Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

tmm perşembe tartılır bildirim yaparım canımcım size.
İşallah kısa süerede hedeflerimize hepimiz ulaşırız.

ay harika, ilk fırsatta deneyeceğimmmmmm, ellerine sağlık
bende tavuk sarma yaptım, azcık mantar koydum aslında protein günüm ama o kadarcık olur ne yapıyımmmm
malum mantarın değerleri normal proteinleri aratmıyor

korkutmasaydın beni ben biraz geç ameliyat olmayı planlıyordum kendime göre. tabii son söz yine de dr un olacak ama.
Annene de geçmiş olsun. İlgine teşekkürler

yalnız yaş mayam yok, malum poğaçalardan uzağım bu ara
acaba 1 çay kaşığı toz maya olurmu yerine, ne dersin?

Deniycem bu şekilde ben de, ellerine sağlık diyet insana neler keşfettiriyor dimi, normalde olsa aklımıza bile gelmez.
Ben geçen pazar yapmıştım. Krep yapıp bir yüzünü tavada pişirdim. Pişmeyen kısmı yağlı kağıda gelecek şekilde fırın tepsisine koydum. üzerine de salçasını sulandırıp sürdüm,füme dilimledim, o gün sp günümdü birkaç parça brokoli koydum, ince iki dilim domates koydum, en üste de light kaşar... fırına verdim üstü kızarana kadar, sonuç enfeeesss

tavuk sarma da güzel olmuştur kesin afiyet olsun. çemensiz pastırmada iyi gider tavuk sarmada

doğru söylüyorsun çocuklara yaparken canım çekti halbuki akşam için balık yiyecektim. ama kepek hakkımıda henüz kullanmamıştım. 2.cisine bende turşu ekledim. ama 2 pizza fazla geldi. mideleri küçülttük galiba. 3 pizzalık hamurude mikrodalga keki yaptım.
sıcak sıcak yiyince doğrusu ya bana tam pizza hazzı verdi

şöyle bir tablo buldum

--------Mantar ------------- Et
Su ..............90.4 ..... 68.0
Enerji
(kalori)..........28.0 ..... 190
Protein ...........2.7 ..... 19.1
Yağ ................0.3 .... 12.0
Karbonhidrat ...4.4 .... 0

Son düzenleme:

karbonhidrat da var ama o zaman mantarı sebze gününde yemek daha doğru olacak hem içinde protein oranı da yüksek

evet canım, bende çok karasız kaldım, sonuçta karbonhidrat var ama yağ sıfır, etinde yağı var karbonhidratı yok....
sanki birbirlerine denk geliyor gibiler, sonuçta karbonhidratın fazlasıda yağa dönüşüyor.....
tabi protein açısından kıyaslamak mümkün değil o ayrı......

arkadaşlar ben 20 aralık akşamı başladım.Hala kitabı okumaya devam ediyorum 2 kilo gitmiş gözüküyor şu anda tok karna ama sziden tavsiye almalıyım tamamen karbonhidratsız beslenmem mümkün olmuyor sonuçta öğrenciyim elimden geldiği kadar dikkat etmeye çalışıyorum.Ekmek ve hamurişi türevi herşeyi çıkardım hayatımdan ama mesela bugun kıymayı kavurup içine bi sogan dogradım yumurtada katıp yemek seklinde yedim onu.Sogan yasaktı tabi ki =)) böyle böyle şeyler.Bi öğrencinin yapabilecegi basit şeyleri yazar mısınız ton balığını hiç sevmiyorum onu dışında tutalım bir de hala yulaf kepeği falan almadım. ankara'da yaşayanlar nereden temin etiiklerini söyleyebilir mi
Atak dönemini 3buçukuncu günündeyim yani ve bunu 10 gün yapmayı planlıyorum.

ben yulaf kepeğini Ankarada gordiondan aldım goji berryide aynı yerden aldım. eskişehir yolu üzerindeki kapıdan girince hemen soldaki dükkan.
ben işe giderken yanımda teflonda yağsız pişirdiğim tavuk beyaz eti yada balığı aynı şekilde pişirerek götürüyorum yanımda. yanına da yogurt.
simlanın dukan diyet tariflerim diye aradığında kişisel blogunda onlarca tarif var. facebokk daka yine sayfasını beğenirsen orada da başkalerının da yazdığı tarifler var.

arkadaşlar bende başlamk istiyorum 6 kilo vermek istorum biriniz bana yardımcı olabilirmi? henüz kitabı almadım....

selam kızlar benim ekimin başından beri dukan diyeti yapıyorum çokk uzun zamandır inemediğim kiloya vardım 63 oldum 28 beden kot giyebildim :)) 3 kilo daha verince rahatlıcam ama benim vucudumda böööle kızarcıklar cıkmaya başladı fazla proteinden mi nedir bilmem bide kolestrolum yükselmiş kan tahlili yaptırdım biraz fırlamıs :)) aranızda bööle şikayeti olan varmı acaba bu kızarcıklarla ilgili ve de kolestrolle ilegili ?

gittigidiyordan alıyorum yulaf kepeğini .<dukan diyeti için doğal yulaf kepeği> diye girerseniz duyguekinci adlı satıcıdan alıyorum yulaf kepeğini.Gayet güzel.

yumurta allerjisi. bir çok kişide oldu bu. yumurtayı kes. bendeki kolestrol değerleri düşmüştü 1 ay civarında 2 ay olunca tekrar tahlil yaptıracağı o nedenle tam bir şey söyleyemem ama biliyorsundur yumurta sarısı da kolestrol yükseltir. ya tam kes yumurtayı yada mecbursan sadece beyazını kullan.
ve verdiğin kilolar için tebrikler

ayyy ewett nefis gozukuyooorrr bende yapıcam yrn sebze gunum diğer gun yapıcam inş :) ama mikrodalgm yokkiii normal fırında nasıl yapıcam

Son düzenleme:
:) 42 yaşındayım sıgarayı bıraktıktan sonra 55 kilodan 67 ye çıktım. Bir ay dır dukan diyetini uyguluyorum ve tam 58 kilodayım ama hiç diyet dışına çıkmadım :) ve 50 ye inince seyir evresini noktalayacağım. Biraz sabırlı olmak en iyisi kilolar kabus olmamalı.Hiç düşünmeden kitabı alın ve başlayın arkadaşlar asla aç kalmadığınız bir diyet şekli . Ben yumurtamı genellikle kayısı olarak tercih ediyorum o zaman daha tok tutuyor. yulafımı ise sütü ısıtıp içine bırakıyorum yulaflar şişince yiyorum daha güzel tat oluyor. Herkese sağlıklı günler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…