Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

merhaba kızlar.çok kötü bir gün geçirdim.hava güzel diye ince çıktım eve dönerken üşütmüşüm.bi de regl sancıları başladı.bugun yarın olurum.çok fenayım.başım falan da döndü.iştahım acayip arttı.annem süt getirdi.içine bal koymuş.anlamadım içtim.sonra da başımda agladı beni öyle görünce.eger yemezsen senle konuşmam dedi.ve bana bi güzel rejimi bozdurdu.ben üşütüp adet olunca yatalara düşen cinstenim maalesef.gitti rejim.ayrıca tartım bozuldu.herşey üstüste geldi.sinirlerim bozuk şimdi.gitti 5 günlük emegim.ekmek çorba yemek meyva ne varsa yedim.kesin eski kiloma döndüm.adet bitince tartılıcam artık.yarın tekrar başlıyacagım dukanıma.ama çokkk kötüyüm yaa. başım falan da dönünce yedim.sizler adetkiyken de çok sıkı yapıyormusunuz diyetinizi.hani benim kdar bozmasanızda kaçamak oldumu hiç.çok mu kötü olmuş benim için.valla morale ihtiyacım var.salarsam hepten gider.okudum yazılarınızı.herkes vermiş kilolarını.kutluyorum sizi.aman benim gibi bozmayın. kilo almak değil ama döiyeti bozmak adamın psikolojisini bozuyor.öptümm çok..sakın bırakmayın süpersiniz

kızlar yaa bişi söleyin molur..çok mu kötü yapmışım.neyse bu azap bana yeter zaten.haftaya perşembe en az 1 kilo vermiş olacagım.görürsünüz bak.madem bozdum diyeti.iyi yanından bakacagım.daha fazla motive olarak devam edecegim.öptüm sizi.en azından bir daha ki adete kadar beni dürtecek bişi olmıycak.irademe sahip olabiliyorum da hormonlarıma maalesef.bide kıyamadım annem aglayınca.neyse annem için 1 kilo fazla olurum bende.öptüm sizi

benim de 4. günüm atak evresinde.1 .700 kg verdim.68.200 le pazartesi başladım,bu sabah 66.500 e inmiş kilom.ama artık dayanacak gibi değilim.bıktım tavuktan yumurtadan..seyir evreside bu kadar zor mudur..bide güçlendirme evresinde tatlı yiyebiliyor muyuz

bu arada acemiliğimin kusuruna bakmayın bu yazıların altında çıkan kilo cetvelini nasıl yapıyorsunuz birde yayla çorbasını çok sordum pardon

kilo cetvelini böyle yapıyosun.bana da dün burdaki arkadaşlar bu sayfadan önerdi.ayrıca dün ben yayla değilde tavuklu yoğurt çorbası yaptım bakabilirsin , aşağıda verdiğim bilgilerin "tickerfactory.com" sitesinde yer alan çizelge için olduğunu belirtmeliyim.

1) http://www.tickerfactory.com/ezticke...r_designer.php
2) Açılan sayfanın altına doğru kategorileri göreceksiniz. Buradan weight loss bölümünü tıklayın.
3) Karşınıza toplam 13 sayfalık kilo çizelge çubuğu seçenekleri çıkacak. Sayfa numaralarını tıklayarak, ilgili sayfaya gidebilir ve size sunulmuş olan seçeneklerden birini seçebilirsiniz.
4) Çizelge çubuğunuzu seçtikten sonra (şekillerin yanındaki yuvarlaklara mouse ile tick koyacaksınız) Next tuşuna basarak ilerleyin.
5) Şimdi karşınıza yine bir çok sayfalı seçenekler çıkıyor. Bu kez çubuk kaydırıcısını seçeceksiniz. Yani kilonuzun çizelge üzerindeki hareketini gösterecek olan ikonu. Toplam 7 sayfada çeşitli seçenekler sizi bekliyor. Buradaki seçiminizi de yaptıktan sonra yeniden Next tuşuna basın.
6) Figüratif seçimleriniz bitti ve şimdi sıra form doldurmada...
7) Formun passsword / pin bölümünde şifrenizi oluşturun.
8) Şifre seçiminden sonra, formu doldururken aşağıdaki yönergeleri izleyin:
track bölümü için : weight seçilecek
weight units: kilogram seçilecek
your target : hedef kilonu yaz
your starting : başlangıç kilonu yaz
your current : geçerli kilonu (bugünkü kilonu) yaz
weight date : tarihi ay/gün/yıl formatında yazılacak
height unit : Metric S.I. seçilecek (bu şekilde yaptığında beden/kitle endeksin de çizelgede yer alır)
your height : Boy yazılacak. Mesela 1.65 sen ilk kutucuğa 1, ikinci kutucuğa 65yazmalısın. Kutucukların yanında m, ve cm göründüğünden emin ol.
9) Formu doldurman bittikten sonra Next tuşuna bas.
10) Seçiminle oluşan çizelgen karşında!!! Şimdi sıra geldi çizelgeni, kk de imzana yapıştırmaya..
11) Çizelgenin altında çeşitli biçimlerde adres tipleri yer alır. Bunlardan urlile başlayanı, yani ilk kutucukta yer alanı ctrl+copy yaparak kopyala ve kontrol panelinde yer alan imza ayarlarındaki alana ctrl+paste yaparak yapıştır.
Ancak bu esnada çok dikkatli olmalısın. En sık hataya bu aşamada rastlıyorum. Adresin tamamını kopyalayamayan arkadaşlar, kilo çizelgelerine kavuşamıyorlar. Adresi kopyalarken url ile başlayıp url ile bittiğine, adresin olduğu kutucuğa bakarken en alt satıra kadar baktığına lütfen emin ol.

bişey olmaz bir kerecikden .devam et yine yediklerin içinde afiyet olsun .

bozma moralini yola devam ............

tabii ki yazarım ne demek..) Ben sana benim kullandığım ölçüleri yazıcam, iki kişilik yaptım bunları ve yaklaşık 2-3 gün gidecek şekilde pişirdim..

tas kebabı:
- 500 gr kuşbaşı kırmızı et
- 1 soğan (küp doğranmış)
- 1 sivribiber (küçük doğranmış)
- 1-2 domates ( rende ya da küp doğranmış fark etmez)
- 1/2 çorba kaşığı salça
- 1 tatlı kaşığı sıvıyağ
- kekik, kimyon, kırmızı pulbiber, karabiber, tuz (hepsini damak tadınıza göre ayarlayın)

Önce eti yumuşayana kadar haşladım, süzdüm bir kenara koydum.
Bir tencereye küp doğradığım soğanı koydum üzerine 1 çay bardağı kadar su koydum ve yumuşamasını sağladım. Suyunu tamamen çektikten sonra sıvıyağ ve sivribiberi koydum hepsini birlikte kavurdum soğanlar hafif pembeleşene kadar. Sonra etleri de ilave ettim bi 5 dakika da öyle çevirdim ve domatesini ilave ettim. Domates azıcık suyunu çekince salçayı ilave ettim ve yaklaşık 1 çay bardağı kadar kaynamış su ve baharatları koydum. 10-15 dakika da öyle kaynattım su hafif sos kıvamını alana kadar veeeee süper bir yemek çıktı ortaya kızlar şiddetle denemenizi tavsiye ederim...

İsteyen bu yemeği şöyle servis edebilir, tabağa önce küp kesilmiş dukan ekmeği, üzerine yoğurt, üzerine tas kebabı, ben bir dahaki sefere öyle yapıcam...)

arkadaslar ben hıc kacamak yapmadım 7 gun atak 10.gun seyır bıttı toplam 17 gun oldu ama ben 2 kılo verebıldım((( yesıl cay ıcıyrm suyu 3 lıtreye yakın ıcıyrm sabahları sırkelı su bıle ( ama kılo gram oynamıyor hergun yuruyus artı leslıe yapıyrm butun gun zaten ayaktayım sınıfta ( yanımdakıler o kadar pasta borek yedı kılo vermısler ben dogum gunu pastamı bıle yemedım onlar yedı kılo vermısler benım gram oynamamıs acaba neden olabılırkıııı ??? hıc bırseyın dısına cıkmıyrm yasak olan catalla lokma tadına bakmıyrm ama nıe bole oluokııııı ( ama pes etmıyrm boyle anlasılmasında neden arıyorum kendımceeee???

kaç kilodasın?????

kilon yüksekse insulün direncin vardır?herkes aynı veremez kilo 17 günde 2 kilo bir ayda 4 eder.oda normaldir yani.
ikincisi:az yiyorsundur.protein oranını artır

Kağıt kebabı

- 500 gr. kuşbaşı tavuk eti (göğüs ya da but fark etmez but daha lezzetli oluyor ama göğüs daha doyurucu)
- 2 adet sivri biber ( küçük doğranmış
- 1 adet kırmızı biber (şu dolmalık olanlardan sivribibere benzeyen)
- 1 paket mantar (ben dış kabuğunu ayıklayıp şöle hemen bir sudan geçirip dörde bölüyorum)
- 1-2 adet domates (rende ya da küp fark etmez)
- yarım demet kadar maydonoz
- 1 tatlı kaşığı sıvıyağ
- kekik, kimyon, kırmızı pulbiber, karabiber, tuz
- 2-3 diş sarımsak (küçük doğranmış)

Hepsini bir kaba koyup karıştırdım. Karışımdan birer porsiyonluk olacak şekilde alüminyum folyoya koyup iki tarafı üst üste gelecek şekilde kapattım sonra diğer yanları kıvırarak kapattım. Sonra bu paketi yağlı kağıdın içine koyup tekrar aynı işlemi yapıp kenarları zımba teliyle kapattım. Üzerine bıçakla bir çizik attım ki daha iyi pişsin diye hem kontrol etmesi kolay oluyor...
200 derecede 40 dakika kadar pişirdim

Ay umarım anlatabilmişimdir nasıl kapattığımı...))

Vermemiz gereken kiloların % kaçını atak döneminde veriyoruz diyete sadık kalırsak?

arkadaşlar merhba. bugunde bitti çok şükür.

akşam yemeğinden sonra nihayet leslie yaptım, 2 mil. ve sonra sıcak bir duş. ama dün akşamda feci başım ağrıyordu, bu akşamda aynı. nedenini anlayamıyorum ama rejimle alakası yoktur herhalde. bende artık bi ağrı kesici aldım. ayıca kendimi şok da yorgun hissediyorum. sanırım saçlarımı kurutup erken yatacağım. yarın akşamda leslie yapacağım ve 2 mil nerdeyse 3,5 km ediyormuş. kadın bi yandan anlatırken videoda, en az haftada 3 kez yapın diyordu. bende öyle düşünüyorum, hergün yapamam sanırım. neyse belki c.tesiye kadar biraz daha hafifleti beni:))

Kabak grateni henüz denemedim canım ama şu şekilde yapıcam onu da:

Kabak graten:

- 2 kabak (kabuklarını soyup yuvarlak ya da ince uzun dilimleyeceğim)
- 250 gr yağsız süt
- 1 çorba kaşığı mısır unu
- 1 yumurta sarısı
- tuz, karabiber
- azcık kaşar rendesi

Sütün içine mısır ununu, tuzu karabiberi ve yumurta sarısını koyucam. Hepsini karıştırarak muhallebi kıvamını alana kadar pişircem.
Borcamı azcık yağlayacam, kabak beşamel sos, kabak beşamel sos şeklinde en üste beşamel sos gelecek şekilde koycam malzemeleri borcama 180 derecede kabaklar yumuşayana kadar pişircem.
Altını kapattıktan sonra üzerine azcık kaşar rendesi serpecem 2-3 dakka daha fırında tutucam ve afiyetle yicem...))))

Aynı işlem başka sebzeler ve tavukla da yapılabilir aslında...)

bir de ben atak döneminin 4. günündeyim; ve canım çok tatlı bir şeyler istiyor diyeti bozmadan yapabilceğim bir tatlı var mı?

hahahaaaaa alemsin morlady, adını da sölemeyelim artık o zaman nolur nolmaz...)

oooo sen büyütmüşsün çocukları canım, artık daha rahatsındır herhalde, ama sende iki tane var tabi... Senin kızının son mıncıklanma dönemleri artık bir süre daha doyasıya mıncıkla, okula başlayınca hiçten mıncıklatmaz kendini. Bu arada onun o büyümüş hallerini yerim kuzum benim ya...)

Biz kadınlar hep böyleyiz işte küçükken büyümek büyükken de küçülmek isteriz...)

Valla biz babasıyla tüm gün öpüyoruz kokluyoruz mıncıklıyoruz her anının tadını çıkartıyoruz...

bir de ben atak döneminin 4. günündeyim; ve canım çok tatlı bir şeyler istiyor diyeti bozmadan yapabilceğim bir tatlı var mı?

Bir tasın içine 4-5 yemek kaşığı yoğurt, yarım çay kaşığı tarçın ve istediğin kadar tatlandırıcı koy ve afiyetle ye, ya da aynı işlemi yoğurt değil sütle de yapabilrisin istersen...))

oooo 2mil ha.maşallah ben yapamadım daha gözüm kesmedi 1milde bile bitiine yakın çok yoruluyorum .dukanda agır spor yapma .çok kötü olursun aman ha dikkat et.1 mil yeter bence

Nalancım folyo özellikle yüksek ısıda yiyeceklerle temas ettiğinde çok zararlı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…