Düğün yerim habersiz değiştirildi

Sizin sonunuz bana parlak gelmedi açıkçası. Artık günümüzde altın gramına kadar isteyen, giyeceği donun markasını söyleyenler kazanıyor. Sizin gibilere de yapmasaydın diyorlar. Ben de siz gibi evlendim de ordan biliyorum. Ama iş arkadaşlarıma bakıyorum herkes mum gibi etrafında onca şey yapıyor eş ailesi yine de mutlu edemiyorlar o zaman daha fazlasını yapıyorlar. Hatta bir kadın arkadaşım direkt dedi ki baskın olan kazanır. Ben bu aklımla yerinde olsam giymem o düğüne net! 2 çalışan insanın okul bahçesinde düğün yapması rezalet!

Ben eşinizden haberi olmadığını düşünmüyorum. İstenmeyen gelinsiniz eşiniz de sizi istediği için zorluyor bu aile ile biraz zor olur. Ben olsam iptal ederdim ama nikahınız da olmuş yani ben ayrılırdım.

Tayin isteme gibi bi mecburi durum yokken nikah kıyıp aynı eve geçmeniz akıl alır gibi değil. Bi de karşı tarafın muhafazakar olduğunu, küçük bi ilçede yaşadığını söylemişsiniz. Türkiye'nin en büyük 3 şehrinde geçti hayatım. Böyle şey duymadım Eş ailesine laf getirmemeye çalıştım diyorsunuz şöyle bi uzaktan bi bakar mısınız yaptıklarınıza ?

Madem eşiniz yurtlarda büyümüş, ailesiyle sorunları var, aile bağları kuvvetli değil,

eş ailesine maddi olarak bağımlı değilsiniz, şu an bile çıkıp gidebilecek konumdasınız,

Niye gidip insanların dibine, evine yerleştiniz?

Hikayeniz sizin için yeni olabilir ama maalesef toplumda hiç de yeni bir hikaye değil. Hemen hemen herkesin ailesinde, yakınında vardır bu 'bulunduğu yerin saygın (zengin!)' ailelerinin ve yeni gelinlerinin bu halleri.

Nasılsa bir şey yapamayacaksınız bari düğünüzün keyfini çıkarmaya çalışın.

benim takıldığım nokta niye eşiniz gidiyor konuşmaya sonra da ağlayarak dönüyor. Madem memnun değilsiniz , sadece siz de değil eşiniz de tepkinizi koysanıza. Değiştirin o davetiyeleri. Onlara da yeniden verin. Kabul etmiyorsanız düğün yapmıyoruz diyin. Gerekiyorsa sadece küçük bi kutlama yapın tanıdıklarınızla geçin yani. onlar sizi düşünmemiş siz onları niye düşünesiniz.

Bir an kendimi konu sahibinin yerinde düşündüm de büyük ihtimalle ben o düğün yerini kabul etmezdim. Neresi kararlaştırılmış ise düğün orada olurdu.
Bir kez yaşanacak özel bir günümde beni ezip geçmeye çalışan saygisizlari öyle bir savururdum ki bir daha yanıma yanasamazlardi.
İptal edin düğünü ve gidip kendi ailenizin olduğu şehirde yapın. Hayır bir de ayarladiklari yer okul bahçesi. Karı koca calisan insanlar istedikleri yerde evlenirler.

Nişan, düğün, kına yapmamak, aile evinde yaşamak, davetiye işini erkek yatağına bırakmak gibi konularda nasıl sizce haklı gerekçeleriniz varsa onlarında haklı olduğu bir yer vardır. Olmaması lazım ama biraz etki-tepki mevzusu gibi olmuş.

Tüm maddi desteklerden sonra o düğüne gideceksiniz.

eşim ailesiyle yakın değil. eşime de gençliğinde, çocukluğunda çok çektirmişler. zaten hep başka şehirlerde okumuş yurtta kalmış. sandığınız gibi bir bağ yok aralarında.
Eşiniz ne çekmiş tam olarak ? Şu an oturduğunuz ev eşinizin ailesine ait değil mi ? Eşiniz ve siz kaç yaşındasınız ? Siz şu an çalışıyor musunuz ?

Ya benim istediğim yer olurdu ya gitmezdim.
Onlar rezil olsun.

Zaten düğün salonu tutulmuş olsaydı (düğün masraflarını eşim ve ben ödedik dedi) salondan vazgeçilmezdi parası ödendigi için. Demek ki düğün masrafları ödenmemiş, sadece şurayı tutalım diye konuşulmuş, eş ailesi de bunlar düğün salonu haketmiyor diye gidip okul tutmuş.

Üyelik iptal edilmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…