakarken en alt satıra kadar baktığına lütfen emin ol.

ıyilikler, a.s.

***** ÖNEMLı AÇIKLAMA ******

YENı FORMAT

ÇıZELGEYı OLUŞTURMA ŞEKLıNDE BıR DEĞıŞıKLıK YOK, ANCAK OLUŞTURDUĞUMUZ ÇıZELGEYı kkDAKı AYARLARIMIZA EKLEME FORMATI DEĞıŞTı.
YENı FORMAT ıÇıN; LÜTFEN AŞAĞIDAKı MESAJLARI OKUYUNUZ.

ÇıZELGE BıLGıNıZDE DEĞıŞıKLıK OLDUĞUNDA ıSE; ÇıZELGENıZı ıLK BAŞTAN OLUŞTURMALISINIZ.

1- Yeni formata göre yazılı açıklama

http://www.kadinlarkulubu.com/kadinl...eklenmesi.html

X