Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar size bişey sorcam havuç sebzeyemi giriyo meyveyemi ben sebzeye diye biliyorum 1 tane yedim biraz önce inşallah yanlış yapmamışımdır:KK1::KK1::KK1:

alerji kadar kötü bir hastalık tanımıyorum daha.şeker hastası tansiyon kalb bile bundan daha iyi.ben alerji hastası oldugumu gectigimiz ocak ayında çokkötü bir şekilde ögrendim.solunum durdu 3 kere doktorlar adranelin ignelerle hayata döndürdüler.ondan onra yapılan tetkiklerle alerji hsatası oldugum çıktı.ve ömür boyu ne zaman nerde başıma ne gelebilir bunu bilemiyorsunuz.heran ölebililirsiniz yani.ilaç içemiyorum .düşünsene hayatta hiç hasta olmayacakmısın yani.

dukanı 1 ay düzenli yaptım kaçamak yapmadım ve irademe hayran kaldım nasıl kaçamakız sadık kaldım bir diyete diye.ama beraber başladıgımız arkadaşlarda burdalar halaçok güel sonuçlar elde ettiler onlardan 7 kilo bile veren oldu.ve uygulaması çok kolay bir diyet.tavsiye ederim

çok geçmiş olsun canım yaa.. kardeşimin de alerjik astımı vardı neyse ki büyüdükçe azaldı. hacettepeye filan gittiler baya.. direk zatürre bronşite çeviriyordu grip filan .. alerji testnde hepsi alerjik çıkmış beyaz tenli olduğu için baya çektyi o da.. küücük çocuğa çikolata , cips vs hepsi yasaktı .. allahıma şükürler olsun atlattı..
o yüzden az çok o psikolojiyi biz de yaşadık biraz da olsa anlayabiliyorum ..

arkadaşım hoşgeldin dukana :KK1:
yediklerin gayet güzel, ama tavuk baharatı dediğin nedir? en azından içinde galeta unu yoktur inşallah..
onun dışında bu şekilde devam edebilirsin, yumurta akı sınırsız tüketebilirsin ama sarısı en fazla 2-3 tane; ki tavsiye etmem bütün enerjisi sarısında zaten..

birde lahana suyunu bana kalırsa sebze+protein günlerinde tüket, ufacık da olsa bir iğne batırma balona :KK1:

hoşbuldum canım.. o zaman atak evresinde lahana suyu iptal :KK1:
içinde galeta unu varmış şok oldummm :KK66: neyseki az kullandım koku versn diye.. artık evde kendm hazırlarım baharat çeşnisini.. çok tesekkürler ..

bir de bugün 2. günüm ve şuan 72.2 den 70.6 ya düşmüş durumdayım ..
açıkcası annem bu diyeti yapmamı istemiyor dengeli beslen diyor hepsinden az az diyor. ama öyle veremiyorum denedim kaç kere gr oynamadı .. fazla spor yapamıyorum çünkü bi 25 dk filan günde anca yürüyebiliyorum. evde ip atlıyordum bi ara ders çalışamaz oldum o sıra yorgunluktan ( dersanede hafta içiyim )
bu 1.6 kilo aç olduğun için diyor. sadece bunları içtiğin yediğin için diyor açıkcası moralimi bozdu .. ama azimliyim . bu sefer o 50 li rakamları göreceğim hoş daha 59 a çok var ama :KK50:

öğle menüm:
1 bardak süt yine çok az kahve kattım
kalan tavuklarımı yedim..

akşam menümü de yazayım birkaç saat sonrfa yapmaya koyulacağım .
fırında balık .. ( palamut )

Son düzenleme:
kızlar size bişey sorcam havuç sebzeyemi giriyo meyveyemi ben sebzeye diye biliyorum 1 tane yedim biraz önce inşallah yanlış yapmamışımdır:KK1::KK1::KK1:

sebze canım, rahat ol :KK1:
her öğünde tüketilmemek kaydıyla izinli, ama sebzelerin yanında protein tüketmemiz lazım unutma, sadece sebze yeme:KK34:

hoşbuldum canım.. o zaman atak evresinde lahana suyu iptal :KK1:
içinde galeta unu varmış şok oldummm :KK66: neyseki az kullandım koku versn diye.. artık evde kendm hazırlarım baharat çeşnisini.. çok tesekkürler ..

bir de bugün 2. günüm ve şuan 72.2 den 70.6 ya düşmüş durumdayım ..
açıkcası annem bu diyeti yapmamı istemiyor dengeli beslen diyor hepsinden az az diyor. ama öyle veremiyorum denedim kaç kere gr oynamadı .. fazla spor yapamıyorum çünkü bi 25 dk filan günde anca yürüyebiliyorum. evde ip atlıyordum bi ara ders çalışamaz oldum o sıra yorgunluktan ( dersanede hafta içiyim )
bu 1.6 kilo aç olduğun için diyor. sadece bunları içtiğin yediğin için diyor açıkcası moralimi bozdu .. ama azimliyim . bu sefer o 50 li rakamları göreceğim hoş daha 59 a çok var ama :KK50:

öğle menüm:
1 bardak süt yine çok az kahve kattım
kalan tavuklarımı yedim..

akşam menümü de yazayım birkaç saat sonrfa yapmaya koyulacağım .
fırında balık .. ( palamut )

atak evresinde verilen kilolar zaten vücuttan atılan fazla sudur canım, asıl yağlardan giden seyirde başlıyor, o yüzden ilk günler bukadar hızlı kilo kaybı yaşanıyor.
yoksa protein tüketiminde sınırımız yok, doyana kadar yiyeceksin, aç gezmek yasak:KK20:

kızlar birkaç gündür annemlerdeydim ve akşam üzeri kendi evime geldim,
gelir gelmez de birkaç deneme yapayım dedimmmmm

2 seneden fazladır içine giremediğim ve birdaha giremeyeceğimi düşünüp neredeyse vermeye kalkıştığım 3 pantalonumu denedim veeeeeeeee 3ünün de içine girdimmmmmmmm:KK52::KK52:

tabii cuk diye oturmadılar, belden sıkıyolar ama buna da şükürrr, 3 kg daha versem rahat rahat giyicemm:KK76:

atak evresinde verilen kilolar zaten vücuttan atılan fazla sudur canım, asıl yağlardan giden seyirde başlıyor, o yüzden ilk günler bukadar hızlı kilo kaybı yaşanıyor.
yoksa protein tüketiminde sınırımız yok, doyana kadar yiyeceksin, aç gezmek yasak:KK20:

yoo aç gezmiyorum tabiki doyana kadar yiyorum mesela 1 yumurta ve peynirle çok rahat doyuyorum kahvaltıda.. ama bu anneme göre aç gezmek .. en azından kepek ekmeği ye diye tutturuyor :KK1:

yoo aç gezmiyorum tabiki doyana kadar yiyorum mesela 1 yumurta ve peynirle çok rahat doyuyorum kahvaltıda.. ama bu anneme göre aç gezmek .. en azından kepek ekmeği ye diye tutturuyor :KK1:

eeee anne işte, kıyamıyor kuzucuğuna :KK16:
benim annem de aksine beni görünce tutturdu ben de yapıcam bu diyeti diye ama ben de ona kıyamıyorum :KK1:

bu sabah 64.2 geliyordum dışarda işlerim vardı gelince tartıldım 63.8 geldim tabi bu kilo oturana kadar 63e iner iner çıkarım sinir ediyor bu hal mehter takımı mübarek neyse bunada şükür Allahım :KK8:

eeee anne işte, kıyamıyor kuzucuğuna :KK16:
benim annem de aksine beni görünce tutturdu ben de yapıcam bu diyeti diye ama ben de ona kıyamıyorum :KK1:

:KK1: bi kilolar gitsin o zaman atacağım havamı .. ama haklı benim annem hergün haberlerde çıkıyor diyet uğruna rahatsızlık geçirenler ölenler vs ..
bu sabah 64.2 geliyordum dışarda işlerim vardı gelince tartıldım 63.8 geldim tabi bu kilo oturana kadar 63e iner iner çıkarım sinir ediyor bu hal mehter takımı mübarek neyse bunada şükür Allahım :KK8:

bende de oluyor bu durum .. çok tartılıyoruz ya gün içerisinde ondan sanıyorum ..
aslında haftada 1 en iyisi.. evde tartı olmayacak in eczaneye orada tartıl çık gel hem spor olur :KK1:
( ama bunu ben uygulayamıyorum :KK71: )

oofff canım çok tatlı istiyor yaaaa
bir light puding yapsam mı
yoksa geç oldu dayansam mı:26:

:KK1: bi kilolar gitsin o zaman atacağım havamı .. ama haklı benim annem hergün haberlerde çıkıyor diyet uğruna rahatsızlık geçirenler ölenler vs ..

bende de oluyor bu durum .. çok tartılıyoruz ya gün içerisinde ondan sanıyorum ..
aslında haftada 1 en iyisi.. evde tartı olmayacak in eczaneye orada tartıl çık gel hem spor olur :KK1:
( ama bunu ben uygulayamıyorum :KK71: )

ben aslında karar vermiştim haftada 1 tartılıyım diye dayanamıyorum bazen :KK9:

oofff canım çok tatlı istiyor yaaaa
bir light puding yapsam mı
yoksa geç oldu dayansam mı:26:

dayan dayaann .. tarçın iç.. tatlı isteğini kapatıyor insanın..
sen 7 kiloyu dukanla mı verdin acaba ?

ben aslında karar vermiştim haftada 1 tartılıyım diye dayanamıyorum bazen :KK9:

:KK1: insan merak ediyor duramıyor .. bi ayna bi tartı böyle valla :KK1:
ayrılamıyor insan başından :KK1:

Son düzenleme:

ayy evet canım dayanmaya karar verdim, ben şu sütlü kahvemi yapıp içeyim en iyisi tatlı tatlı :KK1:

benim 23. günüm bugün dukanda ve 23. günde gitti o kilolar :21:

ayy evet canım dayanmaya karar verdim, ben şu sütlü kahvemi yapıp içeyim en iyisi tatlı tatlı :KK1:

kızlar birkaç gündür annemlerdeydim ve akşam üzeri kendi evime geldim,
gelir gelmez de birkaç deneme yapayım dedimmmmm

2 seneden fazladır içine giremediğim ve birdaha giremeyeceğimi düşünüp neredeyse vermeye kalkıştığım 3 pantalonumu denedim veeeeeeeee 3ünün de içine girdimmmmmmmm:KK52::KK52:

tabii cuk diye oturmadılar, belden sıkıyolar ama buna da şükürrr, 3 kg daha versem rahat rahat giyicemm:KK76:

canım gözün aydın çok güzel bi duygu biliyorum benimde aynı oldu bende bi 2 3 kilo verirsen tam olacaklar:KK52::KK52::KK52::KK52:

ben yapmıştım gel yiyelim bugün evde yaşpasta vardı bende dayanamadım puding yaptım :KK56:

ohh afiyet olsun canım, ben bugün mutfağı kapattım artık, yarın yerim :KK1:

canım gözün aydın çok güzel bi duygu biliyorum benimde aynı oldu bende bi 2 3 kilo verirsen tam olacaklar:KK52::KK52::KK52::KK52:

sorma canım yaa, iyi ki vermemişim dedim :KK1:
şimdi hedefim en sevdiğim 26 beden kotum :KK52:
sanırım 4-5 ayımı alacak ona girmek ama olsunnn, sonunda gireyim de:KK52:

tatlı tatlı sütlü kahve ben çok seviyorum sütlü kahveyi o yüzden hep içmek istiyorum diyette de sınırlama olmaması çok hoş :KK1:
maşallah yaa .. nazar değmesin :nazar:

spor yaptın mı ek olarak ? yada arada kaçamak yaptın mı ? :KK1:
ben bugün birkaç çartal ezme kaçırdım (içinde yağ yok kesinlikle domates-biber-biber salçası-soğan )
ama öyle kaşık kaşık değil azcık azcık :KK50:

canım istersen yap koy kaselere yarına kadar anca soğur zaten yarın yersin şimdilik tencerenin dibini sıyırmakla yetin oda biraz olsun geçirir tatlı krizini:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

valla aklıma gelmedi değil, tencerenin dibinde de 1 kaselik bişey kalsa, tamam işte :KK1:

tatlı tatlı sütlü kahve ben çok seviyorum sütlü kahveyi o yüzden hep içmek istiyorum diyette de sınırlama olmaması çok hoş :KK1:
maşallah yaa .. nazar değmesin :nazar:

spor yaptın mı ek olarak ? yada arada kaçamak yaptın mı ? :KK1:
ben bugün birkaç çartal ezme kaçırdım (içinde yağ yok kesinlikle domates-biber-biber salçası-soğan )
ama öyle kaşık kaşık değil azcık azcık :KK50:

bence olduğunca kaçamak yapmamaya çalış canım, ben ilk günden beri hergün yürümeye çalışıyorum, arada yapmadığım da oldu tabii, şimdi evde leslie ile yürümeye başladım.

kaçamak hiç yapmadım ama bir haftasonu tatilimde 3-4 gün üst üste sebze+protein yapmak zorunda kaldım, sonra 2 gün üst üste saf protein yapıp kendi düzenime döndüm

hadiyaaaa canım 23 günde güzel kilo vermişsin benim 25 gün oldu bugün 6,500 kiloda kaldım durdu bu ara kilo vermem bu yüzden kilo almış gibi hissediyorum kendimi:KK1::KK1::KK1: bi de kızlar sizdede oldumu bilmiyorum kilo verdikten sonra kedimi acayip zayıf hissediyodum aynanın karşısından alamıyodum kendimi ama bu sıralar sanki şişmanmışım gibi görüyorum kendimi acaba alıştıkmı kendimizi böyle görmeye ondanmı öyle gelio çünkü ben evlenmeden önce 60 kiloykende kendimi şişman görüyodum habire diyet yapıp bozuyodum sizde varmı böyle bi duygu:KK34::KK34::KK34:

X