Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Aynen aynen bende maden suyu içiyorum. Geçen düğündeydim demiştim ya ay ne pastalar geldi bende maden suyuna dayandım.

Tebrik ediyorum seni kıss işte dukan yolu böyle bi yol. Bu yoldan şaşmaya gelmezKimse ve hiçbirşey bizi yolumuzdan döndürtmesin. Kendimize mukayyet olalım kızlar

Evetttt aynen ben hep diyorum bu sefer başka. Dukandan mı yoksa bizden mi bilemedim ama cidden başka bi azim geliyor insana.

böyle böyle alışıcaz canım
şimdi zorlanıyoruz ama aylar sonra nefsimizi köreltmeyi başarıcaz

Kızlar motive olmak için bi soru sorayım size..

Bu güne kadar kilolarınızla alakalı başınıza gelen sizi en üzen olay neydi... ?

İlk ben anlatayım;

Geçenlerde eşimin babaannesi geldi köyden. Giderken bide elim boş gitmedim hediyeler götürdüm kadına. Gittim elini öptüm hal hatır derken bana baktı süzdü süzdü ilk 2 dakkada lafı aynen şuydu "senun içun çok kiloli dediler, ama sen o gadar kiloli değilsun" sordum kim dedi bakayım öyle. Meğer eşimin amcası gidince köye o söylemiş. Daha kimlere anlatmıştır kimbilir. O kadar üzüldüm ki. Orada doldum doldum boğazıma bir düğüm saplandı. Ağlayamadım tabi ama çok moralim bozduldu. Eşim bana baktı boşver gibilerinden elini salladı daha kötü oldum. Kayınvalidemde bakma sen ona ne dediğini bilmiyor dedi. Ahhh kızlar hala düşündükçe içim acıyor.

İşte bunu hep aklıma getiriyorum ki hırsım sönmesin.

Sizinde vardır illaki anlatın bakim biraz gaz olsun bize.

ayyy canım yaa.. bir değil ki 1000 tane olay yaşıyorum valla beni üzen ama en çok dokunanı anlatayım ben de..

ben üniversitede 51 kg falandım. sonra okul biti evlendim falan deken 88 kg ya kadar çıktım.
sonra çalışırken bir gün işyerimde üniversiteden bir arkadaşımla karşılaştım ve beni görünce herkesin içinde "ayy canım yaaaa doğum yakın heraldee "demez mii
herkes de başladı mı gülmeyeeee.. valla çok kötü olmuştumm ama elden de bişey gelmedi işte, yutup oturdum

Oyyyyy kıyamam. Patavatsıza bak sen.

Banada bi müşteri demişti. Kaç aylık hamilesin ayyy nede tatlı duruyor. Ay hamile değilim dedim bozulup o seferde ama çok tatlı duruyordu göbeğin diyor. Ay nasıl sinirlerim tavan yaptı anlatamam.

ayyy bir de o yalan yok mudur yaa deli oluyorumm
"çok kilo almışsın canım, ama çok tatlı olmuşsun, sana çok yakışmış TOMBİKLİK"
gel de çakma ağzının ortasına bitanee

ayyy bir de o yalan yok mudur yaa deli oluyorumm
"çok kilo almışsın canım, ama çok tatlı olmuşsun, sana çok yakışmış TOMBİKLİK"
gel de çakma ağzının ortasına bitanee

Aynen yaaa. "Amaaaa çok şeker olmuşsunnn"

Hele bi erkek akrabam hemde arkadaşım bi düğünde bana "telli hahahaha bu ne hal ne kadar şişmişsin iribişey olmuşsun" demesinmi. Yuh dedim sen kendine bak ne kadar kabasın dedim. Orda çakacaktım ağzına. O günde çok koymuştu bana.

ooff bir de böyle şeyleri eşimin yanında söylemelerii deli ediyo beniii
sanki bana laf sokmaktan ziyade ona bişeyler duyurmaya çalışıyolar

Allah iyiliğini versin kıss iyi hadi, bize de gönder madem

Kızlar ben yürüyüşümü yaptım geldim, benimki uyanmazsa pilates yapcam şimdi
Valla benim de canımı sıkan o kadar çok şey var ki.... aklıma gelenleri anlatiyim bari. Beni eeennnn çok üzen aylardır forma gibi aynı kıyafetleri giyiyor olmam. Kiloyu kabullenmediğimden kendime giysi asla ve asla almıyorum. işte bikaç parça bişi aldım o da mecburiyetten (yoksa çıplak kalıcam ) eski giysilerime bakıp bakıp ağlayasım geliyor kızlar. Okul toplantısına gidiyorum dönüp dolaşıp aynı giysiler çok utanıyorum. geçtiğimiz aylarda hadi dedim bi deniyim (ben 85 falandım 80 e kadar düşmüştüm, diyetisyene gidiyorum aynı zamanda) çok güzel bi elbisem var bol kesim onu giydim ama çook pahalıya almıştım iyi bi marka. Amanıınnnn zar zor giydim elbiseyi giymesine de robot gibi olmam mı çıkarmaya çalışıyorum, çıkaramıyorum. Allahım nası girdiysem içine çıkamıyorum bi türlü. sonra cırt diye ses gelmez mi Tam o sırada eşim geldi Allahtan, iki saat uğraştı beni içinden çıkartmak için
Kendimi davul gibi şiş hissettim iyice, nerdeyse ağlıycaktım Bi daha mı aslaaa, neyime ki benim eski elbiselerimi kurcalıyorum. o gün çok üzülmüştüm. ama yedikçe yemeye devam ettim malesef. 82,6 da kaldım en son, diyetisyenin söylediklerini de yerine getirmiyorum ne yazık ki.
Ama kilolu yaşamak bizim kaderimiz değil, biz bu değiliz. Ben gerçek beni bulana kadar kendime hiçbişi almamaya söz verdim. Hep aynı şeyleri giymek de cezam olsun benim. çünkü güzel giyinmeyi çook seviyorum
Haydi kızlar hep beraber istediğimiz gibi giyinebileceğimiz günlere doğru yol alalım.

çok doğru bir noktaya parmak bastın
dön dolaş aynı şeyleri giy, yeni bişey almak istesen hiçbişey bulama, gel gene aynı şeyleri giy
yok yokkk ben hala dolabımda sakladığım 26 beden kotuma girene kadar baş koydum bu yola

Yaramı deştiniz kızlar; daha da var anlatacaklarım;
Bizim işyerinde bi abi var, sayar severim kendisini. Başka birimde çalışıyo ama sık sık karşılaşıp hal hatır soruyoruz birbirimize. Ben daha hamile bile değildim o zaman. (hamile kalmadan önce yaklaşık 13 kilo almışım bi de hamile halimi düşünün )
Bu beni her görüşün de ne kadar kilo almışın deyip durmaya başladı. Biz kahvaltımızı genelde kalemde yapıyoruz, arkadaşlarla birlikte. Bu abi geliyo tabi bizim oraya arada bi. Bişeyler yerken falan görünce beni =patlıycan patlıycan zaten davul gibi olmuşun= gibi laflar etmeye başladı bu. sinir şey Böyle bu bikaç defa olunca benim de kafam attı artık yanii
Pardon da seni alakadar etmez benim kilolarım, dedim. oohhh bi rahatladım bi rahatladım. O günden sonra bırak kilolarımla alay etmeyi selam bile vermez oldu bana. Hıhh sanki çok lazımdı.

evet canım ben giysilerimi bazanın altına kaldırdım, onları giyeceğim günü bekliyorlar

ooohhhh ne iyi etmişsin, terbiyesiz iştee

Komikmiş ama seninkide kız nasıl becerdin ona girmeyi.

Bir günde ben bir pantolon patlatmıştım. En sevdiğim pantolonumdu giydim giymesinede az eğildiğim an CARTT ağı gitti komple. Ay eşimde duydu şansıma gelmiş o cüsseye ne dayanırki dedi. Hem utandım hem sinir oldum.

Aynı giysi olayı bende de var LCW markada güzel şeyler oluyor büyük beden ama onlarda sınırlı. Çok bişey bulamıyorum. Aynı pantolonları giymekten canım çıktı. Hiç bi yere gitmek istemiyorum sırf bu yüzden

Ne güzel demişsin ona.

Benimde sağolsun abim çok yapar. Eşimin yanında Allahım size yazarken bile cinlerim tepeme çıkıyor lafa bakın şimdi kızlar bana "o vaziyetin nedir, ne halin var senin zayıflamayacakmısın sen" diyor. O kadar rencide oluyorum ki. Sizene dedim ya kimi ilgilendirir. Hayır eşimde rahatsız oluyor adam her gördüğü yerde aynı laflar. Öyle sinir oluyorum ki anlatamam. Yeter dedim bi gün ya bi daha kilolarımı konu etmeyin.

Hayır bide bişey deyince ben senin iyiliğin için diyorum diyolar ya hepten delleniyor insan. Be müsliman SANANE

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…