Düğünden sonra eve ilk geliş

düğün salonundan çıkarken herkesle tek tek görüştük ama babam "hakkını helal et" diyip sarılınca dayanamadım hüngür hüngür ağladım, haziranda 2 yıllık evli olacağız ama o an aklıma geldikçe gözlerim doluyor. eve de kuzenlerle beraber geldik birer bardak çay içip gittiler, amcamın oğlunun camdan el sallamamı beklemesi de çok kötü yapmıştı beni:KK43: ama sonrası güzeldi hala güzel inşallah böyle de devam eder:)

off off hepsini tek tek okudum çok hüzünlendim gözlerim doldu..
benim düğünümün biri mersinde biri anamurda yani 2 gün olacak evimde konyada olacak yani ilk gecem evde değil otelde olacak o yüzden nasıl olacak çok merak ediyorum:) gel 2013 gelllllll :KK31:

ayy valla kızlar bütün yazılanları gözyasları içinde okudum. ben de nişanlıyım düğünümüze bi süre var daha. ama yazılanları okudukça hüzünle sevinç arası bi duyguya kapıldım. tarifi mümkün değil bunun. inşallah ben de sanslı kesimden olurum ve bazılarınızın yasadıgı olumsuzlukları yasamam. okurken agladım resmen bezdir çarşaftır hala var mı bunlar ya dedim kendi kendime.rabbim hepimizin mutlulugunu daim etsin, eşlerimizle aramıza bir 3. sahsın girmesine izin vermesin inşallah amiiiiiiiiin:KK9:

herkez çok güzel şeyler yazmış bazı yazılara çok güldüm.bi arkadaş kaynanasının akarabalara evi gezdirdiğini söylemiş.o sinirle ne yaptığımı hatırlamıyorum diyo.bu saatte baya bi güldüm..:KK53::KK9::KK9:

Aaa bak,bizim kadar dışarılarda sürten olmamış hiç :) tabii bunların hepsi önceden bir plan yapılmaması ve son anda karar verilmesinden.yine de güzeldi...

Salondan ağlayarak çıktım.şoförümüz ankaradan gelen kuzenimizdi.6 kişi yola çıktık,yolda öyle uzun ki.salon sahibi akraba diye taa karşıdan tuttuk salonu.bizim şoför acemi ya,takıldı babamların peşine,takip ediyor,yol ayrımına gelince ben söyleyeceğim ve dönecek.amaaaa,dayım beni takip et dedi diye dönmedi.takıldık babamın peşine,bizim eve gittik iyi mi :) tabii indirmediler arabadan olmaz öyle şey diye.bir daha ağlamaya başladım geri dönerken.bekçi de birşey oldu sanmıştır haa :) sonra kaptırdık gidiyoruz bizim o taraflara doğru ki,öyle uzak.birde kuzenlerden birini aldık eve girmeden yine.olduk 7 kişi.eee,nereye gidiyoruz şimdi? Içimizden biri dedi sür,gürpınarda bi bar var.ne biliyoruz ya orayı.git allah git yine :) orasıda dolumuymuş :) yol boyu aradık aradık,artık saat 1,5 olmuş,2 ye geliyor,kapanmaya bile başlamış bazı yerler.en son bizimkiler meyhaneye benzer bi yer bulmuşlar.dedim yok,hep erkek vardır,girmem ben böyle :) yok kadınlarda var diyerek güç bela indirdiler.içeri girerken bi alkış kıyamet,allahım dedim ben nereye geldim :) ama sonra yemekleri görünce iyi bi yere geldiğimi farkettim,yoksa o saatte ne yiyecektik,sabahtan beri bişey yememişim :) eşimi kaldırdılar oturmak yok diye oynamaya.adamlar kafayı bulmuş,bi de sağolsun içlerinden biri de 10 lira takmış :) sonra bizde kalktık oynadık arkadaşlarla,dükkanı kapattık,tekrar yola çıktık bu kez eve doğru :) bu arada birde polis çevirdi,gelin arabası malum,ne kadar süsleri çıkarsalarda,içerde çiçeği görevler.onlarada ufak bir para ödeyerek! :) devam edebildik.tabii o yol çok kısa gibi geldi bana.hep beraber eve çıktık.kombimiz çalışmıyor diye kuzenler tamir etmeye kalktılar falan,saat 4 ü geçiyor :) sonra tabii farkettilerde gidelim dediler.onlar gittikten sonra eşim kafamda ki 40 küsür tokayı küfür ede ede çıkardı :) soran olursa sabaha kadar toka çıkardım diyeceğim diyor :) eh,artık sabah oldu zaten,sonrası malum :)) tabii kahvaltımıda hazır buldum ertesi gün,yani öğlen :)

böyle işte,çok çok iyi olmasada,düşününce güzeldi...

düğünden sonra hemen evimize kaçtık, yoksa kaynana kayınpeder bizi evine götürmekte kararlıydı hatta ilk gece orda kalmamızı istiyordu.

evimize gittik, baktık banada bez koymuşlar reziller.
hiç utanmıyorlar arlanmıyorlar, utanmazlar
evlendikten sonra ilk günden itibaren hep rahatsız etmeye başladı, benide telefona istedi ısrarla habire çıkmadım, çarşafı sorcaktı herhalde, 2. gün bizi beklemişler kendi kendilerine, allahtan evimiz uzak onlara 1 saat, zaten telefonla sürekli rahatsız etti her gun arıyorlardı, balayında ağlamalara başladı, çarşaf olayına çok bozulmuştum, annem koymayın kızar vs dediği halde zorla koymuşlar. Özel çarşafl yaptırıyolarmış aslında daaa yaptıramamışlarmışmışş.

Öyle bir asap bozukluguyla gelinliği çıkardım vs eşim saçlarıma yardım etti.

bavullarımı açtıklarını gördüm, pijamamın arasına bez sıkıştırdıklarında nasıl sinirlendim anlatamam.İlk gecede onlarda kalalım diye 2 kez ısrar etmişti zaten. Terbiyesiz kadın.Nişanlılık dönemide var tabi bunun. nefret ettim kendisinden. Ben utandım onların adına. Eşim neyseki söylemiş ne cahil hareketler bunlar çarşaf marşaf , bavul karıştırmalar, çeyizlerini izinsiz açmalar, izin aldınızmı demiş. Oğlumm bizde adettir demiş rezil kadın utanmaz.

sabah evli uyanmak çok guzeldi, artık hep beraber olacağımızın, beraber uyuyup uyanacağımızın duygusu inanılmaz önce inanamıyor insan alışmak zaman alıyor. Çok güzel bir duygu aradaki kara çalılara rağmen.

üff aynen sanki benim kaynanayı anlatmışsın napsakta kurtulsak bu karaçalılardannn:KK14::KK14::KK14:

bizi ankaradan gelen arkadaşım ve eşimin askerlik arkadaşı eve bıraktı :) sonra işte eşim beni eşikten kucağına alıp geçirdi, koltuğa bırakır bırakmaz telefon çaldı :KK70: düğünden önce annemler uzak diye bize gelmişlerdi, ordan gitmişler falan kuaföre, babam da telefonunu unutmuş, diyo ki işte, baban yukarı çıkmayacakmış ayıp olur, ben çıkıcam emre gelmesin sen ver telefonu :KK70: neyse işte gelin dedim takmayın kafanıza, geldiler, 2dk durmadan gittiler, onlar asansöre bindi arkadaşlar aradı, ee biz geliyoruz :KK70: gelinlik çıkarmamışım daha, saçlar keçe gibi olmuş, geldiler, çay demledim, bişeyler almışlar yedik falan, 3 saat oturdu körolmayasılar :KK70: sonra gittiler, tokaları çıkarana kadar sızdık :KK70: ama çok eğlenceli bi anı bence, sonuçta artık hep beraberiz çok şükür:)

çoğunluğun gecesi çok güzel geçmiş :KK31:
kızlar benim bazı korkularım var,kayınvalidemle aram iyidir.biz eşimle başka şehirde yaşayacağız ama ilk 3 gün kayınvalidemlerin evinde kalacağız,ordanda balayına...
kayınvalidem adetlerine çok düşkündür,duvak planları,oda süslemeler....şimdiden hayalini kuruyor.
böyle biri benden kanlı bezde ister mi :26:
ben nefret ederim böyle şeylerden.bu gibi bir sebepten kayınvalidemle aram açılsın istemiyorum.
sizden de kayınvalideleriniz istedi mi?
tepkinizi nasıl koydunuz?
ilk geceni ertesi günü duvak olacak.sadece bayanlar gelecek önce kuran okunacak sonrada oynanacak.
orda herkesin içinde ister mi,görmek ve göstermek için bana baskı yapar mı :KK14:
sonuçta ele karışıyorum,ya sıkıştırırsa beni ver diye,eşimde olmazki beni kurtarsın: (

eşinle bu konuyu konuş madem, iki aile arasında herkes kendi ailesine köprü olmak zorunda, umarım istemez çünkü çok büyük bi terbiyesizlik bu :/ ki herkeste de aynı olmuyor, kimi 1 damla kan, kimi ise 3 gün azar azar ama durmadan :/ bir de kızlık zarının esnekliği söz konusu :/ sen eşinle bu konuyu mutlak konuş, o kurtarsın durumu:/

birde mümkünse eşin "biz otelde kalıcaz" durumunu kabul ettirsin, hiç olmazsa ilk gece için çünkü ben mesela kayınvalidemle aynı evde mümkün değil rahat olamazdım, sen de öyle de mesela, "kuzu kuzu uyuruz o gece" de :KK70:

Son düzenleme:
eşinle bu konuyu konuş madem, iki aile arasında herkes kendi ailesine köprü olmak zorunda, umarım istemez çünkü çok büyük bi terbiyesizlik bu :/ ki herkeste de aynı olmuyor, kimi 1 damla kan, kimi ise 3 gün azar azar ama durmadan :/ bir de kızlık zarının esnekliği söz konusu :/ sen eşinle bu konuyu mutlak konuş, o kurtarsın durumu:/

birde mümkünse eşin "biz otelde kalıcaz" durumunu kabul ettirsin, hiç olmazsa ilk gece için çünkü ben mesela kayınvalidemle aynı evde mümkün değil rahat olamazdım, sen de öyle de mesela, "kuzu kuzu uyuruz o gece" de :KK70:

aslında üstün körü ağzını aradım,yapmaz herhalde öyle birşey,hoş değil dedi.
bu konuda onu biraz daha fişeklemem lazım :KK15:

otel mevzusunu eşimde istemiyor.bizim ev varken otelde kalmamız ayıp olur diyor.zaten ilk 2 gece bizimle kalmayacaklar,akrabalarına gidecekler.
bide kayınvalidemin ahdı varmış,gelin odasını süsleyecekmiş :KK50:
otelde olmasına en başta o tepki verir,kaldıki nişanlımda istemiyor zaten otelde olmasını,rahat rahat evimizde olur diyor :KK50:

ha o zaman sen de tavrını koyarsın canım gerekirse, madem çıtlatmışsın ucundan, isterse, bu nasıl bir sorudur, duymamış olayım, eşim bana bunun olmayacağını söylemişti, özelimize saygınız olsun diyebilirsin... ki umarım başına böyle birşey gelmez, gerekirse alez falan al sen kendin koy çarşafın altına yada üstüne, bir de arkadaşım söylemişti, ne derece doğru bilmiyorum ama, o gece o damlaları bir beze damlatıp gelin çeyizinde saklarmış gelinler, bilmiyorum ama, ilk defa ondan duydum, erzurumlu kız...

ayy ya hepsi güzeldi daha yaşamadım böyle bir tecrübe ama en azından neler hissedebileceğimi tahmin ediyorum,evlenen arkadaşlar neler hissettiklerini paylaşmaya devam etseler ne güzel olur,hem tecrübe ediniriz hem de o anılarını tekrar yaşamalarına sebep oluruz...Resmen 1 solukta okudum...
:KK34:

Son düzenleme:
Mükemmel bir düğünün ardından sıra vedalaşmaya gelmişti ki, anneme minicik bi öpücük kondurup iyi geceler diledim ve salondan ayrıldık. Ayrılık çok kolay oldu ki ayrılık bile diyemeyeceğim çünkü annemin üst dairesinde oturuyoruz. Uzun zaman ev aradıktan ve vazgeçtikten sonra düğünden bi kaç ay önce satılığa çıkmıştı tesadüfen yaşayacağımız ev. tabi annemlerin evinde çok misafir olduğu için ve biz de yukarıda huzursuz hissetmeyelim diye, 1 geceliğine bi otele gittik. İçeri girdimde odanın her yerinde kırmızı güller beni bekliyordu. Ve yatağın üstünde de tabi. Biraz gelinliğin tadını çıkardıktan sonra, eşim bileziğimi taktı. Ardından tokaları ve gelinliği çıkarma. Öyle yorulmuştuk ki kendimzi hemen küvete attık. Sıcak su dolu küvette öylece beraber yatmak çok güzeldi. Duştan çıkınca karnımızın acıktığını fark ettik ve hemen odaya yemek söyledik. Yemeğin ardından yavaş yavaş yatak yolu gözüktü bize...
Sabah uyandığımızda kahvaltı saati kaçtığı için odaya söyledik kahvaltımızı. Dönüşe geçtiğimizde çok tuhaf hissediyordum. Nasıl yani evlendik mi, eee noldu, nereye gidiyoruz... 1,5 yıllık evliyim. Allah'a şükür çok mutluyuz. Evlilik hiç de anlattıkları gibi zor değil bence. Yarım saat önce sinirden boğabileceğin adamla , yarım saat sonra sarılıp uyumak çok tuhaf. Bu nasıl bir sevgi ki. Yaşamalı herkes.
Not: Annenizin üst katında oturmak şahane bir şey. 1,5 yılda topu topu 10 defa yemek pişirmişimdir. Sevmediğim tek şey yemek pişirmek.

Herkesin ayrı ayrı hikayesi var ne güzel ah ah maşşallah :nazar: dediklerim de oldu ayyy Allah yardım etsin dediklerim de:44::44::44: Ben de evlilik sürecine girmiş bulunmaktayım ve ne olcak ne bitcek her şeyden çok korkuyorum Allah yardımcımız olsun:18::18::18:

Yazılanları okuyunca bende imrendim anlatmak ıstedım her ne kadar bız evlenelı 8 sene olsada...

Esımle ıstanbulda tanıstık onun aılesı ankaradaydı bız evlenınce esımın ısı dolayısıyla adapazarına yerlesecektık neyse dugun oldu bıttı yakın mısafırler kaldı dugun sonunda ben herkesı tek tek opuyorum mıllet basladı aglamaya yok dıyorum ben aglamayayım tutuyorum kendımı taki babama sarılana kadar babama sarılınca benım gozyaslarım bır basladı arabaya bınıp adapazarına gelene kadar surdu arabada gorumcem esı ve esımın bayan kuzenı vardı onlar bızı evımıze gotureceklerdı adapazarına bız yola cıktık ben aglıyom arabada onlarda ıste kıyamama aglama falan dıye tesellı edıyorlar sonra yolu bıraz yarıladık dedıler kı acıkmıssınızdır ben hem aglıyom hem evet dıyom :KK60: neyse yol ustunde urger vardı ordan arabaya servıs yaptırdık o saatte gelınlıkle yol ustunde bır hamburgercıde yemeyelım dedık arabada aglaya aglaya hamburgerımıde yedım :KK3: sonra evımıze geldık arabada dugun hedıyelrımız falan vardı onları cıkardılar uzak yoldan geldıklerı ıcın eve gırdıler bıraz dınlenıp gıttıler. bıze de esımle herkeste oldugu gıbı sactakı tokaları ayıklama ısıne gırıstık sonra guzelce dusumuzu aldık namazımızı kıldık ve saat 3-4 arası bırseydı cok yorgunduk yattık tabı yataga yatmamızla ben basladım hungur hungur aglamaya bızımkılerı evımızı ozledım bırden esım sarıldı oda benımle agladı :KK31:

ben ama ıyı agladım yanı sabaha kadar susmadım ıclı ıclı agladım neyse sabah oldu bız balayına gıtcez adapazarına yakın bır yerden pansıyon tutmustuk ole cok ıznı yoktu esımın gıttık ben oraları temızlıyom yemeklık bır seyler hazırlıyom yıne geldı bana bır aglama hadııııııııııııı esım dedı bu bole olmaz gel sen hemen ozledın dedı senı bır gotureyım ıstenbula ben aaaaa gercektenmı falan hemen kapattık pansıyonu balayını bıraktık yola koyulduk.

bızımkılerde bızı telefonlaıyoruz balayında bılıyor soylemedım de gelcez dıye neyse bız yola cıktık yaklasınca tekarar aradım bızımılerı bır yakınımıza gıtmısler bızımkılerde cok aglıyormus evde benım pesıme onlarda kafa dagıtıyormus akrabalarda ben yıne caktırmadım bunlara yanımd ada yedek anahtarım vardı yıne bır sey demeden esımle gıttık eve gırdık sessız sessız annemlerı bekledık kapıyıda yenıden kılıtledım anlamasınlar dıye neyse bızımkıler bır geldı eve ben suprız dıye bagırdım cok sasırdılar sevındıler cok komıktık annem dıyor ben senı evermedım mı kızım o gece cok eglenmıstık esım cok anlayıslıydı hep tesekkur ederım boyle bır sey yaptıgı ıcın sonra tabı cok kalmadık 1 gece kaldık sanırım tekrar bız evımıze donduk ve balayımıza gıdemesekte evde kendı balayımızı yasadık Allah a sukur 8 sene oldu 2 kızım var her sey cok guzel umarım tum yenı evlenenler ıcın hersey guzel olur.

gerçekten eşinizi tebrik ederim çok anlayışlıymş şanslısınız :))

Hey gidi günler hey..
Sanki dünmüs gibi hatirlayinca hüznüm ve heyecanim alevleniyor..
Eve geldigimizde uzun süre aglamistim esimin omzunda..
Yavas yavas sakinlesince ancak gelinligimi cikarmistim..
KV kücük kaynimla yemek göndermisti bize..
Ben ve esim evde iki kisi oturup gidim gidim yemek yemeye calisirken
Annemlerin o an geri dönüs icin yolda olduklarini düsünmek cok acitiyordu icimi..
Ee kolay degil gurbetten gelin gelmek aileni ardinda birakarak..
Eve ilk gelisim göz yaslariyla olsada ondan sonra ne zaman yuvamin kapisini actiysam hep bir huzur ile actim..
Zordu halen cok zor ailemden uzak olmak..
Ama artik benim de bir yuvam var ve bana gercekten deger veren adam gibi adam olan hayat arkadasim var..
Sükürler olsun Rabbime..
:KK16:

Hey gidi günler hey..
Annemlerin o an geri dönüs icin yolda olduklarini düsünmek cok acitiyordu icimi..
Eve ilk gelisim göz yaslariyla olsada ondan sonra ne zaman yuvamin kapisini actiysam hep bir huzur ile actim..
Ama artik benim de bir yuvam var ve bana gercekten deger veren adam gibi adam olan hayat arkadasim var..
Sükürler olsun Rabbime..

ne güzel Allah bizede nasip etsin... :nazar:

Hey gidi günler hey..
Sükürler olsun Rabbime..

gurbetin zorluğunu da ancak "adam gibi adam olan hayat arkadaşın" ile atlatabilirdin. Allah huzurunuzu daim etsin, eşinden de razı olsun.. herkese de bunu dedirten eş nasip eylesinn.. amiinn :KK34:

X