Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

supersin perican :)

zaten ya cami birlestiren ya vedud da sevgiyi pekistiren esmalar :) bir de ben bir toplantiya ve sozlu doktora yeterlilik sinavlarima girdigimde insanlarin gozunun icine bakarak 7 defa Allahume ya vedud agzina tut diline bagla beni zora sokan sorular sormasinlar sinavim kolay gecsin derim bu da karsindaki insanlarin dedigimi yapmasina ve isimin kolay gecmesine vesile olur, cok etkili oldugunu soylediklerinde once olur mu die denemiztim sonrasinda ne zmn onemli bir gorusmem olsa bunu yaparim hep kolaylikla ustesinden geliorum :) tavsiye ederim herkese ozellikle de is gorusmelerinde

Allahümme ya vedud ağzını bağla dilini tut...... işim çıktığı zaman iş yerinden izinlerimi çok rahat alıyorum.:KK70:

Merhaba .Bu tesbih istiharesini nasıl yapıyorsunuz. imamesinden tutup sorular mı soruluyor acaba? Herhangi bir duası falan var mı?

Canım ilk mesajımda ilk sayfada tüm konuları sayfalarıyla filtreledim. İstiharelerin hangi sayfada olduğu o sayfalarda detaylıca yazıyor

merhabalaaar:)nette içimi rahatlatacak dualar ararken buldum sizi ve çok mutlu oldum,ben eşimden ayrıldım çok canım yandı eşim entrikacı annesini ve babasını seçip beni bıraktı ve evlenene kadar canı çıktı ikna etmek için ben bıraktım ağladı zırladı beni bırakmalar filan ama evlendik adam bi gevşedi aslan kral oldu istediği zaman resti çekip bana kapıyı gösterdi ve anneside beni meğer hiç istemezmiş başkasını almak istermiş ben çevremde hatrı sayılır güzellikte biriyken kadın beni beğenmiyordu:)çünkü kalbi kötü bir kadın ve kocasıda kötü ve ailecek fenalar,eşimde onlara uydu ama üzülmüyorum atlattım dualar yardımcı oldu bana bir arkadaşımız yazmış ona katılıyorum ana baba hakkı ödenmez ama yuva yıkan da ana babaysa onların hakkı die birşey olamaz benim dinimde yuva yıkanın Allah katında günahı çok büyük,benim hakkımı yediler hayallerimi yıkmaya uğraştılar ama yıkamazlar lakin Rabbimde yuva yıkana yuva vermesin diyorum,kısacası sdece doğurmak ana baba etmez vicdan merhamet iman gerekirki bir kalpte karşıdaki insanı da bir anne baba çocuğu olarak görüp kıskanmasın sevsin hadi diyelimki sevemiyor evladını bari seven bir ana baba onun hatrı için o gelin zehir olsa içer demi arkadaşlar..birde kısa bir şey sormak istiyorum tesbih istiharesi olan 3 ihlas fatiha okunup sallanması beklenen olayı araştırdım ve bazı sitelerde bu işe bulaşmayın o tesbihi 3 harfliler sallıyor Allah muhafaza musallat olurlar demişler benimde aklıma yattı ve tövbe ettim,bu konudan emin olmadan yapmayın derim..sevgiler

merhabalaaar:)nette içimi rahatlatacak dualar ararken buldum sizi ve çok mutlu oldum,ben eşimden ayrıldım çok canım yandı eşim entrikacı annesini ve babasını seçip beni bıraktı ve evlenene kadar canı çıktı ikna etmek için ben bıraktım ağladı zırladı beni bırakmalar filan ama evlendik adam bi gevşedi aslan kral oldu istediği zaman resti çekip bana kapıyı gösterdi ve anneside beni meğer hiç istemezmiş başkasını almak istermiş ben çevremde hatrı sayılır güzellikte biriyken kadın beni beğenmiyordu:)çünkü kalbi kötü bir kadın ve kocasıda kötü ve ailecek fenalar,eşimde onlara uydu ama üzülmüyorum atlattım dualar yardımcı oldu bana bir arkadaşımız yazmış ona katılıyorum ana baba hakkı ödenmez ama yuva yıkan da ana babaysa onların hakkı die birşey olamaz benim dinimde yuva yıkanın Allah katında günahı çok büyük,benim hakkımı yediler hayallerimi yıkmaya uğraştılar ama yıkamazlar lakin Rabbimde yuva yıkana yuva vermesin diyorum,kısacası sdece doğurmak ana baba etmez vicdan merhamet iman gerekirki bir kalpte karşıdaki insanı da bir anne baba çocuğu olarak görüp kıskanmasın sevsin hadi diyelimki sevemiyor evladını bari seven bir ana baba onun hatrı için o gelin zehir olsa içer demi arkadaşlar..birde kısa bir şey sormak istiyorum tesbih istiharesi olan 3 ihlas fatiha okunup sallanması beklenen olayı araştırdım ve bazı sitelerde bu işe bulaşmayın o tesbihi 3 harfliler sallıyor Allah muhafaza musallat olurlar demişler benimde aklıma yattı ve tövbe ettim,bu konudan emin olmadan yapmayın derim..sevgiler

Canım benim öncelikle eşinin ailesiyle ilgili yorumlara katılıyorum. Yuva yıkmak büyük günah .. Allah onları ıslah etsin.
Tespih istiharesine gelince bunu bana ilim konusunda bilgili bir ablam öğretti ki kendisi gerçekten ilimde bilgili biridir. Cin musallatı söz konusu olsa bırak bana öğretmesini başka yerden öğrenmiş olsam kulağımı çekip engel olur. Neticede okunan dua 3 ihlas ve 1 fatiha ve bu da peygamber efendimizin ruhuna bağışlanıyor.
Cin çağırmak bu kadar basit değil inanki bunun için davet duaları vardır ki oldukça tehlikelidir. Eğer gerçekten tespihi sallayan cinler olsaydı şuan benim aklımı yitirmiş olmam gerekirdi ki bir dönem çok sık yapardım bunu çünkü. Bu yönde içiniz rahat olsun

Arkadaşlar bu başlıktaki her bir kelime hayatımızın her anını etkileyen unsurlardır. Bazen bir dua ederiz , bazen evrene pozitif enerjiler göndeririz bazense olumlamalarla bilincimize hükmederiz. Burada faydasını gördüğümüz şeyleri paylaşalım istedik bu her ne olursa olsun paylaşalım sadece başlıkta sınırlı kalmayalım.

İlk paylaşım benden, uzun süredir bir çok esma çekiyorum bunların başında da ''Ya Cami Ya Vedud'' esmasıdır. Bu esmaların sayısal değeri de vardır fakat ben son zamanlarda zikir haline getirip gün içinde devamlı olarak okuyorum. Bu esmalar sevmek, sevilmek, bir araya toplamak anlamlarını taşıyan esmalardır. Bunları okuduğumdan beri insanların bana olan ilgisi arttı hatta ilginç ama uzun yıllardır görüşmediğim eski erkek arkadaşlarım dahi aramaya başladı :KK9: Tabii asıl aramasını istediğim kişi hariç :KK9: Bu esmalar aynı zamanda bana pozitif enerji yükledi herkes ne kadar pozitif olduğumu enerjimin onları etkilediğini söylemeye başladı. Vay arkadaş ben neymişim demeye başladım :KK9::KK9:

Arkadaşlar aklıma geldikçe hangi dualar hangi sayfada kolay bulmanız açısından buraya onları da ekleyeceğim ..

Cuma günü yapılan dua sayfaları : 55

İstihare: 1 - 2 - 14-18-52-

Olumlamalar: 1 - 2 - 5- 17-27-31-32-56-90

Esmalar: 1-6-7-8-9-14-22-29-34-37-42-44-47-51-52-56-57-69-87-91

Yıldız yükseltme formülü : 1

Dileklerin gerçekleşmesi : 5 -6-9-10-15-28-35-46-58-87-89-91

Hayırlı eş : 5 - 14-54-55

Kandillerde okunacaklar : 39-40

Hastalara : 47 - 86-89

İş bulmak: 6 - 90

Uykuda birini konuşturmak için : 32

Kayıp Şeylerin bulunması : 7 -

Korunma çemberi : 7 -

Güzel / şirin görünmek için : 10-16-17

Sınavlar için : 16-67-68

Gezegen saati hesaplama : 13-15

doğal şifalı taşlar : 14-21-

Evlat isteyenler : 14-25

Sevdiğinle barışmak muhabbetini kazanmak : 14-27-28-34-36-53-87-94

Uyumakta zorluk çekenler : 20-

Bitkisel yağlar / ritüeller : 30-31-

Belaları önlemek için : 68

ağrılar için : 74-92

borçtan kurtulmak için : 92

Merhaba sanırım kaçırdım ama sayfa sayıları derken ben göremedim sanırım birşey. Bu arada bende 2 yıldır devamlı ya vedud ve ya cami esmalarını çekiyorum huzurlu uyuyorum uyanıyorum ve karşılığını her zaman hissettim dualar gerçekten insanın ruhunu temizliyor diyebilirim huzurlu günler :)

Merhaba sanırım kaçırdım ama sayfa sayıları derken ben göremedim sanırım birşey. Bu arada bende 2 yıldır devamlı ya vedud ve ya cami esmalarını çekiyorum huzurlu uyuyorum uyanıyorum ve karşılığını her zaman hissettim dualar gerçekten insanın ruhunu temizliyor diyebilirim huzurlu günler :)
Cnm 1. Sayfaya git ilk mesajimi oku orda kategorileri ve karsisina da hangi sayfalarda olduklarini yazdim size de huzurlu gunler

arkadaşlar psikolojik sorunları olanlar ve uyumakta zorlanan arkadaşlara bir tavsiyede bulunacağım geceleri uyumaya çalışırken Duha ve İnşirah surelerini hem arapça hemde mealini kısık volümde açıp dinlerken uyusunlar ve kısık volümde açık kalsın etkisini hemen görecekler. ben bu linkleri mp3 e dönüştürüp geceleri dinliyorum şiddetle tavsiye ederim. anlamları da çok güzel

inşirah suresi
inşirah suresi meali
Duha suresi meali

Evet canım bunu da biliyorum gerçi henüz deneyebileceğim bir ortam olmadı ama aklımda olan bir duadır, bu aynı zamanda ailenizden izin almanızı gerektiren durumlarda da inanılmaz bir kurtarıcıdır :KK9: hatta imkanınız olursa bu duayı okuduktan sonra okuduğunuz kişiye çaktırmadan üfleyin. Evlilik teklifi bekleyen hatunlarımız da bunu uygulayabilirler :KK9::KK9:

Bir de istihareden bahsetmek istiyorum. Ben erkek arkadaşım için çok kez istihareye yattım ve direk sorumla alakalı net cevaplar aldım. İstiharemi yaparken geleceğimiz sonumuz ne olacaksa bana rüyamda bildir dedim, rüyamda bir ses direk EVENECEKSİNİZ dedi daha ne olsun :KK16:

Uygulama şekli ; Abdestinizi alarak yatıyorsunuz.Uyumadan önce 124 defa "Ela yalemu men halak ve Hüvellatiyfül Habir" ayetinini okuyorsunuz. Mülk suresi 4. ayettir. Ardından "Ey bu ismin hizmetlisi melek bana..... hakkında bilgi ver" diyerek niyetimi 3 kez bu şekilde tekrarlayıp yatıyorum ve uyuyana dek sayısız Ya Habir esmasını çekiyorum. Ancak dikkat edilmesi gereken şey abdestli olmak .Birde bu işi korkmadan yapmak lazım. İlk uygulamada rüya göremeyebilirsiniz rüya görene dek uygulayın. Defalarca net cevaplar aldığım bir istiharedir.

Okudugum kadariyla istihare gelecekten haber vermez, sadece yapacaginiz isin hayirli olup olmadigina dair sual edersiniz. Bence siz anlamak istediginiz sekilde anlamissiniz istihareyi. Yoksa gelecekten haber verse herkes yapsin. Falcilara buyuculere hic gitmelerine gerek yik. Insanlari yanlis yonlendiriyorsunuz.

evlendinizz mi bari?

Okudugum kadariyla istihare gelecekten haber vermez, sadece yapacaginiz isin hayirli olup olmadigina dair sual edersiniz. Bence siz anlamak istediginiz sekilde anlamissiniz istihareyi. Yoksa gelecekten haber verse herkes yapsin. Falcilara buyuculere hic gitmelerine gerek yik. Insanlari yanlis yonlendiriyorsunuz.

evlendinizz mi bari?
Amacimiz kimseyi yaniltmak degil sadece daha once yaptigim ve gordugum istiharemden bahsetim ki ona bakarsaniz istihare yapip hic ruya gormedigim zamanlarim da oldu. Her zaman %100 sonuc alirsiniz da demiyorum. Ben bir tecrubemi paylastim icine sinmeyen arastirir bunu artik arastirma imkanlari cok genis. Sorunuzun cevabi ise hayir heniz evlenmedim ama yine bu istihareyi yapip gorxugum bir ruyamin tipkisinn aynisini 2 ay once yasadim buna ailem de sahittir. Eger yaradan dilerse yasayacagini aynen ruyanda gosterir sana yeter ki rabbim istesin.

Amacimiz kimseyi yaniltmak degil sadece daha once yaptigim ve gordugum istiharemden bahsetim ki ona bakarsaniz istihare yapip hic ruya gormedigim zamanlarim da oldu. Her zaman %100 sonuc alirsiniz da demiyorum. Ben bir tecrubemi paylastim icine sinmeyen arastirir bunu artik arastirma imkanlari cok genis. Sorunuzun cevabi ise hayir heniz evlenmedim ama yine bu istihareyi yapip gorxugum bir ruyamin tipkisinn aynisini 2 ay once yasadim buna ailem de sahittir. Eger yaradan dilerse yasayacagini aynen ruyanda gosterir sana yeter ki rabbim istesin.

Amacınız yanıltmak olmasa bile maalesef istihareyi geleceği görmek olarak algılayan çok insan var. Araştırmadan ''aaa hemen namaz kılayım geleceği göreyim'' mantığı çok yaygın. Her neyse .

Amacınız yanıltmak olmasa bile maalesef istihareyi geleceği görmek olarak algılayan çok insan var. Araştırmadan ''aaa hemen namaz kılayım geleceği göreyim'' mantığı çok yaygın. Her neyse .
Ben burda sayfalar dolusu yazıp anlatıp kısacası YIRTINIP, algılamasında sorun olan arkadaşlarımız varsa bu beni kabahatim olmamalı .. Üstelik burda tüm arkadaşlarımız kafasına takıldıklarını soruyorlar ben de gözümden kaçmadığı sürece herkesin sorusunu detaylıca cevaplıyorum bilgim doğrultusunda. Bir de bir yorumunuz vardı istiharede geleceği görürsek falcıya büyücüye gerek kalmaz tarzında .. Falcıdan büyücüden medet ummaktansa istihareden um çok daha iyidir maddi manevi dediğim gibi rabbim dilerse geleceğini gözlerinin önüne serer rüyanda yeter ki Allahtan dile falcıdan büyücüden değil .. Sağlıcakla kalın Allah'a emanet olun ..

Ben burda sayfalar dolusu yazıp anlatıp kısacası YIRTINIP, algılamasında sorun olan arkadaşlarımız varsa bu beni kabahatim olmamalı .. Üstelik burda tüm arkadaşlarımız kafasına takıldıklarını soruyorlar ben de gözümden kaçmadığı sürece herkesin sorusunu detaylıca cevaplıyorum bilgim doğrultusunda. Bir de bir yorumunuz vardı istiharede geleceği görürsek falcıya büyücüye gerek kalmaz tarzında .. Falcıdan büyücüden medet ummaktansa istihareden um çok daha iyidir maddi manevi dediğim gibi rabbim dilerse geleceğini gözlerinin önüne serer rüyanda yeter ki Allahtan dile falcıdan büyücüden değil .. Sağlıcakla kalın Allah'a emanet olun ..

Ben zaten her zaman istediğini Allah'tan isteyen insanım. Hayatımda ne falcıya gittim ne büyücüye. Bu kadar sinirlenmenize gerek yok herkes gibi ben de yorumumu yaptım. Gözüme takılanı söyledim. Sağ olun siz de Allah'a emanet olun..

Canım benim öncelikle eşinin ailesiyle ilgili yorumlara katılıyorum. Yuva yıkmak büyük günah .. Allah onları ıslah etsin.
Tespih istiharesine gelince bunu bana ilim konusunda bilgili bir ablam öğretti ki kendisi gerçekten ilimde bilgili biridir. Cin musallatı söz konusu olsa bırak bana öğretmesini başka yerden öğrenmiş olsam kulağımı çekip engel olur. Neticede okunan dua 3 ihlas ve 1 fatiha ve bu da peygamber efendimizin ruhuna bağışlanıyor.
Cin çağırmak bu kadar basit değil inanki bunun için davet duaları vardır ki oldukça tehlikelidir. Eğer gerçekten tespihi sallayan cinler olsaydı şuan benim aklımı yitirmiş olmam gerekirdi ki bir dönem çok sık yapardım bunu çünkü. Bu yönde içiniz rahat olsun
canim ben su tesbih sallanmasi olayini anlamadim. benim de su anda duvarda asili bir tesbihim var. 3 ihlas 1 fatiha okudum 100 boncugun her birine ve astim. sallanmasimi gerekiyor can, nasil yani :KK70: bilgizligime verin canim cidden kafam karissti :)

canim ben su tesbih sallanmasi olayini anlamadim. benim de su anda duvarda asili bir tesbihim var. 3 ihlas 1 fatiha okudum 100 boncugun her birine ve astim. sallanmasimi gerekiyor can, nasil yani :KK70: bilgizligime verin canim cidden kafam karissti :)

ay yok bitanem senin bahsettiğin dilek tespihi. Dileğinin olması için her bir boncuğa 3 ihlas+ 1 fatiha okuyorsun.

Tespih istiharesi farklı bir şey canım

merhaba kızlar çok güzel bir topic olmuş :) deneyeceğim bu gece ya Habiri :) bakalım ne olacak bende size bir paylaşımda bulunayım 7 defa ayetel kursi 7 defa nas 7 defa felak 7 defa fatiha 7 defa ihlas okuyup niyetini net bir şekilde isteyin ve bu niyetinizi pembe kağıda yazın bir yere saklayın Allahın izniyle dileğiniz kabul olur

X