Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Kendi sagligin icin bebegin icin bir sure annene alttan almani tavsiye ederim. Tartismaya girme ne kadar yardim alsan kardir. Lohusalik oyle 40 gune gecmiyor. Benim 2 yıla yaklasti hala farkli bir piskoloji icindeyim. Esin sana yardim edecek olsa vaktinde yaninda olurdu zaten.ondan hayir yok belli ki. Yarim gun calisiyorsan eger ev islerini kendin yavas yavas yapmaya calis. Bebekli evde hicbirsey tam olmaz yemegi yapip yiyemedigim ya da hic yapamadigim cok oluyor benim. Kendi basina tuvaletini ve yemek yemeyi ogrenene kadar insanlari idare etmeni tekrar tavsiye ediyorum. Sonrasinda krese gonderirsin. Kimseye muhtac kalmazsin. Tam gun guzel bir is bulursun. Kucuk bir ev bulursun falan... ve de piskolojik destek al. Yasadiklarin kolay değil.

Kimseden bir beklentiniz olmassa daha kolay çözüm üretirsiniz.Sonuçta sizin çocuğunuz annenizde yaşlı hem çocuğa baksın hem ev işi yapsın istiyorsunuz ama bunu siz bile yapamıyorsunuz yarım gün çalışmamıza rağmen o nasıl yapsın hepimiz çocuk büyütüyoruz kendinize güvenin yeter bende sezaryen doğum yaptım hastaneden geldim evi süpürüp sildim bi gelen olur diye isteyin yeterki herşey yoluna girer sağlıkla büyütün bebişi bu günler geri gelmez tadını çıkarın

Bu adam birebirden böyle olmadı değil mi?? Zaten hep böyleydi…
12 haftalık hamileyim çalışıyorum 3 gündür başım ağrıyor (eşimin yaşattığı stres yüzünden) kimsenin umurunda değil, evi pislik götürüyor, çamaşırlıkta temiz çamaşır ve yıkanmayı bekleyen çamaşır vs. Vs. Demem o ki ben bu kocayla bile bile evlendim. Evet isterim anlayışlı olsun yardım etsin ama yapmaz sevgisini bile gösteremez. Evet kavgalı olduğumuz oluyor. Kendime kızıyorum başkasına değil çünkü bu hatayı ben yaptım ne annem ne eşim ben. Siz çok fevrisiniz. 70 yaşındaki annenizi bile evden kovmuşsunuz.

Bence siz depresyondasınız. Annenizden çok fazla şey bekliyorsunuz evet eşiniz yardım edebilir ama 70 yaşındaki kadın bebeğimize yarım gün siz işteyken bakıyormuş daha ne yapsın kadın. Annelikfedakarlık ister biraz daha güçlü olmaya çalışın lütfen bebek kucağında mama yapmak iş yapmak tuvalete gitmeye bile fırsat bulamamak bütün annelerin yaşadığı birşey. Birde lütfen bebeğiniz kucağınızda tuvalete gitmeyin hiç hoş değil en azından kapının önüne yatırın yuvarlanadursun az ağlasın yani bişey olmaz yeter ki lavabonun o mikrobuna mağruz kalmasın.

perşembenin gelişi çarşambadan belliymiş zaten bile bile lades bence boşanın bu adam ömür boyu değişmez ayrıca çocuğunda iyi örnek olacak babalık vasfıda yokmuş zaten madem ki para kazanıyorsun dik dur ha yalnız yapamam dersende
çocuk ergenliğe gelmeden başka adamla evlen ana sorumluluk sahibi biri olsun karekter olarak da iyi olsun kavga etmediğin biri

kızlar herkese yazdıgı ıyı-kotu , elestrel*destekleyen yorumlardan dolayı tesekkur ederim. Hepınız okuyup yorumunuzu tazdgınız ıcın Allah sızlerden razu olsun.evet sıır gıbı yazıyordum cnku telefından ayzmıstım beceremıyordum bu benım ılk forumum bılgısaayrda yazıyorum su an bebek uyanmadan tamamlamaya calısacagım. Annemi korumakta hepınız cok ama cok haklısınız,ben hep manevı annemle kıyasladım o torun baktı ıkı tane annemle yasıt,cakı gibi.kızı gezıyor (gazıantep ızmır konya turlar akradas gezilerı) ıse gıdıyor o kızının tum ev ıslerını yemegını yapıor cocuklarına bakıor onla kıyasladıgımda mutsuz oluyorum.kuckken senı ben buyuttum annen tecrubesızdı dedı.bana bırakırdı cogu zaman dedı.yanı bebekken de cok ıyı bır ıletısımımız yokmus smdı olmadıgı gıbı.eşim de benı anneme karsı cok doldurdu yanyana apartmanlarda oturuyrouz.annen bızı kahvaltıya cagırmıor,annen neden kahvaltıda yumurta yapmıor.(bir kere annemelrın yanına apart otele tatıle gıttık esım ıcın son oldu.kahvaltıda sucuk yumurta patates kızartması gibi seyler olmadıgı ıcın aılemı cımrılıkle üşengeçlikle sucladı, beunım anam olsa donatırdı dedı. oglen yemek yemıolar yazlıkta dedi.bi daha asla gelmem dedı)annen neden bes adet kofteden fazla koymuor.annenler neden bayat ekmeg yior bakkala gidip ekmek almıor.annen neden benım anamı babamı yemege davet etmior?gıbı gıbı.... dort bes yıldır doldurdu da doldurdu lohusalıkta da anam terk edince ben onla tartısınca ıyce doldum anama nefret burudum.
ama cogunuzun dedıgı gibi anam ıs yapmak zorunda degıl ama ESIM ZORUNDA.dımı?herkes bunu soylemıs.peki kacımızınkı YAPMIYOR? %80 ınımızkı.burdan okdugm kadarıyla.tum sucun EŞİMDE oldugunu ben zaten bılıyorum.sizlere b u yuzden yardım ıcın destek ıstıyorum!! eşim için ben nasıl bir yol ızleyebilirim?Kayınvalıdemle ılıskım ıyı degıl evet.NEDEN MI?cunku kaynanam telefonda oglunu koruyarak"KIZIM ONDAN IS YAPMASINI BEKLEYEMEZSIN.ERKEK ADAM YAPMAZ.EV SUPURMEK BULASIK DOLDURMAK ZORUNDA DEĞİLDİR.COCUGUN ALTINI BILE TEMIZLEMEK ZORUNDA DEGILDIR.BUNLAR SENIN VAZIFEN!!O CALISIR EVE GELIR OTURUR ISTEDIGINDE CIKAR DOLASIR AMA SEN DOLASAMAZSN OTURUP EVDE COCUGUNA BAKMAK ZORUNDASN.BNENIM OGLUM SENIN KÖLEN DEĞİL YARDIM ETMEK ZORUDNA DEĞİL." dediği için..
KV ile bu yuzden gelmem gitmemi cagırmam,dusunce yapısı bana ters.esım her hafta anasını babasını gormek ıster,ben gelmek ıstemem kavga cıkar.gıtıtgı ıcın ıcımde nefret olur.haftada bır gormesı bana cok gelır.ustelik akrabalarının alayında ıs yok 5 ceyrek altın geldı toplam koca sulaleden!!!!!!! anası durumu ıyı deıl kımseye altın takmamıs dıye onlar da benım cocuguma takmamıs.cocugunu boyle elustunde yetıstırdıgı ıcın ona kınlıyım.cunku evlılıımde esımın bu cumlelerı benı uzdu.esımın cumlelerı anasının ogrettikleridir. ben onu paylasımcı olmaya davet ettıkce,yardım ettigi zamanlar olsa da genellıkle senın vaizfen.calısıyosan beraber caısıyoruz okey ozaman calısma gel 600-700 tl kıralık bıyerde oturalım sen bılırsın,sıslıde oturmayalım.gibi cumleleri oldu.esm arkadaslarıyla gezmek ıstedıgınde anası korudu gezıceksn tabı kı dedı.demedı kı oglum neden karının gonlunu yapmak ıstemıosnm kız senı yanında ıstıyor bıraz cıkma etme? erkek cıkar.erkek gider.erkek hesap evrmez.erkege karısılmaz. benım babam bakkala giderken (74 yasında) bn bakkala smdı gıdımmı dıyor:)))) benmım babammı salak smdı? erkek degolmı?
ısın özü esımın degısmesını cok zor daolsa ısterdım cok dırendım ev de supurttum kofte de yogurttum.sayılı da olsa.AMA KIZLar ev supruen adam,soze yemın ederım bebekten sorna canavar oldu.biri bana bunu ne olur açıklasn.ne supurmesı?? nefret ediypr benden kacıp gıymek istiyor.kahvaltı hazırlamıyor, hıcbısı yapmıor.ınanın elınden klan savası dusmuyor.valalhı evvelden boyle degıldı.dusmanım oldu dusmanım.
burda en begendıgım yorum su oldu,SIZ ESINIZI SEVDIGINIZ ICIN DEGIL AYRILIRSAK BN COCUGA BAKMAK ZORUNDA KALICAM,O RAHAT EDECEK ANASINDA DIYE AYROLMAK ISTEMIYORSUNUZ. benım durumumun ozeti budur arkadaslar. HAZMEDEMİYORUM.kaçıp gitmesini, hadfı gtiti diyelim dönmemesini,akşamları orda kesintisiz uyumasını,annesının guzel yemeklerı ıle karnını doyurmasını,tum aksam rahat kanedepe uzanmasını,pazarları halı saha macını(mahallede)yapmasını hazmedemiyorum.ve ona bugunlerı yasatmak ıstemıorm.eve donup beenımle beraber ezıyet ceksn ısterm evet ama onda da uzulen ben olıorm!! dayanamıorm yrdım etmemesıne ılgısızlıgıne hakaretlıgıne. e gene kowucam defol gıt dıcem cok uzuosn benı kırıosn dıcem. bagırıyo cnku kapa kapıyı cocugun aglamasını duymak ıstemıorm dıo.belkı de pek ezıyet cekmıo ama anasının rahatlıgı da yok tabı.
ne oldu da bana yadım eden adam boyle degıstı dogumdan snra benmı cok kotu oldum.sizce cok mu tahammulsız bırıyım? napsam da onu eskıye dondursem.ya da sızce donusu olurmu? ya da annemlerele mı yasamaya devam edım ama cok mu mutsuz olurum? ben paxil ısımlı 20 mg yarıya bolup cııyorum pek ıse yaramıor hala fevrıyım.esımle whatsap tartısmalarımız dengemı bozuyor. evlılık terapisi ıcın ona yazdım, ne olur dedm Allah ruzası ıcın gıdelım tamam ayrı evlerde yasaalım.ama kredi filan cekelım terapiye gidelim dedm eğer doktor derse sızın yolunuz yok ayrılın ımzalıcam dılekceyı dedm.ama aıle mahkemesıd e yonlendırıyomus bosamıomus bazen bır arkadas soylemıstı.
depresyonda emzıren bırıne ne ıyı gelır bılmıyorum. bana ne ıyı gelır sadece bunu soylemenızı ıstıyorum.ılac sankı pek etkılı dııl gıbı.tam gune gecersem belkı daha mı ıyı olur benım ıcın tam maas alıp daha para kazanıp maddı gucum daha ıyı olup?
bu arada bakıcı tutamam dıyenlere cevap ben gunduzlu bakıcı tutarım tam gun calıssam esım donse ıkı maas olsak.annm de bakıcıyz goz kulak olur.sırn degıl.ama benım ıstedıgım yatılı bakıcı kımseyle degıl tek basıma yasamak.esım eve donmedıgı ıcın yanıma bır arkadas olması ıcın.kımsem olmadıgı ıcın.buna gucum yetmz yoksa gunduzculer ucuz
evlenmeden once plan yapmadn mı dıyenler hersey planlıydı hıcbır sorun yoktu ıkı maas gecınıp gıdıoduk anenm heveslıydı yap da bakalm yap da bakalm dıodu teyzem arka mahalledeydı beraber buyutucez dıolardı. kasım ayında teyzemın kocası öldü,altı ayda kasnerden.annem en ıyı kankasını kaybettı cunku yazlgıına tasındı yaz kış orda yasıyıcak.yanı cocugun bakımında anneme yardım edıcek kmse yok.ben ısten cıksam maasım fena degol esımın maası benden dusuk gecındıremez.dlasıyıla cıkmak ıyı gelmez cnku maddıyat da depresyona sokan ıkıncı neden dedıgım gıbı curetsız ızınde paramız olmadı tek esımın maasına dustugumuz ıcın kredı cektım... o arada her hafta psikologa gittim. smdı de o krediyi oduyorum!! bu devletımızın sorunu dort ay maas verıo avrupa 15 ay maas verıo..anneler hemen sıe baslamak zorundayız işe meleklerimizi buyutemeden.eğer kocan pilot avukat muhendis doktor vs değilse bizim gibi sıradan çalışanlarsa hemen ıse baslamamız gerekıyor.

Allah yardımcınız olsun. annenizinde ben.... nediyim ki..

çıkarımlarınızı özelden paylasmanızı rıca ederım tesekkurler

Sizin tabirinizle "evlatlik" normal tabirle "evlat edilen" bir çocuğa mutlaka kötü davranilmaz. Yani "evlatlik" olduğunuzu düşünmek çok saçma. Ayrıca evlat edinen ailelere de büyük bir gaf yapmışsınız.

Anneniz sizin evinizde iş yapmak zorunda değil, yemek temizlik yapmak zorunda değil. Çocuğunuza baktıysa, o kendi vicdanına kalmış. Kötü davranışlarının sebebi çok da vicdanlı bir insan olmaması diye düşünüyorum.

Eşiniz yanınızda olması gereken hiç bir anda yanınızda olmamış. Tamamen haksız bu konuda. Sanki tek basiniza mi yaptınız o çocuğu? Bu kendi terbiyesizliği.

Madem her zaman kedi köpek gibiydiniz çocuk yapmanız büyük bir bencillik olmuş. Hatalisiniz.

Istediğiniz zaman ailenizi çağırıp istemediginizde "kovmak" çok tuhaf bir davranış. Bu şekilde çok bencil olduğunuz görülüyor. Üzgünüm ama herkes de ona göre davranmış.

Bundan sonra Allah gönlünüze göre versin. Mutlu olursunuz inşallah.

Gündüzlü bakın canım en azından sabahtan gelip ortalık toplayıp temizlese yine kardır

Abartiyorsunuz diye dusundum.. Zamaninda buyuklerimiz 6-7 cocuk pespese dogurup ayni zamanda tarlada yazida yabanda calisirmis.. Bir bebek bakimi icin anneniz kocaniz herkes seferber olmak durumunda mi .. Esinizle aranizdaki problemler de kim hakli bilemem ama bebek sorumlulugunu alabilecek yaştasinizdir herhalde

Dogum sonrasi elbet zor ama bence sizin durumunuz biraz farkli.
Lohusalik depresyonu olabilir mi?
Bence bir doktora gorunun asiri gerginsiniz.

Canım bakıcı değil eve yardımcı al diyorum zaten, ev işini biri yapsa senin elinde rahatlar bebeğe bakarken zorluk çekmezsin , arada oturur ayaklarını uzatır kahveni yudumlarsın onu demek istedim
aldıum hayatım yardıumcı haftada bir yarım gun geliyor 80 tl. uc dört aydır bızde sorma bır de ona bütçe ayırıyorum emekleyen çocuk yerler temız olsun haftada bır o yapıo bır ıkı de ben.ama gene pis yanı. yemek olayı da problem amannn evın ısı bıtmez ki.

Dogum sonrasi elbet zor ama bence sizin durumunuz biraz farkli.
Lohusalik depresyonu olabilir mi?
Bence bir doktora gorunun asiri gerginsiniz.
gorunuyorum paxil ısımlı ılac kullanıorm uc ay sureklı her hafta psikolog gittm en son emzırme bıraz azalınca ılaca yonlendırdı... gerginliğimi fevriliğimi alamıor emzırırken ılac kullanılmıuor ya sütten kesıp güzel bır ılaca gecicem.ya ılaclık mı sızce benım durumum?bosuna ılac alma dıyo bazıları da ılaclar psıkolojıyı duzelmıyomus ınsanın kendı elındeymıs.
lohusalık deprwsyonu demedı psikoloğum ama zor günlerden geçiyorum anksiyete bazı konularda obsesyon ve deprsyon hepsı bır arada (((((((((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…