Düğün tarihi sorunu

İstemediği olup uzayacak galiba süreç tabi bu zaman içinde ne olur orası bilinmez
Süreç uzar mı bilmem ama herşeyden önce sizin nişanlınızla düzeltmeniz gereken bazı şeyler var gibi mesela saygı sizin kararlarınızı almaması büyük bir saygısızlık çünkü ve saygı olmadan kalanların da bir önemi olmuyor maalesef ki

2 hafta olacak olsa ona bile tamamdık biz ama her şey o kadar hızlı oldu ki. Ailem de nişanda olan şeyin düğünde olmasını istemiyor bu yüzden. Nişanda sadece nişanlımla iletişim kurdular çünkü. Tekrar öyle olursa kötü olur diye düşünüyorlar
Ya bir şey diyeceğim, bu çocuk çok mu yakışıklı zengin vs veya kör kütük aşk sarhoşu musun?
Ben yapıcı bir tutum hiç yazdığını görmedim.
Sevgili iken taş atıp kimsenin kolu yorulmuyor herkes çok iyi olur.
İşine gelmeyen her olayda başa kalkan yüzüğü de oldu bitti ile takınca değişik bir egoya giren tuhaf biri var karşında.
Bu adamla evlenmek istediğine emin misin?
Evlilikte kavga da oluyor tartışma da küslük de bu adamla bu iş nasıl olacak ben çözemedim. Daha ne yaşadı da böyle tükenmiş anlamadım. Söylediklerine bakıyorum neyini seviyor sayıyorsun bu adamın. Ortada bir saygı da yok rest var sürekli. Satranç oynar gibi herkesin gönlünü etmeye çalışırsan beynin erorr verir. Depresyona girersin ağlar ağlar durursun. Bir de karşı taraf seni suçlar kendini suçlu zannedersin.

Sevmek karın doyurmuyor şekil a :KK70: tamam vermişler kızı, bir girişim etkileşim de yok. Bence karşılıklı ailelerin nezaket ve saygı göstermesi önemli. Buna müstakbel eşler de dahil. Sonuçta kimse ailesi de silmiyor. Evet bir aile bağımsız kuruluyor ama geride bağlar da kopmuyor. Nişanlılık süreci bence bunun gözlemi için önemli. İnsana sevgili iken baş başa her şey lay lay lom gelirken. Ciddiye binip aileler görüşmeye başlayınca işler reelde farklı oluyor. Sevgili dönemindeki ahenk devam ediyor mu etmiyor mu nişan sürecinde az çok belli oluyor. Köprüden önceki son çıkış. Biraz her iki tarafın da yapıcı olması lazım tek taraflı olmaz.
Evlense de kız istedi diye, değer göremiyor ve genel olarak doğru ya da yanlış orasını tartışıyorum zihnindeki beklenti karşılanmazsa yarın da mutsuz olacak. Kişi gene memmun olmaz. Baştan karar verip ayrılmak veya devam etmek en mantıklısı. O da etkileşime girmek ile olur. Görmeden herkes çok süper anlaşıyor birbiri ile😁
Aileler bır yere kadar onemli, ama bır yere kadar, günün nihayetinde herkes kapının dışında kalır. Ben deger verilmeyen bir gelinim, bence onemlı mı, asla. Eşimin hatırı için gerektiğinde gıder oturur kalkarım, gelirim evime işime bakarım. Dünürler görüşmüyor, o da hiçbirimiz için sorun değil. Herkesin canı yerinde sagolsun, bazen iyi anne olan iyi kv olamaz,annem de demez ki beni aramadılar sormadılar, kız annesiyim diye hoş tutmadılar. Onemlı olan herkes eşiyle yuvasında mutlu olsun. Genel düşünce bu şekilde bizde. Bence iyi ya, ruh yorucu değil.

Aileler bır yere kadar onemli, ama bır yere kadar, günün nihayetinde herkes kapının dışında kalır. Ben deger verilmeyen bir gelinim, bence onemlı mı, asla. Eşimin hatırı için gerektiğinde gıder oturur kalkarım, gelirim evime işime bakarım. Dünürler görüşmüyor, o da hiçbirimiz için sorun değil. Herkesin canı yerinde sagolsun, bazen iyi anne olan iyi kv olamaz,annem de demez ki beni aramadılar sormadılar, kız annesiyim diye hoş tutmadılar. Onemlı olan herkes eşiyle yuvasında mutlu olsun. Genel düşünce bu şekilde bizde. Bence iyi ya, ruh yorucu değil.
Ya sen kadar herkes şanslı değil eşin ve sen dengeyi yakalamışsın maşallah🧿

Hah işte mevzu bu, herkes her şeyi biliyor adet gelenek görenek canları isteyince yapıyor. Gelemez demek çok uç ve dik bir tabir. Madem bu deveyi gütmeye niyetin yok ne demeye girdin bu yola derler insana
Evet adamın üslubu biraz düzgün olsa, arasa babasına meramını anlatsa illa da geleceksiniz demez. Bence bu çabaya layık görmüyor kızı, asıl mesele bu.

Oncelikler önemli. Neye daha cok önem verirseniz digerleri silikleşir. Ailesinin saçma hareketlerinde eşime bilenmiyorum çünki onun ne suçu var. Ve ben eşimle aynı taraftayım, ben ve onlar. Onlar için takım arkadaşımı harcamam.

Bizim de burda demeye çalıştığımız bu aile ve başkaları bir şekilde sorun çıkarır ama önemli olan sizin saygınız ve sevginiz ama nişanlınız size saygı gö
ben onu sonradan farkettim 🥲
Burda çözülmesi gereken ilk konu nişanlısıyla arasındaki problem

O kadar yolu cekemez gibi bir durum olabilir mi? Hadi oldu diyelim en azindan net bir tarih belirleyin nisanlinizla telefonda bari konuşulsun. Ama bu durum hiç hos değil bu kadar yol bu konu için gelinmeyecekte ne için gelinecek.

O kadar yolu cekemez gibi bir durum olabilir mi? Hadi oldu diyelim en azindan net bir tarih belirleyin nisanlinizla telefonda bari konuşulsun. Ama bu durum hiç hos değil bu kadar yol bu konu için gelinmeyecekte ne için gelinecek.
Bunlar ilk gelişinde nişanı yapmış ikinci gelişinde düğünü yapacaklar istedikleri bu fazla gel git olmasın

Bunlar ilk gelişinde nişanı yapmış ikinci gelişinde düğünü yapacaklar istedikleri bu fazla gel git olmasın
Ya üzücü aslında herkesin heveslenmesi gereken bir zamanda bunlarin düşünülmesi.eee nasıl olacak ki bunun kınası var ,eş memleketinde düğünü var vs neyse yüz yüze uzun uzun konuşulması gereken bir konu

Ya üzücü aslında herkesin heveslenmesi gereken bir zamanda bunlarin düşünülmesi.eee nasıl olacak ki bunun kınası var ,eş memleketinde düğünü var vs neyse yüz yüze uzun uzun konuşulması gereken bir konu
Daha kendi yaşadığınız yerdeki düğünün tarihi belirlenmemişken nişanlınızın bizim burda da düğün olacak demesi çok komik gerçekten he burdakini kıllattık ordaki kaldı

Aile diger ailenin hal ve hareketlerini inceleyecek ne olacak? Hal ve hareketlerini begenmezse vermeyecek mi kızı,sanki görücü usulü de ipler ailenin elinde olacak. s
Sevip anlaşmışlarsa bu kız ya da kardeşiniz vaz mı gececek, ben soyleyeyim hayır. Ne yapıp edip evlenecek.
Evet uzlasamadigimiz insanları niye bile bile hayatımıza alalım. Bunlar önemli konular. Tanımadığımız insanlara neden kızımızı emanet edelim ki,ozellikle 1 gorusmeden sonra? Kardeşim sevdiği insanın ve ailesinin kötü ozelligini belki göremiyordur ama biz görebiliriz ona göre makul olan yol seçilir. Sevgi karın doyurmuyor malesef. Birliktelik için tek sevgi yetmiyor. Anlaşabilmeleri, birbirine saygı duymasi onemli. Sevgi herkese göre değişir. Kimisi seviyorum der karısı döver,psikolojik baski uygular. Bu Sevgi mi oluyo yani?

Biz batıdayız onlar doğuda yaklaşık 19 saat var mesafe olarak. Arada kalan sadece ben oluyorum aslında ve evet büyük ihtimalle düğünde gelecekler. Nişanlım direkt net bir şekilde onlar gelemezler daha önce de söyledim dedi. Ailem de bunu kabul etmiyor yüz yüze konuşmak daha iyi olur diye
Yani onlar doğuda biz de batıdaydık. Aramızda 15 saatlik mesafe vardı ama nişan günü konuşuldu hepsi. Haziranda nişanlandım hatta erkek tarafı ağustosta düğün yapmak istedi o derece isteklilerdi. Sizin karşı tarafta bir isteksizlik var diye düşünüyorum. Ama illa yüz yüze konuşulmak zorunda değil. Konuyu da kız tarafı açmamalı bence. Ne o öyle zorla kızı veriyormuş gibi. Tövbe yarabbim.

sen bu evlilikte mutlu olacagina inaniyor musun? basta nisanlin olmak üzere kimse seni sallamiyor. duz bir figur gibisin esas kiz degil de. sanki evlensen ne degisecek?
yerinde olsam ay belirlemek yerine benimle orta yol bulmak yerine kendi dikine giden, beni rahatlatmak disinda her seyi yapan adamla evlenmezdim

X