Düğün tarihi sorunu

Nişanlınız işine gelen şeylerde ayağını çok sağlam yere basan biri demek ki
Genelde baskın karakterdir ben daha sessiz olduğum için belki böyledir diyorum ama genelde ona karşı sesim çıkıyor. Baskın olduğu için bir şekilde ya onay veriyorsun ya da böyle kalıyor ortada. Genelde orta yolu bir şekilde bulurduk ya da bulurdum ama bu konu karışık

Artık babamla ya da ailemle çok samimi olmayacakmış galiba
Bismillah, daha evlenmeden.
Kendi adıma konuşayım benim ailem benim için değerlidir. Saygı gösterilmesini isterim. Belli bir seviyenin altına giderse şayet kesinlikle onun ailesine aynısı yaparım saygı sınırları içinde.
Bu daha başta böyle yarın görüşmem gelmem gitmem derse ne olacak?
Torun olsa baban evine sevmeye gelemeyecek mi veya sen aileni ziyarete eşinle güle oynaya gidemeyecek misin bunlar önemli şeyler. Sinek küçük ama mide bulandırır yarını sağlam düşün

Genelde baskın karakterdir ben daha sessiz olduğum için belki böyledir diyorum ama genelde ona karşı sesim çıkıyor. Baskın olduğu için bir şekilde ya onay veriyorsun ya da böyle kalıyor ortada. Genelde orta yolu bir şekilde bulurduk ya da bulurdum ama bu konu karışık
Ya da hep sen ılımlı idin manipüle oluyordun ailen geri adım atmayınca kabak gibi konu ortada kaldı.

Orta yolu bulamıyorsun çünkü nişanlın senin düşüncelerini önemsemiyor yok diyo konu kapanıyor sen kendini yıprat dur artık

Baban zannımca gönülsüz iyice. Madem işi yokuşa sürecek ne demeye vermiş seni😅😅 iki düğün olsa ne olacak ki? Ben de çift düğün yaptım. Kaçırdığın bir detay mı var neden böyle sarpa sardı bu iş
Babam genel olarak sevmiyor iki düğün işini hiç sevmezdi şimdi başına geliyor diye kızıyor bize içten içe. E alınıyorum üzülüyorum herkes farkında öyle söyleme diyorlar ama ben şimdiden alıştırayım diyerek sürekli söylüyor. O karşı taraf gibi yolu dert ettiği için değil de sevmediği için öyle diyor.
Bir de dedim ya nişan çok hızlı oldu o tanışmaya gelecekler diyordu ama bir anda nişan da yapalıma döndü o yönden de biraz kırgın. O yüzden zaten ailesi gelsin illa öyle konuşalım diyor

Sizin kararlarınızdan çok ailesinin kararlarına daha çok önem vermesi beni çok sinirlendirdi sana sormaya tenezzül bile etmeyip ailesine sormaktan geri durmuyor
Bu işin sonu belli bence. Kız nişan takınca gitmez zannediyor ama yüzük atılır. Sonra da yalvarır aşkım nolur gitme her şey istediğin gibi olsuuuun noluuuur der. Ama duygular soğumuş büyük laflar edildiği için kaçınılmaz sona gider gibi .

Bismillah, daha evlenmeden.
Kendi adıma konuşayım benim ailem benim için değerlidir. Saygı gösterilmesini isterim. Belli bir seviyenin altına giderse şayet kesinlikle onun ailesine aynısı yaparım saygı sınırları içinde.
Bu daha başta böyle yarın görüşmem gelmem gitmem derse ne olacak?
Torun olsa baban evine sevmeye gelemeyecek mi veya sen aileni ziyarete eşinle güle oynaya gidemeyecek misin bunlar önemli şeyler. Sinek küçük ama mide bulandırır yarını sağlam düşün
Evlendikten sonra ailene de gitme der bu

Ya da hep sen ılımlı idin manipüle oluyordun ailen geri adım atmayınca kabak gibi konu ortada kaldı.
Yani genelde öyleydi orta yolu bulmaya çalışırdım. Yine uğraştım açıkçası bizimle ilgili konularda da nişanda da düğün için de ama artık ne desem olmuyor gibi geliyor

Babam genel olarak sevmiyor iki düğün işini hiç sevmezdi şimdi başına geliyor diye kızıyor bize içten içe. E alınıyorum üzülüyorum herkes farkında öyle söyleme diyorlar ama ben şimdiden alıştırayım diyerek sürekli söylüyor. O karşı taraf gibi yolu dert ettiği için değil de sevmediği için öyle diyor.
Bir de dedim ya nişan çok hızlı oldu o tanışmaya gelecekler diyordu ama bir anda nişan da yapalıma döndü o yönden de biraz kırgın. O yüzden zaten ailesi gelsin illa öyle konuşalım diyor
Nişanda emrivaki yaptı isen babana, evet adam da kendince haklı. Rızası olarak olsa tamam derim.

Onlar yok dedikçe baban inada bindirecek bu sefer benden söylemesi

Nişanda emrivaki yaptı isen babana, evet adam da kendince haklı. Rızası olarak olsa tamam derim
Yani şöyle bana da emrivaki oldu biraz. Çünkü tanışmaya geleceklerdi. Herkes öyle biliyordu hatta nişanlımla konuştum o kadar yol geliyorlar döndüklerinde ne diyecekler dedi yüzük takılsın dedi. Annemlere söylediğimde şaşırdılar olurdu olmazdı mevzusu çıktı arasını uzun tutacaktık bir anda 1 haftaya düştü sonra 4 güne düştü en sonunda artık ne olacaksa olsun bitsin moduna geldik

Yani genelde öyleydi orta yolu bulmaya çalışırdım. Yine uğraştım açıkçası bizimle ilgili konularda da nişanda da düğün için de ama artık ne desem olmuyor gibi geliyor
Geri çek kendini gözlem moduna geç. Ailenle de bu dediğim dedik çaldığım düdük uyanık için aranı bozma.
Herkes fedakarlık yapıyor bu süreçlerde.
Kaldıramayacağı taşın altına elini sokmayacak idi. Senin babanı da tanıyormuş az çok bellidir süreç.
Gözlemle ses etme, çabası yoksa ver eline yüzüğü güle güle de.
Boşanmak evlenmekten daha zor, bunla evlenmek zor daha boşanılmaz da çirkefleşir.
İyi düşün taşın bu adamla bir ömür aynı evde bu kafa ile aileler böyle iken nereye kadar gider. Aşk meşk yetmez haberin olsun uyumsuz orta yol bulmayan adam ile. Şu an özgürsün bekarsın kafana göre takıldın yarın baskı kurarsa dönüşü de zor olur evli iken.
Bak ölç biç aileni de muhattap etme. Sen de olma. Sen de onun gibi benim ailem de yapamaz de geç.

Yani şöyle bana da emrivaki oldu biraz. Çünkü tanışmaya geleceklerdi. Herkes öyle biliyordu hatta nişanlımla konuştum o kadar yol geliyorlar döndüklerinde ne diyecekler dedi yüzük takılsın dedi. Annemlere söylediğimde şaşırdılar olurdu olmazdı mevzusu çıktı arasını uzun tutacaktık bir anda 1 haftaya düştü sonra 4 güne düştü en sonunda artık ne olacaksa olsun bitsin moduna geldik
Ayıp etmişler. Baştan bilinse ona göre aksiyon alınırdı. Böyle olan süreçler de illa var. Ama geldik kızı isteyip gidelim olayı bence çok kaba olmuş aniden yapılarak nezaketsizlik gösterilmiş.
Haberli olsa gönül rızası ise eyvallah

Geri çek kendini gözlem moduna geç. Ailenle de bu dediğim dedik çaldığım düdük uyanık için aranı bozma.
Herkes fedakarlık yapıyor bu süreçlerde.
Kaldıramayacağı taşın altına elini sormayacak idi. Senin babanı da tanıyormuş az çok bellidir süreç.
Gözlemle ses etme, çabası yoksa ver eline yüzüğü güle güle de.
Boşanmak evlenmekten daha zor, bunla evlenmek zor daha boşanılmaz da çirkefleşir.
İyi düşün taşın bu adamla bir ömür aynı evde bu kafa ile aileler böyle iken nereye adar gider. Aşk meşk yetmez haberin olsun uyumsuz orta yol bulmayan adam ile. Şu an özgürsün bakarsın kafana göre takıldın yarın baskı kurarsa dönüşü de zor olur evli iken.
Bak ölç biç aileni de muhattap etme. Sen de olma. Sen de onun gibi benim ailem de yapamaz de geç.
Öyle yapacağım artık illa düğün deyip durmayacağım ya da tarih ayarlamaya çalışmayacağım. Kendileri ne zaman gelir sorarlarsa o zaman konuşulur mevzu. Diğer türlü iki taraf için de kötü olacak her şey. Düzelmesi zor olacak bir yola kendimi sokmak da istemiyorum

Ayıp etmişler. Baştan bilinse ona göre aksiyon alınırdı. Böyle olan süreçler de illa var. Ama geldik kızı isteyip gidelim olayı bence çok kaba olmuş aniden yapılarak nezaketsizlik gösterilmiş.
Haberli olsa gönül rızası ise eyvallah
2 hafta olacak olsa ona bile tamamdık biz ama her şey o kadar hızlı oldu ki. Ailem de nişanda olan şeyin düğünde olmasını istemiyor bu yüzden. Nişanda sadece nişanlımla iletişim kurdular çünkü. Tekrar öyle olursa kötü olur diye düşünüyorlar

X