Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

3 ayda çok iyi bir rakam tebrikler.. peki senin de bana olduğu gibi duraklamaların olmuş muydu?? aslında birçoğumuza olduğu gibi. bazen takılıp kalıyoruz.

teşekkür ederim :))

tabi oldu en uzun duraklamam 10 gün sürdü benim şimdide bi duraklama oldu sanırım bir kaç gündür aynı kilodayım. şuda var tabi kilon azaldıkça dahada yavaşlıyo kilo vermek şuan bende olduğu gibi gram gram veribiliyosun ancak ....

evet canım haklısın inşallah hayırlısı olur

bugun p günüm ve yoğun bir gündü. yemek yemeye de az evvel fırsat bulabildim. fakat yediğim en kötü yemeklerden biriydi. sipariş verdiğim adam bişey anlamamış belli. köfte istedim bool domates sosluydu vede içinde galiba pirinç vardı. yanında da yoğurt istemiştim. o kadar açtım ki mecburen yedim köfteleri, içindeki piriçler nolucak bilmiyorum. hadi domates sosu iyice ayıklamaya çalıştım ama pirinci de çıkaramam ya.. offf çok sinir oluyorum dışardan yemeye. helede siparişle geliyorsa.

kıyamam canım ya olsun yapacak bişey yok dediğin gibi pirinçleride içinden çıkaramazsın ya bence sen evden götür dışarıdakilere güven olmuyo

Nabersiniz kızlar?

Ben iyi sayılırım. Kızım ve ben grip olduk..( Önce kızım ertesi gün de ben grip oldum. Doktordu ilaçlardı derken bugün biraz daha iyi sayılırız ama grip hafiflemiş de olsa hala devam ediyor maalesef.

Bu arada bu sabah tartıda artık 77.8 kg gördüm. Çok mutlu oldum. Sabah hemen girecektim ama ancak fırsatım oldu. Benim minik cadı bu aralar evin altını üstüne getirmekten acayip hoşlandığı için, ben de sürekli onun peşini toplamakla meşgul oluyorum bu aralar.

Bu arada geçmiş acayip birikmiş okuyayım dedim ama maalesef pek mümkün görünmüyor...((

Nalancım öncelikle ikinize de geçmiş olsun. Ayrıca tebrik ederim arkadaşım.

kıyamam canım ya olsun yapacak bişey yok dediğin gibi pirinçleride içinden çıkaramazsın ya bence sen evden götür dışarıdakilere güven olmuyo

evet haklısın. bende evden götürmek çabasındayım aslında ama bugun ofisten önce dışarıda işlerim vardı, birkaç yer ziyaret ettim vede yanımda taşımayım dedim.. demez olaydım... ders oldu valla.

Nalancım öncelikle ikinize de geçmiş olsun. Ayrıca tebrik ederim arkadaşım.

Saol canım, sen nasılsın, baş ağrıların nasıl oldu? Vitamin ve omegaya başladın mı? Paleo nasıl gidiyor, kilonda değişiklik oldu mu?

Ne kadar çok soru sordum, tabi sadece ara ara gelince böyle oluyor...(

Demin bol kıymalı ıspanağımı yedim yanında bol yoğurtla, sabahtan kalma yarım dukan ekmeğim vardı onu da yedim, oh misler gibi doydum. Akşama da kıymalı yumurta yapıcam kendime, bugünü tavuk yemeden geçirmek istiyorum...)

çok geçmiş olsun, umarım çabuk atlatırsınız...

Bu arada sizlerde durum nedir kızlar bilmiyorum ama ben artık "kuş" kadar yiyorum diyebilirim.

İçim bir şey almıyor midem mi küçüldü ne anlamadım...)

Benim sabahları yediğim dukan ekmeğimin sadece yarısını yiyiyorum diğer yarısını öğlen ya da akşam yerim diye kenara koyuyorum ama 2 gündür yiyemedim onları. Bugün unutmadım yedim Allahtan ama diğer 2 yarım duruyor ne ara yicem onları bilemedim...(

kızlar hepiniz tatlandırıcı kullanıyor musunuz ben hiç kullanmadım çayı da şekersiz içerdim zaten ama bazen dukan tariflerine bakıyorum kurabiye falan içinde tatlandırıcı var kullanmakta istemiyorum onun yerine azcık şekerle falan yapsakta olur mu tatlandırıcı kullanmak yerine ne dersiniz

ben uzun bir zamandır yazılanları takip ediyorum ancak ilk kez yazıyorum...
öncelikle herkese bol bol sabır ve dayanma gücü diliyorum. bugün diyette 16. günüm toplam 5.3 kg verdim. 93.3 kg ile başladım şimdi 88 kg. geliyorum... şimdilik motivasyonum çok yüksek , umarım hep böyle gider... yalnız gece bacaklarıma kramp giriyor bu normal sanırım daha önce de okumuştum buna benzer sorunları ... magnezyum tabletleri işe yarıyor mu yoksa başka bir çözüm mü bulmalıyım... bir de yürüyüş yerine bisiklet çevirsem olmaz mı... oğlumu evde yalnız bırakıp yürüyüşe çıkmak içime sinmiyor...sevgiler

çok geçmiş olsun, umarım çabuk atlatırsınız...

Çok teşekkür ederim bitter, umarım en kısa zamanda atlatırız, çocuk varken hasta olmak feci, üstüne çocuğun da hasta olması daha feci bir durum maalesef, dinlenmek mümkün olmuyor...(

Hepiniz kendinize dikkat edin, havalar tam hastalık havası çünki...)

olmaz canım şeker kesinlikle yasak. düşün ki meyve bile yiyemiyoruz. yada doğal şeker içeriklerini.. o yüzden koyamazsın.. ben tatlandırıcıyı sadece kahvede kullanıyorum. yiyeceklere hiç koymadım. çünkü onunla yapılmış tatlıları pek tüketemiyorum tatları tuhaf geliyor. bir kez de light puding yemiştim o fena değildi.

ya şimdi tatlandırıcı da şeker gibi deniyor ondan sormuştum onun yerine şeker kullansam mı diye

Şeker kesinlikle yasak. Mecburen tatlandırıcı kullanmalısın fall. Bu arada dukanın kitabında da yazıyor, tatlandırıcıdan ölen ya da hastalanana ben hiç rastlamadım daha.

Tatlandırıcının yeni çıktığı dönem kaçak olarak satılan bazı neyüdü belirsiz ucuz tatlandırıcılar bazı kişilerde bazı hastalıklara yol açmış ama şu an kullandığımız tatlandırıcıların hiç birinde bu söz konusu bile değil.

Splenda diye bir tatlandırıcı var diğerlerine göre daha pahalı, süt tozundan üretiliyormuş galiba eczacım öyle demişti, onu bir araştır istersen...)

Ben canderel kullanıyorum, taaaaa uzun zaman önce aldım hala bitmedi...)

ya şimdi tatlandırıcı da şeker gibi deniyor ondan sormuştum onun yerine şeker kullansam mı diye

yok canım kesinlikle şeker gibi değil. kalorisiz birkere. yani hepsi 0 kalorimi bilmem ama çok düşük olduğu kesin. ayrıca onlar bambaşka maddelerden yapılıyor, şekerse vücuda girdiğinde direk yağa dönüşüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…