Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Kızlar yaklaşık 6-7 aydır dua etmiyorum hiç :KK43: sanki boşuna ediyormusum gibi geliyor ,geçen sene çok dilek duaları eşyalar okudum o ki regl donemim bitsinde hemen dua okuyayım diye sabirsizlanirdim.dilegim hayırlı bi evlilik yapmak .Nisan ayında hayatıma biri girdi evlenecektik,onla birlikte duayı bıraktım :KK43: sonra anlasamadik ayrıldık. Ondan sonra biturlu dua etmeye baslayamadim hep bi umitsizlik var içimde :KK43: .onu hala unutamadim hayallerimde o var hep ama imkansız artık. BANA Bİ DUA OGRETIN UMITSIZLIGIM GITSIN, TEKRAR RABBIME YONELEYIM , KARANLIK DUNYAMA IŞIK OLSUN,HAYIRLI BI YUVARLAK KURMAMA VESİLE OLSUN.

Kızlar yaklaşık 6-7 aydır dua etmiyorum hiç :KK43: sanki boşuna ediyormusum gibi geliyor ,geçen sene çok dilek duaları eşyalar okudum o ki regl donemim bitsinde hemen dua okuyayım diye sabirsizlanirdim.dilegim hayırlı bi evlilik yapmak .Nisan ayında hayatıma biri girdi evlenecektik,onla birlikte duayı bıraktım :KK43: sonra anlasamadik ayrıldık. Ondan sonra biturlu dua etmeye baslayamadim hep bi umitsizlik var içimde :KK43: .onu hala unutamadim hayallerimde o var hep ama imkansız artık. BANA Bİ DUA OGRETIN UMITSIZLIGIM GITSIN, TEKRAR RABBIME YONELEYIM , KARANLIK DUNYAMA IŞIK OLSUN,HAYIRLI BI YUVARLAK KURMAMA VESİLE OLSUN.
Canım öncelikle şunu söyleyeyim her ne olursa olsun iyi günde ya da kötü günde duan dilinden düşmesin. Hiç de dua etmezsen esmaül hüsnadan sana iyi geleni oku gün içinde. Durumun için ilk sayfada benim ilk mesajımda duaları kategoriledim ve karşılarına bulunduğu sayfaları yazdım. İnceleyip içine en sineni okumanı tavsiye ederim ..

Hele hele çevremde evli insanları gördükçe , beni zamanında isteyenlerin evlendiğini gördükçe kolum kanadim kalkmiyo :KK43:

Bence en büyük hatayı burda yapıyorsun/yapıyoruz. Allah' a dua etmek için en güzel neden; senin haytta olman, sağlıklı olman. Çok şükür ki aç değilsin, açıkta değilsin.
Aradığın mutluluk evli olmakta ve yuva kurmakta değil, kendi içinde.

Allah a dua ettim kabul olmadı,... en büyük günah değil mi... Memnuniyetsizlik.... Senin dua kabul olmuş ama işde Allah bazen sevdiği kulun onu daha çok anmasını ister o yüzden illa bir dileğe ihtiyazcın yok. Dilek dilemene bunun için dua etmene de gerek yok sen sadece ona dua et . Hayatına giren kişi ile ayrıldı isen olmaması gereken kişi olduğu için yollarınız ayrılmış. İlerde ne olacağına sadece ALlah bilir.

Ben Allah a dua ederken hep .içmden şunu geçiriyorum Beni yarattı için Allahım seni seviyorum,Sonsuz şükran, sonsuz şükür sana. Bana sunduğun bu güzellikler için sonsuz şükür sana...

İçindeki kötü duygulardan arınman ve sağlıklı sıhattli ömür sürmen için dua ya devam.
Eşin-yuvan olsun olmasın kaderimiz de ne olacaksa hangisi hayırsa o olacak. Evlenip çocuğun olsa hem bebeğini hem aileni kaybetme olasılığı, hiç bebek sahip olamama olasılığı, mutsuz olma olasılığı ...vs... vs... Allah edilen duaları herzaman kabul ediyor biz sadece şükretmesini beceremiyuz ve başladığımız noktaya geri dönüp ruhumuzu kirletiyoruz.

yukarda ki örneği neden verdim.. Çünkü arkadaşım melek gibi kızdır. Abdestinde namazında. Çok kötü bir olay yaşadı ve bir çocuğunu kaybetti şu an baba evinde eşi ile görüşmüyorlar. Hayatın bir garantisi yok. O yüzden her halimize binlerce şükür etmeliyiz biz daha ne yaşadık ki... Yaşayacağımız daha çok imtihan var..

Bence en büyük hatayı burda yapıyorsun/yapıyoruz. Allah' a dua etmek için en güzel neden; senin haytta olman, sağlıklı olman. Çok şükür ki aç değilsin, açıkta değilsin.
Aradığın mutluluk evli olmakta ve yuva kurmakta değil, kendi içinde.

Allah a dua ettim kabul olmadı,... en büyük günah değil mi... Memnuniyetsizlik.... Senin dua kabul olmuş ama işde Allah bazen sevdiği kulun onu daha çok anmasını ister o yüzden illa bir dileğe ihtiyazcın yok. Dilek dilemene bunun için dua etmene de gerek yok sen sadece ona dua et . Hayatına giren kişi ile ayrıldı isen olmaması gereken kişi olduğu için yollarınız ayrılmış. İlerde ne olacağına sadece ALlah bilir.

Ben Allah a dua ederken hep .içmden şunu geçiriyorum Beni yarattı için Allahım seni seviyorum,Sonsuz şükran, sonsuz şükür sana. Bana sunduğun bu güzellikler için sonsuz şükür sana...

İçindeki kötü duygulardan arınman ve sağlıklı sıhattli ömür sürmen için dua ya devam.
Eşin-yuvan olsun olmasın kaderimiz de ne olacaksa hangisi hayırsa o olacak. Evlenip çocuğun olsa hem bebeğini hem aileni kaybetme olasılığı, hiç bebek sahip olamama olasılığı, mutsuz olma olasılığı ...vs... vs... Allah edilen duaları herzaman kabul ediyor biz sadece şükretmesini beceremiyuz ve başladığımız noktaya geri dönüp ruhumuzu kirletiyoruz.

yukarda ki örneği neden verdim.. Çünkü arkadaşım melek gibi kızdır. Abdestinde namazında. Çok kötü bir olay yaşadı ve bir çocuğunu kaybetti şu an baba evinde eşi ile görüşmüyorlar. Hayatın bir garantisi yok. O yüzden her halimize binlerce şükür etmeliyiz biz daha ne yaşadık ki... Yaşayacağımız daha çok imtihan var..
Canım hata ediyorum farkındayım ama yapamıyorum :KK43: o kadar mutsuzum ki anlatamam yüzüm hiç gulmuyor tebessüm etmek gelmiyor içimden konuşmak bile istemiyorum.suanda ildisindayim yengem in yanında (yenge dediysem benden 1 yaş büyük ama 8 yıldır evli) .Bugün arkadaşlarının evine gittik benle yasitlar ama hepsi evli bir tek ben bekarim., onlar çocuklarından eslerinden bahsederken ben hep susuyorum :KK43: anlatacağım kimse yok hayatımda Olacagida yok . çalışıyorum isim var ama MUTSUZUM :KK43: beni seven bi eşim olsun istiyorum çok mu şey istiyorum ben.

Canım hata ediyorum farkındayım ama yapamıyorum :KK43: o kadar mutsuzum ki anlatamam yüzüm hiç gulmuyor tebessüm etmek gelmiyor içimden konuşmak bile istemiyorum.suanda ildisindayim yengem in yanında (yenge dediysem benden 1 yaş büyük ama 8 yıldır evli) .Bugün arkadaşlarının evine gittik benle yasitlar ama hepsi evli bir tek ben bekarim., onlar çocuklarından eslerinden bahsederken ben hep susuyorum :KK43: anlatacağım kimse yok hayatımda Olacagida yok . çalışıyorum isim var ama MUTSUZUM :KK43: beni seven bi eşim olsun istiyorum çok mu şey istiyorum ben.
canım sana iyi gelecek şeyi söyliyim bizzat kendim uyguluyorum. bende çok ümitsizliğe düştüm hatta benim psikoljik srunlarımda var ama daha kötüydüm bana iyi geldi . ben hergün geceleri uyumaya çalışırken Duha ve İnşirah surelerinin arapçasını ve mealini dinliyorum. zaten surelerin meallerini okursan tam olarak ihtiyacın olan şeyin bu olduğunu anlayacaksın. birde hergün Duha suresini 7 defa okursan kendini iyi hisseder bu psikolojiden çıkarsın. bence bugün bunu dene çünkü etkisini hemen gösteriyor.

canım sana iyi gelecek şeyi söyliyim bizzat kendim uyguluyorum. bende çok ümitsizliğe düştüm hatta benim psikoljik srunlarımda var ama daha kötüydüm bana iyi geldi . ben hergün geceleri uyumaya çalışırken Duha ve İnşirah surelerinin arapçasını ve mealini dinliyorum. zaten surelerin meallerini okursan tam olarak ihtiyacın olan şeyin bu olduğunu anlayacaksın. birde hergün Duha suresini 7 defa okursan kendini iyi hisseder bu psikolojiden çıkarsın. bence bugün bunu dene çünkü etkisini hemen gösteriyor.
bu arada gece uyurken sabah uyanana kadar kısık volümde dinliyorum bu detayı yazmayı unutmuşum

Arkadaşlar bu başlıktaki her bir kelime hayatımızın her anını etkileyen unsurlardır. Bazen bir dua ederiz , bazen evrene pozitif enerjiler göndeririz bazense olumlamalarla bilincimize hükmederiz. Burada faydasını gördüğümüz şeyleri paylaşalım istedik bu her ne olursa olsun paylaşalım sadece başlıkta sınırlı kalmayalım.

İlk paylaşım benden, uzun süredir bir çok esma çekiyorum bunların başında da ''Ya Cami Ya Vedud'' esmasıdır. Bu esmaların sayısal değeri de vardır fakat ben son zamanlarda zikir haline getirip gün içinde devamlı olarak okuyorum. Bu esmalar sevmek, sevilmek, bir araya toplamak anlamlarını taşıyan esmalardır. Bunları okuduğumdan beri insanların bana olan ilgisi arttı hatta ilginç ama uzun yıllardır görüşmediğim eski erkek arkadaşlarım dahi aramaya başladı :KK9: Tabii asıl aramasını istediğim kişi hariç :KK9: Bu esmalar aynı zamanda bana pozitif enerji yükledi herkes ne kadar pozitif olduğumu enerjimin onları etkilediğini söylemeye başladı. Vay arkadaş ben neymişim demeye başladım :KK9::KK9:

Arkadaşlar aklıma geldikçe hangi dualar hangi sayfada kolay bulmanız açısından buraya onları da ekleyeceğim ..

Cuma günü yapılan dua sayfaları : 55

İstihare: 1 - 2 - 14-18-52-

Olumlamalar: 1 - 2 - 5- 17-27-31-32-56-90

Esmalar: 1-6-7-8-9-14-22-29-34-37-42-44-47-51-52-56-57-69-87-91

Yıldız yükseltme formülü : 1

Dileklerin gerçekleşmesi : 5 -6-9-10-15-28-35-46-58-87-89-91-101

Hayırlı eş : 5 - 14-54-55

Kandillerde okunacaklar : 39-40

Hastalara : 47 - 86-89

İş bulmak: 6 - 90

Uykuda birini konuşturmak için : 32

Kayıp Şeylerin bulunması : 7 -

Korunma çemberi : 7 -

Güzel / şirin görünmek için : 10-16-17

Sınavlar için : 16-67-68

Gezegen saati hesaplama : 13-15

doğal şifalı taşlar : 14-21-

Evlat isteyenler : 14-25

Sevdiğinle barışmak muhabbetini kazanmak : 14-27-28-34-36-53-87-94

Uyumakta zorluk çekenler : 20-

Bitkisel yağlar / ritüeller : 30-31-102

Belaları önlemek için : 68

ağrılar için : 74-92

borçtan kurtulmak için : 92
ya vedud ya camii adetliyken çekilir mi

Hele hele çevremde evli insanları gördükçe , beni zamanında isteyenlerin evlendiğini gördükçe kolum kanadim kalkmiyo :KK43:
bu arada bende 85 liyim ve bende ayrılık yaşadım psikolojimin bozulmasının en önemli sebeplerinden biri de budur ama Allah a şükürki iyiyim. iyi olmamı Allah a borçluyum. şunu bilki kimseden fayda yok eğer birşeye ihtiyacın varsa onu Allah tan istemelisin. mesela biten ilişkinde ilişkiniz başlayana kadar Allah tan istemişsin ne zamanki sen Allah tan istemeyi bırakıp kullara yöneldin sonuç hüsran. benimde öyle o yüzden her zaman Allah tan iste.

kendi ksımetim için... açılsın diye...
bide bi arkadaşımın kocası tayin olup gelemiyo 2 yıldır kavuşamadılar bi türlü onlar için okuyacağım
Allah kabul etsin. ben birde hergün 256 adet "ya Nur" okuyorum güzel gözükmek ve gereksiz şeyleri kafaya takmamak için tavsiye ederim birde güzel görünmek için http://www.kadinlarkulubu.com/forum...ar-kisisel-gelisim-olumlamalar.719834/page-17 linkteki dualardan birini arada okuyorum bunu da tavsiye ederim yani kısmetin açılması için.

waoouww hemn başlamalıyım ama adetim bitsin öyle başlıyım yoksa içim rahat etmiyo
:KK69: evet canım geçen gün farkettimde epey zamandır düzenli esmaları okuyorum. bir kere başlayınca zaten zamanla alışıyor bırakamıyorsun sonra yenilerini ekliyorsun durumuna hangisi iyi geliyorsa :KK4:

X