Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

selam bayanlaar

gectıgımız agustos ayında dogum yaptım ve dogum sonrası kılolarım rahatsız etmeye basladı sımdıden..eskı kıloma donmek ıstıorum artık ve dukan dıyetının ününü duydum sızlere danısmak ıstıorum..kıtabıda okuyorum aynı zamanda..ama kendımı gaza getırmek ac kalmak ıstıorum..elınızde bu sekılde gaza getırıcı hıkayeler var mı okuyup ıstıkrarımı surdurmek ıstıorum da..:)) yarın hayırlısıyla dıyete baslıcam..ayrıca dukan testınıde yaptım atak evresı 5 gun cıktı..sızce fazla deıl mı 4 gun yapsam olmaz mıı :) ayrıca sabah ogle aksam ve aralarda neler yedıgınızı paylasabılırmısınız atak evresı ıcın..umarım 1 ay da 8 kılo verebılırım :KK43:

tabi gercek lor böylemi yapiliyor bilmiyorum..ama annem acil durumlarda böyle süt kestirirdi..bir deneyin sizde:)hayir maya fln yok
ben,1 lt pastörize sütü kaynamaya yakin isittim..yarim limondan biraz (o belli oluyor zaten)icine direk siktimkasikla karistirirken o ayrliyor suyu bi yere topaklar biyere süzgece bosalttim sonra o sekilde iyice suyu süzülene dek beklettim..bukadar:KK66:..

ofof ne guzel olmustur 0_o yulaf kepegimi koydunuz, ezmesimi..kepegi cok kabuklu oluyorya bazen..bende köfte yapmayi dusunuyorum icine de patlican rendeliycem..umarim guzel olur..dukan saayesinde alisilmisin disinada cikiyoruz..sevdim bunu:)

evet kepek koydum içine.yulaf kepeğinden.ya ben diyete uygun çorba yapmak istiyorum bir fikri olan var mı şu an seyir evresindeyim.seyir evresi içinde olabilir atak evresi içinde.

Akşam yemeği de tamam. Doydum çok şükür. Daha da bişi yemem, sporumu yapar, tv izler, bol bol da su içerim :KK76:

Bu akşam biftek vardı elimde. Onu ızgara yapıp da kuru kuru yemek istemedi içim. Ben de ekşili köfte yaptım.

4 ince dilim yağsız bifteği rondoya koydum, bir küçük soğan, 1 yemek kaşığı pirinç, tuz ve karabiber koyup iyice çektim kıyma yaptım. Yulaf kepeğinin içine ufak ufak köfteler yapıp koydum. Göz kararı su kaynattım. İçine tuz koyup köfteleri attım. Pirinçler şişip büyüyünce terbiyesini döktüm.

Terbiyesinde de;

1 yumurta sarısı
2 kaşık yoğurt
1 limon suyu
tuz ve kuru nane vardı
köfteleri serdiğim yulaf kepeğini de terbiyeye katıp köftelere ekledim.

Çok doyurucu bir yemek oldu. En azından içimize sıcak çorba giriyor, hem lezzetli oluyor hem de gözümüz doyuyor. Pirinç benim kaçamağımdı ama siz koymazsanız koymazsınız, siz bilirsiniz :KK52:

Bayadır takip etmeme ragmen aranıza yeni katıldım :) neredeyse btn sayfaları okudum ktabı okudum ama bugün yarın derken bi türlü başlayamıyrm :KK43: motivasyon eksikliği var sanrm,ve olusucak halszlikten korkuyrm çnkü sınava hazrlanıyrm ve formdan düşmekte istemiyorum ne önerirsiniz?

Akşam yemeği de tamam. Doydum çok şükür. Daha da bişi yemem, sporumu yapar, tv izler, bol bol da su içerim :KK76:

Bu akşam biftek vardı elimde. Onu ızgara yapıp da kuru kuru yemek istemedi içim. Ben de ekşili köfte yaptım.

4 ince dilim yağsız bifteği rondoya koydum, bir küçük soğan, 1 yemek kaşığı pirinç, tuz ve karabiber koyup iyice çektim kıyma yaptım. Yulaf kepeğinin içine ufak ufak köfteler yapıp koydum. Göz kararı su kaynattım. İçine tuz koyup köfteleri attım. Pirinçler şişip büyüyünce terbiyesini döktüm.

Terbiyesinde de;

1 yumurta sarısı
2 kaşık yoğurt
1 limon suyu
tuz ve kuru nane vardı

Çok doyurucu bir yemek oldu. En azından içimize sıcak çorba giriyor, hem lezzetli oluyor hem de gözümüz doyuyor. Pirinç benim kaçamağımdı ama siz koymazsanız koymazsınız, siz bilirsiniz :KK52:

afiyet olsun muhakkak çok doyurucu olmuştur ellerine sağlık . bende 1 saat önce balık ve tere yedim. ama kendimi hiç kilo veriyormuş gibi hissetmiyorum. bugün minicik kaçamak yaptım psikolojik olarak kendimi kötü hissediyorum. sende de oluyor galiba. ben 2 gündür seyirdeyim. atak daha kolaydı sanki. keşke başlarken tartılsaydım. halende tartılmadım. eve tartı alıcam. sonra yazarım durumu. kolay gelsin.

evet kepek koydum içine.yulaf kepeğinden.ya ben diyete uygun çorba yapmak istiyorum bir fikri olan var mı şu an seyir evresindeyim.seyir evresi içinde olabilir atak evresi içinde.

terbiyeli sulu köfte yada terbiyeli tavuk corbasiolabilir mesela..yada domates corbasi ama bu mevsimde nasil olur bilmiyorum

afiyet olsun muhakkak çok doyurucu olmuştur ellerine sağlık . bende 1 saat önce balık ve tere yedim. ama kendimi hiç kilo veriyormuş gibi hissetmiyorum. bugün minicik kaçamak yaptım psikolojik olarak kendimi kötü hissediyorum. sende de oluyor galiba. ben 2 gündür seyirdeyim. atak daha kolaydı sanki. keşke başlarken tartılsaydım. halende tartılmadım. eve tartı alıcam. sonra yazarım durumu. kolay gelsin.

Bu diyet kimilerini ayıflatıyor bence, kimilerinde pek etkili olmuyor. Mesela ben seyirde asla kilo vereceğimi düşünmüyorum ki bu mesajı yazarken az önce tartıldım ve kilom aynı :26: şaka gibi..Oysa çok spor yapıyorum ama doyana kadar yiyorum. Sanırım doymakla ilgili bişi. Daha az yesek belki kilo verebiliriz gibi gibi. Ay şekerim ne bileyim hiç içime sinmiyor. Şu 3-4 gün geçsin zaten karataya geçeceğim. Gına geldi tavuktan etten. Sebzeye açım sebzeye :KK1:

Sebze yemekleri, sulu yemekler off burnumda tütüyor. Neyse ki böyle ayran çorbası falan yapıp kandırıyorum kendimi :KK31:

Sana da kolay gelsin. Kilo veremiyorum deyip diyeti bırakmak yok. Bazen kilolar hep birden gidiyor. Pes etmek yok :KK52:

Terbiyesinde de;

1 yumurta sarısı
2 kaşık yoğurt
1 limon suyu
tuz ve kuru nane vardı

Pirinç yasak ! Pirinçsizde oluyor ekşili köfte

Bu diyet kimilerini ayıflatıyor bence, kimilerinde pek etkili olmuyor. Mesela ben seyirde asla kilo vereceğimi düşünmüyorum ki bu mesajı yazarken az önce tartıldım ve kilom aynı :26: şaka gibi..Oysa çok spor yapıyorum ama doyana kadar yiyorum. Sanırım doymakla ilgili bişi. Daha az yesek belki kilo verebiliriz gibi gibi. Ay şekerim ne bileyim hiç içime sinmiyor. Şu 3-4 gün geçsin zaten karataya geçeceğim. Gına geldi tavuktan etten. Sebzeye açım sebzeye :KK1:

Sebze yemekleri, sulu yemekler off burnumda tütüyor. Neyse ki böyle ayran çorbası falan yapıp kandırıyorum kendimi :KK31:

Sana da kolay gelsin. Kilo veremiyorum deyip diyeti bırakmak yok. Bazen kilolar hep birden gidiyor. Pes etmek yok :KK52:

Seyirde sebze yemeklerimiz var zaten. sulu yemek halinde de yapabilirsin. 8 kilo vermişsin az mı?

dukan maceralarim devam ediyor az önce bir ekmek yaptim..sicak oldugundanmidir bilmiyorum nefistiiiiii..resimde koyuyorum ..acele edip sicak kesitigim icin saniyorum ici öyle oldu biraz dinlendirseydim iyi olurdu ama :)) ama si dayanamadim iste..

$DSC02247.jpg

sendeki gibi aynı hisler bendede olustu burda bir çok arkadasın bununla ilgili yazmamasına da ayrıca sasırdım. saglık konusunu bir ben taktım sanmıstım ama sende varmıssın. gercekten arkadaslar bu tarz seyleri yazarken basını sonunu neden nicinlerini cidden diyetle mi direk ilgili vs bilgimiz yoksa yazmasak daha iyi degilmi motive olmus diyeti uygulayan kisilerin moralini bozuyor bu az done ile verilen haberler. yazan arkadasın nickini hatırlamıyorum ama dbu diyeti yapan biri olarak daha çok bilgi istemek mumkun degilmi o tanıdık bobreklerini kaybeden kisiden.

bobreklere ultrasonlamı baktılarda fonksiyonlarının iyi olduguna karar verdiler? benim oglumun bobrek tası sorunu var bebeklikten bu yana bobrek ilgi alanımız maalesefsi her tur tahlilini vs yaptırdık bilirim. bobrek fonksiyonları en dogru sintigrafi ile olculur bunu yaptırmadınız heralde?
benimde en buyuk korkum kolesterol falan degil bobrege birsey olması dedigim gibi zatn hassas noktam umarım okuyordur o konuyu yazan arkadas biraz olsun bilgi getirir bize

böbrekler için ultrason ya da tahlil yaptırman gerek dedı. ama böbrek rahatsızlıgına daır herhangı bır belirtı yok dedi doktor.film çekti ve kan tahlili yaptı sadece. tabii yine de benim aklımda kaldı.en kısa zamanda onu da yaptırmayı düşünüyorum. en azından içimi rahatlatmak için.

kekte yapmistim simdi tadina baktim..oda nefismis yaa..dukandaki tatlilarim netlesiyor..yulaflu sütlac ve kek..arkadasimiz bana bir tarif vermisti burda ben ilaveten icerisine süt tozu ve 1 kasik misir nisastasida koydum..gercekten guzeldi..tatli seven arkadaslara tavsiye ederim

ekmegi 6 kasik yulaf kepegi ile keki 4 kasik yulafla yaptim

dukan maceralarim devam ediyor az önce bir ekmek yaptim..sicak oldugundanmidir bilmiyorum nefistiiiiii..resimde koyuyorum ..acele edip sicak kesitigim icin saniyorum ici öyle oldu biraz dinlendirseydim iyi olurdu ama :)) ama si dayanamadim iste..

Eki Görüntüle 327054

gerçekten nefis görünüyor:)) tarifini de paylaşırmısın pia;merak ettim ben de 7.günüm ama ilk defa krep yaptım nefis oldu ve kendime çok kızdım daha önce denemediğim için,arasına pınar light krem peynir sürdüm süperdiii:)) krep denemeyen varsa tavsiye ederim.ekmeği de denemek isterim:))

sevgili hijaz ben krebi ilk haftadan denedim tuzsuz ve tatladiricisiz yaptim yinede guzeldi eminim az tatlandirsaydim yada bir fiske tuz dahada lezzetli yapardi..ben buhafta krep yapamam heralde artik..butun bir hafta yiyecek yulafim hazir kek ve ekmekten

ya ben internetten tarife baktim ama ayni malzemeleri kendi kafama, göz kararima göre koydum

yarim bardak süt,
1 yumurta,
1 yk yogurt,yas maya
6 yk kasigi yulaf kepegi
yarim bardak yulaf ezmesi
göz karari az süt tozu yine az misir nisastasi
1 cay kasigi tuz

yapilisinda özel birsey yok ekmek yapar gibi..15 dakika 50 ° de bekletim sonra pisirdim 180°de

birsey unutmamisimdir umarim

yarin patlicanli köfte yapmayi istiyorum bakalim nasi bisi olucak

birde bu dukan beni mutfaga soktu:) pek sevmem mutfagi..az once eve geldim..cocuklar pasta yiyordu..canim istedi..ve sonuc bir dukan keki,bir dukan ekmegi cikti ortaya..bahaneylede evde bir aktivite yapmis oldum pazar oturmasi yapmak yerine:))

arkadaslar benim gibi dikkatinden kacan varsa..ilk safada dukan diyeti tariflarimiz diye bir link veriyor..ben gormustum ama unuttum simdi aboneliklerime ekledim..sayfalari gezmedim ama eminim guzel tarifler vardir..hatirlatmak istedim

sağol bilge ya sende olmasan bırakırım ben bu duganı. öğün atlamıyorum başkalarının yaptığı gibi çok abartılı bir kaçamakta yapmadım ama sanki kilom aynı gibi geliyor biraz daha deniycem olmazsa belki diyet değiştiririm.

iyi geceleeer herkese

sevgili hijaz ben krebi ilk haftadan denedim tuzsuz ve tatladiricisiz yaptim yinede guzeldi eminim az tatlandirsaydim yada bir fiske tuz dahada lezzetli yapardi..ben buhafta krep yapamam heralde artik..butun bir hafta yiyecek yulafim hazir kek ve ekmekten

ya ben internetten tarife baktim ama ayni malzemeleri kendi kafama, göz kararima göre koydum

yarim bardak süt,
1 yumurta,
1 yk yogurt,yas maya
6 yk kasigi yulaf kepegi
yarim bardak yulaf ezmesi
göz karari az süt tozu yine az misir nisastasi
1 cay kasigi tuz

yapilisinda özel birsey yok ekmek yapar gibi..15 dakika 50 ° de bekletim sonra pisirdim 180°de

birsey unutmamisimdir

yarin patlicanli köfte yapmayi istiyorum bakalim nasi bisi olucak

birde bu dukan beni mutfaga soktu:) pek sevmem mutfagi..az once eve geldim..cocuklar pasta yiyordu..canim istedi..ve sonuc bir dukan keki,bir dukan ekmegi cikti ortaya..bahaneylede evde bir aktivite yapmis oldum pazar oturmasi yapmak yerine:))

teşekkür ederim tarif için gelecek hafta ben de deneyeyim;benim de mutfakla aram hiç iyi değil ama 7 gündür ekmeksiz kalınca bugün krep yapmayı bari deneyeyim dedim,birazcık tuz ekledim nefis oldu hem 4 kaşık yulafla yaptım ikisini de yarın kahvaltıda yemeyi planlıyorum:)) yarın benimde sebze+protein günüm bugün köfte yapmıştım ama tadını sevmedim:KK43:(yarın sebzeli et sote yapmayı planlıyorum;yanına da sarımsaklı,soğanlı patlıcan kavurması:))
bu arada benim bugün kilomda gram oynama olmamış,başladığımdan beri hiç kaçamak yapmadım kaç gündür eksileri görünce bugün canım sıkıldı:KK43:( sende durumlar nasıl?

Bayadır takip etmeme ragmen aranıza yeni katıldım :) neredeyse btn sayfaları okudum ktabı okudum ama bugün yarın derken bi türlü başlayamıyrm :KK43: motivasyon eksikliği var sanrm,ve olusucak halszlikten korkuyrm çnkü sınava hazrlanıyrm ve formdan düşmekte istemiyorum ne önerirsiniz?

bence bir an önce başlamalısın. ben de yemek sınırlamaktan ve açlıktan çok korkan biri olarak diyetin 3. gününü bitirdim ve en ufak bir halsizlik bile hissetmedim. diyet zaten sana değerli tüm besinleri serbest kılıyor yalnızca işe yaramayan şeker, karbonhidrat vs. yasak. bir an önce başlamalısın. selamlar...

X