Düğünden sonra eve ilk geliş

ay cok degişik bi duygu ailenden ayrılıp başka bi hayata adım atıyorsun neyle karşılacagına da bilmiyorsun ama yinede sevdiginle olmak güzel bi duygu gerci bizim pek güzel olmadı ilk gecemiz kavgayla başladı başkalarına sinirlendim gelinligi birazcık yırttım bagırdım cagırdım kriz gecirdşm sakinleşincede eşimle oturup gelinligi diktik :KK1: bununla kalsa iyi saclarım cok joleliydi sacımı durulamam lazım diye tutturdum sacımıda yıkadım sonra açım diye tutturdum eşim karnımı da dogurdu :KK1: ondan sonra gülme krizine girdim ve uyuya kalmışım :KK1: ama yinede herşeye ragmen cok güzeldi yarında birinci yılımız :nazar:

Son düzenleme:
aynen öyle kızlar saçlar mümkün olduğunca rahat olsun ki düğün bittiğinde lanet okumayın o modele:)
bizim de farklı şehirlerdeydi.perş kınam pazar düğünüm oldu.ve ben de süre uzun olmasına rağmen hiiiiiç birşey anlamadım.genelde "aman aman bidahamı o stresi çekmek" derler ama ben de eşim de "bidaha olsa bidaha yaparız düğünmüzü" diyoruz :)gittiğimiz düğndelerde kendimizinki olmamış gibi özeniyoruz:)
farklı şehirden gelince biz ve kayınvalidemlerle altlı üstlü oturacagımızdan en büyük korkum bizimkilerin üst katta kalmaları,sabaha da balayına çıkmadan kahvaltıyı birlikte yapmamızdı.Allahtan düşünmüşler de annemler başka akrabaya gittiler.bizi bıraktılar bi 10-15 dk yerimden kalkmadan oturduğumu hatırlıyorum.sonra aklıma gelinliğin pisliği geldi koltuklarım kirlencek diye yere oturdum.eşimin yardımıyla saçımdaki tokalardan kurtuldum.sonra müthiş rahatlık;duş:) ve perşden pazar gecesine kadar olan yorgunluk uykusuzlukla hemen yattık.hatta yatagımıza bile yatmadık ki güzel süslemiş örtmüşler bozmayalım ve sabah düzenlemeye uğraşmayalım diye:)))
ama diğer korkumdan kaçamadım.dayımlar kuzenler üstkatta kalmış ve sabah kahvaltıyı birlikte yaptık.ben çekine çekine ne hallerden ne hallere geçtim bilmem.biran önce bitsin de çıkalım artık yola diye.ve nihayet çıktık balayı yollarına....harika bir yolculuktu...yıllardır beklediğimiz günleri yaşıyor olduğumuzu düşündükçe inanamıyor tekrar tekrar heyecanlanıyordum...ama balayının ilk günü tüm o stres yorgunluk sonuçlarını verdi ve yaz günü battaniyelerle titreye titreye uyumuş kalmışım erkenden.Allahtan devam etmedi 2.gün.son gün de eşim rahatsızlandı.çok şükür bukadarla kaldı yaşadığımız.ve azda olsa harika bi balayı gecirdik.ordan da 2 geceliğine annemlere gittik çoook farklı bişey.kendi evine geliyorsun ama misafirsin.ve sanki sevgilini getirmiş gibi diken üstündesin...ama bi o kadarda huzurlusun.hep birliktesiniz die....
Allah herkese hayırla huzurla yuvasına kavuşmayı nasip etsin.
6 ay olacak evleneli ama hala düşündükçe hangi ara gecti bunca zaman gerçekten evlimiyiz uzuuuuun bir rüyamı yoksa diyorum :))

Çok eziyetli bir gündü :KK37: Kınam Mersinde Nikahım İstanbulda olacağından 2 gün öncesinde yola çıktık ailemle,o yol yorgunluğuyla ayağımın tozuyla gelinlikçiye gittim çünkü dikmesi için para verdiğimiz gelinliğin içine etmişti şapşal kadın:KK47: Neyse başka bir gelinlikle çıktık ordan çünkü yarına nikahım vardı düzeltmesi için vakit yoktu;gece heyecandan geç yatıp kuaför için erkenden uyanıp yollara düştük kuaför en sona beni alıp benimle baya uğraştığından nikahımıza geç kaldık:KK52: Nikah dairesinden arayıp durdular filan ,neyse oldu bitti.Sonra milletin nerede eğlensek derdi başladı ,eşimin kuzeni ışığa alerjim var cafe tipi mekana gelemem açık hava biryere gidelim der, teyzesi açık havada donarım cafeye gidip kurt dökelim der.İki tarafın gönüllerini yapma derdimiz çıktı ,bi yandan gelinliğin bustiyeri sıkıyor iyiki o gün birine dalmadım o sinirle diyorum halen :KK1: Gece geç vakitte evimize yerlerde sürünerek geldik yorgunluktan ,biryandanda romantizmi elden bırakmıyorum eee kucağına almicakmısın diyorum zavallım denedide az kalsın merdivenden yuvarlanıyoduk gelinliğin kuyruğunun azizliğine uğradık=)) Sonra benim türbanımdaki saçımdaki ıvır zıvırlardan kurtulmak için cebelleştik oturup ağlamak istedim artık uyumak istiyorum diye,eşim sağolsun herzamanki gibi beni sakinleştirdi mışıııl mışııl uyuduk dermişiiiiim hayır yine uyuyamadım çünküü sabaha kadar horladııı:KK52::KK52:

çok güzelmiş hepinizinkini tek tek okudum sıkılmadan heycanımı yenerim biraz dedim ama daha çok heycn kapladı o günü iple çekerken şimdi yarın olsun diye dua eder oldum hemde bi okadarda geçmi evlensemde ailemle daha fazla vakit geçirsemmi diye düşünür oldum o gün nerl olck neler hissedicm sizin gibi güzel anılarımız olur inş çok mutluyum 9 yılın ardından kavusucm artık diyorum ama ailendn ayrılman ok acıya misafiriz artk o evde o çok gücüme gidiyor ya misafir olmk dogdugun buyudugun evde misafirlik :KK14::KK14::KK14::KK43:

vallah ilk eve gelişinde okadar yorgun oluyorsun ki eşinin yanında arabanın içinde eve giderken inanmıyorsun ..... çünkü evlendik mi şimdi gerçekten bir ömür boyu yan yana mı yatacağız ?? ben okadar mutlu olmuştum ki heycandan içim titredi ve bu mutlu dakikaları hiç geçmesini istemedim .
ilk başta birbirine alışmak çok zor ama sonra bir bakmışınki 5 ay geçti bayada bir birbirine alıştın . evini düzene soktun düzenli yemek yapıp ve işede bir arada yapma başladın .
ben ev işlerden çok çok korkmuştum ama gördüm ki eşimde yardım ediyor arada bir oda yemek yapıyor o şekilde hayat gecio .

canım rahat ol herşey diledin gibi olsun inşallah ... en zor zaman ilk 2 ay bence sonrada zaten bir birine alışıyorsun ve baz kötü alışkanlıklar görmezlikten geliyorsun :-)

inşallah cevabım sana yardımcı olmuştur ...

düğünüm gece olmuştu. düğün salonundan ayrılırken aileme tek tek sarıldım ama sıra babama gelince gözyaşlarım resmen sel oldu. arabaya bindik aşkım elimi tuttu. yeter artık ağlama, istediğin zaman gidip göreceksin onları dedi. ama eve gelene kadar ağladım. eve gelince kaynanam elime içi para şeker dolu bi testi verdi kapının önünde kırayım diye. sonra aşkımla eve çıktık tabi bütün ailesi bizimle beraber. gelinliğin içinde nasıl terledim anlatamam. üstüne üstlük 3 saat kaldılar yemek falan yapıp yediler. kabuuuusss... evin içine geldiğim için öyle kendi evim gözüyle bakamadım. sonra herkes gitti. sabah erken uyandığımız için uyuyakaldık. ama eşimin yanındayken çok rahattım onu çok seviyordum:nazar::nazar:... bi yandan da ailemi çok özlüyordum başka bir hayat başlıyordu ama ben aşkımla olduğum için mutluydum

düğünüm gece olmuştu. düğün salonundan ayrılırken aileme tek tek sarıldım ama sıra babama gelince gözyaşlarım resmen sel oldu. arabaya bindik aşkım elimi tuttu. yeter artık ağlama, istediğin zaman gidip göreceksin onları dedi. ama eve gelene kadar ağladım. eve gelince kaynanam elime içi para şeker dolu bi testi verdi kapının önünde kırayım diye. sonra aşkımla eve çıktık tabi bütün ailesi bizimle beraber. gelinliğin içinde nasıl terledim anlatamam. üstüne üstlük 3 saat kaldılar yemek falan yapıp yediler. kabuuuusss... evin içine geldiğim için öyle kendi evim gözüyle bakamadım. sonra herkes gitti. sabah erken uyandığımız için uyuyakaldık. ama eşimin yanındayken çok rahattım onu çok seviyordum:nazar::nazar:... bi yandan da ailemi çok özlüyordum başka bir hayat başlıyordu ama ben aşkımla olduğum için mutluydum

3 saat miiiiiii? :KK53:

iki düğünüm oldu benim ilki balıkesir ikincisi konya.. ama istanbulda yaşıyorum. doğal olarak konyada kv evinde kaldık ilk gece.. özel bii oda hazırlanmasını istemediğim için görümcemin odasında uyuduk :KK1: yan tarafta da kv ve kayınpederim:KK30:... eve gelince de oturduk altın saydık görmemiş gibi... e ne yapalım yapacak başka işimiz yoktu :KK9: sabah kahvaltı faslından sonra ver elini balayı...

Benımde 19 temmuzda nasipse düğünüm. İlk gece teyzemın yazlık evınde kalmayı ertesi günde anne babaları öpüp balayına yola çıkmayı planlıyoruz. Not: nişanlım ilk gece otelde kalmak istemiyor gelinliklerle falan. kalacağımız yer yazlık bir ilçe oldugu için güvenmıyor meraktan videoya falan çekeler diyo allah korusun tam bir paranoya.

Haydi evli bayanalr çok merak ediyorum anlatın lütfen.

Bende 2008 haziran ayında evlendim fotograf cekılırken babamlar gitmişti.sonrada eşimin tarafı eve gitmek için araba paylasımı yapıyordu araba az diye bizimde ilk ailemizin oturdugu mahalleye yollamak istediler eşim arabaya bin dedi bindim 2 dk geçmeden eşim geldi kaçtik:-) yeni eve geldiğimizdede aoartman görevlisi ve yönetici bahşiş için kapıda beklıyordu:-) arabadan çıkardiğim havluyu verdim artık kalmadı dedik gülüştük ve çıktık.kafamdakı 57 tane tel tokatı cıakrmak kolay olmadı ve doğalgazımız bağlanmamıstı henüz haziranda olsa buz gibi suda yıkanmak zorunda kaldım saçim yinede spreyden arınmadı:-)eşim işe başladıktan sonra ailemi özledim ben kalabalık bir aileden geldim ve koca evde yalnız kaldım cok cok zor gelmişti ama çabuk alıstım.sağaolsun banam bizim oraya geldikce öağirirdi beni biyerlere yada bana gelirkerdi yokluklarını hissetmedim o yüzden cabuk aliştim

Ben yurtdışından gelin geldim ve düğün günü ailem malesef dönmek zorunda kaldı.. buraya kadar herşey tamam.. düğün faslından sonra kaynanamin dairesinde oturduk yemek yenildi ,dualar okundu. Sonra kendi dairemize çıktık.. işte ozaman film şeridi gibi ailemin gidişi gözümün önüne geldi ... Eşim nasil teselli edeceğini şaşırmış bir vaziyette bana, elinde abur cuburla geldi:-)..ağlarmisin gülermisin.. gelinliğin içinde okadar bunalmiştim ki "çöz şunu" diye cemkirdim.. ondan sonra olan oldu..:KK23:
3 gece yatamadim doğru dürüst heralde yerimi yadırgadım. 2 hafta sonra tainmiz çıktık ve bu sefer yapayalnız kaldım.. başlarda çok zordu ama eşim sağ olsun herşeyim oldu:KK68: .. ailemde gelip gidiyor şükür ..

ya ne kadar güzel anılarınız varr. Allah her genç kıza yaşatsın bu duyguları.. Benim evlenmeme 3 yıl var ama valla çok heveslendim böyle okuyunca :KK68: Devam edinn gelinlerr :KK69:

X