Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Günaydın kızlar.
Son bir haftadır vücudum acayip dirençte.
Ne artıyor ne azalıyor.
Bu sabah 71,4 çıktım yine. Bu hafta çok dikkat edicem. Zero içmicem bu hafta çünkü o beni etkiliyor diye düşünüyorum.
Sabah 1 haşlanmış yumurta yedim, Öğlen tavuk haşlama ve yoğurt yicem, akşam da yine de tavuk haşlama, tavuk çorbası ve yoğurt.

Birde dün akşam harika bir çorba yaptım ama biraz kafam karıştı.
2 yk mısır unu, 1 yum. sarısı, 2 yk yoğurt, 1 diş sarımsak rendesi bunları bir güzel çırptım. Krema gibi oluyor.
İçine çok yavaş şekilde tavuk suyunu ekledim. Toplam 5-6 bardak gibi.
Sonra içine tavuk parçaları ekledim pişmiş şekilde. Bikaç dakika kaynattım.
İnanılmaz güzel oldu ammmmaaaaa mısır unu miktarından dolayı tereddütlerim var.
Sizce uygunluğu nedir bu çorbanın. :KK56:

belki 2 yerine 1 kaşık olabilirdi ama boşver takma.yemişsin ne güzel olmuştur kimbilir? genlde 1 tatlı kaşığı mısır unu oluyor tariflerde..

Merhaba arkadaşlar cuma günü başladığım atakta bugün son günüm atak döneminin hafta sonuna gelmesinden dolayı çok sıkıntı çektim o kadar çok sevdiğim şeye hayır dedim ki anlatamam :KK43: ama hiçbir şekilde diyet kurallarına aykırı davranmadım hatta canım kocam bile bana destek oldu ve pazar kahvaltısında yulaflı krep yedi :)... dün akşam duştan önce tartıldım 55,5 kg. sanırım seyir dönemi için hazırım 52 kg az kaldı ...
Bugün sabah ofise gelir gelmez saat 8:00 gibi yulaf kepeğinden krep ve ligth beyaz peynir yedim 9:00 gibi 1 adet haşlanmış yumurta yedim... keyfim yerinde öğlene haşlanmış tavuk ile yoğurt yemeyi planlıyorum....

Seyir dönemini 1 gün pp + 1 gün sp yapmayı planlıyorum ...

Seyir dönemi için eşiminde benimle yiyebileceği tariflere ihtiyacım var hergün ikimiz içinde ayrı şeyler düşünmek istemiyorum...

Özellikle; kurabiye, poaça, tatlı akşam yemeği için uygun tariflere ihtiyaç duyuyorum ... yardımlarınızı bekliyorum.

selam arkadaslar, 2 gündür dogru dürüst giremedim nete. Misafirlerim vardi. Yogun bi hafta sonunu kacamaksiz atlattim cok sükür. Yeni baslayan veya kilosunun yavas gittigini düsünen arkadaslarimiz, hosgeldiniz öncelikle. Herkesin metebolizma hizi farkli oldugu icin kilo veririmiz de ona göre oluyor. Bide önceki diyet deneyimleriniz varsa benim gibi, vucut direnc sagliyor. Biraz sabir ve kararlik gerek. Vucut belli süreden sonra artik inatlasamayi birakip kilo vermeye baslicaktir. Hem yeni baslamissiniz, moralinizi veremem nasil verilcek diyerek bozmayin sakin. Kurallara uyduktan sonra elbet vereceksiniz. Burda cok güzel kilolar veren arkadaslarimiz var, önceki sayfarli okursaniz eminim sizinde moraliniz düzelcek, daha bi hevesli yapacaksiniz diyeti. Dile kolay 10 -15-20 kilo veren arkadaslarimiz var hemde uzuuuun aylar sürecinde degil. 3 ayda verdiler. Zaman dedigin nedir ki su gibi akip gidiyor. Sonra ahhh keske diyete sadik kalsaydim demektense zamanimizi kacamaksiz degerlendirmek gerek. Seyirde ne kadar cabuk vermeye gayret edersek o kadar cabuk güclendirmeye geceriz. Ben kendimden misal vereyim. Eylülde baslamistim dukana... Sonra bi nedenle birakmistim. Toparlanmam uzun sürdü. Carsamba gelirse 2.haftam olcak diyette. Benle baslayan arkadaslardan bahsettim biraz önce. Gercekten masallah cok güzel kilolar verdiler, rüya gibi bisey bu. Bende diyeti bozmus olmasaydim suan ideal kilomda olabilirdim. Pismanim ama yeniden basladim ve budefa cok kararliyim, allahin izniyle ideal kiloma ulasana kadarda burda olcam. Canim ne cikolata istiyor ki ben cok severim, nede abur cubur. Yemek desen. Herseyi dukana göre ayarladiktan sonra hic sorun kalmiyor. Simdiye kadar yedim de ne oldu. Kilo üstüne kilo aldim. Düzen geldi hayatima. En azindan ne yiyip ne yemedigimi biliyorum. Herseyi mideye indirmiyorum. Icim rahat. +lar olmuyormu oluyor ama moralimi hic bozmuyorum. Bugün yarin ayni olsamda 2-3 gün sonra ---lere tekrar dönüyorum.

Kacamak yapmamanizi tavsiye ediyorum. Cünkü bi kasik tan ne olcak dedigimiz an, icimizdeki seytan amaaaan bi catalda sundan al, 1 börek ten ne olur dedirtmeye basliyor.. Sonra arkasi geliyor.. Sonuc pismanlik, karamsarlik, ve ben bu diyeti yapamiyorum deyip sonlandirmak oluyor... En kötüsü sonra fazlasiyla kilo alip kahrolmak. Yani diyecegim su ki. Eger gercekten kilonuzdan tamamen kurtulmak istiyorsaniz lütfen disinizi 3-4 ay (cok fazla kilosu olanlar) sıkın sonra güclendirmeye gececeksiniz.orda zaten hergün 2 dilim ekmeginiz, 1 porsiyon meyveniz, haftada 2 gün ödül yemeginiz var. Yani bunlar az seyler degilki. Ben buna diyet demem. Cünkü sinir yok bu diyette ac kalmak yasak. 2-3 ayda böyle gececek, sonra haftanin 6 günü sizin zaten 1 gün proteinde o kadar zorumuza gitmeyecektir herhalde :) bu diyetle yeme düzenimiz ve aliskanliklarimizda degisecektir. Yani benim eskisi gibi cikolata yiyesim gelmiyor, abur cubur, cerez felan misafirlere koyuyorum ama 1 tane bile yemek icimden gelmiyor. Zamanla alisiliyor canlar.. Siz simdi sorun kendinize. Ben bu kilolarimdan kurtulmak isitiyormuyum yoksa bunu birakip baska diyet yapip onu birakip bi digerine gecerek, tekrar eski düzene girip mutsuzmu olmak istiyorum diye.

Söyle bi silkelenin arkadaslar, hep birlikte zayiflicaz insallah, karamsarliga düsmeyin hemen pes etmeyin. Güzel günler bizi bekliyor. Yaza fistik gibi olacaginizi düsünün. Yükünüzün azalacagini, kendinizi bi kus kadar hafifleyecegini , daha saglikli daha mutlu olacaginizi, kendinizi aynanin karsinda artik daha bi güzel göreceginizi düsünün. Ne kadar güzel bisey kendine güvenmek, her giydiginin üzerine cuk diye oturmasi, alisveris bile daha zevkli olacaktir. Elinize 42-44-46 beden elbise alip gardorop da denerken, ayyy bu biraz dar oldu bi numara büyügünü verirmisiniz demiceksiniz. Icine zar zor giripte dügmesini kapanmayacak pantolonlar, etegi giyipte fermuarini cekmeyeceginiz etekler olmicak. Karar sizin arkadaslar.. Biraz düsünsek :KK47:seytanin bacagini kiracak kadar da azmetsek, hepsi gelip gecek.

Cok konustum galiba ama napimmm msj olari okuyunca bunlari yazmak geldi icimden.. Yarin görüsmek üzere herkese hayirli geceler... Bolll ----li sabahlar diliyorum!

çok teşekkür ederim ya sabah sabah iyi motive oldum.bu gün tam bir hafta oldu 2 kilo vermiştim cumaya kadar.ama haftasonu hiç verememişim.onu görünce canım sıkılmıştı sabah ama kararlıyım bozmayacağım

ya bırısıde bana cevap verse :KK43: meyvelı yogurt yıyebılıomuyum :KK43:

atakta isen yemesen iyi olur arkadaşım...sonuçta hazır yoğurtlarda kıvam arttırıcı maddeler var karbonhidrat içeren.yine meyve yasak biliyorsun..iyi bir tavsiye değil ama yine de çok tatlı ihtiyacımı ben 1 çay bard.zero içerek gideriyordum atakta...

ya bıde yulaflı kepekten krep yaparken yumurtanın sarısınıda koysak bı sorun olur mu ?

Ben %0,1 yağlı bir yoğurt kullanıyorum ( marka belirtmekten çekindim yasak olabilir) ama bir çok markette var pembe kaseli 200gr yoğurtlar. Yulaf kepeği ile yapılan krepte ben yumurtanın tamamını kullanıyorum. Haşlama yumurtada da tamamını yiyorum sarısını atmaya içim elvermiyor...

selam arkadaslar, 2 gündür dogru dürüst giremedim nete. misafirlerim vardi. yogun bi hafta sonunu kacamaksiz atlattim cok sükür. yeni baslayan veya kilosunun yavas gittigini düsünen arkadaslarimiz, hosgeldiniz öncelikle. herkesin metebolizma hizi farkli oldugu icin kilo veririmiz de ona göre oluyor. bide önceki diyet deneyimleriniz varsa benim gibi, vucut direnc sagliyor. biraz sabir ve kararlik gerek. vucut belli süreden sonra artik inatlasamayi birakip kilo vermeye baslicaktir. hem yeni baslamissiniz, moralinizi veremem nasil verilcek diyerek bozmayin sakin. kurallara uyduktan sonra elbet vereceksiniz. burda cok güzel kilolar veren arkadaslarimiz var, önceki sayfarli okursaniz eminim sizinde moraliniz düzelcek, daha bi hevesli yapacaksiniz diyeti.!

arkadasim yazdiklarin cok dogru..tesekkürler hatirlatmalarin icin

teşekkür ederim tarif için gelecek hafta ben de deneyeyim;benim de mutfakla aram hiç iyi değil ama 7 gündür ekmeksiz kalınca bugün krep yapmayı bari deneyeyim dedim,birazcık tuz ekledim nefis oldu hem 4 kaşık yulafla yaptım ikisini de yarın kahvaltıda yemeyi planlıyorum:)) yarın benimde sebze+protein günüm bugün köfte yapmıştım ama tadını sevmedim:KK43:(yarın sebzeli et sote yapmayı planlıyorum;yanına da sarımsaklı,soğanlı patlıcan kavurması:))
bu arada benim bugün kilomda gram oynama olmamış,başladığımdan beri hiç kaçamak yapmadım kaç gündür eksileri görünce bugün canım sıkıldı:KK43:( sende durumlar nasıl?

olucak arada öyle..benim agir gidiyor,gidicek..tamamen guclendirme yapmasamda ona yakin yapiyorum cunku bebegimi besliyorum..ama yinede 1 haftada 2bucuk kilo verdim..simdiden sonra daha yavas olur eminim ama cok acele etmeden dogum sonrasi vucud zaten yipraniyor ve bicok seyim eksik vucudumda kati bir diyettle dahada vucudumu hirpalamak istemiyorum..ama yinede hic kacamak yapmadim bende..guclendirmede olan 2 dilim ekmegi söyle tükettim mesela kendim yaptim ekmegimi yulaf kepekli ezmeli ve tam bugday unu ile..hafta ici disarida yemek yedigimde nasil basardim anlamiyorum baligin yaninda cok guzel bir makarna vardi normalde mönüde ben onu koydurmadim parasini ödedim sadece baligi yedim..mucize:) dukani iyi anladigimi saniyorum..bakalim 3.aynin sonundaneler gorucem tartida

Merhaba arkadaşlar cuma günü başladığım atakta bugün son günüm atak döneminin hafta sonuna gelmesinden dolayı çok sıkıntı çektim o kadar çok sevdiğim şeye hayır dedim ki anlatamam :KK43: ama hiçbir şekilde diyet kurallarına aykırı davranmadım hatta canım kocam bile bana destek oldu ve pazar kahvaltısında yulaflı krep yedi :)... dün akşam duştan önce tartıldım 55,5 kg. sanırım seyir dönemi için hazırım 52 kg az kaldı ...
Bugün sabah ofise gelir gelmez saat 8:00 gibi yulaf kepeğinden krep ve ligth beyaz peynir yedim 9:00 gibi 1 adet haşlanmış yumurta yedim... keyfim yerinde öğlene haşlanmış tavuk ile yoğurt yemeyi planlıyorum....

Seyir dönemini 1 gün pp + 1 gün sp yapmayı planlıyorum ...

Seyir dönemi için eşiminde benimle yiyebileceği tariflere ihtiyacım var hergün ikimiz içinde ayrı şeyler düşünmek istemiyorum...

Özellikle; kurabiye, poaça, tatlı akşam yemeği için uygun tariflere ihtiyaç duyuyorum ... yardımlarınızı bekliyorum.

1.sayfada dukantariflerinin oldugu bir link var..istersen oradan bir bak ..eminim alternatifler vardir..birde facede dukan tariflerinin oldugu bir sayfa var..fatagrafli cok guzel tarifler var..tavsiye ederim..herkese acik oldugu icin face üylelik gerekmiyor kolay gelsin

kızlar bugün seyirimin yedinci günü seyirde hiç tartılmadım neredeyse sanki hiç kilo verememişim gibi gelito seyirde.reglim su an bir an once bitsede tartılsam diyorum.dukan kahvaltımı yaptım birazda yanıma aldım okulda cocuklarla beslenme saatınde yemek için.diyet gayet iyi bırakmayı asla düşünmüyorum bu kadar kolay başka diyet bulamam çünkü:))

arkadaşlar seyir devresini kısa bir özeti.....

Artık Dukan diyetinin mantığını kavradınız. Şimdi ikinci evreye geliyoruz ve yiyebilecekleriniz listenizde artık sebzelerde var. Yanılmamanız gereken önemli nokta sadece sebze tüketemeyeceğinizdir. Bu evre dönüşümlü devam eder. Sebze+protein ve saf protein dönüşümüdür. Süre ise 5 gün sebze ve protein tüketmek, 5 gün saf protein tüketmek olabilir. Bu sıkıcı ve takibi zor gelirse 1 gün sebze ve protein, 1 gün saf protein şeklinde de uygulayabilirsiniz. İki yöntem de sonuç açısından aynıdır. Kilo verim hızı farklı olsa da sonuçta aynı miktar kilo verirsiniz. Fazla kilolarınız yok ise ve kilo vermekte acele etmiyorsanız bir diğer yöntemde haftanın 5 günü sebze ve protein diğer 2 günü ise -pazartesi, perşembe- saf protein tüketmektir. Bu evrede yulaf kepeği miktarını biraz arttırıp 2 çorba kaşığı tüketmelisiniz. Egzersiz de biraz arttırarak günde 30 dakikalık yürüyüşler yapmalısınız. Vücudunuz bu aç döneme çok sıkı cevap verirde kilo vermenizde durma olursa egzersizi 4 gün için 60 dakikaya çıkarın. Su içmeyi de unutmayın.
Peki izin verilen sebzeler hangileri; enginar, kuşkonmaz, patlıcan, pancar, brokoli, lahana (her türü), havuç, kereviz, hindiba, radika, kabak, salatalık, rezene, taze fasülye, pırasa, mantar, soğan, biber, balkabağı, turp, salata yeşillikleri, soya fasülyesi, ravent, ıspanak, şalgam, pazı, domates, şalgam.
Bu sebzeleri tüketmekte sınırsızsınız, yine de miktarları konusunda abartılı olmayın. Çünkü sebzeler vücudta su tuttuklarından atak evresinden seyir evresine geçtiğinizde kilo vermenizde durma hatta bir miktar kilo almanız gerçekleşebilir. Bu sebeple listedeki sebzeleri her öğünde olmamak şartı ile ve protein ile beraber tüketmeyi atlamayın. Sebzeleri çiğ tüketmeye çalışın ya da buharda pişirmeyi deneyin. Böylelikle onlardan maksimum fayda sağlarsınız.
Seyir evresi en kritik evredir, istenilen kiloya ulaşılır. Dukan’a göre ortalama olarak haftada bir kilo verebilirsiniz.

PAZARTESI
SABAH:500 gr mild kefir (malzeme eksikligim vardi,elimde olan light ürünle yetindim)

ÖGLE:120gr sade somon baligi

AKSAM:bir kase yogurt icierisine 2 yumurta ve 1,5 yk yulaf kepegi

3lt su

SPOR 20 dakika yürüyüs

SALI
SABAH:2dilim cemensiz pastirma,1 yumurta,1yk yagsiz tuzsuz lor,1minik salatalik tursusu, 4minik krep

ÖGLE:peynir soslu balik

ara:1 yumurta 2 krep

AKSAM:ceyrek tavuk gögsü minik sos tabaginda yogurt ile

3lt su

SPOR30 dk yürüyüs

mekik 50

duvar sinavi 30

30 ar defa yine bel hareketi

CARSAMBA
SABAH:ceyrek tavukgögsü ,yogurt, 1 yk lor ve kirmizi biber ve naneyi karistirip bir tabak hazirladim..yaninda avuc ici büyüklugunde 3 yulafli krep

ara:1 kahve...............yumurta

ÖGLE:bir servis balik

ara:1 bardak kefir

AKSAM:saganda yumurta yk lor ve yogurt esliginde

birazdan asagidaki minik fincandaki muhtesem kokan tatliyi yicem
SPOR sabah 40 aksam 60 dk toplamda 100dk yürüyüs :)

PERSEMBESABAH: saganda ton balikli 1 yumurta

ara: bir kase yulafli yaptigim tatli

ÖGLE:ne yemegim nede hazirlamaya vaktim vardi..yine bir kase ayni tatlidan yedim..

AKSAM:400 gr uzeri bol baharakli balik

ara : 1 bardak kefir

SPOR yok!!

3ltden fazla su

CUMA
SABAH:beyaz peynir,4 tane cherry domates, 4/1 paprika,2-3sap maydanoz,yarim sosis

ÖGLE:peynir,yogurtlu biber,yarim sosis

ara:yulafli light sütlac

AKSAM:1yk kasigi et (cok az birkac catal) salata

SPOR YOK !!

3ltden fazla su

CUMARTESI
SABAH:maydonozlu saganda 2 yumurta

ara:yulafli light tatli

ÖGLE:avuc icinden biraz kücük peynir,1 kaynatilmis sosis

AKSAM:izgara balik

SPOR YOK!! *hareketli birgün:KK66:

PAZAR
SABAH: 1 kase süt ile haferfleks

ara:minicik bir kase yulafli tatli

ÖGLE:3 pastirma,kk keci peyniri ile sagan 2 yumurta

AKSAM:bir tabak salata bir dilim dukan ekmegi,kk buyuklugunde dukan keki

SPOR 40 dk yürüyüs

09.01 de basladim 16.01 ..1 haftada bu mönüyle 2kilo verdim
*reglim gecikti..belki daha fazla olabilirdi haftanin sonunda verdigim kilo..ama hic moralim bozulmuyor..cunku artik biliyoruz regl siskinligimizi:)

HAFTAM BÖYLEYDI:KK66:

seyir döneminde ceviz, kuru kayısı, kuru incir, fındık gibi şeyleri az da olsa yemek mümkünmü ?

PAZARTESI
SABAH:500 gr mild kefir (malzeme eksikligim vardi,elimde olan light ürünle yetindim)

ÖGLE:120gr sade somon baligi

AKSAM:bir kase yogurt icierisine 2 yumurta ve 1,5 yk yulaf kepegi

3lt su

SPOR 20 dakika yürüyüs

SALI
SABAH:2dilim cemensiz pastirma,1 yumurta,1yk yagsiz tuzsuz lor,1minik salatalik tursusu, 4minik krep

ÖGLE:peynir soslu balik

ara:1 yumurta 2 krep

AKSAM:ceyrek tavuk gögsü minik sos tabaginda yogurt ile

3lt su

SPOR30 dk yürüyüs

mekik 50

duvar sinavi 30

30 ar defa yine bel hareketi

CARSAMBA
SABAH:ceyrek tavukgögsü ,yogurt, 1 yk lor ve kirmizi biber ve naneyi karistirip bir tabak hazirladim..yaninda avuc ici büyüklugunde 3 yulafli krep

ara:1 kahve...............yumurta

ÖGLE:bir servis balik

AKSAM:saganda yumurta yk lor ve yogurt esliginde

birazdan asagidaki minik fincandaki muhtesem kokan tatliyi yicem
SPOR sabah 40 aksam 60 dk toplamda 100dk yürüyüs :)

PERSEMBESABAH: saganda ton balikli 1 yumurta

ara: bir kase yulafli yaptigim tatli

ÖGLE:ne yemegim nede hazirlamaya vaktim vardi..yine bir kase ayni tatlidan yedim..

AKSAM:400 gr uzeri bol baharakli balik

ara : 1 bardak kefir

SPOR yok!!

3ltden fazla su

CUMA
SABAH:beyaz peynir,4 tane cherry domates, 4/1 paprika,2-3sap maydanoz,yarim sosis

ÖGLE:peynir,yogurtlu biber,yarim sosis

ara:yulafli light sütlac

AKSAM:1yk kasigi et (cok az birkac catal) salata

SPOR YOK !!

3ltden fazla su

CUMARTESI
SABAH:maydonozlu saganda 2 yumurta

ara:yulafli light tatli

ÖGLE:avuc icinden biraz kücük peynir,1 kaynatilmis sosis

AKSAM:izgara balik

SPOR YOK!! *hareketli birgün:KK66:

PAZAR
SABAH: 1 kase süt ile haferfleks

ara:minicik bir kase yulafli tatli

ÖGLE:3 pastirma,kk keci peyniri ile sagan 2 yumurta

AKSAM:bir tabak salata bir dilim dukan ekmegi,kk buyuklugunde dukan keki

SPOR 40 dk yürüyüs

09.01 de basladim 16.01 ..1 haftada bu mönüyle 2kilo verdim
*reglim gecikti..belki daha fazla olabilirdi haftanin sonunda verdigim kilo..ama hic moralim bozulmuyor..cunku artik biliyoruz regl siskinligimizi:)

HAFTAM BÖYLEYDI:KK66:

tatlım kaç kilosun sen??ve kaç kiilo verdin toplamda

72 ile basladim simdi 70..hedef 15 kilo vermek.. 7 kilosu dogum kilosu desem digerleri normal keyif kilosuydu heralde..cok olmadigi icin göze batmiyordu

Bugün dukan diyetine başlayalı tam 3 ay oldu. 3 aydır buradaki arkadasların azimlerine sahit olarak bende yılmadım. Hayatımda ilk defa bu kadar uzun süre diyet yaptım. Şu an tam 13 kilo verdim. son 2 haftadır gram oynamıyor hatta 1 kilo sürekli alıp veriyorum. o 1 kilo ile ne alıp veremedğim var anlayamadım :) 75 ile başladım şu an 62 ile 63 arasında gidip geliyor. Yılmak yok. benimle birlikte başlayan arkadaslar daha fazla verdiler ama ben çok fazla kaçamak yaptım. Kaçamak yapmazsanız dişinizi sıksanız 2 ayda rahat 15 kilo verirsiniz. yaşasın dukan diyet kardeşliği

X