Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ben yağsız yemekler yapmaya başladım artık aslında bide salça koymuyorum. biraz yavan oluyor ama yenmicek bişey de değil sonuçta mesela yoğurlu semizotu yiyince çok da yağlı falan bakmıyorum. menenemn de iyi aklıma geldi. bitek ekmek sorunum var ama onada alışmam lazım çünkü tarife baktım dükan ekmeği benim yiyebileceğim bişey değil o yüzden tamamen ekmek türü şeyleri çıkardım hayatımdan. belki benim için daha iyi bişeydir. kilo verdimmi bilmiyorum tartım bozuk olduğu için ama hala aynadaki görüntüm değişmedi ya da hala bol gelen bi giysim yok çok mu aceleciyim acaba insanlar atak süresince çok hızlı kilo veriyorlarmış bende niye öyle bariz bi değişiklik yok anlamadım kaldı ki çok da dikkatliydim yediklerimde

merak etme canım 2 bisküviden bişey olmaz. zaten dukanın da bir uyarısı var. herhangi bir şekilde bozunca bu sefer o gün kalori sayarak yemek gerekiyor. yani diyeti bozdun artık herşey bitti falan olmuyor. ama bizim istediğimiz kadar yeme durumumuz sınırlanıyor sadece. bende ilk başlarda mecbur kaldığım 1-2 sefer korkmuştum. sanki vücut kimyam bozuldu gibi gelmişti. baktım bişeycik olmadı. ayrıca normalde de yediklerimizin kalorisi yüksek değil. hem proteinleri yedikten sonra vüut enerjisinin %30unu sindirmeye harcıyormuş. yani 100 kalorilik tavuk yediysek bunun 70 kalorisi bize kalıyor. ama yağ şeker ve karbonhidratta bu oran çook daha az. diyetin protein ağırlıklı olmasınını sırrı da burada aslında. bir de spor yapınca zaten buna direnecek kilo tanımıyorum ben:)

sporumu hiç aksatmıyorum zaten onu mutlaka yapıyorum. yani ne kadar kaçamaklarda olsa bu spor onu bi şekilde tolare etmeli diyip gece yarıcsı bile olsa yapmadan yatmıyorum. sonuçta vucut şu anda direniyor da olabilir :) alla alla noldu da bu kadına böyle sağlıklı besleniyor bi duralım bakalım midesini falna bulandıralım belki pes eder diye :) dün akşam eşim acayip mutsuzdu :) dedim ki kesin pes edicek kesin yani. kalktım aaaa dedim bu kadar mutsuzsan yapma hayatım ben seni kilonlamı seviyorum nolucak hemen sana tereyağlı güzel bi pilav yapıyım istermisin :) isterim dedi o da :) sende yicekmisin dedi yok dedim ben yemicem bozmayı düşünmüyorum. baktım 5 dk sonra gelmiş bana biraz haşlanmış tavuk verirmisin diyor :)))))

bence atak bitsin, ondan sonra tartıl. hemen kıyafetlerin bol gelmeye başlayamaz elbette çünkü 4 kgdan önce çok bir oynama görülmüyor. ayrıca bol su içiyorsundur umarım, bu da çok etkili. kendim öyle uyguluyorum sana da diyetin devamında sadece haftada 1 kez tartılmanı öneririm. ve hep aysı saatlede. ben sabah kalkar kalkmaz wc ye gidip kıyafetsiz tartılıyorum mesela. sadece perşembeleri:))

ben zaten 1,5 ay önce böbrek ameliyatı oldum çok fazla taş vardı onları aldırdım. o zamandan beri bu diyet olmasa bile çok fazla su içmek zorundayım böbreklerim için. o konuda bi sıkıntım yok allahtan. zaten insan 1 ay boyunca sürekli su içince bi süre sonra içmek istiyor ağzı kuruyor

Yarın bildiri günümüz kızlar unutmayın sabah mutlaka tartılın.

Ya 1 haftada 1 kg bile verememişim. Çok moralim bozuldu.. Kendi kendimi nazar ettim sanırım Of yaa off

kızlar bişey sormak istiyorum salça yasakmı dukanda ben dün akşam ki yemeğe koymadım kitaptada o an bulamadım salça falan üşendim sonra domates koyayım yeter dedim ama tadını epey etkiledi biliyormusun eğer serbestse koyucam bu akşam ki yemeğe

Ya 1 haftada 1 kg bile verememişim. Çok moralim bozuldu.. Kendi kendimi nazar ettim sanırım Of yaa off

insanın günü gününü tutmuyor canım, endişelenme. bende bu hafta kendimi hiç vermiş gibi hissetmiyorum, yarın tartılınca bakalım nasıl bir sonuç göreceğm?? korkulu rüya perşembe!!! zaten bu hafta hiç spor da yapamadım

çalışan bir bayan olarak sabah ve öğle yemeğini işyerinde yiyorum
dukan diyetine uygun ne getirebilirim çalışan arkadaşlar siz neler yapıyorsunuz
haşlanmış yumurta dışında aklıma birşey gelmedi
ama sadece yumurta da günümü pek renklendirmedi yani şimdi ikinci yumurtayı yiyeceğim
ama valla elim gitmiyo yanında birşey olmadam gitmiyo ya.
yarın sabah yoğurt getireyim diyorum başka birşey gelmiyo aklıma ya
sırf proteim olup taşınabilir ve soğuk yanacak ne var ya...

sen veremedim diye moralin bozuluyor ben bugün +1.5 çok asabım bozuk çokkk

işte bende aynı senin gibi olduğum için çok zorlandım haşlanmış tavuk götürebilirsin işe sonra içine ekmek koymadan köfte harcıyla yasptığın köfte ve yoğurt görebilirsin akla da başka bişey gelmiyor zaten benim en büyük avantajım şirkete ızgara söyleyebilmem o zaman sıcak yiyorum en azından

evet en azından köfte olabilir harçla sade küçük köfteler yapıyım
evde tavuk vardı haşlanmışta yemem diye getirmedim tavuğu soğuk yiyemiyorum. ama köfte olur sanırım sağol en azından
bir şeçenek oldu
birkaç öneri daha bekliyorum arkadaşlar...
migrosta isli et diye bir ürün gördüm sadece et yağ çok az zaten görünüyor yerken çıkarabilirim
işlenmiş ürün yasak biliyorum ama sanırım bunda işleme olayı yok gibi bundan alıp cips gibi acıktıkça kemirsem olur mu ne dersiniz

herkese merhaba kızlar..inş. hepiniz hedeflediğiniz kilolara ulaşırsınız.. pazartesi başladım diyete 60.00 kg ile hedefim 53-55 arası.. bu sabah tartıda aç karnına 59.4 geldim.. hadi hayırlısı inş..

hepinize sevgiler...

Son düzenleme:

kızlar ben de çalıştığım için öğlen problem oluyor
bugün henüz atağın 2. günündeyim
dün kahvaltı gibi krep-yoğurt-peynirle geçiştirmiştim ama bugün değişik olsun diye light değil ama ton balığı getirdim
yağ oranı 100 gr da 8.6 yazıyo diye getirdim ama açıp da balığın yağ içinde yüzdüğünü görünce ne yapsam bilemedim
az bişey yiyorum ama içime sinmiyor ne dersiniz ton balığı yenir mi?
yenmezse öğlen için alternatif ne olabilir?

ağlamak istiyorummmm=(((( tartı da önceki gün 54.7 görmüştüm.bugün ise 55.2 bir daha tartılmıyacam diyorum annem kışkırtıyor. bak bkalım kaç kilo oldun diye
moralim sıfır:/
ben yulaf kepeğini fazla kaçırıyorum acaba ondan mı verimli değil kilo vermlerim :/
ama artık sıkıldım et yemekten

bende light ını bulamamıştım. iyice süzdürüp yemiştim. hatta hafif sudan geçirenlerde vardı

bence o kadar da değil canım. balık bu sonuçta hiç içine sinmiyorsa kağıt havlunun üzerine koy yağını aldır öyle ye. o kadar da titizlenmeye gerek yok bence. 3 günde değil de 5 günde verelim kilolarımızı :)

canım mail gelmemiş bile, kaç megabayttı acaba?? şimdi kontrol ettim posta kutumu ama yok
31 mb dün gece yolladım .iyice bak gereksizlere falan düşmesin
günaydın kızlaarr

dün -100 gr la ben bu haftayı kapatırım
çünkü regl oldum gözüm aydın

neyse en azından 77 yi gördüm

sizde ne var ne yokkk

çok güzel.ben berbatım ne diyeyim başka.

ayy son yulaf kepeğimle krebimi yaptımm

yenisi gelene kadar buğday kepeği ile yapsam nolurkii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…