Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Evet, bir aksilik olmazsa şubat gibi güçlendirmeye geçeceğim, bakalım inşallah tahminimiz tutar. Şurda Şubata da ne kaldı zati...)

Senin çok azmış vermen gereken, sen kesin çok kısa zamanda verirsin. Aman sakın pes etme...!!!

Gün içersinde maydonoz yersen ve yeşil çay içebilirsen belki tekrar vermeye başlarsın bende bu sistem baya işe yaradı, ama herkesin bünyesi farklı şeylere cevap veriyor tabi...)

canım bir arkadaş(carmen) bu durumu şöyle yorumlamıştı, yağdan veriyoruz ve yağlar kaslardan daha hafif olduğu için görünüş incelsede pat diye tartıya yansımayabilir. Bir de spor yapıyorsan sıkılaşmış da olabilirsin. Ben baya bi yürüyüş yapmıştım, fırsat buldukça da yapıyorum.

Ama tabi süt ürünlerine karşı direnç var mı sorusunun cevabı sadece testle anlaşılabiliyor. Ona bişey diyemem.

Evet dediginiz gayet mantikli. Yolumuza devam o zaman:13:

Aslında herhangi bir besine intoleransımız olup olmadığını o besini 1 ay kadar bırakıp sonra tekrar başlayarak anlayabiliriz. Örneğin kilo vermemizi süt ürünlerinin durdurduğunu düşünüyorsak 1 ay ara verdiğimizde kilo vrip vermediğimizi anlayabiliriz. Ya da domatesin cildimizde kırmızı lekelere neden olduğunu düşünüyorsak 1 ay yemeyi bırakırız ve sonra tekrar başlarız. En ucuz ve basit yöntem budur.

Çok teşekkür ederim canım, sende sakın pes etme.

Ben 2004 de evlendiğimde 64 kg dım, ilk defa seneler sonra 58 kg ım üstüne çıkmıştım iş hayatımın yoğunluğundan dolayı.
Evlendikten bir süre sonra işten ayrıldım ve 2 sene içinde 98 kg oldum. Sonra kendi çabalarımla 1.5 senede 73 kg indim. Ameliyattı doğumdu derken tekrar 88 kg a kadar çıktım. Sütüm gelsin diye çok fazla tatlı tüketince doğum sonrası 80 kg a düşmeme rağmen 8 kg aldım.
Artık emzirmiyorum onun için hiç bir bahanem kalmadı kiloları vermemem için.

Hayal değil gerçek işte, isteyince her şey oluyor valla, insan yeter ki çok istesin...)

Diyorum ama süt ürünlerine olan intoleransım test ile de kanıtlandığı halde maalesef peynir yemeyi bırakamıyorum. Hayatımdaki en önemli yiyecekler çeşit çeşit peynirler gelsin tam yaülı ezine, çeçil, bergama tulum, erzincan tulum, kars gravyer, vs. vs.

yeşil çay hergün olmasa da içiyorum aralarda. Maydonozu ise hiç yemiyorum aslına bakarsan. Deneyebilirim sonuçta, bişey kaybetmem. Dediğin gibi herkesin bünyesi farklı şeylere cevap veriyor ve bunu da ancak deneyerek anlayabiliyoruz. Benim kısa zamanda vereceğim şüpheli. Kitapta da verilecek kilo fazlalığına göre hızın daha da artacağını söylüyordu dukan.

eyvahlar olsun :)

Evet dediginiz gayet mantikli. Yolumuza devam o zaman:13:

evet ya bende şu anda 65,800 kiloyum ama sanki görünüşte daha azmışım gibi geliyo dediğin gibi spor yapıyorum ya ondan vücut sıkılaştı galiba ama artık sporuda fazla yapamıyorum sadece yürüyorum evde hareket yapamıyorum en önemlisi mekik çekemiyorum çünkü hamile olabilme ihtimalim varya ondan hiç bişey yapamıyorum sinir oluyorum bu yüzden sanki kilo veremicekmişim gibi gelio ama olsun yeterki hamile kalayımda

Ben kaçtım kızlar, hazır benim cadı uyurken hemen işlerimi halledeyim, malum o uyanıkken bir şey yapmak mümkün olmuyor...)

kızlar bu sorunun üstüne birde şunu sormuştum akşam bi saatten sonra yemeği kesiyor musunuz lütfen cevap verin

kızlar bu sorunun üstüne birde şunu sormuştum akşam bi saatten sonra yemeği kesiyor musunuz lütfen cevap verin

önemli olan öğünlerde ne kadar yediğin değil aslına bakarsan. dukan tıka basa yemeyin diyor. doyana kadar yemek kafi, abartmadan. ama öğün atlama mesela. veya bizim gibi bi yoğurtla geçiştirme. düzgün yemek ye. kitapta rastladığım bi konu değil ama bence geç saate bırakmamakta fayda var. yatmadan en geç 2 saat önce falan iyidir bence.

Bende york testi yaptırmıştım. Mayalı gıdalara ve laktozlu gıdalara intoleransım olduğu tespit edilmişti. O güne kadar ayran içtiğimde anormal gazım oluyordu ve 9 aylık hamile gibi şişip sancıdan kıvranıyordum. Sonraları ben yoğurdu tamamen hayatımdan çıkardım. Ondan sonra hiç sancım olmadı üstelik karnımda da gözle görülür incelmeler oldu. Akabinde diyetisyene gittiğimde doktora bu durumdan bahsettim. Oda bana laktozlu gıdaları yemezsem daha kötü olacağını, sık sık tüketerek vücudumun buna alışması gerektiğini son olarak da york testinin kafa karıştırmaktan başka bir işe yaramadığını söyledi. Dediği gibi de yaptım ve hakikatende artık ne kadar yoğurt yersem yiyeyim şişmiyor ve o sancıları çekmiyorum.

Belkide psikolojik bilmem ki..

Bu diyette şunu anladım ki; ne kadar çok protein yersem, ne kadar çok su içersem o kadar kolay kilo veriyorum. Su içmediğim az yediğimde çakılıp kalıyor ibre. Bol bol yemeye devam.

Vallahi bu öğlen bir tavuk yedim ki tövbe yarabbim ıykkk berbattı. Sanırım tavuktan gına geldi. Değişim yapmak lazım.

Köfte yapacağım bu akşam bakalım nasıl olacak dukan köftelerim. Şimdiden canım çekti yahu

merhabaaa
yine akşam oldu, ne yapacağız şimdi??????? öğlenki yemek telaşımdan sonra hiç mutfağa gidişim yok
kısaca özetleyim
öğleden önce pazara çıktım, malum az yemenin zararından bahsetmiştik, dönüşte çorbam az diye et aldım
her görene nasıl zayıfladığını anlat falan derken azcık geç kaldım, bi baktım eşimin gelmesine 15 dakika kalmış
hemen eti doğradım koydum ocağa, oğluma köfte yapmıştım onları pişirmeye başladım, kendime yulaf kepeğinden minik krepler yaptım, yoğurtlu tavuk çorbam vardı onu ısıttım, eşime fasülye pilavı ısıtıyım derken tüp bitti (((((
hoopp şohben tüpüyle tüpü değiştir, çayı demle derken ayranı yapamadan eşim geldi.... nerdeyse balkondan kafamı çıkartıp imdaaaaaaat diye bağıracaktım
şimdide hiçbirimize akşam yemeği yok, ne yapacağımıda bilemiyorum...

Amanınn başım döndü okurken. Allah yardımcın olsun canım. Onlarda beklesinler azıcık yahu ne olacak.

Telli turnam ben şöyle bir tarif yaptım çok güzel oldu, belkim denemek istersin. Tavuğun kemiksiz butlarından aldım kuşbaşı doğradım. Tencereye yüksek ateşe koydum epey sulandı sonra suyu bira azalınca küp küp doğradığım soğanları ekledim biraz sonra da sarımsakları ekledim. Soğanlar yumuşayana kadar orta ateşte karışıtırdım. Sonra domates rendeledim onu ilave ettim altını kıstım. Bir 15-20 dakika kadar kaldı. En son üzerine biraz kekik ve zerdeçal ektim. Gerçekten çok lezzetli oldu. Ben tavuğu hiç sevmem ama tepeleme bir tabağı yedim. (Bu tarifin bir de krema ve soya soslu ile yapılanı var ama size yasak ben yerim :))

Canım benim yukarıdaki tavuk tarifimi dene hem pratik hem lezzetli eşine de yanına bir şey uydurursun artıkın

Amanınn başım döndü okurken. Allah yardımcın olsun canım. Onlarda beklesinler azıcık yahu ne olacak.
sağol canım.. ama oğlum 2 yaşında ve henüz beklemekten anlayacak durumda değil, eşiminse yemek yiyip geri gitmesi zaten yarım saat anca sürüyor, onunda hiç vakti yok, bizim evde herkesin bir acelesi var kısaca

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…