Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Telli turnam ben şöyle bir tarif yaptım çok güzel oldu, belkim denemek istersin. Tavuğun kemiksiz butlarından aldım kuşbaşı doğradım. Tencereye yüksek ateşe koydum epey sulandı sonra suyu bira azalınca küp küp doğradığım soğanları ekledim biraz sonra da sarımsakları ekledim. Soğanlar yumuşayana kadar orta ateşte karışıtırdım. Sonra domates rendeledim onu ilave ettim altını kıstım. Bir 15-20 dakika kadar kaldı. En son üzerine biraz kekik ve zerdeçal ektim. Gerçekten çok lezzetli oldu. Ben tavuğu hiç sevmem ama tepeleme bir tabağı yedim. (Bu tarifin bir de krema ve soya soslu ile yapılanı var ama size yasak ben yerim :))

Sağol canım bunuda denerim muhakkak malum sıkıldım aynı şeylerden

merhaba arkadaşlar .

ben bugun dukana ara verdim gibi.
gibi diyorum çünkü yiyebilecek bişeyde bulamıyorum .kendime diyet yapmıyacagım dedigim için dukan yemekde hazırlamadım.diger yemekleride yiyemiyorum.yaglı tuzlu artık tuhaf geliyor yemekler.bugun sabah 1 yumurta yedim birazda ligt kaşar 1 çay doydum.öglende elma yedim yarım tabakda sabahtan kalan omet vardı onu yedim .şimdide yok yiyecek bişey evde yeşil mercimek yemegi var canım onuda istemiyor.sözde dukanı bıraktım yani.pazartesi doktordan randevu aldım1 ayda neden 2 kilo verdim bunu araştıracagım bakalım bulabilecemmi bişey .

insulun direnci testi ile işe başlayacagım .endokrilincilerde yer bulamadım benim güvendigim bir dahiliye hocamız var ona gidecegim..
abahta tvde bir doktor varya diyetisyenci ama asıl branşı dahiliye olan adını unuttum onun programını izledim insilün direnci testi yaptırtırdı .15 tane soru sordu cevabları ya evet ya hayır.en sonunda teste 4-5-6 evetleri olanlara sizde insilin direnci var dedi.benimise evet sayım 9 çıktı .düşünün yani benim sayımda olanlara acil olarak bir uzmana gidin dedi .en baş sorunda ne diyeti uygularsanız uygulayın kilo verememek ve sabahları yorgun kalkmak gün içindede birden halsiz kalıp uyuklamak gibi ...bende hemen aradım merkezi aldım pazartesine bir randevu

bakalım ne çıkcak..

bugun okadar mutsuzum kendimce .evden çıkmadım işede gitmedim kendimi kapattım eve .tellerimide kapattım .bugun süper online serviside gelecekti onu bile iptal ettim .kimseyle görüşecek mecalim yani tahammulumde yok.dersenizki sorunun sıkıntınmı var oda yok..ne oluyor bana bilemiyorum.sanki karadenizde tüm gemilerim batmış gibi yim.

birde beni tanısanız bu sözlerime inanamazsınız çünkü suratı hep gülümseyen biriyim.hayattaki yaşam tarzımda hep olumlu olmak evrene ne yollarsan onu alacagına inanmak tabiki önce rabbimin izniyle...bu yüzdende herzaman herşeyde pozitifim ve en kötüde bile derimki her şerde vardır muhahak bir hayır ve iyi taraflarını görmeye çalışırım.ama şuan bugun yani bunu yapacak enerji bulamıyorum kendimde aşırı defresif deyim
bu york testini konuşmuşsunuz ben ona inanmıyorum.bende yaptırdım gecen sene gittim aptal gibi 800 lira para bayıldım.sonuçlarda tavuk 3 derece ördek ve kaju çıktı.şimdi ben tavuk yediigim günler daha çok kilo verdim burda.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar .

gibi diyorum çünkü yiyebilecek bişeyde bulamıyorum .kendime diyet yapmıyacagım dedigim için dukan yemekde hazırlamadım.diger yemekleride yiyemiyorum.yaglı tuzlu artık tuhaf geliyor yemekler.bugun sabah 1 yumurta yedim birazda ligt kaşar 1 çay doydum.öglende elma yedim yarım tabakda sabahtan kalan omet vardı onu yedim .şimdide yok yiyecek bişey evde yeşil mercimek yemegi var canım onuda istemiyor.sözde dukanı bıraktım yani.pazartesi doktordan randevu aldım1 ayda neden 2 kilo verdim bunu araştıracagım bakalım bulabilecemmi bişey .

insulun direnci testi ile işe başlayacagım .endokrilincilerde yer bulamadım benim güvendigim bir dahiliye hocamız var ona gidecegim..
abahta tvde bir doktor varya diyetisyenci ama asıl branşı dahiliye olan adını unuttum onun programını izledim insilün direnci testi yaptırtırdı .15 tane soru sordu cevabları ya evet ya hayır.en sonunda teste 4-5-6 evetleri olanlara sizde insilin direnci var dedi.benimise evet sayım 9 çıktı .düşünün yani benim sayımda olanlara acil olarak bir uzmana gidin dedi .en baş sorunda ne diyeti uygularsanız uygulayın kilo verememek ve sabahları yorgun kalkmak gün içindede birden halsiz kalıp uyuklamak gibi ...bende hemen aradım merkezi aldım pazartesine bir randevu

bakalım ne çıkcak..

bugun okadar mutsuzum kendimce .evden çıkmadım işede gitmedim kendimi kapattım eve .tellerimide kapattım .bugun süper online serviside gelecekti onu bile iptal ettim .kimseyle görüşecek mecalim yani tahammulumde yok.dersenizki sorunun sıkıntınmı var oda yok..ne oluyor bana bilemiyorum.sanki karadenizde tüm gemilerim batmış gibi yim.

birde beni tanısanız bu sözlerime inanamazsınız çünkü suratı hep gülümseyen biriyim.hayattaki yaşam tarzımda hep olumlu olmak evrene ne yollarsan onu alacagına inanmak tabiki önce rabbimin izniyle...bu yüzdende herzaman herşeyde pozitifim ve en kötüde bile derimki her şerde vardır muhahak bir hayır ve iyi taraflarını görmeye çalışırım.ama şuan bugun yani bunu yapacak enerji bulamıyorum kendimde aşırı defresif deyim
bu york testini konuşmuşsunuz ben ona inanmıyorum.bende yaptırdım gecen sene gittim aptal gibi 800 lira para bayıldım.sonuçlarda tavuk 3 derece ördek ve kaju çıktı.şimdi ben tavuk yediigim günler daha çok kilo verdim burda.

Çok iyi yapmışsın canım kendini dinleyerek. Demekki canın çok sıkılmış, bunalmışsın. Sanırım bunda kilo verememenin etkisi çok büyük. Çünkü hepimiz bir takım hayaller kurarak, amaçlar edinerek geldik buraya. Onca emeğin karşılığını az almak seni ruhen yordu galiba.

Zararın neresinden dönersen kârdır düsturu ile sen dediğin testleri yaptır. Kimbilir belkide sende olan bir şeyin önüne geçmeden kilo vermen imkansızdır. Olabilir neden olmasın. İyice bir araştırt ve sonucunda ne çıkarsa ona göre hareket et. Hem böylelikle daha sağlıklı kilo verebilirsin.

Bırak kiloyu bir yana önemli olan sensin bunuda unutma. Boşver veremezsen veremezsin dünyanın sonu değil ya. Nasıl mutlu oluyorsan öyle yapmalısın.

Yağlı tuzlu yemekleri bende görünce bi ıykkk oluyorum. Çok ağır geliyorlar bana şu an hepsi. Sağlıklı beslenmeyi öğrendik sanırım Dukan ile.

Çok iyi yapmışsın canım kendini dinleyerek. Demekki canın çok sıkılmış, bunalmışsın. Sanırım bunda kilo verememenin etkisi çok büyük. Çünkü hepimiz bir takım hayaller kurarak, amaçlar edinerek geldik buraya. Onca emeğin karşılığını az almak seni ruhen yordu galiba.

Zararın neresinden dönersen kârdır düsturu ile sen dediğin testleri yaptır. Kimbilir belkide sende olan bir şeyin önüne geçmeden kilo vermen imkansızdır. Olabilir neden olmasın. İyice bir araştırt ve sonucunda ne çıkarsa ona göre hareket et. Hem böylelikle daha sağlıklı kilo verebilirsin.

Bırak kiloyu bir yana önemli olan sensin bunuda unutma. Boşver veremezsen veremezsin dünyanın sonu değil ya. Nasıl mutlu oluyorsan öyle yapmalısın.

Yağlı tuzlu yemekleri bende görünce bi ıykkk oluyorum. Çok ağır geliyorlar bana şu an hepsi. Sağlıklı beslenmeyi öğrendik sanırım Dukan ile.

:KK19: saol birtanem.beni görsen aslında nerene kilo verecen dersin .şuan 8 kilo fazlalaıgım var ve onuda vucudum göstermiyor.fakat ben giyim tarzımla kapatıyorum.çok güzel giyinmeyi severim.fakat kendim için fit olmak istiyorum .son yıllarad hep diyetlerle yaşar oldum ucunubiraksam kesin olurum 100 kilo.böyle diyet yaparak en azından kilo almıyorum..

ben bu testleri yaptıracagım ama altından inş. yine alerjim çıkmaz .ben agır alerji hastasıyım .gecen hafta gözlerim görmüyordu nerdeyse .göz doktoruna gittim ne dedi biliyormusun gözlerin alerji olmuş.biliyorum dedim benim her yerim alerji.bazen eşim bile diyorki ben sana alerji yapıyorum düşün artık:KK34::KK34:

beyaz sosun tarifini yazabilirmisiniz????????
acil tarafından, etin yanına yapıyım diyorum

meraba kızlar ben de aranıza yeni katıldım. bugün dukana yeni başladım. elimde kitabı yok ama sizinle beraber bunu başaracağıma inanıyorum .
şuan atak evresini yapacağım 5-7 gün..

menümü yazmak istiyorum .. bana yardım ederseniz çok iyi olur çünkü fikirlerinize ihtiyacım var..
tüm günü yazıyorum ..
sabah: 1 yumurta ( haşlama) , 1.5 bardak süt , 2 kibrit kutusu beyaz peynir
öğle:2 yumurta ( dersanede olduğum için bu kadarı hazırlayabildim ..
akşam : 1.5 bardak süt, 3 kibrit kutusu beyaz peynir

evde tavuk bitmiş insallah yarın alacağım yarın da yağsız bi şekilde tavuk yapacağım yine peynir yemeyi düşünüyorum ama size birkaç sorum olacak ..

1. sorum :
günde en fazla ne kadar yumurta yenilebilir ? ( seviyorum haşlama çünkü. tok da tutuyor )

2. sorum :
sizin atak evresi için tarifleriniz varsa bana da yol gösterebilir misiniz çünkü böyle çok sade geçiyor aynı besşinleri tekrar tekrar kahvaltılık gibi yemiş kalkmış oluyorum. tok tutuyor filan ama biraz daha farklı şeyler denemek istiyorum .

3. sorum:
ben lahana suyu yaptım sabah ve yatmadan 1 er bardak içiyorum. herhangi bir sakıncası olur mu ? ( lahana sebze olduğu için suyu bi sorun teşkil eder mi sadece protein alınması gerektiği için atak evresinde ? )

arkadaşlar benim sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim .. şimdiden teşekkürler..

meraba kızlar ben de aranıza yeni katıldım. bugün dukana yeni başladım. elimde kitabı yok ama sizinle beraber bunu başaracağıma inanıyorum .
şuan atak evresini yapacağım 5-7 gün..

menümü yazmak istiyorum .. bana yardım ederseniz çok iyi olur çünkü fikirlerinize ihtiyacım var..
tüm günü yazıyorum ..
sabah: 1 yumurta ( haşlama) , 1.5 bardak süt , 2 kibrit kutusu beyaz peynir
öğle:2 yumurta ( dersanede olduğum için bu kadarı hazırlayabildim ..
akşam : 1.5 bardak süt, 3 kibrit kutusu beyaz peynir

evde tavuk bitmiş insallah yarın alacağım yarın da yağsız bi şekilde tavuk yapacağım yine peynir yemeyi düşünüyorum ama size birkaç sorum olacak ..

1. sorum :
günde en fazla ne kadar yumurta yenilebilir ? ( seviyorum haşlama çünkü. tok da tutuyor )

2. sorum :
sizin atak evresi için tarifleriniz varsa bana da yol gösterebilir misiniz çünkü böyle çok sade geçiyor aynı besşinleri tekrar tekrar kahvaltılık gibi yemiş kalkmış oluyorum. tok tutuyor filan ama biraz daha farklı şeyler denemek istiyorum .

3. sorum:
ben lahana suyu yaptım sabah ve yatmadan 1 er bardak içiyorum. herhangi bir sakıncası olur mu ? ( lahana sebze olduğu için suyu bi sorun teşkil eder mi sadece protein alınması gerektiği için atak evresinde ? )

arkadaşlar benim sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim .. şimdiden teşekkürler..
bence imkanın varsa önce kitabı okumalısın sana faydalı çok bilgi var
sonra yulaf kepeği kullanman gerek bunla krep yapman gerek
ben günlük menümü yazacak olursam 1 haşlanmış yumurta artı kepekli krep bunun içinde de yumurta var sonra çay ve light peynir sebze günümse domateste ekliyorum
öğlende tavuk fırında light yoğurtla yiyorum ve baya doyuyorum
eğer hala açsam yulaf kepekli börek falan yapıyorum
günde en fazla 3 yumurta yiyebilirsin diye biliyorum
atak evresinde zaten sırf protein alacaksın sonrasında sebzeye geçiş olacak
tüm gününü yazmışsın ama et yok et yemen gerek işte

:KK19: saol birtanem.beni görsen aslında nerene kilo verecen dersin .şuan 8 kilo fazlalaıgım var ve onuda vucudum göstermiyor.fakat ben giyim tarzımla kapatıyorum.çok güzel giyinmeyi severim.fakat kendim için fit olmak istiyorum .son yıllarad hep diyetlerle yaşar oldum ucunubiraksam kesin olurum 100 kilo.böyle diyet yaparak en azından kilo almıyorum..

ben bu testleri yaptıracagım ama altından inş. yine alerjim çıkmaz .ben agır alerji hastasıyım .gecen hafta gözlerim görmüyordu nerdeyse .göz doktoruna gittim ne dedi biliyormusun gözlerin alerji olmuş.biliyorum dedim benim her yerim alerji.bazen eşim bile diyorki ben sana alerji yapıyorum düşün artık:KK34::KK34:

umarım en kısa sürede herşe rayına oturur. her bünye bir değil elbette, ama belkide sen biraz daha hassassın. doktora gitmek ii bi karar bence..

önceki yazında bahsettiğin depresif hake gelince bende de var. sebebini ise anlayamıyorum. her zamanki sıradan şeyler beni çok sinirlendiriyor birkaç gündür. annem babam ne dese batıyor, yalnız olmak odamdan çıkmamak istiyorum. soru sorulmasına katlanamıyorum. günlğk hayattaki ufak aksaklıklar beni çok geriyor.. yani acaba beslenme şekli vücudumda strese mi yolaçtı anlamıyorum. yada herhangi bir diyet de buna neden olabilirdi belki, çünkü güzel şeyler yemek gerginliğimi atmanın en iyi yolu olurdu her zaman benim için. ve şimdi her halükarda yapamıyorum.. bu durum uzarsa benim için hoş olmayacak tabi, ve etrafımdaki insanlar için de...

benim bugun atak döneminin ilk günü bitti.4 yada 5 gün yapıcam.çarşıda çok işim vardı.azıcık aç kaldım.sigara da içince aç karnına başım çok agrıdı.onun dışında atak dönemi sıkıcı olacaga benziyor.sebzeli günler daha rahat geçicek eminim.bu arada kızlar suyun öneminden bahsedilmiş.tüm diyetlerde su normal zamanlarda oldugu gibi önemli.ancak dukan atkins montignac gibi protein agırlıklı diyetlerde çooook daha önemli.1)proteinlerin sindirimi zor.2)asıl sorun ise sindriim sonrası oluşan atıklar.yani üre ,ürik asit vb maddeler.eger su içilmezse özellikle böbrekleri hasta eder.uzun sürede vucudu ketoz durumuna sokar.buda dönüşü olamayan hastalıklar demek.bence en güzeli yemekten önce ve sonra hemen su içmek.ben şahsen öyle yapacagım diyeti.
bitki çayları ,soda,ayran çay kahve sıvı gıdalar olsada içmeniz gereken sudan bunları ddüşüp az su içmeyin.her gün düzenli 8 bardak içme suyu iiçin.bu arada ben gıda mühendisiyim.kafanıza gıdalrın işlenmesi yada kimyası hakkında takılan birşey olursa elimden geldiği kadar yardımcı olurum.herkese iyi geceler.diyetinde kolaylıklar

İlahi sen çok yaşa emi :KK1:

Ya bak inan bazılarınıda kendimiz yapıyoruz.

Bak şimdi üşütünce doktora gittim burnuma bakarken doktor bana dediki sen hırlıyomusun geceleri. Hayır dedim aaa nasıl olur dedi senin burun kemiğin yan. O günden sonra hırlamaya başladım. Psikolojikmidir nedir sonra geçti. Banyoda düşüp dizkapağımı zedeledim. Yine doktora gittim bu sefer o dizkapaklarımın doğuştan yan olduğunu söyledi (bu arada her yanımda yanmış yaw:KK53: ) Sonra ben uzun bir süre dizkapaklarımdan çok zorlandım oda geçti. E bir diğer önek yoğurda olan hassasiyetimdi.

Bana kalırsa canım önlemini al ama çok da o yönde kendini yorma. Yahu yeni yeni şeyler çıkıyor. Psikolojik olarak savaş onlarla. Sen iyi olacağını düşün ve iyi ol hayatım. Her şey beyninde bitiyor yoğunlaş, iyi ve sağlıklı olmaya yoğunlaş. Bence faydası olacaktır.

E bak kendin diyorsun çok fazlam yok diye. O zaman bu kadar sıkma daha beter strese giriyorsun be gülüm. Eminim çok hoş bir hatunsun. Yalandan bu kadar kasma kendini. Rahatla ya 100 kg olsaydın. birde o açıdan düşün yada benim gibi 30 kg fazlan olsaydı :KK1:

bence imkanın varsa önce kitabı okumalısın sana faydalı çok bilgi var
sonra yulaf kepeği kullanman gerek bunla krep yapman gerek
ben günlük menümü yazacak olursam 1 haşlanmış yumurta artı kepekli krep bunun içinde de yumurta var sonra çay ve light peynir sebze günümse domateste ekliyorum
öğlende tavuk fırında light yoğurtla yiyorum ve baya doyuyorum
eğer hala açsam yulaf kepekli börek falan yapıyorum
günde en fazla 3 yumurta yiyebilirsin diye biliyorum
atak evresinde zaten sırf protein alacaksın sonrasında sebzeye geçiş olacak
tüm gününü yazmışsın ama et yok et yemen gerek işte

anladım .. teşekkür ederim cevap için.

peki lahana suyu tüketmemin herhangibir sakıncası olabilir mi kızlar ?

anladım .. teşekkür ederim cevap için.

peki lahana suyu tüketmemin herhangibir sakıncası olabilir mi kızlar ?

şöyle söyleyim meyve de yasak ve ben kuşburnu suyu kaynatıyım dedim arkadaşlar uyardı lahana serbest miydi hatırlamıyorum
ama serbestse sadece sebze günlerinde kullanman daha iyi olur herhalde

Arkadaşlar ben 3 haftadır dukan rejimini yapıyorum 3.5 kiloyu geçtim gayet keyifli gidiyodu kiiii dün sırtımda çıkan minik kzıarıklıkların kaşınmasıyla rahatsız oldum sırtıma baktığımda minik minik kırmızlar çoğalmıştı
aranızda bööyle sorun yaşayan varmı? :44:

Arkadaşlar ben 3 haftadır dukan rejimini yapıyorum 3.5 kiloyu geçtim gayet keyifli gidiyodu kiiii dün sırtımda çıkan minik kzıarıklıkların kaşınmasıyla rahatsız oldum sırtıma baktığımda minik minik kırmızlar çoğalmıştı
aranızda bööyle sorun yaşayan varmı? :44:

bende kolarımın arkasında ufak sivilce gibi şeyler gördüm yoktu önceden acaba yumurtadan falan olabilir mi bilmiyorum

merhaba arkadaşlar .

bakalım ne çıkcak..

Semacım günaydın arkadaşım,
Çok depresif bir gün yaşıyordun sanırım. Umarım bugün bu ruh halinden kurtulabilirsin. Bak yapman gerekenleri yapmışsın, uzmandan randevu almışsın kilo verememe sorununun arkasında yatan nedenleri araştıracaksın. Bakalm ne sonuçlar çıkacak. sen yine de pozitif ol arkadaşım. Bak bende çok zor veriyorum ama eşim bana dedi ki sen artık kendini başkalarıyla kıyaslama sen böylesin bunu kabul et ve yavaş yavaş kilolarını vermeye alış. Doğru aslında düşündükçe ben de aynısını yapıyorum neden olmuyor diye insan derin bir umutsuzluğa kapılıyor. (Üstelik kaçamağın k sini bile yapmadım biliyorsun, tatlandırıcı, puding, vs.hiç biri yok)
Üç günlük dünyada bu kadar kafanı takma arkadaşım, Allah daha büyük dert vermesin. Bak ne güzel söylemiş Neyzen Tevfik
"Hayat çatlak bardaktaki suya benzer.İçsende tükenir içmesende.bu yüzden hayattan tat almaya bak çünkü o yaşasanda tükenecek yaşamasanda..."

bende kolarımın arkasında ufak sivilce gibi şeyler gördüm yoktu önceden acaba yumurtadan falan olabilir mi bilmiyorum

Anlamadımki yumurta olursa ne yicem ben kahvaltıda ya da çokmu protein yükledik ama ben bu diyeti bırakmak istemiyorumki off du bakalım geçecekmi kaşıntılarım... :KK43:

Carmenciğim sen neler yapıyorsun.

Bakıyorumda gitmiş biraz kilocuklar. Demekki doğru bir seçim yapmışsın. Senin adına çok sevindim canım.

Carmenciğim sen neler yapıyorsun.

Bakıyorumda gitmiş biraz kilocuklar. Demekki doğru bir seçim yapmışsın. Senin adına çok sevindim canım.

Canım iyiyim ben mutluyum. Huzur buldum :) gerçekten...
Paleo beslenmeyi bir yaşam biçimi oarak yaşayabiliyorsun. Yağların serbest olması ve sebzelerin sürekli serbest olması yemeklerde yaratıcı olmanı sağlıyor. Bir de üstüne kilo veriyorsun. İşte huzur böyle bir şey :) Bir de belim iyi olsa valla her şey harika olacak ama bu ara zorluyor işte.

Son düzenleme:
X