Düğün yerim habersiz değiştirildi

Gergin değilim, siz gergin olduğunuz için öyle algılıyorsunuz muhtemelen.

Soruma cevap alamadım. Aileler her şeye koştururken evlenecek iki yetişkin insan olarak siz ne yaptınız?
Hiçbir şey yapmadığımızı size düşündürten ne peki? Bu soruyu size sorduran ne? Düğün yeri ve davetiyeler dışında bütün masrafları biz karşılıyoruz zaten. Ayrıca hesap sorar gibi soru sormak neyin nesi? Kibar olunca ölünüyor mu?

Hiçbir şey yapmadığımızı size düşündürten ne peki? Bu soruyu size sorduran ne? Düğün yeri ve davetiyeler dışında bütün masrafları biz karşılıyoruz zaten. Ayrıca hesap sorar gibi soru sormak neyin nesi? Kibar olunca ölünüyor mu?
Sizin anlattıklarınız olabilir mi acaba? Nikaha katılmak dışında bir şey yapmadığınıza eminim ama ispatlayamam. Gayet kibar bir dille yazıyorum ancak doğru yere parmak bastığım için rahatsız oluyorsunuz. Ayrıca kibar olmak gibi bir misyonumuz da yok.

Sizin anlattıklarınız olabilir mi acaba? Nikaha katılmak dışında bir şey yapmadığınıza eminim ama ispatlayamam. Gayet kibar bir dille yazıyorum ancak doğru yere parmak bastığım için rahatsız oluyorsunuz. Ayrıca kibar olmak gibi bir misyonumuz da yok.
Anlattıklarımın içinde bütün düğün sürecinden bahsediyor muyum sizce? Yapılan ve yapılmayan her şeyin bir sebebi vardı.

Ben sizin yerinizde olsam eşimle konuşup düğünü iptal ederdim. Laftan anlamayan insanlar madem biraz rezil olsunlar.

4-5 aydır evli olan, aynı evde yaşayan, sevişen, akşama ne yesek diye düşünen, dizi izlerken pıçağın ucuyla birbirine elma armut uzatan, temizlik yapan, aile arkadaş ziyaretlerine gidip akşam evine geri dönen bir çiftin sanki yeni evleniyormuşçasına düğün yapması çok saçma değil mi zaten? Üstüne bir de okul bahçesi saçmalığı eklenecek. Oldu olacak İstiklal Marşı’nı da okuyun düğünde.

Bu arada dişler sinirden nasıl kanıyor? İlk defa duydum. 😐

Anlattıklarımın içinde bütün düğün sürecinden bahsediyor muyum sizce? Yapılan ve yapılmayan her şeyin bir sebebi vardı.
Tamam sonuç olarak ailelerin, özellikle damat ailesinin üzerine yıkıldığınız için onlar da istedikleri gibi davranıp istedikleri şekilde at koşturuyorlar. Söz hakkınız yok çünkü söz hakkını kendi ellerinizle onlara vermişsiniz. Şu saatten sonra gidip okul bahçesinde düğün yapmaktan başka çareniz yok.

Tamam sonuç olarak ailelerin, özellikle damat ailesinin üzerine yıkıldığınız için onlar da istedikleri gibi davranıp istedikleri şekilde at koşturuyorlar. Söz hakkınız yok çünkü söz hakkını kendi ellerinizle onlara vermişsiniz. Şu saatten sonra gidip okul bahçesinde düğün yapmaktan başka çareniz yok.
Düğünü iptal etmek ya da yapılsa bile gitmemek gibi bir seçenek var bence. Ama takılardan olmayı göze alamaz konu sahibi

her şey eş ailesine kalmamıştı. eşimle memleketlerimiz farklı, ama yakın şehirler. maddi konuda yaptıklarını da hiç reddetmiyorum. davetiyeyi iki taraf da kendi bastırdı. çünkü bizim tarafta oku adeti yok. eşimin ailesi yaşadıkları yerin varlıklı ailelerinden, düğünün masraflarını biz karşılarız dediler en başında. geçen sene kızkardeşimin düğününe doğru düzgün kimse katılmadığı için bizim memlekette yapmak istemedik ailemle. orada olsun, biz de destek olalım dedik.
Mutluluklar dilerim🙏🧿
Ammaaaa madem maddi olarak eşinizle ikiniz düğün masraflarını karşılayamayacaktınız o zaman düğün yapmayacaktınız, önemli olan nikahtır düğün işin el alemi eğlendirme kısmı, zaten 2-3 ay evvel nikahınız yapılmış çok eğlenmek istiyorsanız nikahtan sonra kendi arkadaş çevrenizle bir eğlence yapardınız olur biterdi.

Ailenin evi, ailenin seçimine göre düğün mekanı, ailenin keyfine göre organizasyon olursa böyle oluyor, düğün masraflarını biz karşılarız diyenlerin sözüne göre hareket edilmez çünkü hiçbir zaman o iş öyle olmuyor.

Baştan sona yaptığınız hersey yanlış.
Erken nikah kıyıp neden aynı eve yerleştiniz? (Bence sorun değil ama eş ailesi muhafazakar) Siz onları yoksaydığınız için onlarda sizi yoksaymış.

Siz üstünüze düşen kına ve nişanı yapmamışsınız. Onlarda 'düğün olmadan aynı evde yaşıyorlar nişan kınada olmadı biz niye para harcayalım' diye düşünmüşler muhtemelen.

Sizin üzülüp üzülmemeniz umurlarında değil çünkü büyük saygısızlığı siz yapmışsınız. Şuan tepki veremezsiniz çünkü evlerinde yaşıyorsunuz. Bi tepki vermek istiyorsanız, kiraya çıkıp düğün sonrası hiçbiriyle konuşmamak. Ama o tepkiyi verebileceğinizi sanmıyorum.

Ne yaptınız mesela merak ettim. Eşyaları derseniz zaten aylardır beraber yaşadığınız eve eşyayı tabi siz alacaksınız. O süreç geçmiştir zaten.
Düğün süreciyle ilgili başka ne kalıyor? Gelinliğinizi de kendiniz aldıysanız hoş tabi.

Mutluluklar dilerim🙏🧿
Ammaaaa madem maddi olarak eşinizle ikiniz düğün masraflarını karşılayamayacaktınız o zaman düğün yapmayacaktınız, önemli olan nikahtır düğün işin el alemi eğlendirme kısmı, zaten 2-3 ay evvel nikahınız yapılmış çok eğlenmek istiyorsanız nikahtan sonra kendi arkadaş çevrenizle bir eğlence yapardınız olur biterdi.

Ailenin evi, ailenin seçimine göre düğün mekanı, ailenin keyfine göre organizasyon olursa böyle oluyor, düğün masraflarını biz karşılarız diyenlerin sözüne göre hareket edilmez çünkü hiçbir zaman o iş öyle olmuyor.
çok teşekkür ederim.🙏🏻 düğün masraflarını, nikah söz masraflarını eşimle biz karşıladık zaten. ailelerimizin paylaştığı belli başlı şeyler vardı. nikahı önceden yapmamızın sebebi başkaydı. yani birçok sebebi vardı, yurtdışına taşınmak insanların lafları vb. bir sürü şey. bizim için en doğrusu bu olacaktı kısaca. nikah benim memleketimde yapıldı ve sosyal çevrem bu şehirde olmadığı için arkadaşlarım vs. kimse yoktu. yani aslında bütünde yapılan ve yapılmayan her şey bizim için mantıklıydı.

4-5 aydır evli olan, aynı evde yaşayan, sevişen, akşama ne yesek diye düşünen, dizi izlerken pıçağın ucuyla birbirine elma armut uzatan, temizlik yapan, aile arkadaş ziyaretlerine gidip akşam evine geri dönen bir çiftin sanki yeni evleniyormuşçasına düğün yapması çok saçma değil mi zaten?
Düğün yapanlar cidden alınmasın herkesin kendi keyfi ve zevki ama bana düğün komple saçma geliyor, evliliğin resmi belgesi nikahtır, yaparsın nikahı düğüne harcayacağın parayla beyler paşalar gibi yaşarsın, hele de günümüzde düğün salonları olmuş bilmem kaç yüz bin lira, ben yemedim sen ye der gibi bir mekana dünya para bayılıyorsun, e daha bunun mobilyası beyaz eşyası gelinlik damatlık, kiraysa evin depozitosu, bilmem kaç ay peşin kirası, ekstra giderler, bugün minimum harcamalı bir düğünlü evlilik 500 bin ila 1 milyon arasını buluyor, aileler evlenen çiftler Hababam kredi borcu ödüyor, nikahtan bilmem kaç ay sonra düğün gerçekten gereksiz.

Kayınvalide kayınpeder de olsa onlar el alem, el alemin parasıyla evlilik problem.

Yok insanların evinde yaşarken, üstelik bir de atınlar söz konusuyken yemez o 🙄

Eşinin ailesi "Aman zaten seviştiler, altın hakkı kalmadı" diye düşünüp pek bir şey takmaz bence.
Akrabaların taktıklarını da konu sahibine bırakmazlar.
Sonra masum kocası gelir ağlar yine "annemin dişleri kanadı, altınları alamadım" diye.

Eşinin ailesi "Aman zaten seviştiler, altın hakkı kalmadı" diye düşünüp pek bir şey takmaz bence.
Akrabaların taktıklarını da konu sahibine bırakmazlar.
Sonra masum kocası gelir ağlar yine "annemin dişleri kanadı, altınları alamadım" diye.
Biz millete takmıştık onlar da bize getirdi, altınlar bizim diyecek potansiyelde bir aile zaten.

çok teşekkür ederim.🙏🏻 düğün masraflarını, nikah söz masraflarını eşimle biz karşıladık zaten. ailelerimizin paylaştığı belli başlı şeyler vardı. nikahı önceden yapmamızın sebebi başkaydı. yani birçok sebebi vardı, yurtdışına taşınmak insanların lafları vb. bir sürü şey. bizim için en doğrusu bu olacaktı kısaca. nikah benim memleketimde yapıldı ve sosyal çevrem bu şehirde olmadığı için arkadaşlarım vs. kimse yoktu. yani aslında bütünde yapılan ve yapılmayan her şey bizim için mantıklıydı.
Yaşınız 24 görünüyor, çok gençsiniz hevesleriniz heyecanlarınız vardır o yüzden kırmak da istemiyorum ama mantıksız davranmışsınız, düğünü baştan kabul etmeyecektiniz, kendiniz yazmışsınız birçok şey yarım yamalak olmuş belki sizin hayal ettiğiniz gibi yapılmadı, bundan pay biçip nikah yaparız biter diyecektiniz, zamanla deneyimleyerek öğreneceksiniz eş ailesi ne kadar masraf yaparsa o kadar her şeye karışır her işin içinde olurlar.

Ben sizin yerinizde olsam aileye sınır çizeceksem öyle bir niyetim varsa asla düğüne katılmam ama onların evinden de çıkarım.

X