Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Arkadaşlar ben çayı naparsam yapayım şekersiz içemiyorum ve çaydan da vazgeçemiyorum. Bir arkadaşıma diyetisyeni siyah kuru üzümle içmesini söylemişti.Acaba bende kuru üzüm kullansam Dukan diyetinde çok prooblem olurmu

iki haftadır seyir evresindeyşm hiç kilo vermedim arada kacamaklarım oldu ama tamamen durdururmuki kilo vermemi siz seyirde hemen kilo verdinizmine hızla kilo veriliyo bu arada benim küçük bebegim var emziriyorum ve sütüm azaldı iyice acaba nasıl takviye etsem

evet çok teşekkür ederim, çok aydınlatıcı oldu. çikolataya verilecek parayla et almış oluyoruz:)

arkadaşlar 9 saattir Dukan diyetiyle ilgili yazılar okuyorum. çok heveslenmiştim ama yapılan araştırmalara göre çok zararlıymış
.
-yapılan araştırmaya göre uygulayanların %80'i verilen kiloları birkaç yıl içinde geri almış.
-1970'lerde benzer diyetler varmışş zaten. tansiyon, şeker, karaciğer hastalıkları yaptığı için terk edilmiş. gerçekten de, annemin 30 yıllık bir sağlık ansiklopedisi var, orda bu diyet var, protein diyeti olarak geçiyor.
-"renkliweb" adlı sayfada daha geniş olarak bulabilirsiniz.

herkese sağlıklı günler...

Çubuk tarçını deneyiniz.Yoğurt ve sütle de çok iyi oluyor.Tatlı ihtiyacınız azalıyor.Kan şekerini dengelediği söyleniyor.

Düzenli olarak doktor kontrolleri de yapilmadigi ve uygulamada hatalar yapildigi sürece her diyet zararlidir. Dukan zararli diye yapmaz kalori hesaplarina yönelirsin bu da bence saglikli degil. Ayda bir doktora gidebilirsen git, doktor kontrolünde diyetini yap. Ben henüz gitmedim doktora ve 1 ayim doldu ancak ocak basinda giderek diyetime daha rahat ve emin devam etmek istiyorum.

Bayanlar selam=)

Gecenin bu saatinde karar verdim ki yarın sabah Dukan Diyeti'ne başlıyorum. Yulaf kepeğini zaten daha önceden almıştım. Hadi bakalım çok heyecanlıyım.
Şu anda 59 kiloyum. 170 cm boyundayım. Ama şimdi gece tartıldım ya belki fazla çıkmıştır, sabah tekrar tartılır yazarım Hedefim...gittiği yere kadar 51-52 olsam süper olur yalnız. Benim boyumda bir arkadaşım o kilodaydı ve çok güzel bir fiziği vardı, inşallah ben de şu koca popom ve baldırlarımdan kurtulurum kısa sürede:)
Beni de listelerinize vs eklersiniz inşallah. Artık ben de sizdenim!))

Görüşmek üzere...

Arkadaşlar Dukan yılbaşı için bir keç ufak kaçamağa müsade etmiş bunu biliyorum ama ertesi gün bunu nasıl telafi edebileceğimizi de söylemiş mi? Konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Sabah kalkıp tartıldığımda 58.1 çıktım.Hangisi gerçek kilom oluyor şimdi? Neyse Dukan'da ilk günüm; sabah kahvaltıda 2 haşlama yumurta ve 3 kibrit kutusu büyüklüğünde light peynir yedim. Bolca su içtim, şimdi de yeşil çay içiyorum.

onun yerine sınırlı miktarda goji berry de yiyebilirsin sanırım. yada tatlandırıcı kullan.

170 boyun ve 58.1 kilosun (sabah tartıda) ne diyeti bu kuzum,gayet harika olmalısın bu kiloya bu boya
ama tabii herkesin kendi kararı,senin yerinde olsam girişmezdim,sonuçta ömürlük birşey bu dukan, öyle kilo verip bırakmak yok..
yine de hayırlı olsun, hoşgeldin!

Arkadaşlar merhaba,
ben de dukan diyeti yapıyorum 1 aydır. çok düzenli olarak adet görürdüm ama bu ay adetim gecikti. bi yerde dukan diyetinden bahsedip adetinde sapma olduğunu yazılmış.
dukan diyeti yapıp aynı sorunu yaşayan var mı acaba?

ben diyete başladığımda beri aylık tam kan sayımı, karaçiğer ve böbrek testi yaptıırıyorum, eğer zarar diyetten önce 260 olan kolesterolümün 200e düşmesiyse zararlı derim o zaman...
hangi diyeti yaparsan yap, diyet bitince eski alışlkanlıklara dönüp ne bulursan yemeye başlarsan tabiki eski kilona dönersin, bu mantığı hiç anlamamışımdır zaten, "yersen alırsın" bundan daha normal ne olabilirki....
o 1970lerdeki diyetleri dukan anlatmış zaten kitapta, bu yorumları yapanlar keşke önce lütfedip dukanın kitabını okuyuverse
yahu insanlar neden sürekli bişeylere kulp takmaya çalışır acaba? spor yapıp protein sebze alıyoruz, karbonhidrat ve yağdan uzak duruyoruz, multivitamin ve omega 3 tableti kullanıyoruz yinede yaranamıyoruz
acaba 90lı 100lü kilolarda kalıp, erken yaşta kalp damar sağlığımızı riske atsak daha mı iyi ??????????

haaaa, sakın yanlış anlaşılmasın, ben körü körüne dukancı değilim, eğer aylık kontrolümde bir sağlık sorunum çıkarsa, 3 ana 3 ara öğün uygulamaya başlıycam, daha önce yapamadım çünkü ne yiyecekler konusunda bu kadar bilinçliydim nede aburcuburu bırabildim, şimdiyse herşeye daha bilinçli bakabiliyorum

Haklısın. Ben şimdi emziriyorum zaten başlayamam. Pierre Dükan'a mail atıp "bu diyeti emzirirken yapabilir miyim" diye sordum. Birkaç saat sonra Dukan Diet Team'den mail geldi. "Emzirirken tavsiye etmiyoruz. Her konuda soru sormaya devam edebilirsiniz", demişler.

Böyle Pierre Dukan'ın kendisiyle haberleşebilmek muhteşem birşey bence. Motivasyonun düşünce, aklına birşey takılınca hemen irtibata geçebiliyorsun. Tam bırakmak üzereyken kendini toplarsın. Doktorun orda ve seni tanımasa bile destekliyor, sorularına cevap yazıyor. Harika

Emzirme bitince deneyebilirim diye düşünüyorum.

hay ağzını öpeyim. ben zararlarını okuyunca vazgeçer gibi olmuştum. ama emzirme bitince denemeyi düşünüyorum. ben de senin gibi, başlayıp bir sıkıntı yaşarsam 6 öğün az az sık sık beslenmeye geçmeyi planlıyorum. en azından Dukan diyetiyle 5-6 kilo vermiş olurum, o gazla normal diyetime döner devam ederim.

Günaydın arkadaslar nasıl gidiyo diyet benim motivasyon diye birsey kalmadı nedenmi. Bugün dukan a başlayalım bir ay yirmi gun oldu ve ben 69.200 ile başladım bu gun itibariyle 64.200 üm. Yaklaşık 20 gundur 64 65 arası gidip geliyorum. Ben diyorum ki benim vücut dukan daki beslenme sekline çok alıştı. Bugün yada 2 günlük normal beslenme yapsam da sonra atakla tekrar mı başlasam? Ne dersiniz????? evde 5 karış suratla dolaşıyorum çok moralim bozuk moral olmayınca yeme istegi de artıyor .sporumu hergüne olmasada gun Asıri yapıyorum en az 2.5 km yürüyorum su kepek düzenli ama hiçbir ot çayını icemiyorum. Kendimi zorlayincada ögurmeye başlıyorum gabiz degilim kaçamak yok denecek kadar az. Oooooffffffff insan 1 ay boyunca hiçmi kilo veremez arkadaslar.nooolur cevap yazın bana!!....... arada 1 hafta kadar karatay yapıp dukana geri donmeyi bile düşündüm. Naaaaapiyim ben sizce?????

Buarada arkadaslar arada atak da uyguladım yürüyüşümü 50 dk ya kadar çıkarabildim(çünkü dizlerimde sorun var) ve sonuc yok

Doğru söze ne denir Nes . İyi açıklamışsın.
kontrollerimizi yaptırıyoruz. ilk birinci ayınkontorllerini yaptırdım
şimdi 2. ay olunca yine yaptıracağım. vitamin takviyelerini de alıyoruz.
Ve asıl olan nasılsa verdim diye tekrar yemeye başlamamkta ve kontrollü olabilmekte.
Allah hepimize dört aşamasını da tamamlamaızı ve verdiğimiz kiloollarıgeri almamaı nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…