Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Günaydın semacım;umarım depresif durumdan çıkmışsındır.Kilo veremiyorum diye kafanı yorma arkadaşım önemli olan önce sağlık sen kendini nasıl mutlu hissediyorsan nasıl sağlıklı kalacağına inanıyorsan öyle devam et.Her şey gönlünce olsun arkadaşım...ama bizleri bırakma sakın..

Herkese merhaba,ben dünden beri çok kötüyüm anlamsız bir mide bulantısı kıvranıp duruyorum.Birde daha önce hiç yaşamadıgım bir duygu sanki içim çekiliyor gibi tarifi zor bir şey yaşıyorum hayırlısı.İşe zor geldim.

Benimde semadan farkım yok aslında,o kadar dikkat et kaçamak yapma ama gram oynama yok.atak yaptım tık yok.Ve artık tavuk görmek istemiyorummmmm.Dünden beri karatay diyetini araştırıyorum en kısa zamanda kitabı edinirsem onuda okumak istiyorum.yada carmenin yaptıgı gibi paleo beslenme düzenine mi geçsem henüz araştırıyorum.

dün bir kaçamak yaptım.baktım gitmiyor kilolar bari bir tane elma yiyeyim dedim,belki şaşırırda bünye kendine gelir diye.ama cesaret edip tartılamadım.Moralim çok bozulmuş durumda...

Hepinize kolay gelsin kızlar.Umarım hepimiz sağlıklı bir şekilde kilolarımızı veririz...

şöyle söyleyim meyve de yasak ve ben kuşburnu suyu kaynatıyım dedim arkadaşlar uyardı lahana serbest miydi hatırlamıyorum
ama serbestse sadece sebze günlerinde kullanman daha iyi olur herhalde

lahana suyunun yağ yakma özelliği var ya o yüzden içiyordum yeni başlamıştım ben de ona ..
kitabı olan arkadaşlar bakıp yardımcı olabilir mi acaba .. ?

bu arada kahvaltı menümü yazayım ..

peynirli yumurta içine çörek otu da attım çok hoş oldu..
1 parça tavuk göğsü .. tavuk baharatı kekik filan çok güzel birşey olmuş..
1 bardak da süt içine bir çay kaşığı kahve attım ..

ben bu beslenme biçimini sevdim aslında.. herşey çok lezzetli oldu.. yumurta süt çok severim zaten ..

kızlar listemde yanlış birşey bulduysanız beni uyarın olur mu :18:

Fall sana da özel olarak çok teşekkür ederim bana yardımcı oldun

tebrikler neyzen tevfike .
carmencim senin bir sitede özlemle konuşmalarınızı okudum.baya etkiliyici.özlemin anlattılarıda baya kafama yatıyor bende haftaya şu tahlillerimi yaptırayım başlayacagım .gerci şuanda da o şekil besleniyorum özlemin tavsiye ettigi şekilde.ama gördügün gibi fazla beslenmemiz yok eksik beslenmeden kaynaklandıgını düşünmeye başladım ben.yag ve c vitamini açısından
iyi varsın carmencim

yok sizden kopabilmek mümkünmü?yeni beslenme tarzımda sizde dahilsiniz.karbonitratlar dışarı sizler içeri heheh

hayatım benimde ilk öyl başladı son bir hafta içim çekiliyordu ve canım çok sıkılıyordu durduk yere.iştede verimli deildim vaktim baoştu ama yaptıgım işler çok çok az ve kafam bulanıktı en son dada özelde bir sorunlarda katılınca kaldıramadım öylece kendim bittim işte.deprosyana girdim.

ama bugun iyiyim biraz daha.hatırlarsan carmenin eşi idi sanırım demiştiya artık diyet sresim yok iyiyim diye .bende şuan öyleyim en azından diyet stresinde deilm verdimmi veremedimmi ne yiycem .şuan desen dukkanı bıraktınmmı cevabım hayır.yine desen dukkandamısın cevabım yine hayır.ikisi arası biryerdeyim ama yag ve meyva hatta dün bir avuç fındık bugunde işte şimdi bir avuç kadar badem yiyorum.ama kilomdada artış olmadı .

karatay diyetine gelince gecen hafta çok araştırdım ama o beslenme benim ömür boyu besleme yapabilecegim tarz deil.yapamam çünkü onun devamındada ögün 2 ye düşüyor ve ara ögün kabul etmiyor ben o şekil mutlu olamam .fakat paleo yu yapabilirim çünkü ondada dukkan gibi kısıtlama yok ve ilavesi var .carmenin dedigi gibi dukkandan pek bir farkı yok.en azından sulu yemek yiyebilirsin yagla yapılmış.tereyaglı omlet yiyebilirsin.

karataya başlama bence ..iyice araştır.paleo dukkanın devamında yapılabilecek bir beslenme şekline benziyor

kilo vermeniz seyir evresinde mi durdu ? dukanla birlikte kaç kilo verdiniz öğrenebilir miyim..
dukan la normal arasında olmanıza sebep ne acaba ?

kilo vermeniz seyir evresinde mi durdu ? dukanla birlikte kaç kilo verdiniz öğrenebilir miyim..
dukan la normal arasında olmanıza sebep ne acaba ?

yok arkadaşım dukkanla ilgili bir problem deil .siz okuyan arkadaşları yanlış etkilemek istemiyorum .dukanıda bırakmak tavsiye etmiyorum.benim özel saglık orunlarımdan dolayı diyebilirim.ben alerji hastasıyım.tavuga karşıda gıda sorunum oldugunu biliyorum .ve insulin direncim var.tüm belirtiler bunu gösteriyor.ama buna ragmen dukkanla toplamda 1 ayda 3 kilo kadar verdim bunun 2 kilosu atak evresinde gitti.

Son düzenleme:
[SUB][/SUB]
çok geçmiş olsun .. allah acil şifalar versin de alerji ömür boyunca olacak birşey ..
dikkat edin allah korusun kilo vermek için yanlış yöntemler kullanılabiliyor uzun vadeli hasar veriyor metabolizmaya filan ..

dukanı tam olarak mı yaptınız o 1 ayda ? atak 2 kilo normal ama seyir evresi içim haftada 1 kilo gidiyor diye biliyorum yanlış mıyım ?

alerji kadar kötü bir hastalık tanımıyorum daha.şeker hastası tansiyon kalb bile bundan daha iyi.ben alerji hastası oldugumu gectigimiz ocak ayında çokkötü bir şekilde ögrendim.solunum durdu 3 kere doktorlar adranelin ignelerle hayata döndürdüler.ondan onra yapılan tetkiklerle alerji hsatası oldugum çıktı.ve ömür boyu ne zaman nerde başıma ne gelebilir bunu bilemiyorsunuz.heran ölebililirsiniz yani.ilaç içemiyorum .düşünsene hayatta hiç hasta olmayacakmısın yani.

dukanı 1 ay düzenli yaptım kaçamak yapmadım ve irademe hayran kaldım nasıl kaçamakız sadık kaldım bir diyete diye.ama beraber başladıgımız arkadaşlarda burdalar halaçok güel sonuçlar elde ettiler onlardan 7 kilo bile veren oldu.ve uygulaması çok kolay bir diyet.tavsiye ederim

selam kızlaarr, iyi haftasonları hepinize

bu sabh yine -200gr,
duraklamam fazla sürmedi çok şükür..

bir de leslie yapmaya başladım, malum bu havalarda dışarda yürümek pek istemiyor insanın canı

semacım çok geçmiş olsun, kendine çok dikkat et, tam hastalık mevsimindeyiz sakın hasta olayım falan deme..
benim eşimde sadece polen alerjisi var, onda bile bahar-yaz geçişi dönemimde 2-3 ay canımız burnumuza geliyor..
alerji gerçekten çok zor

canım sana da çok geçmiş olsun, asla diyeti bırakmanız taraftarı değilim ama kendinize eziyet de yapmanızı istemem.. madem dün kaçamak yaptın, elma biraz mideni yatıştırmıştır, hadi bugünde bir parça kaçamak yap istersen ama yarın kaldığın yerden devam et, biraz daha sabır göster, bırakma

arkadaşım hoşgeldin dukana
yediklerin gayet güzel, ama tavuk baharatı dediğin nedir? en azından içinde galeta unu yoktur inşallah..
onun dışında bu şekilde devam edebilirsin, yumurta akı sınırsız tüketebilirsin ama sarısı en fazla 2-3 tane; ki tavsiye etmem bütün enerjisi sarısında zaten..

birde lahana suyunu bana kalırsa sebze+protein günlerinde tüket, ufacık da olsa bir iğne batırma balona

Son düzenleme:

çok geçmiş olsun semacımm, çok zor bir durum, polen alerjim var benimde, bahardan korkar oldum inan.....

Selam kızlar!

Dukan amca bana 1 hafta atak hesapladı ve ilk 3 günü başarıyla geçirdim şu an 4. gündeyim ve 1,5 kilo verdim.
Yediklerime gelince:

Sabah: Yağsız çökelek ve yumurtayı karıştırıp yağsız tavada pişirdim ve yeşil çayla yedim. Dün ve bugün de haşlanmış yumurtayı çökeleğe karıştırıp yedm.
Öğlen: Fırında küçük levrek iki gün. Bir gün de tavuk göğsü yedim yine haşlanmış ve yoğurtla.
Akşam: Yarım kiloluk yağsız yoğurtlardan yedim. Arada acıkırsam activia yedm hem kabızlığı önlemeye de yardımcı oluyor. Yoğurt yerken de içine iki kuru kaysı doğradım. Tabi atakta kuru meyve yok ama verdiğim kiloya bakılırsa tolere etmiş görülüyor.

Yalnız ben Karatay'ın kitabını da aldım ve çok faydalı bilgiler içeriyor. Mutlaka okunmalı. Evet o tarz bir diyeti uygulamak zor ama ipuçlarını hayatımıza katabiliriz. Mesela Dukan ekstra kalori yakmak için ipuçları vermişti mesela soğuk duş, suyu soğuk içmek gibi. Ahmet Aydın ında var ipuçları D vitamini ve Omega 3 kullanımı gibi. Aynı şey Karatay da da var. Mesela 8 den sonra yediğiniz sağlıklı bir yiyeceğin bile ertesi gün kan şekerinize ve insülin direncinize etkisi ya da yumurtayı çok pişirdiğinizde protein içeriğinin azalıp trans yağ depsuna dönüşmesi gibi (ki ben yumurtayı hep çok pişiririm koleterolün artma nedeni belli artık)

Semacım Paleo çok güzel dediğim gibi damak tadınan ödün vermeden sağlıklı beslenerek en önemli diyette olmayarak kilo vemek ise harika. Paleo cafe Özlem inanılmaz sabırlı bir blogger ve çok yardımsever bir insan. Hadi sende gel Paleo ya

canım sıkma canını, benim de 6 gün tık yoktu, sonra 7. gün 900gr birden gitti,
bu duraklamalar yıldırmamalı bizi

canım vazgeçmek yok ama arada azcık kiloda inse süper olacak....
900 gram çok harika gitmiş bu arada, belki vücudum banada öyle bir sürpr,z hazırlıyordur, (inşallah)
eşim de sadece sebzeli yağsız yaptığım yemeklerimden yiyor ve beyaz ekmek yerine kepek ekmeği almaya başladı, 19 günde ben verdim 5.3 kilo o verdi 2.9 kilo.... erkeklerin metebolizması hızlı gerçekten

dr.canan hnm bende ilgiyle takip ediyorum yazılarını hep okuyorum nette.çokda begeniyorum dedigin gibi bilgileri çok güzel ama ben uzun vadede yapamam karatayı.

hemmeenn geliyorum .önce gidip bir tahlil yaptırayım pazartesinden sonra ordayım.zaten dünden beri dukkan diyetime 1-2 ilaveler yaptım.ya özlem inanılmaz bir kız baya hem bilgili hemde çok sevecen biri oldugu belli

carmen inanırmısın az önce çıktım yürüyüş yapaym dedim evin az ilerisinde yürüyüş parkı var.ben cumartesileri acil durum olmadıkça çalışmıyorum çocuklarla evde takılıyoruz.gittim 20dk yürüdüm sonra markete giittim alış verişimi yaptım eve dönücem yürüyecegim yol 200 metre biraz egimli ama yokuş degil.zor geldimeve nefes nefese kalmışım hiç takatım kalmamış.neden acaba ?

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun semacımm, çok zor bir durum, polen alerjim var benimde, bahardan korkar oldum inan.....

nelihan aman dikkat eger ufak bir alerjin varsa devamıda var oluyormuş ama sen bilemiyormuşsun.gözünü seveyim ilaç içerken dikkat.alerjiye etki yapanlardan aman uzak dur.doktorlara ilaç yazarlarken söyle alerjim var benimona göre ilaç yazın de.ve alerji genetik bir hastalık kesin çocuklarındada vardır

benimde sadece toz alarjim oldugunu sanıyordum.o mevsim gecişlerinde hep nezle gibi olurdum.ama doktor kontrolunde aldıgım bir ilçtan ölüyordum ve anfilak şoka girdim bundan kurtulan çok yok.benim şansın işyerinde ilacı aldım ve hastane yürüyüş mesafesi 3dk.3dk hasteneye girebilmem kurtardı beni.ve hastane acilini kapatmışlar tüm doktorlar beni hayata döndürebilmeye çalışıyorlardı.ve çocuklarım için hayatta kalmayı basardım ve allahın sevdigi kulu oldugumu düşünüyorumki o durumdan hiç bir vucudumda iz kalmadan felç v.s gibi kurtardım.benden 20gün faln sonra defne joy öldü.oda alerji hastası .bence oda bir ilaç içmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…