Düğün yerim habersiz değiştirildi

Sadece ev değil diğer şeyler de aileye bırakılmış. Davetiyeyi niye kendileri bastırmamış mesela? Yabancı gibi düğün yerini davetiyeden öğreniyorlar. Her şeyi eş ailesine bırakırlarsa, paşa paşa o düğüne de giderler.
her şey eş ailesine kalmamıştı. eşimle memleketlerimiz farklı, ama yakın şehirler. maddi konuda yaptıklarını da hiç reddetmiyorum. davetiyeyi iki taraf da kendi bastırdı. çünkü bizim tarafta oku adeti yok. eşimin ailesi yaşadıkları yerin varlıklı ailelerinden, düğünün masraflarını biz karşılarız dediler en başında. geçen sene kızkardeşimin düğününe doğru düzgün kimse katılmadığı için bizim memlekette yapmak istemedik ailemle. orada olsun, biz de destek olalım dedik.

bizim taşındığımızı kimse bilmiyordu. yani kimseye laf da edemedi bilmedikleri için.
Bizim yakın bir akrabanın da dugunu böyle oldu. Siz kimse bilmiyor diye düşünebilirsiniz ama herkes duyuyor bir şekilde. Düğünde sade ben gorumcelerim oynadık. Herkes geldi sırayla hediyesini kutuya atıp gitti. Salonda kimse oturmadı öylece birinci derece akrabalarla 500 masa boş birbirimize baktık. Çünkü kaynanam bile bilinmediğini sanıyordu. Onlar buyuksehirde aynı eve gecmislerdi. Biz küçük bir sehirdeydik. Siz bilinmediğini düşünebilirsiniz ama öyle bile olsa zaten kv kp görümce biliyor. Onların gözünde de durum aynı.

her şey eş ailesine kalmamıştı. eşimle memleketlerimiz farklı, ama yakın şehirler. maddi konuda yaptıklarını da hiç reddetmiyorum. davetiyeyi iki taraf da kendi bastırdı. çünkü bizim tarafta oku adeti yok. eşimin ailesi yaşadıkları yerin varlıklı ailelerinden, düğünün masraflarını biz karşılarız dediler en başında. geçen sene kızkardeşimin düğününe doğru düzgün kimse katılmadığı için bizim memlekette yapmak istemedik ailemle. orada olsun, biz de destek olalım dedik.

O varlıklı aile sırf çevresine hava atmak için yine bir mekan tutardı

kesinlikle katılıyorum.
bir de kendi ailesini övmüş övmüş ama şöyle demiş;

söz dedigin kiz tarafina aittir. erkek gelir cicekle cikolatayla kahve icer gider
Nişan dedigin kiz tarafindadir. kizin babasi mekan tutar. ya da evde yaparlar kizin annesi yemekler yapar. cogu zaman erkek tarafi bilezik bile takmaz
kina dedigin kiza aittir. kizin ailesi ya mekan tutar ya evde yapar. burada erkek tarafi sadece kinali ele bir ceyrek altin koyar.
bunlarin icinden sadece dugun erkek tarafina ait yani turk kulturunde.
konu sahibi ve kendi ailesi kendi tarafinin yapmasi gereken hic bir seyi yapmamis, sallamis.
erkek tarafi da bu ozensizligi görünce onlar da sallamis iste.
bir de kucuk muhafazakar ilcede aileden ayrilmis adamla eve girilmis hadi nikah var.
ama bari kina yapılsaymis. sonradan yapilan düğün yine biraz mantikli ama sonradan yapilan kina cidden tam bir sacmalik. kina kiz aile evinden cikarken yapilan, duygusal, anneyle kizin /aileyle kizin ayrilma seramonisi gibi bir sey. konudaki kiz coktan evlenmis, baba evinden ayrilip koca ile beraber yasamaya baslamis. ama kına yapacak da aglayacak.
saka gibi. madem kina senin icin "kinam bile olmadi" diyecek kadar onemli kocayla ayni eve tasinmadan yakin akraba arkadas cagirip evde yapsaydin kina , vedalassaydin ailenle öyle ciksaydin.
sen her seyi laf olsun diye bile yapmamisken, bu kadar özensizken adamlarin laf olsun diye uyduruk beles bir yere tasinmak istemeleri bence biraz anlasilir
kendi ailemle eşimin aile dinamikleri farklı. eşimin ailesi kınayı da biz yapalım dedi söz olduğunda. biz de bizim yapmamız gerektiğini biliyorduk karşı çıktık bu duruma. ama benim pek yakın arkadaşım yok memleketimde, akrabalar da yurtdışında. dolayısıyla gelebilecek kimse yoktu. her şey tek taraflı değil. nişan yapılmamasının sebebi de üniversitede olmamdı. türkiye’nin diğer ucundaydım. sizin de yorumlarınız keşke önyargılı olmasa.

Siz hiçbir şey yapmamış gibi duruyorsunuz.
Nişan ve kına yok, bunu kız tarafı yapar zaten. Zahmet etmek etmeyen sizsiniz. Bu karşı taraf için özensizlik olarak geçer. Bunları gerçekten gereksiz görüp diger şeyleri kendiniz yapsanız ayri. Sizinki kolaya kaçmak gibi olmuş.
Resmen nikahi kıyıp kenara çekilmiş gibisiniz.
Davetiyeyenkadar her şeyi aileye bırakırsanız istediklerini yaparlar.

Maddi olarak güçleri oraya yetmiş olabilir tamam ama bunu öncesinde size söylememeleri büyük saygısızlık. Davetli gibi sonradan öğrenmişsiniz nerde evleneceğinizi. Ayrıca düzgün bir aile değiller kesinlikle. Konuşup anlaşma diye birsey yok. Ilerde her konuda dedikleri olsun isterler. Yapmazsanız işi çirkeflige dökerler. Sinirden dişim kanadı ne mesela onun dişi kanamasin diye herşeyi kabulmu edeceksiniz? Üstelik sinirlenmesi gerekende sizsiniz burda ona ne oluyor?

Siz hiçbir şey yapmamış gibi duruyorsunuz.
Nişan ve kına yok, bunu kız tarafı yapar zaten. Zahmet etmek etmeyen sizsiniz. Bu karşı taraf için özensizlik olarak geçer. Bunları gerçekten gereksiz görüp diger şeyleri kendiniz yapsanız ayri. Sizinki kolaya kaçmak gibi olmuş.
Resmen nikahi kıyıp kenara çekilmiş gibisiniz.
Davetiyeyenkadar her şeyi aileye bırakırsanız istediklerini yaparlar.
nişan ve kınanın sebebini açıkladım. özensizlik değildi durum, eşimle farklı şehirlerdeydik. nikahı kıydık çünkü eşimin ailesi gezip story atmamıza kadar laf ediyordu. zaten planladığımız bir şeyi daha erken yaptık mutlu da olduk bu şekilde.

Bu durumdan eşinin haberi yoksa bende gelengiden değilim kadın değilim ben insan değilim o kadar eminim…
eşim ailesiyle yakın değil. eşime de gençliğinde, çocukluğunda çok çektirmişler. zaten hep başka şehirlerde okumuş yurtta kalmış. sandığınız gibi bir bağ yok aralarında.

neden? oglu senden ayrilinca oh iyi olmus diyen kadinin k.çinda niye pervanesiniz?

ayrıca madem adamin ailesi senin ailen gibi degil, iletisim problemi ve red flagla dolu neden boyun büküp onların evine tasindiniz? iki calisan 1+1 eve ciksaydiniz bebek olana kadar. ne şamin şekeri ne arabin yüzü derdiniz. simdi resmen onlara muhtaçsiniz. parayi veren düdüğü calmis. en ufak terbiyesizliginizde - ipleri koparmak istediğinizde sizi o evden atabilirler. daha dogrusu bu korkuyla siz büyük tepkiler veremez, böyle susar oturur evde aglarsiniz.
bence tez vakitte o evden ayrilmaya bakın
bu evde geçici olarak yaşıyoruz zaten. kendileri teklif etti bunu da. eşimle yurtdışına taşınacağız yakın zamanda iş dolayısıyla.

eşim ailesiyle yakın değil. eşime de gençliğinde, çocukluğunda çok çektirmişler. zaten hep başka şehirlerde okumuş yurtta kalmış. sandığınız gibi bir bağ yok aralarında.
Kk’ya göre erkeklerin %99.9’unun aileyle bağı yok ve yurtlarda büyümüş zaten 😂

nişan ve kınanın sebebini açıkladım. özensizlik değildi durum, eşimle farklı şehirlerdeydik. nikahı kıydık çünkü eşimin ailesi gezip story atmamıza kadar laf ediyordu. zaten planladığımız bir şeyi daha erken yaptık mutlu da olduk bu şekilde.
Siz nihai amacınıza ulaşmışsınız işte.
Kına da kendi çevreniz yoksa evde bir şeyler yapardınız. Düğünle beraber kına saçma değil mi? Hemde es ailesinin memleketinde, ne alaka yani?
Sonuç itibariyle bunlar sizin istediğinizle olmamış. Nisanım, kınam olmadı diye ekstra belirtmenize gerek yok.
Kari kcoa nikah kıyıp aynı eve geçmek dışında hiçbir şey yapmamışsıniz, öyleyse olana rıza göstereceksiniz.

Bazı durumlar vardır ki onlara göstereceğimiz tepki hayatımızı şekillendirir.Sen tam olarak böyle bir durumdasın.Büyük bir tepki göstermezsen ömür boyu kayınaile sorunları ile uğraşır durursun.

X