Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

merhaba kızlar. yaptıgım kek tarifini sizlerle paylaşmak istedim. deneyebilirsiniz cok lezzetli oldu.

dukan diyeti meyve sodali kek tarifi. bu keki ben normal unla yapıyordum. süt yerine margarin vardı ve yulaf kepeği yerine un koyuyordum. onu dukan diyetine uydurdum

3 yumurta
1 su bardağından bir parmak az tatlandırıcı(splenda) veya esmer şeker. bence esmer şekerin kullanılması daha iyi. hem insülin direnci oluşturmuyor.
1 çay bardağı süt
1 tane meyveli soda
1 kabartma tozu
1 vanilin
1 bardak yulaf kepeği
kek hamuru kıvamına gelinceye kadar alabildiğince tam tahıl unu.

kek kalıbının dibini bile yağlamadım ve 170 derecede pişirdim. süper lezzetli oluyor. dileyen bir kısmını kakaolu yapsın. ebruli bir kek elde etsin:)

kızlar hiç moralinizi bozmayın. arada bir duraklıyor kilo verişimiz. olucak o kadar. o dönemlerde biraz daa fazla hareket edip, biraz fazla su içmeyi deneyin. ayrıca spor yapmak insanda mutluluk hormonu salgılanmasını saglıyor. herkes spor yapsın herkes mutlu olsun lutfeennnnn

dukanım biteli yaklaşık 2 ay oldu ... haftada 1 proteini bazen yapıyrm bazen yapamıyorum ama yinede kilo almıyorum.. lütfen sabredin uygulayın sonuç size çektiklerinizi unutturucak.

Çok mutluyum Seyir evresini tamamladım.2 ayda 12.50 kğ verdim Şimdi güçlendirmeye geçiyoruö Darısı başınıza
kızlar bakın daha birkaç gun evvel bazı arkadaşlarımız basarıya ulaşmış ve guclendirmeye baslamıs bilee. normal kilomuza inmemiz an meselesii. ha gayret diyorum. moral bozmak yok.. eninde sonunda gidecek o kilolarrrrr
kızlar 79 u gördümmmm..:) ama şunu söyliym deliriyorum atakta 4. günüm valla 2 rondo bisküvi yedim yaaa((
seninki birsey mi tatlım eşim atak doneminin 2. gununde kaymaklı ekmek kadayıfı yemiş

eşim de geliştirme evresinde ayrıca
40 günde 82 kilodan 73 kiloya düştü veee güçlendirme evresine basladı.

bizler de basarıya ulaşan arkadaslarımız gibi güçendirme evresine ulaşıcazzzz

doktor dukanı bozmayacağını mı düşünüyor diyet bisküvinin?

Merhaba. Ben bu diyete 28 Nisan'da baslayip haziran ortasinda kacamaklara baslamistim. Stresli gunlerdi. Sonra da hepten biraktim denilebilir. Ama hekim oldugum ve mantigini anladigim icin modifiye ettim kendimce dukani. Ornegin 4-5 gun eskisi gibi beslenip 2 gun saf protein yapiyordum ya da hafta ici sebze + protein hafta sonu homini girtlak gibi :) Boyle yazinca sana cok dengesiz gelebilir ama inan surekli proteinle beslenmenin de cok dengesiz yanlari var: orn. kardiovaskuler bozukluklar gibi. Herneyse kendi modifikasyonlarimla hic kilo almadim geriye. Hatta ayda 1 kg bile olsa vermeye devam ettim.

En onemli yani onca verilen kiloya ragmen hic sarkma olmadi. Ve bizim yazdigimiz eski mesajlara bakarsaniz hic birimizde sarkma olmadigini goreceksiniz. 800 - 1500 arasi msjlarda epeyce bir yazimiz, tariflerimiz vardir herhalde.

Benim de toplamda 30 kilo vermem gerekiyor. Ve sarkma olmayacagina eminim. Ama yine de onerim olacak sana deniz tuzu ile gobek ve basen bolgene banyoda masaj yapabilirsin. Cikinca da sikilastirici bir krem dusunebilirsin. Sarkmalari genel olarak en iyi onleyen spor oluyor. Gobek sarkmalari icin mekik en iyisi. Bunlarin disinda ilk basladigim sirada endokrin uzmani arkadasim dukan diyeti yaptigim icin bana sadece spor olarak body building yapmam gerektigini soylemisti. O sirada epeyce arastirmistim. Gercekten de oyle gozukuyor. Aklinda bulunsun.

Ben Nisanda basladigimda Dukan amcamizin sitesi 11 Kasimda 65 kg olacagimi soyluyordu. Simdi ise Subat gibi. Keske devam edebilseymisim. Ama bir noktadan sonra cok zorlasiyor. Tirnaklarda ve saclarda ciddi bozulmalar oluyor ve kitapta da bundan bahsediyor zaten. Birakip geri donmek de cok zor. Meyva yiyememek en zoru.

Herkese tavsiyem hic kacamak yapmamalari. Ben de kis geldigi icin daha rahat uyguluyorum. O yuzden foruma da girip ara ara okuyor ve yazdiklarinizdan motive oluyorum. Bakalim umarim tekrar tam manasiyla baslayabilirim. Su anda kendi modifiye dukanimla agir aksak kilo vermeye devam ediyorum gerci ama tekrar eski hizla vermeyi cok isterim.

ızlar ben dukan diyeti yapıyorum malum kitabını da almıştımki faydası olur belki diye bugün ordan öğrendiğim ve zayıflamada işe yarayacağını düşündüğüm basit bilgileri sizleri de ilgilendirir düşüncesiyle paylaşmak istiyorum.. insanın 2400 kalori aldığını varsayarsak bunun 300 ü organlara, 700 basit günlük ihtiyaçlara,1400 ü ise vücudu 37 derece de tutmaya harcanıyormuş. bunu zayıflamada kullanacak olursak:
2 lt 10 derecelik su içme 60kalori
6 tane buz emmek 60kalori
25 derecelik suda 2 dakika duş almak (baş hariç) 100 kalori
elbisenin 1 katını çıkarmak 100 kalori
oda sıcaklığını 3 derece düşürmek 100 kalori harcattırıyormuş bize..zayıflamada etkili bir silahtır diyor dukan amca...

ayrıca: vücut kalori kısıtlamasına iki şekilde tepki veriyormuş besinlerden gelen kalori kullanımını kısmak ve besinleri sonuna kadar ve eskisine göre daha az kullanmak...bu şekilde kilo verme durağanlaşıyormuş fakat bunun da etkili silahı ve vucudun tepki gösteremediği tek şey ise egzersiz..egzersizde yapılınca kısıtlama olmazken kalori kısmasında oluyormuş:))

bir deeee 70 kiloluk bir insan ile 90 kiloluk bir insanın aynı tabağı yemesi halinde depoıladığı yağ oranları 70 kiloluda daha az.. nedeni : yağ kütleleri doığuştan kişiden kişiye farklılık göstersede o kişi nasıl doğduysa aynıymış..ve biz kilo aldıkça o kütleler büyüdükçe yağ hücresinin taşıma kapasitesi kalmadığından bi süre sonra kendini 2 ye yani kardeş hücreye bölüyormuş..bu ne zaman oluyor BKI 28 den 29 doğru giden kişilerde.. bu kişiler zayıflasalar bile ne yazıkki o kardeş hücreler de yok olmuyomuş..ve her zaman kilo alma kapasitesi ve yönelmesi fazla oluyomuş.. umarım faydalı olmuştur

inş amacına ve bizler de amaçlarımıza ulaşırız kolay gelsin

tekrar hoşgeldin dukana=)
diyete haziran ayında ara vermek çok mantıklı olmuş. sanki bu diyet kış diyeti gibi geliyor bana. meyve yok. cezbedici şeyler yok. yazın zaten öyle veya böyle az çok kilo veriliyor.yense bile hareket çok.
en çok özlenen şey sanırım meyve kısmı =) ben aşırı meyve seven birisi değilim ama meyve yiyecek olduğum günü iple çekiyorum=)) son iki hafta kaldı

ayh inşallah Allah mı söyletiyor ne

Merhaba ben sitenizi hep dışarıdan okuyordum artık ben de yazıyorum. Ben Eylül 5'te başladğım diyetim sayesinde tam 8.5 kilo verdim, ama son bir aydır kilo veremiyorum. Kıs oldugu için spor yapamıyorum sanırım bunun etkisi var. bayramdan sonra 3 günlük yumruk da yaptım o zaman bayramda aldıgım( baskalarının evinde protein yiyeceğim diyemiyorsunuz) 1.5 kiloyu verdim, 79.6 olarak başladığım diet şu an bir gün 70.8 bir gün 71.5 gibi bir döngüyle devam ediyor. Ben çok yoğurt yiyorum hatta geceleri yatmadan ve öğlen yediğim tarçınlı tatlandırıcılı yogurdun miktarı günde 1000ml falan:) 0.15 diyet yoğurt. Şu anki kilomdan memnunum ama olmam gereken 67 kiloya düşemiyorum. Ne önerisyorsunuz?

kış oldu spor yapamıyorum diyorsan sana Leslie sansone diye bir bayanın yürüyüş egzersizlerini öneririm. Ben bugün yaklaşık 1 saatlik egzersizle 5 mil yürümüş oldum; google da aratırsa bulabilirsin. Yogurdu diyet tüketiyorsun değil mi?

evet bir markanın 0.15 yaglı olanını tüketiyorum ya da kendim yapıyorum sütün kaymagini aliyorum. Yogurt yemege baslayinca diyet cekilir kilindi bana. laktoz alerjimden dolayi 5 yil yogurt yiyemedim. o yüzden sadece laktozsuz sütten yogurt yapiyordum ama bu markanin yogurdu da sisirmiyor beni. Aslına bakarsanız, diyetim çok naif, sebze günlerinde, balkabagi, mantar, brokoli,karnabahar, et günlerinde tavuk, kahvaltida hindi jambon, yogurt, yumurta, yulaf kepegi,oglen tarcinli tatlandiricili yogurt , bazen de zero kola.

bunun etrafinda dönen bir diyetim var. Kendimi müthis saglikli hissediyorum. Sadece soyle birsey olabilir, ben tiroid ilaci kullaniyordum, doktor 3 hafta icin kesti.Tiroid organim ve hapim yok, ve hipotiroidi durumundayim. Ama hapi birakmadan once de kilo vermem durmustu. Dediginiz siteye bakacagim. Tesekkür ederim.

Pardon bir sorum daha var, Dukan kitabında ne kadar ve ne zaman yediginizin onemi yok diyor,Bu yüzden ben gece de yiyiyorum ( yogurt, salam vb) acaba bunu kessem birşeyler değişir mi? bunu deneyen var mi ?

Son düzenleme:
Almanların Ünlü Balkabagi Çorbasi
Balkabagi Tatlisi
Tarcinli tatlndiricili yogurt
Sodali limonata
Çok ünlü bir market zincirinin light peyniri
Tofu
Balkabağı Keki( evet un yerine ezilmiş balkabagi koyuyorsunuz)

Merhaba arkadaşlar, bugün atak evresinin 3. günü.. dün ve bugün başım çok ağrıdı, o yetmezmiş gibi önce yulaf kepeği şimdi de her türlü protein midemi bulandırmaya başladı Acaba ağır mı geldi, bırakmak da istemiyorum, siz böyle şeyler yaşadınız mı nasıl çözdünüz acil yardım

ben günlük tutuyorum 75 gündür, ve yşadıklarını birbir yaşamışım:) ama şimdi çok sağlıklı ve mutlu hissediyorum. bence bu evreye geçeceksin kendinle yüzleş ve not al:)

Günaydın kızlarr..

Güne -600 ile başladım ve çoook mutluyum. Demekki yumruk yapmam isabetli olmuş.

Akşam 5 mil leslie mide yaptım. İnsanın böyle oldukça daha çok yapası geliyor vallahi..

Bu yumruk harekatını pazara kadar devam ettirmeyi düşünüyorum. Ondan sonra inşaAllah normale döner ve vermeye devam ederim. Spor yaparken baktımda akşam kollarım acayip yumuşamış spor şart yoksa fena sarkacak bunlar.

Sizler ne yaptınız

gunaydın telliturna tebrik ederim seni bana da gaz verdin; akşam tv izlerken leslie ile 5 mili ben de yaptım sonrasında ancak bir duşla kendime gelebildim. Yiyeceklerimi önceden planlasam da ben de yumruk hareketi yapsam...

gunaydın telliturna tebrik ederim seni bana da gaz verdin; akşam tv izlerken leslie ile 5 mili ben de yaptım sonrasında ancak bir duşla kendime gelebildim. Yiyeceklerimi önceden planlasam da ben de yumruk hareketi yapsam...
Süper bak sende yap her akşam bak nasıl hızlanacak kilo vermen. Yumruk yapmaya ihtiyacın varsa yap derim benim nerdeyse 3 haftadır doğru düzgün kilo veremiyordum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…