Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Karbonhidrat alınmadığı için "Tatlı krizi" yaşamıyor musunuz, yaşayınca ne yapıyorsunuz? Süt ürünlerinde biraz karbonhidrat mevcut, onları bol bol yiyince tatlı krizini önlüyor mu acaba?

Günaydın arkadaslar nasıl gidiyo diyet benim motivasyon diye birsey kalmadı nedenmi. Bugün dukan a başlayalım bir ay yirmi gun oldu ve ben 69.200 ile başladım bu gun itibariyle 64.200 üm. Yaklaşık 20 gundur 64 65 arası gidip geliyorum. Ben diyorum ki benim vücut dukan daki beslenme sekline çok alıştı. Bugün yada 2 günlük normal beslenme yapsam da sonra atakla tekrar mı başlasam? Ne dersiniz????? evde 5 karış suratla dolaşıyorum çok moralim bozuk moral olmayınca yeme istegi de artıyor .sporumu hergüne olmasada gun Asıri yapıyorum en az 2.5 km yürüyorum su kepek düzenli ama hiçbir ot çayını icemiyorum. Kendimi zorlayincada ögurmeye başlıyorum gabiz degilim kaçamak yok denecek kadar az. Oooooffffffff insan 1 ay boyunca hiçmi kilo veremez arkadaslar.nooolur cevap yazın bana!!....... arada 1 hafta kadar karatay yapıp dukana geri donmeyi bile düşündüm. Naaaaapiyim ben sizce?????

sonuca mutlaka ulaşacaksın bozma moralini. yeşil çay miktarını artırın demiş bir de. Yeşil çayı fazla tüketsen
ahhhhh o yeşil cayı bı icebilsem kökunu kurutucam da kusmamalı ramak kalıyor bazen başka nasıl icilirki yeşil çay formcayi cayı hele benim icin imkansızın ta kendisi

Günaydın arkadaslar nasıl gidiyo diyet benim motivasyon diye birsey kalmadı nedenmi. Bugün dukan a başlayalım bir ay yirmi gun oldu ve ben 69.200 ile başladım bu gun itibariyle 64.200 üm. Yaklaşık 20 gundur 64 65 arası gidip geliyorum. Ben diyorum ki benim vücut dukan daki beslenme sekline çok alıştı. Bugün yada 2 günlük normal beslenme yapsam da sonra atakla tekrar mı başlasam? Ne dersiniz????? evde 5 karış suratla dolaşıyorum çok moralim bozuk moral olmayınca yeme istegi de artıyor .sporumu hergüne olmasada gun Asıri yapıyorum en az 2.5 km yürüyorum su kepek düzenli ama hiçbir ot çayını icemiyorum. Kendimi zorlayincada ögurmeye başlıyorum gabiz degilim kaçamak yok denecek kadar az. Oooooffffffff insan 1 ay boyunca hiçmi kilo veremez arkadaslar.nooolur cevap yazın bana!!....... arada 1 hafta kadar karatay yapıp dukana geri donmeyi bile düşündüm. Naaaaapiyim ben sizce?????

Bitki çaylarına özellikle yeşil çay 1-2 damla limon sıkıp dene . cidden hafifletiyor tatlarını.
Özellikle yeşil çay tavsiye etmiş dukan duraklama için.
yürüyüşünü her gün yap (kırman gerek çünkü duraklamayı)
stress yapınca da aksi etki oluyormu. yediklerini gözden geçir ve protein miktarını arttır. (hatta 5+5 )yap özellikle ilk 5 gün saf protein olsun (ben öyle yaptım artılarla karşılaşınca)
sebze günlerinde de sebzeyi sadece 1 ögün ve 1 tabakla sınırla.
Vaz geçme ben vereceğine inanıyorum

20/12/2011 den beri 67,4 ve 68 arası gidip geliyorum seyir dönemindeyim 1,5 haftadır nerdeyse seyirde hiç kilo vermedim bir + oluyor bir - oluyor ayın 20 den buyana 67,4 altına hiç inemedim arada bir iki küçük kaçamak oldu ama
ertesi gün saf protein günü yaptım hep bu kaçamklarda öyle abartılcak kadar büyük değil 3 tane fındık 1 elma o kadar sizce bu normal mi seyir döneminin başındayım daha 18/02/2012 de dukana göre seyir bitecek ama şuan ki duruma göre zor biraz çünkü kilo veremiyorum takıldı kaldı biraz bekleyip yumruk mu yapsam acaba gerek varmı sizce lütfen bu konuda deneyimi olanlar bana yardımcu olurmu çok sıkıldım 8 gündür kilom hep aynı 67,4- 68 arası gelip gidiyor

acil yardım lütfennnn

Merhaba Arkadaslar
Bende bu diyete baslayacagim, dün kitabini aldim ama daha okuma firsatim olmadi.

3 Sorum olcakta:

Kahve icebiliyormuyum yagsiz sütle ve gece yatana kadar yiyebiliyormuyum yoksa son yenmesi gereken bir saat var mi?
Ayrica kartta 0.1 yag aromali yogurtlar demis. Bu meyvelai yogurtlarda olabiliyor mu?

tesekkürler :)

ben kendi hotmail adresimden support @ dukandiet . com adresine mail gönderdim.
benim malesef yabancı dilim yok, yoksa dukanla mesajlaşmak hatta diyetim bitince verdiğim kiloyu bildirip teşekkür etmek isterdim
emzirdiğini bilmiyordum, kitapta zaten emzirirken hiçbir diyet yapılmazzzzzzz diye yazmış, 3-5 kilo için yavrunun sütünü azaltmaya değmez çünkü, bebeğin kaç aylık bu arada? emzirmen bitince bekleriz, ben daha uzuuuuuuuuuun zaman burdayım, 35 kilo ver ve 350 gün güçlendirme yap :KK37: çok işim var çoooooooooooook (aslında hedefim 62 ama ben 58 olma niyatindeyimde)

Doğru söze ne denir Nes . İyi açıklamışsın.
kontrollerimizi yaptırıyoruz. ilk birinci ayınkontorllerini yaptırdım
şimdi 2. ay olunca yine yaptıracağım. vitamin takviyelerini de alıyoruz.
Ve asıl olan nasılsa verdim diye tekrar yemeye başlamamkta ve kontrollü olabilmekte.
Allah hepimize dört aşamasını da tamamlamaızı ve verdiğimiz kiloollarıgeri almamaı nasip etsin:-)
amin canım, aminnnnnn, inşallah sağlıkla normal kilomuza iner ve korumayıda yaparız
sen doktora gittin mi safra kesen için?

slm kızlarrrr nasılsınız

ya kızlar benim halim hal değilll....76 da takıldım kaldım inmiyor aşağıya hatta arada çıkıyor.dün sabah 76.5 çıktım akşam işten gelince tartıldım 77.3 çıktım şoke oldum.bu sabahta 76.1 gösterdi tartı...diyete başlayalı 24 gün felan oluyor çok yavaşşş değilmi yaa tekrar atakmı yapsam acaba? kimisi haftada veriyorrr 3-4 kilo ben 1 ay olcak anca veriyorum...bendemi bi problem var acaba *

Karbonhidrat alınmadığı için "Tatlı krizi" yaşamıyor musunuz, yaşayınca ne yapıyorsunuz? Süt ürünlerinde biraz karbonhidrat mevcut, onları bol bol yiyince tatlı krizini önlüyor mu acaba?

45 gün oldu ben tatlı krizi yaşamadım.
illede tatlı bir şeyler isteyenler için çeşitli tarifler var

benim malesef yabancı dilim yok, yoksa dukanla mesajlaşmak hatta diyetim bitince verdiğim kiloyu bildirip teşekkür etmek isterdim
emzirdiğini bilmiyordum, kitapta zaten emzirirken hiçbir diyet yapılmazzzzzzz diye yazmış, 3-5 kilo için yavrunun sütünü azaltmaya değmez çünkü, bebeğin kaç aylık bu arada? emzirmen bitince bekleriz, ben daha uzuuuuuuuuuun zaman burdayım, 35 kilo ver ve 350 gün güçlendirme yap :KK37: çok işim var çoooooooooooook (aslında hedefim 62 ama ben 58 olma niyatindeyimde)

9 aylık oldu :emir_bebek:

amin canım, aminnnnnn, inşallah sağlıkla normal kilomuza iner ve korumayıda yaparız
sen doktora gittin mi safra kesen için?

Hayır safra taşlarım için dr a gitmekten kaçıyorum henüz:-)
aslında 2 nedeni var birincisi diyeti bırakmak istememem . ikincisi eğitim döneminde hasta olmamaız gerektiğini düşünene anabilim dalı başkanımız.
Zaten bu dönem içinde bir ameliyat oldum . 2. ameliyatı olacağım dediğinde yine saçmalarsa iyice kapışacağım

Merhaba arkadaşlar yulaf kepeğini ben gittigidiyordan aldım Yulaf kepeği %100 yulaf dukan diyeti için ideal GittiGidiyor.com'da 49415396 yanlız merak ettiğim bunu çorbalara vs atabilir miyiz acaba?

genelde ru-sheim yada dogalsan yulaf kepeğini kullanıyoruz. açık olarak bu şekilde satılanlardan alan arkadaşlar genellikle kullanmadı ve neredeyse nefret etti yulaf kepeğinden (iri taneler olup yerken zorlanmaya neden olabiliyormu) . Sen memnun kalırsan bize de bildir. bir arkadaşımda böyle aldı kabarmıyor bu diye bana verdi hakikaten lezzetsizdi kabarmadı bende kullanamadım.
günlük kepek hakkını dilediğin şekilde tükete biliyorsun.

arkadaşlar dün pizza yapmayı denedim ama fırında 180 derecede hamurun dışı çok güzel pişiyor içi aynen kalıyor pişmiyor bunun bi püf noktası varmı ben pek anlamam mutfak işlerinden lütfen sırrını söyleyin

Merhaba Bayanlar
bende diyete yeni başlayanlardanım, hamileliğimde 30 kilo aldım ve şimdi bunu vermeye çalışıyorum. Oğlum 1 yaşına bastı ve ben hali doğum sonrasındaki halimleyim, artık insanlara doğum kilosu demeye utanıyorum, çünkü etrafımdaki doğum yapan herkes ilk 6 ayda kilolarını verdi.
12 aralıkta Dukan'a başladım. Atakta 4 kilo verdim ve şimdiye kadar 2 kilo daha gitti . Bu sabah 86 yı gördüm :)
Buradaki başarıları okudukça daha da azimleniyorum ve bende umarım sizler gibi 25-26 kg kayıpları görebilirim.

sizlere diyetle ilgili bir sorum olacak; arasıra yapılan kaçakların ardından hep protein yapıyormusunuz? Ben bu aralar inanılmaz aburcubur ozlüyorum ve dün akşam 1 kase sütlacı götürdüm:26:
kilo vermenin duraklamasına sebep olurmu bu tarz kaçamaklar....

Hoşgeldin aramıza. Bu tür bir kaçamak, hele ki diyetinin başında hiç olmamalıydı bence. İlk aylar özellikle kaçamak yapmayarak devam edersen diyette daha başarılı olacağından eminim. Ama olan olmuş bir kaçamak yapılmışsa diyetine kaldığın yerden devam et, fakat daha az ye. Bu tarz kaçamaklar kilo vermeyi duraklatabilir. Bunun yerine light puding yaparak (aşırıya kaçmadan) tatlı krizlerini rahatlıkla aşabilirsin. Güzel kilo vermeler....

iki haftadır seyir evresindeyşm hiç kilo vermedim arada kacamaklarım oldu ama tamamen durdururmuki kilo vermemi siz seyirde hemen kilo verdinizmine hızla kilo veriliyo bu arada benim küçük bebegim var emziriyorum ve sütüm azaldı iyice acaba nasıl takviye etsem

Önce bebeğini düşün, emziriyorsan hemen normal beslenmene dön bence. Dengeli beslenerek her şeyden yemen lazım. Senin sütün bebeğin için o kadar önemli ki... Emzirme döneminin bitmesine yakın yani sütten kesmeye karar verdiğinde bu diyete başlayabilirsin. Hem sütünün azalmasına yardımcı olarak bu dönemi daha rahat atlatmanı sağlıyor, hem de bebeğinin en önemli altını çizerek söylüyorum en önemli besinini yeterince almış olduğunun verdiği rahatlıkla diyete adapte olabilmeni sağlıyor. N'olursun benden sana tavsiye, iyice düşün. Çünkü ben bu diyete bebeğimi sütten kesmeye karar verdiğim anda başladım ve inan diyetle birlikte ciddi oranda azaldı sütüm. Zaten bunu tahmin ederek başlamıştım. Şu an ise sadece geceleri emziriyorum ve yılbaşından sonra tamamen kesmiş olucam. Sen herşeyden önce bir annesin, önce bebişin sağlığı onun için de anne sütü çok önemli, bunu sakın unutma.:KK9:

20/12/2011 den beri 67,4 ve 68 arası gidip geliyorum seyir dönemindeyim 1,5 haftadır nerdeyse seyirde hiç kilo vermedim bir + oluyor bir - oluyor ayın 20 den buyana 67,4 altına hiç inemedim arada bir iki küçük kaçamak oldu ama
ertesi gün saf protein günü yaptım hep bu kaçamklarda öyle abartılcak kadar büyük değil 3 tane fındık 1 elma o kadar sizce bu normal mi seyir döneminin başındayım daha 18/02/2012 de dukana göre seyir bitecek ama şuan ki duruma göre zor biraz çünkü kilo veremiyorum takıldı kaldı biraz bekleyip yumruk mu yapsam acaba gerek varmı sizce lütfen bu konuda deneyimi olanlar bana yardımcu olurmu çok sıkıldım 8 gündür kilom hep aynı 67,4- 68 arası gelip gidiyor

acil yardım lütfennnn

Bu diyette böyle iniş çıkışlar oluyor malesef. Mesela eşimin de 10 gündür bir artı bir eksi oluyordu ve bugün bir kilo birden gitti. Diyetine aynen devam ettiğinde birden eksileri görüyorsun.
Bu arada regl dönemine girdiysen bu yüzden de artışlar görülebiliyor.

Merhaba Arkadaslar
Bende bu diyete baslayacagim, dün kitabini aldim ama daha okuma firsatim olmadi.

3 Sorum olcakta:

Kahve icebiliyormuyum yagsiz sütle ve gece yatana kadar yiyebiliyormuyum yoksa son yenmesi gereken bir saat var mi?
Ayrica kartta 0.1 yag aromali yogurtlar demis. Bu meyvelai yogurtlarda olabiliyor mu?

tesekkürler :)

Canım, kahve içibilirsin tabiki light sütle (ki ben hergün bir fincan içiyorum). Gece yatana kadar yiyebilirsin, saat sınırı yok ama normal akşam yemeğini yedikten sonra gece kalkıp da yemek falan yeme yine de. Mesela benim çok nadir de olsa akşam yemeğini saat 9 da yediğim oluyor. Önceden diyetisyene gidiyordum, en son 18.00 a kadar yedin yedin, yemedin gitti şeklindeydi beslenmem ve çok zorluyordu beni. Bu konuda şimdi çok rahatım. Daha geç saatlerde meyveli yoğurt yiyebiliyorum örneğin.
Light meyveli yoğurtlardan günde iki taneye kadar izin var. Ben bir tane yiyiyorum. :KK34:

X