Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

günaydın arkadaşlarım

dün seyire başladım ve malum sp günümdü, o yüzden bu sabah baskülde biraz +ları bekliyordudm, kendimi hazırlamıştım kii
-400 gr

hergüne eksilerle başlıyorum ve çok daha mutlu oluyoruuummmmm

Tebrik ederim arkadaşım. İnşallah devamı da böyle gelir. İnsan özellikle vermeyeceğini düşündüğünde azaldığını görünce daha bir mutlu oluyor.

Tebrik ederim arkadaşım. İnşallah devamı da böyle gelir. İnsan özellikle vermeyeceğini düşündüğünde azaldığını görünce daha bir mutlu oluyor.

teşekkür ederim canım.. sanırım regl döneminden çıkıyor olmamın etkisi büyük bu kilo kaybında,
yoksa yakınlarda bir duraklama hatta hafif artış olacağını biliyorum ve buna hazırımmm yılmayacağımmmm

çok geçmiş olsun arkadaşım..
tabiki sağlığın herşeyden daha önemli, sen iyi ol herzaman rejim yaparsın, üstelik sınavların da varmış.
üzüle üzüle ben de bırakman taraftarıyım bu durumda.
hem bıraktın diye önüne geleni yiyecek değilsin ya, sen yine dikkat ederek yavaş da olsa kilo verirsin..

bu arada kullandığın şurup, çok kısa zaman 10 gün ama , alışkanlık yapmış olabilir mi acaba? o durumda da bırakınca mutlaka başağrısı gibi kötü etkiler olabiliyor

Evet ben de kendimle ilgili aynı şeyi düşünüyorum. Reglim yeni bitti. Ondan önce 11 gün aynı yerde takılıp kalmıştım. Birden gitti. Ama dediğin gibi hazırız bekliyoruz. Aynı yolda devam.

Evet ben de kendimle ilgili aynı şeyi düşünüyorum. Reglim yeni bitti. Ondan önce 11 gün aynı yerde takılıp kalmıştım. Birden gitti. Ama dediğin gibi hazırız bekliyoruz. Aynı yolda devam.

evet evettt hazırız
vücudumuz direnecek, biz direnicez, ama biz yenicez

Araştırmaya devam ediyorum ama bişey sormam lazım kızlar.
Dukanın resmi sitesinden hangi evreyi kaç gün yapmam gerektiğine dair testi yaptım.
2 gün atak evresi diyor. 93 gün seyir evresi diyor.
Ben şimdi atak evresinde hayvansal gıdalarla besleneceğim sadece değil mi?

Harikasın canım tebrik ederim. Dahası gelir umarım.

Bu gün benim Seyir günümün 1. günü.

Sabah diyet kaşar peyniri ile bir kaç domates yedim ve süt içtim
Öğlen yağsız peynirli salata yiyeceğim.
Akşama ise kabak mücver yapmayı planlıyorum.

Akşama kadar sabırsızlanıyorum. İnşaAllah güzel olurda biraz midem bayram eder

canım et süt yoğurt beyaz et balık yumurta peynir baharat kullanabilirsin günde 1.5 kaşık yulaf kepeği birde salatalık turşusu yiyebilirsin tabi fazla olmamak şartıyla

te$ekk¨r ederim canim, biraktim ama bu diyeti ya pazar günü yada pazartesi günü atakla devam edecegim, çünkü ben birtek bu diyetle kilo verebildim, pe$ini birakmam :)

bilmiyorumki ama 10 gün ali$mak için çok az çünkü günde bir kere kullandim, birde ben adet dönemi öncesinde çok hassas oluyorum yediklerime dikkat etmem gerekiyor genelde hep bu dönemlerde migrenim tutardi ama 1 kere tutardi birde diyet eklenince daha fazla tuttu diye dü$üyorum belkide kansizimdir, annem hep der adet döneminde sapsarisin diye agrim olmadigi halde...

ama sadece (en fazla ) 3 gün ara verecegim

sadece hayvansal gıdalar demek pek doğru olmaz canım, mesela hayvansal yağ falan tüketeyim deme sakın
saf protein tüketmen lazım
ama kırmızı et konusunda da kuzu eti kullanmıyorsun
sütün peynirin yoğurdun hep yağız ya da mümkün olduğunca az yağlısını tüket

teşekkür ederim canım..
hadi hayırlı olsun seyirin

kabak ben de yarın yapıcam, şimdiden sabırsızlanıyorum

ama bişey diycem sen her öğününde sebze tüketiyor musun?
her öğün tüketmemek lazım :26:
öğünlerinden birinde sadece protein tüket

bence sen tekrar başlamadan önce bir doktora git kan ve idrar tahlillerini yaptır bu şikayetlerini de anlat, kansızlık varsa ya da vitamin desteğine ihtiyacın varsa ona göre önlemini alarak başla diyete

canım et süt yoğurt beyaz et balık yumurta peynir baharat kullanabilirsin günde 1.5 kaşık yulaf kepeği birde salatalık turşusu yiyebilirsin tabi fazla olmamak şartıyla

Bu durumda ben şu şekilde menü yapsam iki gün uygun mu sizce.
Sabah
Haşlanmış yumurta, yağsız beyaz peynir, light süt

Öğlen
Izgara yada haşlanmış yağsız tavuk, light ayran yada yoğurt yanında salata yiyebilir miyim.

Ara
yulaf kepekli light yoğurt (içine meyve olur mu)

Akşam
Öğlene benzer et balık yada tavuk yoğurt gibi

meyve ve salata yiyemezsin
onun dışında menün çok güzel, bunları doyana kadar sınırsız tüketebilirsin, zaten doyurucu oluyor fazla da yenmiyor..

salata ancak seyire geçtikten sonra sebze+protein günlerinde var
meyve ise güçlendirmeye kadar yok

Sadece protein ile besleneceksin, et, süt, yumurta, balık, tavuk, yoğurt. Bir de yulaf kepeği günde 1,5 kaşık.

günaydın canım ne güzel kilo vermişsin senin için çok sevindim bende cumartesiyi bekliyorum tartlmak için dün regl oldum ondan tartılmıyorum cumartesi tartılırsam 1 hafta tartılmamış olucam en son geçen hafta cumartesi tartılmıştım çok merak ediyorum ne kadar verdim ama tutuyorum şimdi kendimi regl de bide fazla çıkarım die..

Çok teşekkür ederim tombiş moral oldu bana.hala regl olamadım tartıdan da uzak duruyorum hatta dün öyle canım sıkıldıki gittim yeni tartı aldım.acaba eski tartıda mı sorun var diye...ama onda da +3 gördüm(((( ve regl olup kurtulana kadar tartılmak yok...

güzel tebrik mesajlarınız için çok teşekkür ederim yol arkadaşlarım Ben sizin kadar çok bu güzel formunuza takılamıyorum ama böylede olsa burada olmak çok güzel. seyir devremin 12.günündeyim. adet görmeme 2-3 gün kaldı ve +200 gr alarak güne başladım.eski yeme düzenime göre benim yaklaşık sabahları 2500 gr-3000 gr fazla çıkmam karnımın şişliğinden nefes alamaz,pantalon giyemez hale gelirdim. herkez ne o üçüncüyümü doğuracaksın diye dalga geçerler laf atarlardı. kıyafetlerimi olabildiğince bol giyer saklamaya çalışırdım ama ilk adet dönemim olmasına rağman bu sıkıntılarım %80 azaldı şimdi daha rahatım

ya kızlar bişi sorcam bu yulaf kepeğini sevemedim ben bir türlü krep yapıyorum ama yerken çok zorlanıyorum maydanoz kattım denedim yok nane kattım bu sabah yok onuda sevmedim onun yerine bende yoğurtla karıştırıp tüketmeye karar verdim bakalım birde böle deneyim ama ben bunu ille sabahmı tüketmeliyim yoksa akşam tüketsem olurmu birde sütle karıştırsam içsem olurmu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…