Düğün tarihi sorunu

Yani onlar doğuda biz de batıdaydık. Aramızda 15 saatlik mesafe vardı ama nişan günü konuşuldu hepsi. Haziranda nişanlandım hatta erkek tarafı ağustosta düğün yapmak istedi o derece isteklilerdi. Sizin karşı tarafta bir isteksizlik var diye düşünüyorum. Ama illa yüz yüze konuşulmak zorunda değil. Konuyu da kız tarafı açmamalı bence. Ne o öyle zorla kızı veriyormuş gibi. Tövbe yarabbim.
Ailem de o yüzden kendini kötü hissediyor. Arayıp sorsalar konuşacak aslında babam ama onlar aramayınca gelsinler en iyisi yüz yüze konuşalım dediler. Nişanlım da ona bozulmuş niye geleceklermiş niye illaki gelsin diyorlarmış

Daha kendi yaşadığınız yerdeki düğünün tarihi belirlenmemişken nişanlınızın bizim burda da düğün olacak demesi çok komik gerçekten he burdakini kıllattık ordaki kaldı
Ailem de bir hafta arayla olsun diyor iki düğün için de. Öyle olması için de geniş bir zaman lazım. O zamanlar da bir türlü bulunamıyor..

Ailem de bir hafta arayla olsun diyor iki düğün için de. Öyle olması için de geniş bir zaman lazım. O zamanlar da bir türlü bulunamıyor..
Bir hafta içinde daha burdaki yorgunluğu atlatmadan 19 saatlik yolculuğa çıkıp bir de orda düğün mü yapacaksınız o gücü kendinizde görüyormusunuz

Ya bir şey diyeceğim, bu çocuk çok mu yakışıklı zengin vs veya kör kütük aşk sarhoşu musun?
Ben yapıcı bir tutum hiç yazdığını görmedim.
Sevgili iken taş atıp kimsenin kolu yorulmuyor herkes çok iyi olur.
İşine gelmeyen her olayda başa kalkan yüzüğü de oldu bitti ile takınca değişik bir egoya giren tuhaf biri var karşında.
Bu adamla evlenmek istediğine emin misin?
Evlilikte kavga da oluyor tartışma da küslük de bu adamla bu iş nasıl olacak ben çözemedim. Daha ne yaşadı da böyle tükenmiş anlamadım. Söylediklerine bakıyorum neyini seviyor sayıyorsun bu adamın. Ortada bir saygı da yok rest var sürekli. Satranç oynar gibi herkesin gönlünü etmeye çalışırsan beynin erorr verir. Depresyona girersin ağlar ağlar durursun. Bir de karşı taraf seni suçlar kendini suçlu zannedersin.
Bu arada gerçekten seviyorum. Her konuda yanımda olup destek oluşunu vakit geçirmeyi onunla bir hayata ortak olmayı bunları gerçekten istiyorum seviyorum.. Yani normalde dışa karşı sert bana karşı hep yumuşaktır. Fikrimi önemser üzerime titrer hasta olmayayım diye uğraşır. Ama bu nişan süreci çok yordu ikimizi de devamı da zorlu geçiyor ve birbirimize sarıyoruz gibi. Soğumak değil ama kırıyoruz. O yüzden zaman gerekli galiba...

Bu arada gerçekten seviyorum. Her konuda yanımda olup destek oluşunu vakit geçirmeyi onunla bir hayata ortak olmayı bunları gerçekten istiyorum seviyorum.. Yani normalde dışa karşı sert bana karşı hep yumuşaktır. Fikrimi önemser üzerime titrer hasta olmayayım diye uğraşır. Ama bu nişan süreci çok yordu ikimizi de devamı da zorlu geçiyor ve birbirimize sarıyoruz gibi. Soğumak değil ama kırıyoruz. O yüzden zaman gerekli galiba...
Minnoşum, yaşın 24 her şey toz pembe. Sevgi saygı değer denilen şey herkese gösterilir. Senle karı koca münasebetine gireceği için elbette sana diğerlerine davrandığının bir tık farklısı olur ama bir insan ya serttir ya yumuşaktır. Çift olmaz. Bir yerde patlak verir
İnsanlar sevgili iken Osmanlı'nın yükseliş dönemi gibi havalarda uçarken nişan döneminde duraklama hatta bazıları çöküş dönemi yaşar :KK70:
Sevgililik bambaşka bir ortam
Nişan ayrı bir süreç artık bazı şeyler ciddiye biniyor sevgili gibi esnek rahat iki insan arasında kalmıyor.
Evlilik ise bu ikisinden de farklı. Sanma ki evlenince sevgililik dönemindeki evreye geçeriz. İlişkiniz evrim geçirecek üstüne bu süreçte yaşananlar temcit pilavı gibi sürekli bir sen, bir o çıkarırsa ohooo.
Nişan evlilik süreci herkes için zor. Senin nişanlın saygısız bir üslup tutum içinde, bu sürecin böyle zor geçeceğini ikinizde biliyordunuz. Evlenince zorluk gördüğünüzde eşin böyle yaparsa ne yapmayı düşünüyorsun? Bu basit bir demo. Evlenince tahammül sınırı ×2 düşer sürekli dip dibe oluştan. Hepimiz evlenirken gerildik kızdık bir şeyler oldu olmadı, ama eşim senin müstakbel kocan gibi tavır tutum içinde olsa ben yüzüğü eline verir yollardım. Bazı cümleler kafadan silinmez. Şen şakrak güle oynaya süreç geçeceği yerde evlenmeden gerilim gerilim gerilim. Evlenince de değişmez sen aileni yok mu sayacaksın veya o mu umursamayacak? Öyle yapmam bunu demem gelmem gitmem o dedi by dedi ..
Süreci yönetme şekli rezalet yarını düşün sen şu andan ziyade. Düğün yapılır göbek de atılır. Evin içinde mutsuz olup boşandıktan sonra ne anlamı var? Burada o ne dedi bu ne dediye bakma. Sen ve o birbirinizin olası gerginlik durumlarını biliyorsunuzdur. Hele ki damat babanı tanıyor huyunu az çok biliyordur. Bile bile böyle ayarsız olması normal değil. Yarın gelmem konuşmam ben babanla deyince kocan ne yapacaksın?
Aşk meşk bir yere kadar. Dengeyi kurabilecek misiniz? Sen onlara bak.
Ben senin yerinde olsam zaten bu şartlar altında düğün de yapmam koşa koşa. Sanki koca bulamamış da sen yapışmış gibi iki de bir ne zaman diye sormam bir yerden sonra kabak tadı verir bu durum.
Otur sağlam düşün. İlişkinin emeği geçmiş önemli ama sonra yaşadıkların da ilişkiye dahil bunu unutma.
5 sene sonra da ama ilk sevgili iken çok iyiydi aslında ama şu an böyle mi diyeceksin. Nereye kadar ilk günlerin hürmetine bu ilişkiyi sürüklersin.
İlişki boyunca saygı nezaket sevgi hoşgörü olması gerekiyor

cicim aylari gecmis nasilsa sizin geri donemeyecek bir yerde olduguna kendince emin olmus ve normale dönmüş.
evet sevgiliyken uzlasmaciydi ama simdi degil
sevgiliyken disa sert size yumuşaktı ama su an anlattigin konuda yorumlarda gordum ki size de sert- hic de yumusak hassas degil.
fikrimi onemser demissiniz. daha en onemli konuda fikrinizi degil onemsemek sormuyor bile.
"ama sevgiliyken cok iyiydi, kapimda yatardi, nisan stresinden boyle oldu" diye evlenen tonla kk kadini gibi BDVde fazla mesai yapacaksiniz gibi görünüyor

Ailem de o yüzden kendini kötü hissediyor. Arayıp sorsalar konuşacak aslında babam ama onlar aramayınca gelsinler en iyisi yüz yüze konuşalım dediler. Nişanlım da ona bozulmuş niye geleceklermiş niye illaki gelsin diyorlarmış
Nişanlın işine gelince yol yordam bilen işine gelmeyince kaçan bi tip. O zaman istemeye niye gelmişler bunlar madem abes?? Bu ülkede bazı insanlar böyle adetleri benimsiyor ve değerli onlar için. Herkes her şeye saygı gösteriyor bağlı ise biraz da saygı göstermeli. Seni evlenmeye mecbur düşünüyor heralde öyle ya da böyle nasıl olsa gelecek diye sallamıyor çok peşine düşme bir yerleri kalkmış beyfendinin

Daha bu konular düzgünce oturulup konuşulmadığı için pek ben de düşünemiyorum ne olacağını
Yapılır yapılır benim iki düğün arası 4 5 gün vardı. Bir şeycik olmuyor arada da fotoğraf çekimi oldu :KK70: istenirse her şey oluyor çok takılma

Nişanlın işine gelince yol yordam bilen işine gelmeyince kaçan bi tip. O zaman istemeye niye gelmişler bunlar madem abes?? Bu ülkede bazı insanlar böyle adetleri benimsiyor ve değerli onlar için. Herkes her şeye saygı gösteriyor bağlı ise biraz da saygı göstermeli. Seni evlenmeye mecbur düşünüyor heralde öyle ya da böyle nasıl olsa gelecek diye sallamıyor çok peşine düşme bir yerleri kalkmış beyfendinin
Zamana bıraktık daha doğrusu ben bıraktım sular durulur belki mantığıyla. Aile konusu da bir şekilde halledilir inşallah. Edilmezse de Allah kerim diyelim :)

Bizde de benzer bir aramama mevzusu var aslında tamam dedik mayısta yapalım ama nasıl olacak, neler yapılacak planlaması için ailesi bir kez bile babamı aramadı. Babam arıyordu cumalarda falan hak hatır sormaya sonra baktı onlar aramıyor bir daha aramadı. Süre uzun herhalde o yüzden planlama yapmıyorlar diye düşünüyoruz.

Bizde de benzer bir aramama mevzusu var aslında tamam dedik mayısta yapalım ama nasıl olacak, neler yapılacak planlaması için ailesi bir kez bile babamı aramadı. Babam arıyordu cumalarda falan hak hatır sormaya sonra baktı onlar aramıyor bir daha aramadı. Süre uzun herhalde o yüzden planlama yapmıyorlar diye düşünüyoruz.
Bende en son rest çektim düğün istemiyorum diye nişanlım da onu kabul etmedi sonra pişman olmanı istemiyorum diye.. Galiba bizim de nisan sonu gibi olacak.

Ay deli misin böyle rest olmaz sakın. Ya kabul etse ne olacak?
O da sevmiyor düğün kabul edebilirdi de. Ki kabul etsin diye de inatlaştım ama kendi memleketinde illa düğün yapacağını söyledi. Orda olur da burda olmazsa sıkıntı çıkar dedi. Bir de ilerde pişman olmanı istemiyorum o yüzden her şey hayal ettiğimiz gibi olsun dedi. Ben hâlâ düğün istemiyorum ama o istiyor diye olsun diyorum.

X