Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

maşallah nası verdin bizede anlat bu arada helal olsunn yakın cevren ne diyooo??
çok sağol canım, nerdeyse hiç kaçamak yapmıyorum cidden ama, arada bir kaçamak yapacak gibi olursam hemen burada yazıyorum telli turnamdan fırçamı yiyp rahatlıyorum :KK1: kitabı mutlaka oku ve uygula
daha uzun yazmak isterdim ama oğlum bırakmıyooooooooooor

Şöyle 4 ay öncesine bak ve ne kadar kilolu olduğunu gör çünkü resimlerinden ben gördüm. Kiloluydun o resimde ve sen eğer o resimdeki gibi kalmak istiyorsan yiyebilirsin tatlım.

Kendine öz güveni olmayan..
Kilosundan utanan..
İstediğini giyemeyen..
Başka zayıf bayanların yanında göze güzelliği ile değil kilosu ile batan..
Girdiği her mağazada "size göre bedenimiz yok.." " O size olmaz" kelamlarını sıksık duyan ve bu yüzden alışveriş yapamayan..
Karnını içine çekmekten yorulup arada bıraktığında acaba kimse gördümü diye endişe eden..
Düğünlere, davetlere sırf kilolu olduğu için gidemeyen.. Gittiğinde ise yerinden kalkamayan..
Güzel değil, üzerine olan kıyafetler giymek zorunda kalan..

Evet böyle bir kadın olmak istiyorsan ye canım... Doyaaa doya ye.. Kanaa kana yee...

Ama yok ben çekici, alımlı hoş bir hatun olmak istiyorum diyorsan sakın ödün verme yolundan cayma. Kimse yok mok demesin arkadaş.. Kilolu kadın alımlı olmuyor, çekici olmuyor. Hangi erkek yağların arasındaki bir kadını alımlı bulur. Erkekleri geçtim ne düşündükleri umurumuzda bile değil, o aynanın karşısına geçtiğimizde önemli olan kendimize çekici, alımlı gelmek. Bir havamız olsun, bir süksemiz olsun. Olmuyor bu göbek içerisinde olmuyor bu.

İnce kadın ruhumuz bedenimizin içinde eziliyor. Buna dur demeli, yeter artık yeter.

Nes kendine gel ve hedefinden şaşma. Sadece sen değil böyle kaçamak yapanlara sözlerim..

Bu gün aman benim bir kaç kilo fazlam var diyenler, yarın ne olacağınız belli mi. Belki yarın o bir kaç kilo beşler onlar yirmiler olacak. Değer mi, değer mi ha bir kaç saniyelik zevk için heba etmeye. Al yedinizde ne oluyor o dile o tat vurunca elinize ne geçiyor. Ya sonrası.. ya sonrası ne olacak. Hiç düşündünüz mü bu gidiş nereye...

Hakedeceksin arkadaşım.. yemeyi, kaçamak yapmayı hakedeceksin.. Biz bu hakkımızı fazlası ile kullandığımız için şimdi bunu haketmiyoruz. Hakettiğimiz günler gelecek ama şu an asla...

Nefsin iradene galip gelmesin. Bir anlık zevk için haftalardır verdiğin emeği heba etme kendine yazık etme..

Kaçamağın küçüğü büyüğü olmaz, küçüğünün önüne geçemezsen büyüğü kapıda seni bekliyor olacaktır bunu unutma..

Sözlerimin ağırlığı alacak olduğun kilonun hayatına getireceği manevi ve maddeten ağırlığı yanında hiç birşey..

Seçim senin. Hani benim bir yazım vardı ya ona istinaden soruyorum hepimize; Fil mi ? Kelebek mi ? İkisinden biri olmak bizim elimizde..

Ya sen ne guzel gaz verdin oyle. Cok tesekkur ederim kendi adima. Bu arada fil-kelebek yazisini da merak ettim. Kacinci sayfalardadir, bulsam?

Ben bilmem seçim senin karar senin ne istersen onu ye :KK51: Aman ha kaçamak yapmada :KK47:

Ya kızlar ben yumrukta az mı verdim acaba 1,5 kg ne dersiniz akıl verin bana..

Tam 2 ay oldu bu gün Dukana başlayalı ve toplamda 11,70 kg verdim ne dersiniz azmı bu rakam. Dukan sence nasıl..

Canim super. Ben 2 ayda 10 kilo vermistim. Hic dert etme. Haftada 1 kg verebiliyorsan (ki bunu da ay sonunda hesapla 4 kilo vererek; cunku bazen haftada degil 10 gunde gozukuyor 1 - 1,5 kg) bence dukanda super ilerliyorsun. 3. ayini tamamladiginda 1 gun sabahtan aksama kendini odullendir ve ye herseyden hem vucudun da sasiriyor. once almis gibi sisiyorsun sonra 1 protein gunu fazlasiyla indiriyor tartida seni. Canim hep yanindayim. Ha gayret...

hamilelegin ilk döneminde zaten zayıflarsın sonra alırsın kilo 3 aydan sonra.dukanla alakası yok yani .normal süreç

bu hamilelik sanırım yaşamadan anlaşılacak bişey değil. Ben kendimi hayal edemiyorum, hem çok heyecanlı, hem ürkütücü... Karmaşık:)) belkide düşünülerek değil, yaşanarak farkedilecek bişey... Hazır mı olmak gerek?? Yoksa hamile olunca otomatikman hazır mı olunuyor??

Nası gidiyo bakalım hamilelik? Canım, şu an dünyanın en güzel ve en değerli olayını yaşıyorsun. Allah sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin :nazar: Dolu dolu yaşa hamileliğini...öpüyorum çookk:KK54:

canım vallahi hamilelik miğde bulantısıyla geçiyo.amin inşallahsağlıklı bişekilde kucağıma alırım bende seni öpüyorum bu arada geçtiğimiz 2 hafta izmirdeydim bende:KK16::KK16::KK16:

2 günün saymayacak atağa ekmeksiz sil aştan başlayacaksın mecburen. ekmek ilk 3 safhada hiç yok. yulaf kepeğinden dikkat et yulaf unu değil galeta yapabilirsin. kitapta tarifi var. ben yulaf kepeğinden ekmek yaptım doğrusu lezzetli oldu dilersen tarif vereyim.
20 kaşık yulaf kepeği
3/4 yağsız süt
2 yumurta
maya
ben tuz koymadım ama az konabiliyor.
hamuru yapınca bir süre kabarmasını beklemek gerek (50 C fırında da bekletebilirsin)
yağlı kağıdın ustuna koyup şekil vermeye çalııp 40 dakika kadar pişir. günlük 1,5 kaşık yulaf kepeği hakkın olduğuna göre 13 parçaya bölersen her bir parça sana 1 günlük ekmek olur.

teşekkür ederim cnm tarifinide deneycğim
yalnız ekmeksiz çok zor ekmek yediğim halde acıktım yandımm

Kızlar birşey okudum .. dukan kısırlık yapıyormuş doğru mu bilginiz var mıı :KK50:

arkadaşlar sonunda kitabım geldi onla birlikte yüz yogası kitabıda aldım hehe hem zayıflicam hem sıkılaşıcam gençleşcem yani ha bide yanında karatay dietini de aldım ben karışık yapıcam daha sonra bakalım hangisi işe yarıyacak

Son düzenleme:
arkadaşlar sonunda kitabım geldi onla birlikte yüz yogası kitabıda aldım hehe hem zayıflicam hem sıkılaşıcam gençleşcem yani ha bide yanında karatay dietini de aldım ben karışık yapıcam daha sonra bakalım hangisi işe yarıyacak

Canim sen 30000. mesaji yazmistin. Ben de sana hediye yulaf kepegi gonderecegim. Bana ozelden mesajla adresi yaz. Yarin kargoya veririm.

merhabalarrrrr
öncelikle bebişin hayırlı olsun, kitapta özellikle bu konudan bahsetmiş ve süt veren bir anne hiçbir şekilde diyet yapmamalı, önce bebeğini büyütüp süt verme bittikten sonra diyete başlamalıdır diye yazmışşşş
hem daha 2 ay olmuş doğum yapalı daha çok erken sanki, zaten süt üretmek için ekstradan 500 kalori harcıyorsun, bebeğinin peşinde koşmaktan belkide farkında bile olmadan vereceksin kilolarını, arkadaşım hamilelikte 30 kilo aldı ve 6 ay içinde hepsiini verdi hemde hiç diyet yapmadan....

Cevap yazdigin icin tskler..
Bende vazgectim zaten, dun biraz dikkat ettim yediklerime ve malesef sutum azaldi:KK43:
Minik yavrum bos memeyi emdikce icim acidi:KK43:
Bol sekerli serbet ictim bol bol, insallah duzelir..
Su an bebegimin gelisimi benim icin oncelik..

selam kızlaaaar :)

ben temmuz ayında 5 gün atak evresi ve 35 gün sürdürme evresi yapıp, sonrasında yıllık izinle birlikte dukan'ı burakmıştım.

başladığımda 83.5 kiloydum. boyum 1.73 ve hedefim 70 kilo olmaktı. atak evresinde 3.8 kilo verdim sonra sürdürmede de 4.7 kilo verdim. yani toplam 8.5 kilo verip 40 günde, 75 kiloya düştüm. sonra, eylül ayından itibaren hiç dikkat etmedim bugüne kadar ( toplamda 2 ay ) sadece 2 hafta kadar karatay yapmaya çalıştım, ancak pek işe yaramadı ve onun dışında 2 aydır bayramlar dışında normal bir yeme düzenim var. bayramlarda çok aşırı abarttım ve bu haftasonu da gerçekten çok abarttım ve bu sabah tartıda en yüksek kilomu gördüm. o da 78.1 kiloydu. kısaca dukanı bıraktığım 2 ayda 8.5 kilonun 3 kilosunu geri aldım.

bugün yeter dedim. gerçekten ben 10 kilo vermek ve tartıda 68'i görmek istiyorum. ve bugün itibarıyla tekrar atak evresine başlamış bulunmaktayım. umarım bu sefer hedefime ulaşabilirim. ancak biraz motivasyonsuzum da. akşam evde kocamın koynunda şarap içme hayalleri dönüyor bir yandan kafamda.

ben de bu hayallerden kurtulmak için foruma geleyim dedim. sizden gaz alayim. çok da ii oldu. telli turna'nın yazdığı mesajı okudum ve cidden gaza geldim.

canım eğer öyle bişey olsaydı dukana başladıktan sonra ben hamile kalmazdım bırak kısır yapmayı ben dukandan sonra verdiğim kilolar sonucunda hamile kaldım

tabiki ama hani uzun süre yapmadın sen .. dukan diyeti zararlarına bakıyordum birkaç yerde denk geldi böyle..
ben de bi sorayımd dedim ..

X