Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ben günlük tutuyorum 75 gündür, ve yşadıklarını birbir yaşamışım:) ama şimdi çok sağlıklı ve mutlu hissediyorum. bence bu evreye geçeceksin kendinle yüzleş ve not al:)

Buna cok sevindim iste, bu sabah kendimi daha enerjik hissediyorum, yumurtadan bikkinlik geldigi halde kendime nefis bir omlet yaptim, fakat yulaf kepegini yumurtayla resmen agzima tiktim :S acaba bendeki yulaf kepegi mi uygun degil, ablam da yapiyor bu diyeti ondaki yulaf kepegi tanecikliymis ve hic kokmuyormus.. Bendeki toz gibi ve ruseym yaziyor ustunde :KK43:

Kizlar birsey daha sormaliyim, bana Dukan sitesi tarafindan verilen cizelgede 67,5'ten 66,1 e dusulecek diyor ama ben uyamdigimda 65,3 um an itibariyle.. Atak evresinde hedeflenenden cok kilo veren var mi, bu yanlis mi :KK43: sonraki evrede duracak mi ne diyosunuz :KK43:

kızlar günaydıın herkese..

bugüb bildirim günü, geçen haftayı atlattık ama bu hafta mecbür dökülücez :KK52:

ben 1,5 kg fazla çıktım:KK43:( ama 2 haftayı aşkın bi süre ara verince bu çok da uçuk bir rakam olmadı genede.. 61 kgyim telli turnam. tabi dün gene başladığım için rejime, haftaya tekrar 60 çıkma hedefindeyim, hadi bakalım hayırlısı...

Buna cok sevindim iste, bu sabah kendimi daha enerjik hissediyorum, yumurtadan bikkinlik geldigi halde kendime nefis bir omlet yaptim, fakat yulaf kepegini yumurtayla resmen agzima tiktim :S acaba bendeki yulaf kepegi mi uygun degil, ablam da yapiyor bu diyeti ondaki yulaf kepegi tanecikliymis ve hic kokmuyormus.. Bendeki toz gibi ve ruseym yaziyor ustunde :KK43:

benim yulaf kepeğim de ruseym benimkisi hiç öyle bahsettiğiniz gibi kötü kokmuyor; hatta forumdaki kızlar kokuyor diyince özellikle kokladım kötü koku alamadım

bu diyeti yeni öğrendim gerçekten verdiriyormu

evet eğer diyetten şaşmadan yaparsan kısa zamanda kilo veriyorsun hem de vücudundaki depo yağlardan verdigin için görünümde daha çokmuş gibi duruyor; ben atakta 5 günde 3.3 kilo verdim.

bu diyeti yeni öğrendim gerçekten verdiriyormu

bu konuda en detaylı bilgiyi forumu biraz okuyarak alabilirsin canım, verdiriyor elbette ama kendin okuman çok daha yararlı ve motive edici bence. haftalık kilolarımızı da güncelliyor arkadaşlarımızdan biri, orada başlangıç tarihleri ve toplam ne kadar verildiği de görünüyor. bugun yayınlanacak olan listeyi de inceleyebilirsin hatta..

bugüb bildirim günü, geçen haftayı atlattık ama bu hafta mecbür dökülücez :KK52:

ben 1,5 kg fazla çıktım:KK43:( ama 2 haftayı aşkın bi süre ara verince bu çok da uçuk bir rakam olmadı genede.. 61 kgyim telli turnam. tabi dün gene başladığım için rejime, haftaya tekrar 60 çıkma hedefindeyim, hadi bakalım hayırlısı...

bu sabah ben de tartıldım ve 58.0 çıktım :KK50::KK50: ama diyeti hala gevşettiğimden beri tam adapte olamadım. Bu aralar spora ağırlık vermeyi düşünüyorum; akşam leslie ile 5 mil yaptım

Aynen canım az bir zararla kapatmışsın arayı. Toparlarsın hemen sen.

Merhaba,
Ben ilk yulaf kepegimi susuruluktan bir degirmenden siparis vermistim, bildiginiz kilcikli büyük büyük kepeklerdi, simdi ise ruseihm denen markadan satin aldım fakat bu kepek gibi degil de un gibi ve degirmenden getirttigimin 2 kati daha pahalı. Firma bizi kandiriyor olabilir. Yemesi daha kolay ruseihmin ama degirmen geleni bildigim icin supheleniyorum. Kokusu yok, kolay da krep oluyor ama diğeri gibi şişirmiyor tok da tutmuyor.Yulaf kepegi gercekten bagirsaklar icin onemli.

Bu arada tiroid ve dukan diyeti ilskisini bilen varsa, konusursak iyi olur. Benim ameliyatımdan bir yıl sonra kan degerlerim ilk kez cok yuksek/ cok dusuk cikti bazı tahlililerde, doktorlarımda neler oluyor sana diyerekten hapı bıraktırdılar. 3 hafta sonra kontrol edecegiz neden acaba dediler? Etrafımdaki birkaç doktora ve genetik uzmanına sordum, onların teorileri şunlar, tabi en gerçekçi sonucu gelecek hafta ögrenecegim.

1. 125 mg kullandigim hap vücudumun % 10'unu verince fazla gelmis olabilir ve vücut buna tepki göstermiş olabilir.
2. Yağlar yakılınca cıkan yag artıkları ve hücre icindeki toksit atıklardan dolayi vücudum adapte olmak için değişikliğe gitmiş olabilir.

Bunlarin aksine, ben bu diyette kendimi cok kilo veremesemde eskiye oranla daha saglikli hissediyorum, protein böyle yapıyormus. Mesela dün kendimi çok kötü hissetiğimden dolayı kendime aşure ısmarladım( pasta yerine daha mantıklı geldi) evet enerjimi yerine getirdi ama bugün kendimi tarrıda 700 gram daha fazla ve daha hımbıl hissediyorum.

Sizlerde işin sadece tartı kısmından değil, ama fiziksel olarak iyi/kötü hissettiginizi düşünüyor musunuz?

Herkese kolay gelsin.

günaydın hatunlarr :KK3::KK3::KK3::KK3:
nasılsınız???

telli turnam, bayaa zaman oldu listede en son kaç kg idim hatırlamıyorum ama bu sabah 75.6 kg çıktım, sen artık verilen kaç kg bakarsın bir zahmet:KK71:

demircan hoş geldin tatlım bende dün sordum seni ve tombişi nerelerde diye..

çok harika olmuşsun .çıtır seni...

yok ablam yok olmaz bikini.nete amannnnn gözünü sevem

abowwwwwwwwwww, fıstığa bak......
tek kelimeyle harikasın canım

yahu bizim verdiğimiz kilolar normalden çok mu görünüyor??????
sanırım hep yağdan verdiğimizden oluyor
ah ahhhhh bi senin kilona insem, neyse az kaldı bekleme beni kaç benden :KK1:

fıstık gibi olmuşsunnn.tbrik ederim.
inan başta resimlerini görsem yok canım ne kadar zayıflayabilr ki derdim. ama şimdi şoklardayım.
azim geldi bana:))))

çok güzel olmuşsun yaaa valla çok fark etmiş brovo :KK52::KK52:
bacaklar özellikle baya incelmiş..

:KK9::KK9::KK9:

kızlar hepinize çookk teşekkür ederim, valla sizin ve desteklerinizin sayesinde geldim bu noktaya:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

Merhaba,
Ben ilk yulaf kepegimi susuruluktan bir degirmenden siparis vermistim, bildiginiz kilcikli büyük büyük kepeklerdi, simdi ise ruseihm denen markadan satin aldım fakat bu kepek gibi degil de un gibi ve degirmenden getirttigimin 2 kati daha pahalı. Firma bizi kandiriyor olabilir. Yemesi daha kolay ruseihmin ama degirmen geleni bildigim icin supheleniyorum. Kokusu yok, kolay da krep oluyor ama diğeri gibi şişirmiyor tok da tutmuyor.Yulaf kepegi gercekten bagirsaklar icin onemli.

Bu arada tiroid ve dukan diyeti ilskisini bilen varsa, konusursak iyi olur. Benim ameliyatımdan bir yıl sonra kan degerlerim ilk kez cok yuksek/ cok dusuk cikti bazı tahlililerde, doktorlarımda neler oluyor sana diyerekten hapı bıraktırdılar. 3 hafta sonra kontrol edecegiz neden acaba dediler? Etrafımdaki birkaç doktora ve genetik uzmanına sordum, onların teorileri şunlar, tabi en gerçekçi sonucu gelecek hafta ögrenecegim.

1. 125 mg kullandigim hap vücudumun % 10'unu verince fazla gelmis olabilir ve vücut buna tepki göstermiş olabilir.
2. Yağlar yakılınca cıkan yag artıkları ve hücre icindeki toksit atıklardan dolayi vücudum adapte olmak için değişikliğe gitmiş olabilir.

Bunlarin aksine, ben bu diyette kendimi cok kilo veremesemde eskiye oranla daha saglikli hissediyorum, protein böyle yapıyormus. Mesela dün kendimi çok kötü hissetiğimden dolayı kendime aşure ısmarladım( pasta yerine daha mantıklı geldi) evet enerjimi yerine getirdi ama bugün kendimi tarrıda 700 gram daha fazla ve daha hımbıl hissediyorum.

Sizlerde işin sadece tartı kısmından değil, ama fiziksel olarak iyi/kötü hissettiginizi düşünüyor musunuz?

Herkese kolay gelsin.

Ben diyete başlayalı daha dinç hissediyorum kendimi. Özellikle sabahları daha iyi kalkabiliyorum. Verdiğim kilo ilede alakalı olabilir. Yani genel anlamda kendimi iyi hissediyorum.

valla bende kendimi diyetle daha dinç hissetmiştim, sabahları daha kolay kalktım, hafifledim.. ama ara verdiğim dönemde ekmek ve nisaştalı gıdalar hayatıma girdi. o zaman çok çabuk acıktım, yediklerimin ardından ağırlık çöktü.. canan karatayın yazılarını okudum o aralar. ekmeğin vede karbonhidratlı gıdaların ama özellikle ekmeğin buna yolaçtığını anlatıyordu. birde tuzun. ekmek tamamen çıkınca insan gerçekten de gitgide hafifliyor..

bu sabah ben de tartıldım ve 58.0 çıktım :KK50::KK50: ama diyeti hala gevşettiğimden beri tam adapte olamadım. Bu aralar spora ağırlık vermeyi düşünüyorum; akşam leslie ile 5 mil yaptım

ben şimdi azar azar yürüyüşlerle başladım. 20-30 dk arası. çünkü rejim ilerledikçe artması gerekecek, baştan alıştırmayayım dedim. ama 5 mil bence çok ağır gelebilir, ben 2 mil yapıyorum yaptığımda, onda bile kanter içinde kalmıştım doğrusu. hedefim akşamları 2 mil ve üzerine kalça göbek ve kollar için plates hareketleri yapmak.

ben şimdi azar azar yürüyüşlerle başladım. 20-30 dk arası. çünkü rejim ilerledikçe artması gerekecek, baştan alıştırmayayım dedim. ama 5 mil bence çok ağır gelebilir, ben 2 mil yapıyorum yaptığımda, onda bile kanter içinde kalmıştım doğrusu. hedefim akşamları 2 mil ve üzerine kalça göbek ve kollar için plates hareketleri yapmak.

diyetle ben de kendimi daha dinç hissediyorm ama çevreden de çok baskı görüyorum; fazla duymamaya çalışıyorum; evdeyken sorun yok ancak annemlere yada kayınvalidemlere gidince yemekler farklılaşabiliyor bu aralar. Ben de yılbaşına kadar çözsem süper olacak. Aslında haklsıın dün 5 mil beni çok yordu; en mantıklısı 2 mil yapıp benim de göbek ve bel için pilatese ağırlık vermem; pilates yaparken herhangi bi şeyle meşgul olamıyorum daha sıkıcı geliyor ancak leslie yi tv izlerken çok rahatlıkla yapabiliyorum. Bu arada sabahları aldığım spirulina beni gerçekten tok tutuyor; kurbandan elimde birkaç yara vardı normalde yaralarım çok geç iyileşit şimdi izi bile kalmamış

günaydın herkese
telli turna liste günü bugün :)
ben 68,7 yim
ama artık iyice yavaş veriyorum kiloları, belkide yaptığım modifikasyonlardan dolayı daha yavaş veriyorum ama azimliyim.
ben biran önce verip, yapabildiğim kadar güçlendirmeyi yapıp sonra bebek düşünüyorum, eğer istediğim gibi 59 kiloya ulaşırsam ben sanırım o hesaba uygun güçlendirmeyi yapamayacağım, o süreden önce hamile kalırsam (ki umarım olursa isteğim o yönde) güçlendirmeyi sonuna kadar götüremeyeceğim; o nedenle ne kadar erken hedefime ulaşırsam o kadar iyi olur :)

X