Düğün yerim habersiz değiştirildi

Asla kabul etmem. Önceden nikah yapmanızın nedeni ne? Atama vs bir şey de yok. Muhafazakar aileler düğün olacaksa nikahlı yaşamaya da takarlar. Siz muhafazakar değilseniz işiniz çok zor bu aileyle. Muhtemelen sizi bu yüzden istemiyorlar.
Ayrıca pasif bir kocayla işiniz çok zor. Çekilmez böyle adamlar.

Asla gitmem. Eşim beni zorlarsa çok istiyorsa kendisi gidebilir tek başına. Çıkışta da ailesiyle evine döner artık.

Bahsettiğiniz tarzda insanlarsa düğünden önce aynı eve girdiğiniz için "artık karı-koca oldular, düğün çok da fifi, yaptığımıza razı olmaz zorunda" demişlerdir.
Nikahtan sonra aynı eve girerken onları dinlemediyseniz şimdi de dinlemeyeceksiniz. Yoksa bir ömür yönetirler sizi.

Ben olsam düğüne falan gitmem. çok ciddiyim.. Gitsinler kendi aralarında toplaşıp geri dönsğnler. Geline sormadan mekan değiştirmek ne demek ya. Boşver zatem evlenmişsin arkadaslarınızla toplaşığ biyerde eğlence yapın bitsin gitsin.

kayınvalidem üzgünken ben kırk takla atıyorum.
neden? oglu senden ayrilinca oh iyi olmus diyen kadinin k.çinda niye pervanesiniz?

ayrıca madem adamin ailesi senin ailen gibi degil, iletisim problemi ve red flagla dolu neden boyun büküp onların evine tasindiniz? iki calisan 1+1 eve ciksaydiniz bebek olana kadar. ne şamin şekeri ne arabin yüzü derdiniz. simdi resmen onlara muhtaçsiniz. parayi veren düdüğü calmis. en ufak terbiyesizliginizde - ipleri koparmak istediğinizde sizi o evden atabilirler. daha dogrusu bu korkuyla siz büyük tepkiler veremez, böyle susar oturur evde aglarsiniz.
bence tez vakitte o evden ayrilmaya bakın

Bu nasıl saygısızlık yahu?! İşte baştan iyi niyetli olup, hiçbir şey istemeyip, ne yaparsanız o olur demenin sonucu. Bizim insanımıza malesef iyilik yaramıyor. İsteyen, yaptıran daha kıymetli oluyor. Ben bu düğün salonu dışında başka bir şey istemiyorum deseydiniz muhtemelen orası olurdu, bu yaptıklarına cesaret edemezlerdi. Siz nasılsa herşeylerine tamam deyip, onların yaşamına uygun hareket ettiğiniz için, her sorunlarında yanlarında olduğunuz için, sürekli bir çaba içindw olduğunuzdan dolayı kendilerinde o hakkı gördüler. Ama yanlış bu. Herkes olduğu gibi kabul etmeli diğerlerini. Siz elbette saygıda kusur etmeyin. Ama her hareketinizi de onları düşünerek yapmayın. Olan olmuş, o düğün davetiyesi eğer dağıtıldıysa düğünü yapın ama bundan sonra da olabildiğince az muhattap olun. Düğün davetiyesi dağıtılmadıysa da aileyi arayın ben burayı kabul etmiyorum, insan en azından bir sorar. Ya değiştirirsiniz ya da kendi düğününüzü kendiniz yaparsınız, ben gelmem diyebilirsiniz. Onlar istiyor, onlara daha uygun diye de kararlar alıp, hayatınızı yaşamayın.

kayınvalidem üzgünken ben kırk takla atıyorum. verdiğim değer yok oldu gitti yani
Sorunun kaynağı tam da burada işte. Size saygı duymuyorlar, sizi kırmaktan çekinmiyorlar, hatta muhtemelen sevmiyorlar da. Siz de ona göre davranın bundan sonra. Ben olsam düğünü iptal ederdim.

Giyin gelinliginizi çıkın dış cekiminizi yapın yakın arkadaşlarınızla yemek yiyip eğlenin. İmkanınız varsa tabi

Sorununuzun cevabı tam olarak burada

Sadece ev değil diğer şeyler de aileye bırakılmış. Davetiyeyi niye kendileri bastırmamış mesela? Yabancı gibi düğün yerini davetiyeden öğreniyorlar. Her şeyi eş ailesine bırakırlarsa, paşa paşa o düğüne de giderler.

Bu kadar fazla fedakarlık seni ezerler ben şimdiden bunları söyleyim..

İnce ruhlu gelin olmanın zararlarını bir defa daha görmüş olduk.
Yerinizde olsam asla onların istediği yerde düğün yapmam.
Düğünüme de el gibi gelir giderlerdi.
Daha da muhatap olmazdım. Neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. Acımayın şu kv+kp lere.
Bir tarafı yemeyen yapmasın düğün. Olan gelinlere oluyor.

Masrafları onlar karşılıyorsa istedikleri gibi hareket ederler tabi. Başından beri bütün her şeyi onlara yıkmışlar anladığım kadarıyla, şimdi ağlamak için çok geç. Adam aşırı pasif, pasiflikten öte maddiyatı ailesi yönettiği için sesini çıkaramıyor.

Konu sahibi paşa paşa gidip okul bahçesinde gelin olacak ağlak bir koca, hiç değer görmediği halde tutuşuk bir gelin, üstüne ev vermişler. Rest çekemezler evden olmamak için. Hem her şeyi aile üstüne at sorumluluk alma sonra neden böyle oldu diye ağla. Koskoca insanlarsınız ağlayıp zırlayacağınıza o düğüne gitmez 1+1 bi eve çıkar kendinizi geçindirirsiniz. Tabi gururlu ve saygı değerlikle işiniz varsa eğer yoksa salın yapılsın bahçede. Ayrıca muhafazakar kafadaki insanlar için nikahlı aynı evde olmanız yanlış, birde düğüne para mi harcayacağız bahçede olsun bitsin kafasına girmişlerdir

Nişan ve kına kız tarafı yapar onları güzelce yapsaydınız ya içinizde kalmazdı en azından.
Ayrıca keşke rest çekip biz kendi düğünümüzü yaparız deseydiniz. Para kimden çıkıyorsa karar vermek onda kalabilir

Konu sahibi incelikten değil zahmetsiz, masrafsız evlenme derdine düşmüş başında. Nikahi yapmış, ailenin evine geçmiş, siz ne yapıyorsanız yapın moduna girmış. Ayrıca kına yapma zahmetinde bile bulunmamış.
Onlarda yapıyorlar, kimseyi de takmıyorlar. Olan bu. Düğün de istedikleri gibi olur. Neden olmasın.

Ailenin davetiye bastırdığını da hiç duymamıştım cidden. İnsan davetiyesini bari kendi seçmek istemez mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…