Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Bende bu gün -300 ile başladım güne. Ayyy ne heyecanlı her gün tartıda birşeyleri beklemek. Böyle böyle gidecek inşaAllah.

Hoşgeldin canım..
Kilo vermenin azı olur mu hiç.. Gitsin yeter ki -100 gram bile olsa o bile çok büyük bir ödül. Azar azarda olsa hepsi gidecek.
İlk günler çok zor oluyor ama sonra alışıyor insan. Hatta öyle ki yağlı yemekler görünce benim şu an midem bile bulanıyor.

Bravo sana. Vallahi canım kilonunda çok etkisi var üzerimizden attıkça nasılda rahatlıyor dimi insanın haraketleri. Bende merdiven çıkarken hemen tıkanırdım. Şimdi ise o kadar sıkmıyor beni. Yürümek çok önemli ya keşke bende yapabilsem sırf tembelliğimden yapamıyorum.

Arkadaşlarımında dediği gibi sakın bozdum deyip devam etme. Bence protein yap iki gün sonra kaldığın yerden devam et. En azından daha ileri gitmeyi engellersin. Moivasyonun bozulmasın sakın. Daha hırsla sarıl programına.

hoşgeldin, bende açıkcası merak etmiştim seni, nasıl geçti uçak maceranız diye, umarım sende keyf almışsındır...
bende dukan konusunda arkadaşlara katılıyorum, kuantum felsefesi uygula ve hiçbirşey olmamış gibi devam et, nasıl düşünürsen öyle olur sonuçta, yapabiliyorsan yüürüyüş süreni azcık çoğalt ve tuzu azaltki vucutta atsın ödemini
kilon ne durumda????? aldın mı üzerine?????

Oooo nescim hızına yetişmek ne mümkün. Vallahi tebrik ederim, harika gidiyorsun.
Sen şubat hedefini ocağada çekersin yakında vallahi. Allah devamını getirsin arkadaşım

teşekkür ederim insan deneyimli kişilerden duydukça bu konuları daha yürekleniyor. burada okuduklarımdan sonra bu diyete gerçekten inandım zaten. Ben aslında diyetisyen arıyordum, sonra tesadüfen bu sayfayı okumaya başladım, okuudkça dukan diyetine inancım arttı ve kitabını alıp okumaya karar verdim; sonunda da diyetisyenden vazgeçip geçen çarşamba bu diyete başladım. bugün bir haftayı doldurdum ve bud efa onceki denemeler gibi olmayacağına sonuca ulaşacağıma inanıyorum. buradaki paylaşımlar gerçekten çok güzel; herkesi hem tebirk ediyorum hem de kolaylıklar diliyorum

kesinlikle haklısın 100 gram bile olsa verebilmek cok güzel, ben tekrar başa dönmekten korkuyorum cünkü defalarca denedim kilo vermeyi ama sonrasında eski kilomunda üzerine cıktım; ama buradaki paylaşımlar insanı gerçekten yüreklendiyor; teşekkür ederim
bende bu defa azimli ve inançlıyım.
birde ben birsey sormak istiyorum; dukan tariflerinin olduğu sayfayı da inceledim ve okudum sonuna kadar; öyle güzel tarifler varki insanın diyet yemeği olduğuna inanası gelmiyor; o tariflerdekini uygulayarak kilo vermeye devam ediyorusnuz dimi arkadaşalar; ben korkumdan sadece peynir süt yoğurt haşlanmış et yiyorum; birde iste sebze günlerinde çiğ yada haşlanmış sebze. yulaf kepeğimi zaten dün aldım ama hiç aklıma öyle ekmek ku7rabiye yapmak falan gelmemişti; korkuyorum öyle şeyler yemeye; sanki kilo vermem duracak gibi hissediyorum

günaydın kızlar bir süredir birşey yazmıyordum. yokluğumu farkeden oldumu bilmiyorum. sebebine gelince 79 dan inenmemem. ama iki gündür 78 im. buğün tartıda bir daha teyit ettim. yani haziranda diyet macerasına başladıktan sonra tam 8 kilo vermiş oldum. ve bu ayda hamile kalmadığımı ayın 13 de öğrendim. önümde 1 ay daha var. inşallah 2 kilo daha veririm ve 10 kilo eksi ile hamile kalırım. bu arada süt içmekle ilgili muhabbet dönmüş. şunu söyleyeyim ki son bir kaç gündür birşey yemek istediğimde süt içtim. diyetin başından beride içiyorum. bende bir sorun yaratmadı. artı diyeti sizin kadar takip edemiyorum. burada yediklerimi yazmıyorum kötü örnek olmasın.

sizi takipteyim.....

günaydın arkadaşlar
korkumdan tartılamıyorum yine
belki birazdan tartılırım(kahvaltıdan önce )

Husmen, senle aynı kiloları vermişiz, aynı kiloya düşmüşüz arkadaşım, umarım devamını da getiririz..
hakkında en hayırlı zamanda bebeğin gelir inşallah, sıkma canını, bu ay bende de yok gene, daha belli değil ama hissediyorum..
en iyisi biz birkaç kilo daha vermeye devam edelim bu ay da

dün spirulinayı ve omega 3 takviyesini aldım. Spirulinayı günün hangi saatleri kullanıyorsunuz?

Oooo nescim hızına yetişmek ne mümkün. Vallahi tebrik ederim, harika gidiyorsun.
Sen şubat hedefini ocağada çekersin yakında vallahi. Allah devamını getirsin arkadaşım

çok sağol canım, inan böyle bir desteğe ihtiyacım vardı, 2 günde sadece 300 gram verdim, baya azaldı bu ara kilo vermem, inşallah hep beraber istediğimiz kilolara ineriz en sağlıklı ve kısa zamanda......

bende o sayfaya azcık baktım ama bazı tariflerde patates falan vardı, sonrada açıkcası unuttum bakmayı, ben normal hayatıma devam ediyorum, yani yeşil fasülye, karnıyarık, ıspanak, mantarlı tavuk sarma, domates çorbası, tavuk çorbası, yahni... bunlar gibi birçok yemeği dukana uygulayarak yapıyorum, yulaf kepeğiyle yaptığım köftelerim acil durum için hep buzlukta duruyor, azcık dikkat ederek herşey bir dukan yemeği haline gelebiliyor bence, bu ara yapmaya niyetlendiğim yemek yulaf+buğday kepeğinden erişte kesmek mesela... yoksa benim gibi uzun süre yapması gerekenler için çok kısır bir döngü haline gelir ve devamını getirmek çok zor olur

Sadece takipte olma canım paylaş bizimle. Veremesende ne yaptın ne ettin yaz fikir verir arkadaşlar.
Bende hamile kalmadan önce vereyim diyorum. Bu ayda boş geçti önümüzdeki aya kadar ne verirsem kar diyorum vallahi.

demmir-can inşallah diyelim. en azından eksilerde hamile kalıcaz. örneğin 10 zaten hamilelikte en fazla 15 alırız diye hesaplıyorum. bunun nerden baksan 5i bebekti suydu kandı gider. geri kalanıda zamanla veririz ne dersin. düşünsene ben martta hamile kaldiğimda 86 idim. iyiyiz biz iyi olucaz. nur topu gibi bebeklerimiz olucak. bu arada sen kaç yaşındasın. birde bulut- bebekin yaşını merak ediyorum. ben acaba çok geçmi kaldım diye üzülüyorumda.

telli turna sende bizdenmişsin yani bebek için her yol mübahçılardan. bu arada öceki mesajımda yazmayı unutmuşum ben 32 yaşındayım. 7 yıldır evliyim. buğüne kadar bebek istememiştik ama artık istiyoruz şimdide olmuyor. birde kendi yaşım bebek için geç değil ama eşim 37 yaşında. ben daha çok kendim için değil çocuk için endişeliyim. yani yaşlı anne babası olursa bizimle iyi anlaşamaz mı acaba mutsuz olurmu diye düşünüyorum. neyse şimdi doğmamış çocuğa don biçmeyeyim daha ortada çocuk yok. sizinde başınızı ağrıtmayayım

kızlarrr günaydın herkese.hadi bakalım gitsin kilolar.kimse bırakmasın.ben 3 gün sonra hemen bıraktım ki 2 kilo vermiştim.bugun tekrar başlıyorum.1 hafta yapıcam atagımı.verdigim kilo 2 kiloydu ama vucudumda daha fazla vermişim gibi duruyordu.takip ediyorum sizi.ben yulafı kullanmıyorum.kabızlık sorunumu bitki çayları ,sirkeli su ve bol su ile çözüyorum.
hamile kalmak isteyenler umarım saglıklı bebişleriniz olur.hamilelik öncesi kilo vermeye çalışmanız çok iyi olmuş.10 kilo verseniz dukanla yada 12 kilo hamilelikte de verdignizi alsanız denk gelir işte.zaten dogumla 5 kilo gider.sonrası da emzirme ile gier.hem hamileykende hamilelik şekeriniz olmasın diye bol proteinli beslenirsiniz.karbonhidrtaı kesersiniz..yeter ki sizin ve bebeginiz saglıgı bozulmasın.gerisi boş.
kızlar sporla aranız nasıl.kış da geliyor.yürüyüşü yapabiliyormusunuz.kilo vermem durursa sporu arttıracagım.şimdi düzenli olmasada her gün yarım saaate yakın çarşıya yürüyorum.umarım faydası olur.herkese iyi günlerrr

26 bitiyor canım, sıkma canını, yaşın kaç bilmiyorum ama hiçbişey için geç değildir.
dediğin gibi şimdi bile -8kg kardayız, hadi bu ay 2-3 kg daha versek, zaten eski kilomuzla doğuma gireriz allahın izniyle, yeter ki olsun:116:

anne ve babalar bi çocuk için dünyanın en kıymetlilieri.neden mutsuz olsun sizinle.anlaşamama olayına gelince 15 yaşında dogursaydın bile kuşak çatışması olurdu.kaçınılmaz son.ki öyle olmazsa bir sorun var demektir.saglıklı olsunlarda gerisi yalan.umarım sende kavuşursun bir an önce bebeğine.bu arada eşinin yaşıda gyet müsait.kendini negatif şartlandırma sakın.düşünce gücünü hafife alma.olcak de olur:)

Son düzenleme:

günaydın arkadaşım, yeni başlangıcın hayırlı olsun
dediğin gibi hamilelik öncesi çok iyi oldu bu diyet, inşallah giden kiloların hızı gibi bebeklerimiz de gelir hemencecik :116:
spor konusuna gelince ben de hergün yürüyüş yapıyordum ama havalar soğuyunca çıkmak istemiyorum.

leslie ile evde yürüyorum, eliptik bisikletim ve mekik aletim var birazda onları kullanıyorum o kadar

benim annemle aramda 33 babamla 40 yaş var
ama özellikle annemle ne kadar iyi anlaştığımı anlatamam,
çocukluğumdan beri benim en iyi arkadaşım annem olmuştur ve ben arkadaşlarımıla değil annemle gezmekten ve zaman geçirmekten zevk almışımdır herzaman

sakın öyle düşünme

ben oğluma 81 kilo ile hamile kaldım, 96 ile doğuma gittim, şişler inice 88 dim, sonra 85 e kadar düştüm ama baktım sütüm azalıyor, neyse dedim normal besleniyim, emzirirken diyet yapılmaz, soğulsun oğlumda 25 ay emdi, dahada emerdi aslında ben zorla bıraktırdım temmuzda... ve sonuç ortada dukana 93.8 le başladım
arkadaşım uyarmıştı aslında, o hamileliği boyunca toplam 6 kilo, emzirme döneminde 15 kilo almıştı çünkü.........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…