Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ayyy ewett nefis gozukuyooorrr bende yapıcam yrn sebze gunum diğer gun yapıcam inş :) ama mikrodalgm yokkiii :KK43: normal fırında nasıl yapıcam

ben pizzayı 180 derecelik fırında yaparım.
fırını önceden ısıt biraz pişince hamuru çıkarıp salça ve diğer malzemelerini ekleyim fırınla. bence olacaktır.
kolay gelsin

arkadaşlar bugün oğlanlara pizza yapıyordum (ben diyetteyim diye 1 aydır yiyememişlerdi). Onların pizzasını hazırlarken benimde canım çekti.
3 dakikada hazır oldu pizzam ve inanın diğer pizzalara tat olarak ve beni tatmin etme açısından çok benzedi

mikrodalga kekinden esinlendim

1 yumurta
2 kaşık yoğurt
ufak bir parça yaş maya
2 kaşık yulaf kepeği

çok iyi çırptım bunu
borcam kapagına döktüm mikrodalgada 1 dakika çevirdim (diğer türlü karışım çok yumuşak olacağından üstüne koyacağım malzeme gömülürdü).

bu hamurla 3 tane çıkar (kalın hamurlu seven 2 tane yapsın)

üstüne salçasını . yağsız hindi füme dilimledim azıcıkta yagsız kaşar
2 dakika daha mikro dalgada pişirdim.
Vallahi nefis oldu:-)Eki Görüntüle 312719
paylaşım için teşekkürler...

yemek tarifleri bölümüne de ekledin mi canım?

Selam kızlar hangı yulaf kepegı markasını tavsıye edersınız dogalsan mı ru sheım ın mı?
kesınlıkle doğalsan ru şeym acı çünkü.....

Benımle beraber baslayanlar 12.gunumuze gırerken kendınızı nasıl hıssedıyosunuz:)

Son düzenleme:
12. günümde degilim ama tam 1 ayim doldu bugün :KK53: zayifladigimi gördükce kendimi iyi hissetmekle beraber henüz kan tahlili yaptirmadigim icin yusuf yusuflar icindeyim :18:Ocak ayi baslarinda yaptirip gönül rahatligi ile devam etmek istiyorum. Ayrica henüz kitabimin olmayisi da canimi skyor ama Ocak ayi baslarinda o da olacak, arkadasim gönderecek sagolsun. Pantolonumun dügmesini acmadan cikarabiliyorum :KK37: Göbegimde olusmus olan 3 katin birisi gitti bile kaldi 2 kat :KK52:

12. günümde degilim ama tam 1 ayim doldu bugün :KK53: zayifladigimi gördükce kendimi iyi hissetmekle beraber henüz kan tahlili yaptirmadigim icin yusuf yusuflar icindeyim :18:Ocak ayi baslarinda yaptirip gönül rahatligi ile devam etmek istiyorum. Ayrica henüz kitabimin olmayisi da canimi skyor ama Ocak ayi baslarinda o da olacak, arkadasim gönderecek sagolsun. Pantolonumun dügmesini acmadan cikarabiliyorum :KK37: Göbegimde olusmus olan 3 katin birisi gitti bile kaldi 2 kat :KK52:

çok sevindim adına:) benimde 3 kilo kadar fazlam var şevke geldim şimdi benim için bir önerin varmı ? :18:

Her telden rapsodi

arkadaşlar bugün oğlanlara pizza yapıyordum (ben diyetteyim diye 1 aydır yiyememişlerdi). Onların pizzasını hazırlarken benimde canım çekti.
3 dakikada hazır oldu pizzam ve inanın diğer pizzalara tat olarak ve beni tatmin etme açısından çok benzedi

mikrodalga kekinden esinlendim

1 yumurta
2 kaşık yoğurt
ufak bir parça yaş maya
2 kaşık yulaf kepeği

çok iyi çırptım bunu
borcam kapagına döktüm mikrodalgada 1 dakika çevirdim (diğer türlü karışım çok yumuşak olacağından üstüne koyacağım malzeme gömülürdü).

bu hamurla 3 tane çıkar (kalın hamurlu seven 2 tane yapsın)

üstüne salçasını . yağsız hindi füme dilimledim azıcıkta yagsız kaşar
2 dakika daha mikro dalgada pişirdim.
Vallahi nefis oldu:-)Eki Görüntüle 312719

harikaaaa çok güzel görünüyo bence kesinlikle denenmesi gereken bi tarif bu:) harikasın ya mutlaka yapıcam çok severim pizzayıı ellerine sağlık canım

harikaaaa çok güzel görünüyo bence kesinlikle denenmesi gereken bi tarif bu:) harikasın ya mutlaka yapıcam çok severim pizzayıı ellerine sağlık canım

Bence de yap:-) gerçekten güzel oldu. yoksa üç erkek onlarca tepsi pizzayı yerken seyretmesi zor olacaktı.
herhalde uzun süre pizza falan aramam artık

çok sevindim adına:) benimde 3 kilo kadar fazlam var şevke geldim şimdi benim için bir önerin varmı ? :18:

Her telden rapsodi

Tesekkür ederim :)

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...59399-yeni-baslayanlar-icin-dukan-diyeti.html

Burada diyetle ilgili kisa bilgiler var, cok az kilon varmis vermen gereken. 5 kilodan az hedefi olanlar icin 1 gün atak öneriliyor ve yine az kilo vermen gerektigi icin su ikisinden birini deneyebilirsin.

"2+7 uygulama: Kilo fazlası az olanlar haftanın 2 günü pazartesi Perşembe saf protein diğer 5 gün sebze+protein olarak beslenir
2/0 uygulama: Kilosu fazla olmayan basenlerinden bölgesel olarak şikayet edenler haftanın 2 günü pazartesi ve Perşembe saf protein diğer 5 gün ise abartmadan normal beslenme düzeninde beslenir.Bölgesel incelme yöntemiyle beraber uygulanırsa işe yarar."

Keske benim de 3 kilo fazlam olsa, dün gece bunu da düsündüm. Madem kilo vermek bu kadar kolaydi, ne diye 10larca kiloyu aldikta zamaninda vermedik. Zamaninda neredeydin Dukan benim neden bu kadar gec haberim oldu senden :KK5:

Bence de yap:-) gerçekten güzel oldu. yoksa üç erkek onlarca tepsi pizzayı yerken seyretmesi zor olacaktı.
herhalde uzun süre pizza falan aramam artık
canımmmmmmmmmmmmmmmmmm
çok teşekkür ederim, sabah yaptım, amanım bu ne lezzet... ben bütün karışımı büyük bir tepside pişirdim ve kabartma tozu koydum pişmesi azcık uzun sürdü
ama lezzeti harikaydı, o kadar doydum ki artık akşama kadar bişey yemem sanırım,
yarın sabahta eşimle beraber yemek için yapçam

12.gunum ve 200gr almısım :KK43: tekrar 58.200 oldum:KK43: ataktan sonra sadece 500gr vermıstım 200unu gerı almısım ve harfiyen uyguluyorum..spor, su , yulaf kepegı.. sızce sorun nerde:KK43: cok moralım bozuldu:KK43:

Son düzenleme:
12.gunum ve 200gr almısım :KK43: tekrar 58.200 oldum:KK43: ataktan sonra sadece 500gr vermıstım 200unu gerı almısım ve harfiyen uyguluyorum..spor, su , yulaf kepegı.. sızce sorun nerde:KK43: cok moralım bozuldu:KK43:

sebze günlerinde vucut su tuttuğu için artıları görüyoruz. Bende 1 kg dan fazla görünüyor şu an. 5 gün saf proteinden sonra sebze günlerindeyim çünkü. Telaşlanacağın bir şey yok. protein günlerinden sonra aynı şekilde aynı saatte tartıl. ben sabah kalkınca tartılıyorum mesela

sebze günlerinde vucut su tuttuğu için artıları görüyoruz. Bende 1 kg dan fazla görünüyor şu an. 5 gün saf proteinden sonra sebze günlerindeyim çünkü. Telaşlanacağın bir şey yok. protein günlerinden sonra aynı şekilde aynı saatte tartıl. ben sabah kalkınca tartılıyorum mesela

Ama 5 gun sebze 2 gun once bıttı ve dun tartldıgımda 58dım 1 gun proteınden sonra +200u gorunce canım sıkıldı zaten et yemekten sıkıldım bı de ustune kılo mu alıyorum:KK43: Bende sabah bırsey yemeden tartılıyorum ama yınede sonuc bu sence 4 gun daha proteın yaptıktan sonra sonuc farklı olur mu?

Son düzenleme:
Ama 5 gun sebze 2 gun once bıttı ve dun tartldıgımda 58dım 1 gun proteınden sonra +200u gorunce canım sıkıldı zaten et yemekten sıkıldım bı de ustune kılo mu alıyorum:KK43: Bende sabah bırsey yemeden tartılıyorum ama yınede sonuc bu sence 4 gun daha proteın yaptıktan sonra sonuc farklı olur mu?

evet 5 gün proteinden sontra sonucun farklı çıkacak merak etme:-)
ataktaki kadar hızlı vermeyeceksin üstelik senin vermen gereken daha az olduğu için daha da yavaş olabilir ama sonunda vereceksin acelen varsa sporunu 1 saat yap. onunda çok etkisi oluyor

Bugün 6. günüm pazartesi sebzeli evreye geçeceğim hiç tartılmadım kaç kilo ile başladığımı da bilmiyorum ama 54 lerden 65lere 1,2 yıl içinde çıktığımı biliyorum tartılmaya gerek duymadan eski kıyafetlerime yani 36'lı 38'li bedenlere girdiğimde başarılı olduğumu anlayacağım. herkese başarılar :))

Bugün 6. günüm pazartesi sebzeli evreye geçeceğim hiç tartılmadım kaç kilo ile başladığımı da bilmiyorum ama 54 lerden 65lere 1,2 yıl içinde çıktığımı biliyorum tartılmaya gerek duymadan eski kıyafetlerime yani 36'lı 38'li bedenlere girdiğimde başarılı olduğumu anlayacağım. herkese başarılar :))

Pazartesi sabahı atağın bitince tartıl moral olacaktır:-). diyetinde kolaylıklar dilerim

X