Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Merhaba kızlar. Bende 5 günlük atak yaptım şu an sebze+ proteindeyin ve ben 2PS yaptım. O şekilde devam edicem. Bana daha kolay olacak. Yanlız 7 günde sadece 700 gr verdim. Spor hiç yapamamıştım birde ben şu meyveli kalbim benecol diye yoğutrlar var meyveli onlardan yedim hergün 1 tane onlardan mı veremedim acaba. Hiç kaçamak yapmamıştım ama bu akşam 1 misket kadar kızımın çikolatasından yedim. Acaba yoğurttan mı kilo veremedim ben.

Ben 8 gunluk atakta 1.400verdim valla,hem de sifir kacmaksiz,o 5 kilo veren arkadaslari gorunce cok imreniyorum,umitsizlige kapiliyorum sanki bu diyet bana kilo verdirmicek gibime geliyo.seyirin 4.gunu bugun 200gram daha verdim ama 12 kilo boyle nasil gidicek=(

selam arkadaslar, 2 gündür dogru dürüst giremedim nete. misafirlerim vardi. yogun bi hafta sonunu kacamaksiz atlattim cok sükür. yeni baslayan veya kilosunun yavas gittigini düsünen arkadaslarimiz, hosgeldiniz öncelikle. herkesin metebolizma hizi farkli oldugu icin kilo veririmiz de ona göre oluyor. bide önceki diyet deneyimleriniz varsa benim gibi, vucut direnc sagliyor. biraz sabir ve kararlik gerek. vucut belli süreden sonra artik inatlasamayi birakip kilo vermeye baslicaktir. hem yeni baslamissiniz, moralinizi veremem nasil verilcek diyerek bozmayin sakin. kurallara uyduktan sonra elbet vereceksiniz. burda cok güzel kilolar veren arkadaslarimiz var, önceki sayfarli okursaniz eminim sizinde moraliniz düzelcek, daha bi hevesli yapacaksiniz diyeti. dile kolay 10 -15-20 kilo veren arkadaslarimiz var hemde uzuuuun aylar sürecinde degil. 3 ayda verdiler. zaman dedigin nedir ki su gibi akip gidiyor. sonra ahhh keske diyete sadik kalsaydim demektense zamanimizi kacamaksiz degerlendirmek gerek. seyirde ne kadar cabuk vermeye gayret edersek o kadar cabuk güclendirmeye geceriz. ben kendimden misal vereyim. eylülde baslamistim dukana... sonra bi nedenle birakmistim. toparlanmam uzun sürdü. carsamba gelirse 2.haftam olcak diyette. benle baslayan arkadaslardan bahsettim biraz önce. gercekten masallah cok güzel kilolar verdiler, rüya gibi bisey bu. bende diyeti bozmus olmasaydim suan ideal kilomda olabilirdim. pismanim ama yeniden basladim ve budefa cok kararliyim, allahin izniyle ideal kiloma ulasana kadarda burda olcam. canim ne cikolata istiyor ki ben cok severim, nede abur cubur. yemek desen. herseyi dukana göre ayarladiktan sonra hic sorun kalmiyor. simdiye kadar yedim de ne oldu. kilo üstüne kilo aldim. düzen geldi hayatima. en azindan ne yiyip ne yemedigimi biliyorum. herseyi mideye indirmiyorum. icim rahat. +lar olmuyormu oluyor ama moralimi hic bozmuyorum. bugün yarin ayni olsamda 2-3 gün sonra ---lere tekrar dönüyorum.

kacamak yapmamanizi tavsiye ediyorum. cünkü bi kasik tan ne olcak dedigimiz an, icimizdeki seytan amaaaan bi catalda sundan al, 1 börek ten ne olur dedirtmeye basliyor.. sonra arkasi geliyor.. sonuc pismanlik, karamsarlik, ve ben bu diyeti yapamiyorum deyip sonlandirmak oluyor... en kötüsü sonra fazlasiyla kilo alip kahrolmak. yani diyecegim su ki. eger gercekten kilonuzdan tamamen kurtulmak istiyorsaniz lütfen disinizi 3-4 ay (cok fazla kilosu olanlar) SIKIN sonra güclendirmeye gececeksiniz.orda zaten hergün 2 dilim ekmeginiz, 1 porsiyon meyveniz, haftada 2 gün ödül yemeginiz var. yani bunlar az seyler degilki. ben buna diyet demem. cünkü sinir yok bu diyette ac kalmak yasak. 2-3 ayda böyle gececek, sonra haftanin 6 günü sizin zaten 1 gün proteinde o kadar zorumuza gitmeyecektir herhalde :) bu diyetle yeme düzenimiz ve aliskanliklarimizda degisecektir. yani benim eskisi gibi cikolata yiyesim gelmiyor, abur cubur, cerez felan misafirlere koyuyorum ama 1 tane bile yemek icimden gelmiyor. zamanla alisiliyor canlar.. siz simdi sorun kendinize. ben bu kilolarimdan kurtulmak isitiyormuyum yoksa bunu birakip baska diyet yapip onu birakip bi digerine gecerek, tekrar eski düzene girip mutsuzmu olmak istiyorum diye.

söyle bi silkelenin arkadaslar, hep birlikte zayiflicaz insallah, karamsarliga düsmeyin hemen pes etmeyin. güzel günler bizi bekliyor. yaza fistik gibi olacaginizi düsünün. yükünüzün azalacagini, kendinizi bi kus kadar hafifleyecegini , daha saglikli daha mutlu olacaginizi, kendinizi aynanin karsinda artik daha bi güzel göreceginizi düsünün. ne kadar güzel bisey kendine güvenmek, her giydiginin üzerine cuk diye oturmasi, alisveris bile daha zevkli olacaktir. elinize 42-44-46 beden elbise alip gardorop da denerken, ayyy bu biraz dar oldu bi numara büyügünü verirmisiniz demiceksiniz. icine zar zor giripte dügmesini kapanmayacak pantolonlar, etegi giyipte fermuarini cekmeyeceginiz etekler olmicak. karar sizin arkadaslar.. biraz düsünsek seytanin bacagini kiracak kadar da azmetsek, hepsi gelip gecek.

cok konustum galiba ama napimmm msj olari okuyunca bunlari yazmak geldi icimden.. yarin görüsmek üzere herkese hayirli geceler... bolll ----li sabahlar diliyorum!

Günaydın kızlar.
Son bir haftadır vücudum acayip dirençte.
Ne artıyor ne azalıyor.
Bu sabah 71,4 çıktım yine. Bu hafta çok dikkat edicem. Zero içmicem bu hafta çünkü o beni etkiliyor diye düşünüyorum.
Sabah 1 haşlanmış yumurta yedim, Öğlen tavuk haşlama ve yoğurt yicem, akşam da yine de tavuk haşlama, tavuk çorbası ve yoğurt.

Birde dün akşam harika bir çorba yaptım ama biraz kafam karıştı.
2 yk mısır unu, 1 yum. sarısı, 2 yk yoğurt, 1 diş sarımsak rendesi bunları bir güzel çırptım. Krema gibi oluyor.
İçine çok yavaş şekilde tavuk suyunu ekledim. Toplam 5-6 bardak gibi.
Sonra içine tavuk parçaları ekledim pişmiş şekilde. Bikaç dakika kaynattım.
İnanılmaz güzel oldu ammmmaaaaa mısır unu miktarından dolayı tereddütlerim var.
Sizce uygunluğu nedir bu çorbanın.

arkadaşlar hafta sonu foruma giremedim.güzel güzel kilo verenler olmuş.koruma da beş kilo alanlarda..adı üstünde koruma herşey serbest diye suyunu çıkarmamak azım.zaten bu diyetle vücudumuzu belli bir disipline sokuyoruz neden yine midemizi çöp torbasına dönüştürelim.böbrekle ilgili birkaç şey okudum.biz ağırlıklı proteinle beslendiğimiz iiçin böbreklerde protein birikimi olacaktır.bu da benim gibi böbreğinde taş olanlara yeni taşcıklar demektir:))bunu ancak su miktarını artırarak yok edebiliriz.ben 6 ayda bir ağrılı bir şekilde taş düşüren biri olarak söylüyorum.su böbreğin dostudur.bu diyet sırasında veya başka zamanlarda suyun önemini unutmamalıyız.
bu arada 76,8 ile başladığım diyetimin şu an 21.günündeyim ve kilom 71,2 üstelik şu anda regl.in 3 günü:)))

kolay gelsin dukancanlar.......

Nedense sizin mesajlarını okumak bana güç veriyor.
Daha bir azimli olmamı sağlıyor.
Mesajlarınızın içinde sanki gizli bir motivasyon aracı var gibi hissediyorum.

Arkadaslarrrr

Seyir dönemindeyim 1 haftadir hatta gecti bile sanirim ama hic kilo veremeidm listede olmayan hic bir seyi yemiyorum.
Acaba yine 3gün atak yapip sonra seyire dönemine gecsem vücuduma sok yapmak icin ne dersiniz?

Arkadaslarrrr

Seyir dönemindeyim 1 haftadir hatta gecti bile sanirim ama hic kilo veremeidm listede olmayan hic bir seyi yemiyorum.
Acaba yine 3gün atak yapip sonra seyire dönemine gecsem vücuduma sok yapmak icin ne dersiniz?

bence su, yeşil çay ve yürüyüşü arttırmalısın...kilo verdiğini göreceksin.ben yürüyemiyorum ama evde bisiklet sürüyorum..kolay gelsin ..

amanı bu ne uzun mesaj okurken yoruldum.ama okudum ve söylediklerini hepsi doğru canım:))

galetası da güzel oluyor hatta krebini sevmeyen ben sıklıkla bunu yapıyorum..2 kaşık yulf 2kaşık lor peyniri 1 yum.beyazı
1 çimdik tuz,5 -6 kaşık süt...

ayyy sabah sabah baya döktürmüşsün ama tamamen yasadıklarımı anlatıosun bugun dukanımın ılk gunu :) atak evrem 5 gun bıtsede kurtulsam dıorum ıcımdennn :)) off yaa kılo alması kolay vermesı ne zor lanet bısı yaaaa :)

bence su, yeşil çay ve yürüyüşü arttırmalısın...kilo verdiğini göreceksin.ben yürüyemiyorum ama evde bisiklet sürüyorum..kolay gelsin ..

tsk ederim ommur.
Kitapta yesil cay icmelisiniz diye daha okuyamadim :/ ayrica günde 2litre su iciyorum kahve, cay haric. Bende isimden dolayi yürüyüse gidemyorum ama onada baslicam hevesim kacmaya basliyor böyle imrenmeye basladim offff hamur islerine...

günaydın dukancılar :)
güçlendirmedeyim 2 öğün ödülümüz var o zamanlarda baklava, mantı, yaşpasta yiyebiliyormuyum ?
en çok özlediklerim

ya ben atak evresındeyım arkadaslar henuz..actıvıa nın meyvelı yogurtlarından yıyebılıomuyum ?

güçlendirmedeyim 2 öğün ödülümüz var o zamanlarda baklava, mantı, yaşpasta yiyebiliyormuyum ?
en çok özlediklerim

güçlendirmenin ilk yarısında haftada 1 gün 1 öğün istediğin şeyi yiyebiliyorsun.bunu tatlı yiyerek değerlendirmek istiyorsan öyle yap ama abartma:)) ne güzel güçlendirmeye geçmişsin darısı başımıza diyelim o zaman....

en çok özlediklerim

Güçlendime evresini süre olarak ikiye ayırıp, birinci evrede haftada bir öğün ödül yemeği, ikinci evrede ise haftada iki öğün ödül yemeği hazırlayabilirsin. Ödül yemeği hazırlamakta serbestsin. Bir tatlı, bir tabak mantı olabilir. Ödül yemeklerinin ise iki şartı var; arka arkaya günlerde yememek ve üst üste iki tabak yememek. Dukan diyetinin ya hep ya hiç felsefesi gibi şartlarından biridir diyor Dukancığım ödül yemekleri için.Dukan ödül yemeklerini gün ışığı olarak tasvir etmiş. Kilomuz sabitlenene kadar normal hayata geçmeden önce bir adımdır, alıştırmadır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…