Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

bence eski kilona falan dönmemişsindir yosunfluu, üzme kendini. rahatsızlığını atlatıp kaldığın yerden devam edersin dukana..

Çok güzel söylemiş dr.un, bende ona tamamen katılıyorum. Çok sevmenin bir zararı olmaz bence, azcık şımarık olur belki ama o kadar da olsun artık, çocuk dediğin azcık şımarık olacak zaten...)

Evine, ailesine bağlı olmasını istiyorum, bu da biraz ebeveynlerin elinde diye düşünüyorum...)

benim yine 3-4 gündür zonklama şeklinde başağrılarm başladı, kızlar sizde de var mı?

bugün biraz rüzgarlıydı burda hava. rüzgarda yürüyünce biraz başımda ağrı oldu ama geçti. öyle ilk zamanlardaki gibi ağrı saplanıp kalmadı. soğuktan ya da grip başlangıcı gibi birşeyden olabilir mi?

pepe yayla çorbasını yaptım eşimle birlikte afiyetle hüplettik, dehşet güzeldi ve normalinden hiç farkı yoktu. Bu arada bende yulaf ezmesi yoktu, yulaf kepeği ve yulaf unu vardı, bende yulaf kepeği ile yaptım ve yumurtanın sadece sarısını koydum ama çok güzeldi valla ne yalan sölim, çok saol tarif için...))
He bu arada yağsız yaptım ona rağmen süperdi.

Başka çorba tarifin varsa hemen alim...))))

sadece 1 tane yiyecem gerisini eşime bırakacam. Evet takdir edilesi bir eşim var

Afiyet olsun şimdiden, yazarsın nasıl olduğunu, güzelse alırım tarifi...) Eşine nazar değmesin...)

Merhaba kızlar, umarım iyi gidiyordur diyetleriniz... 10. günüm doldu bugün, 4 kilo verdim. 6 kilo daha vermem gerek en az. Fakat diyeti bozucam sanırım. :2:

Eşim dukana uygun şerbetli tatlı yok mu diye soruyor, şöyle revani yoğurt tatlısı gibi.

Valla bilmiyorum dedim bi araştırayım bari bu akşam belki vardır...))

Eşim dukana uygun şerbetli tatlı yok mu diye soruyor, şöyle revani yoğurt tatlısı gibi.

Valla bilmiyorum dedim bi araştırayım bari bu akşam belki vardır...))

Merhaba Nalan;
Ben lor tatlısı yaptım, süper ötesi bişi oldu, şiddetle tavsiye ederim
Simla'nın blogundan aldım tarifi, istersen yazarım canım.

çok sağol arkadaşım, tariflerin hepsini kaydettim ilk fırsatta deneyeceğim, hepsi birbirinden harikaaaaa

bende bu akşam tamamen uydurma bir yemek yaptım
malum yulaf kepekli 2 tane krep yaptım
mantarı pizzalık şekilde doğrayıp pişiridim, içine bol kıyma ve light kaşar rendesi ekledim, baharat koydum
sonra fırın tepsisine kreplerin arasına bu harcı koyup üzerinede bol kaşar rendesiyle fırına sürdüm, kaşar eriyince çıkardım 10 dakika sürmedi, hatta çok geldi yarısını eşim yedi, çokta lezzetliydi..

yalnız bugün kek yaptım, malesef hiç hayal ettiğim gibi olmadı, aslında çok güzel kabardı misler gibi koktu ama tek kelimeyle "görüntü var ses yok" durumunu yaşadım, içinde yulaf kepeğinin tadı vardı sadece, tatlandırıcıyı az koymuşum galiba, üzerine pudra şekeri gibi döktüm ama olmadı.. 6'lı muffin kalıbında yaptım 5 tanesi duruyor ne yapacaksam

Merhaba Nalan;
regl oldum ve tatlı krizindeyim, malesef kekte hayal kırıklığı yaşadım ama tatlı yemem lazım.......
yazabilirsen tarifi çok sevinirimmmmmm

regl oldum ve tatlı krizindeyim, malesef kekte hayal kırıklığı yaşadım ama tatlı yemem lazım.......
yazabilirsen tarifi çok sevinirimmmmmm

öyle aman aman bir şerbeti yok ama ttlı krizlerini hasarsız atlatmak için en iyi yol bu bence tarifini yazıyorum

LOR TATLISI
Malzemeler:

Tatlı:
-1 yumurta
-1 su bardağı yağsız-tuzsuz lor
-6 kaşık yulaf kepeği
-3 kaşık splenda
-1 limon kabuğu rendesi
-1 çay kaşığı kabartma tozu
-4-5 damla vanilya aroması
-4-5 damla limon aroması

şerbet:
-1 kaşık splenda
-1 çay bardağı su
-yarım limon suyu

Su,splenda ile kaynatılır.limon suyu eklenip beraber kaynatılarak şerbet yapılır ve soğumaya bırakılır.

Tatlının tüm malzemeleri iyice yoğrularak kurabiye hamuru kıvamı alması sağlanır(lorun iyice ufalanmasına dikkat edin)

170 derecede önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 20dk kızarana dek pişirilir.soğumuş olan şerbet sıcak tatlının üzerine dökülerek çekmesi sağlanır.

hımmmmmmmmm

çok teşekkür ederim

okurken ağzım sulandı.... yarın deneyim hemen
hatta bayrama tatlı olarak bile yapılabilir sanırım
ne kadar çıkıyor ki?????? şerbete bakınca az gibi

Valla hemen yaz pepe, yaylaya eşimde bende bayıldık süper ötesiydi. Ben geçen gün kızım için tavuk haşladım onun suyunu boşuna dökmim dedim içine benim tavuktan didikledim koydum, tavuk çorbası gibi olsun diye ama heç güzel olmadı, yavan bi çorbaydı zor içtim valla...((((

Merhaba Nalan;

Ay zahmet olmazsa yazarsan çok sevinirim, yarın yaparım eşime de sürpriz olur hem işten gelince...) Bu arada simla dediğiniz bayan şu dukana uygun tarifleri yazan bayan mı hani hamiş kalmış bloğunda öyle yazıyordu...) Sanki ben o siteyi okudum ama kaydetmemişim...(((((

ne demek inşallah beğenirsin yapınca...) seninde ellerine sağlık bu arada menü süpermiş seninde...

kekin üstüne dark kakao, süt ve tatlandırıcı ile çuku sosu yapsan tatlanır mı acaba, var mı kakao evde? yoksa yarın al üzerine sos yap. yani tam çikolata sosu gibi olmaz tabi ama hiç olmazsa tatlandırır azcık...)

ya da light puding yap kakaolu onu sür üstüne, ya da dukanın kendi puding tarifi vardı galiba onu yap sür keklerin üstüne...)

hımmmmmmmmm

çok teşekkür ederim

okurken ağzım sulandı.... yarın deneyim hemen
hatta bayrama tatlı olarak bile yapılabilir sanırım
ne kadar çıkıyor ki?????? şerbete bakınca az gibi

ben ceviz büyüklüğünde 11 tane çıkardım ama 1 tanesini bile yiyemedim yarımını yedim heemen su içtim gerisini de eşime bıraktım. Bu kadarı bile tatmin etti doğrusu. ama şerbeti ben 2 katı ölçüyle yaptım 2 bardak su 2 kaşık şeker olarak bi de bende limon aroması yoktu 2 damla filan limon sıktım

Çok saol yarın vaktim olursa hemen yapıcam...)

Bu gün gram oynamamışım olsun yarına bişeyler olur sanırım.
Bu arada bu gün doğum günüm eşimi sıkı sıkı tembihledim sakın pasta alma diye.
Umarım şirkettekilerde almazlar. Kötü olur yiyemezsem ama kesinlikle olsa bile yemicem.

Bunu fırın poşetinde deneyeceğim canım. Olur sanırım dimi

Bunuda sen yap sonra güzel olursa bizde yapalım

Allah iyiliğini versin kızım söylesenee..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…