Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

geçmiş olsun canım aman dikkat et kendine. benim boynum tutulursa iğnesiz geçmez hiç.

bugun yine ton balıklı salata yedim. acaba ton balıklı salatanın bana zararı olur mu? evde kendim yapınca tüm yagı suzuyorum ama restorantlar hafif yaglı getiriyor tembih etmeme ragmen:KK43:

Saol canım, bende de migren var maalesef tutacak diye ödüm kopuyor. Şimdi ağrı kesici alcam umarım hemen geçirir.
Her gün yersen salata sebze yerine geçtiği için vücudun su tutar onun haricinde bir sakıncası yok tabi. Azcık yağlı olunca bir şey olmaz bence zaten dukan amca da 1 tatlı kaşığı yağ koymaya izin vermiş ama fazlası zarar tabi...:KK66:)

nalan

canım geçmiş olsun, dikkat et kendine valla tam hastalık havası,
başını sıcak suyla yıka, ya da en iyisi gir sıcak bir duş al, çok iyi gelir
gecen aynı senin gibiydim valla 2 gün başağrısından kıvrandım

ayrıca menün de çok güzel canım, afiyet olsun

Çok teşekkür ederim canım, hakikaten tam hastalık havası, bir ısınıyor bir soğuyor insan napacağını şaşırıyor valla. Sana da geçmiş olsun bu arada canım.
Kızı uyutup şu işlerimi halledim hemen duşa atlim dediğin gibi sıcak su iyi gelecektir.

Bakalım menüyü bir deneyeyim yağsız nasıl olacak, güzelse tavsiye ederim burdan, normal zamanda içinde bir ton yağ ve salçayla yapardım bunları...:KK43:(

geçmiş olsun canım aman dikkat et kendine. benim boynum tutulursa iğnesiz geçmez hiç.

bugun yine ton balıklı salata yedim. acaba ton balıklı salatanın bana zararı olur mu? evde kendim yapınca tüm yagı suzuyorum ama restorantlar hafif yaglı getiriyor tembih etmeme ragmen:KK43:

Ton balığı derin denizlerde ve büyük bir balık olarak yaşadığı için en çok ağır metal yüklemesi olanlardandır. Mümkün olduğu kadar balığı küçük yemekte fayda var.

Son düzenleme:
mrb,
sayfalar yine cok hızlı ilerlemiş cok yoğunum ve okuaymıyorum:KK43:
telli turna listeyi senmi tutuyordun
başlangıc tarihi:12.10.2011
başlangıc kilosu:74,5
hedef kilosu :59
gecen haftaki kilo:72
bugün kilo:70,4
bu hafta verilen kilo:1,6
kolay gelsin herkese

nalannnnnnnnnnn kıs napıyon.ben sema

gecen okudum duru 1 yaşına girmiş kutlu olsun canım ya

Anaaammm sema sen misin canım ya, nikin değişmiş, nasılsın?

Ben iyiyim napim işte duru nun peşindeyim bütün gün valla, nerdeyse bütün çekmece ve dolap kapaklarına güvenlik kilidi takmamıza rağmen hala daha karıştırcak bir yerler buluyor minik cadı...:KK66:)

Bütün gün evde sağa sola koşuyor, diş çıkarttığı için bazı geceler 20 kere kalktığı oluyor, bazı günler çok yorucu oluyor uyumasını iple çekiyorum dinlenmek için ama yarım saat fazla uyusa bu sefer de çok özlüyorum uyansa diye bekliyorum tuhaf bir çelişki yani annamadım gitti...:KK66:)

Çok çok çok teşekkür ederiz sema teyzesi, kocaman abla oldu kızım artık...:KK66:)

Bugünkü menümü yazayım hemen, yayla çorbası yapıcam birazdan, dünden kuşbaşı kırmızı etten tas kebabı hazırladım, bide kağıt kebabı hazırladım onu tavuklu yaptım, birazdan kağıtların içine koyucam akşam eşim gelmeden atıp fırına pişiririm.

Sizler neler yaptınız kızlar?

Bir arada kabak graten yapacam tavuğun yanına, dukan amcanın verdiği beşamel sosu tarifiyle üstüne azcık da kaşar serperim kesin süper olur...:KK66:)

Bir arada kapuska yapim...:KK66:)

mümkünse tarifte yazabilirmisin??????
kağıt kebabı, tas kebabı, kabak graten... farketmez, hangisini gözün alırsa:)
denenmiş ve dukana uyarlanmış tarifler çok iyi oluyor
beşemal sosuda yazarsan çok sevinirim, nerdeyse 3 hafta olacak daha arkadaş okuyup geri veremedi benim kitabı

Anaaammm sema sen misin canım ya, nikin değişmiş, nasılsın?

Ben iyiyim napim işte duru nun peşindeyim bütün gün valla, nerdeyse bütün çekmece ve dolap kapaklarına güvenlik kilidi takmamıza rağmen hala daha karıştırcak bir yerler buluyor minik cadı...:KK66:)

Bütün gün evde sağa sola koşuyor, diş çıkarttığı için bazı geceler 20 kere kalktığı oluyor, bazı günler çok yorucu oluyor uyumasını iple çekiyorum dinlenmek için ama yarım saat fazla uyusa bu sefer de çok özlüyorum uyansa diye bekliyorum tuhaf bir çelişki yani annamadım gitti...:KK66:)

Çok çok çok teşekkür ederiz sema teyzesi, kocaman abla oldu kızım artık...:KK66:)

hııı degiştirdim nicki.dedikodu yapmaya başlayınca tanıdıklar okuyunca ben oldugumu anlamasınlar diye :)))

evet ya çocuklara karşı tututmlarımız garip çelişki hep.küçükkende ayrı büyükkende daha ayrı.

aman karıştırsın sevimli melek o annesi.büyüyünce özleniyor küçüklük halleri benimkiler dana oldu .kızım 4 bitiyor 5 olacak nasipse ocakda.
anaokuluna gidiyor.müdür 6 yaş sınıfına aldı gecen hafta ben 6 yaşındayım deyip geziyor.daha 4.5.büyüme derdinde ..1 yaşında ne güzel oluyorlar deli olurdum bende uyuduklarında özlerdim kalksında seveyim diye.kalkıncada yorulurdum peşlerinde aman bir uyusada dinlensem işlerimi yapsam derdim:)))

valla sizden özendim yayla çorbası yaptım içtim bir iyi geldi günler sonra çorba herkese tavsiye ederim midem bayram etti :) sevgiler

ayy, hadi inşallah hamilelik haberini verirsin bize yarın sabah. kilo kaybı da çok güzel bu arada. 10 kg ye 2 kg kalmış. bi 15 güne inersin bence o kiloya da. ve yakında 10 kg vermiş bir hatun olacaksın. tabi bebek gelirse durum farklı, o zaman da 2 haftalık hamile bir bayan olacaksın:))))

evet canım 8.200 gr verdim bakalım yarın testi yapınca haber veririm sizde..

Çok sağol pepe seni yordum ama bu sefer tarifi hemen kopyaladım...:KK66:))
Yarın ilk iş bu çorbayı yapıcam, içim sulansın biraz yoksa çok fena kabız olacam bu gidişle...:KK66:) Ben bunun üstüne 1 tatlı kaşığı sıvıyağ ile biber ve nane yakıp döksem azcık olmaz mı, nasılsa 1 tatlı kaşığı serbest değil mi??? Evet evet ben öyle yapim en iyisi...:KK66:)

Bundan sonra da bol bol etli sebze yemeği ve çorba yapacam kendime valla öyle bir karar aldım bugün. Hep kuru kuru nereye kadar..:KK43:(

Bu arada doğum günü tebriğin için de sağol canım, aminnnnn diyorum ben bu dileğine...:KK66:)

Bu çorbayı ilk kez denediğimde ben de azıcık yağ katmıştım. Ama ikinci yapışımda hiç yağ koymadım; gayet lezzetli oldu. Bu soğuklarda çorbasız olmuyor gerçekten. Gayet de doyurucu oluyor bu yayla çorbası..

selam kızlar benıde ekleyin bi zahmet

başlangıc tarihi:15.09.2011
başlangıc kilosu:75.9
hedef kilosu :63
gecen haftaki kilo:69.5
bugün kilo:68.8
bu hafta verilen kilo:-700

geçmiş sayfalara soyle bir gozattım hepsini okuyamadım; umarım herkes kilo verme yolunda hızlı ve emin ilerliyordur. ben başladığından beri (15 gündür yani) 4,1 kilo verdim; bence oldukca iyi bir rakam fakat tartıdaki bu fark henüz ölçülere pek yanısmadı yani benim kıyafetlerim bol falan gelmiyor; pantolnalarım falan aynı özellikle; buda aslında beni biraz demoralize ediyor; yani keşke görünüşe de daha cok yansısa en azından bayrama kadar biraz fark etse de aldığım elbiseyi giyebilsem :KK43:
sizde de görünüşe yansıması ilk başlarda zaman aldımı arkadaşlar?

telli turna liste için bildirimimi yapıyorum:

başlangıc tarihi:25.09.2011
başlangıc kilosu:89,3
hedef kilosu :68
gecen haftaki kilo:82,8
bugün kilo:82,4
bu hafta verilen kilo:0,4
toplam verilen kilo: 6,9

kötü gibi görünüyor. ama günlerdir beklediğim olay gerçekleşip regl oldum sonunda. net rakamı görmeyi haftaya erteledim.

telli turna liste için bildirimimi yapıyorum:

başlangıc tarihi:25.09.2011
başlangıc kilosu:89,3
hedef kilosu :68
gecen haftaki kilo:82,8
bugün kilo:82,4
bu hafta verilen kilo:0,4
toplam verilen kilo: 6,9

kötü gibi görünüyor. ama günlerdir beklediğim olay gerçekleşip regl oldum sonunda. net rakamı görmeyi haftaya erteledim.

Hayatım senin geçen haftaki kilon 82,5

Bu arada sadece güncel kilonuzu yazın kızalar. Böyle detayı yeniler yazsınlar. Hepinizi biliyom kara kaplı deftere :KK1: pardon listeme kayıtlısınız

Bu çorbayı ilk kez denediğimde ben de azıcık yağ katmıştım. Ama ikinci yapışımda hiç yağ koymadım; gayet lezzetli oldu. Bu soğuklarda çorbasız olmuyor gerçekten. Gayet de doyurucu oluyor bu yayla çorbası..

merhaba arkadaşlar,bende pazartesi başladım bu diyete kitabında '' güçlendirme diyeti '' kısmına kadar okudum.bugün 4. günüm yalnız benim bir problemim var sanırım .ben pazartesi başlarken tartıldım 92.900 düm. ertesi gün ki o gün regli oldum 91.800 çıktım. birgünde 1.100 gr. inanılmaz geldi. 3.gün yani çarşamba 91.000 çıktım. bu sabahta 90.200 çıktım. bu biraz fazla hızlı değil mi? tabi böyle yazınca süperde aynı hızda geri alırsam sebze+protein geçince ağlarım valla. çünkü sebze proteinde 1+1 yapıcam kitapta bunun daha uygun olduğu yazıyo ama sizinde tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum

Hayatım senin geçen haftaki kilon 82,5

Bu arada sadece güncel kilonuzu yazın kızalar. Böyle detayı yeniler yazsınlar. Hepinizi biliyom kara kaplı deftere :KK1: pardon listeme kayıtlısınız

bu arada acemiliğimin kusuruna bakmayın bu yazıların altında çıkan kilo cetvelini nasıl yapıyorsunuz birde yayla çorbasını çok sordum pardon

merhaba arkadaşlar,bende pazartesi başladım bu diyete kitabında '' güçlendirme diyeti '' kısmına kadar okudum.bugün 4. günüm yalnız benim bir problemim var sanırım .ben pazartesi başlarken tartıldım 92.900 düm. ertesi gün ki o gün regli oldum 91.800 çıktım. birgünde 1.100 gr. inanılmaz geldi. 3.gün yani çarşamba 91.000 çıktım. bu sabahta 90.200 çıktım. bu biraz fazla hızlı değil mi? tabi böyle yazınca süperde aynı hızda geri alırsam sebze+protein geçince ağlarım valla. çünkü sebze proteinde 1+1 yapıcam kitapta bunun daha uygun olduğu yazıyo ama sizinde tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum

öncelikle hoş geldin aramıza verdiğin kilo fazla değil kilo fazla olduğu zaman giden kiloda fazla oluyo mesela ben 72.300 le başladım 5 gün atak yaptım 2.700 verdim normal yani verdiğin kilo tabi seninde dediğin gibi seyirde bu böyle gitmicek biraz daha yavaşlıyo kilo verimi bazen + lar bile çıkıyo ama sakın moralini bozma + görürsen sonra toptan gidiyo hepsi

mrhaba kızlar
başlama tarihi :26/09/2011
başlangıç kilo : 66.3
şuanki kilo: 60.9
hedef kilo: 53
32. günüm bugün toplam giden 5.4:KK16:

öncelikle hoş geldin aramıza verdiğin kilo fazla değil kilo fazla olduğu zaman giden kiloda fazla oluyo mesela ben 72.300 le başladım 5 gün atak yaptım 2.700 verdim normal yani verdiğin kilo tabi seninde dediğin gibi seyirde bu böyle gitmicek biraz daha yavaşlıyo kilo verimi bazen + lar bile çıkıyo ama sakın moralini bozma + görürsen sonra toptan gidiyo hepsi

hoşbulduk canım sağol verdiğin moral için. bende atak kısmını 10 gün uygulamayı düşünüyorum.yalnız bende içten içten bi bulantı var.gece uykumda bile oldu.ama çok fena grip oldum diyetle aynı anda andan mı acaba? yoksa günde 3 yumurtadan mı?

X