Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

aldıum hayatım yardıumcı haftada bir yarım gun geliyor 80 tl. uc dört aydır bızde sorma bır de ona bütçe ayırıyorum emekleyen çocuk yerler temız olsun:KK43: haftada bır o yapıo bır ıkı de ben.ama gene pis yanı. yemek olayı da problem amannn evın ısı bıtmez ki.
Evet ev işi bitmez aynen , çocuk yürümeye başlasın dahada rahatlayacaksın İnan bana allah kolaylık versin

gorunuyorum paxil ısımlı ılac kullanıorm uc ay sureklı her hafta psikolog gittm en son emzırme bıraz azalınca ılaca yonlendırdı... gerginliğimi fevriliğimi alamıor emzırırken ılac kullanılmıuor ya sütten kesıp güzel bır ılaca gecicem.ya ılaclık mı sızce benım durumum?bosuna ılac alma dıyo bazıları da ılaclar psıkolojıyı duzelmıyomus ınsanın kendı elındeymıs.
lohusalık deprwsyonu demedı psikoloğum ama zor günlerden geçiyorum anksiyete bazı konularda obsesyon ve deprsyon hepsı bır arada :KK43:(((((((((
Canım senin ilacın dışarı çıkıp hava almak biraz gezmek tozmak, koy bebeği pusete gez dolaş,hava al günde bir kere yapsan iyi gelir böyle

Yanlis doktora gitmissiniz siz. Annenin seni sevmedigini soylemesi bile sacma...
70 yasinda ve hasta diyorsun ne yapabilir ki senin icin? Senin bakimina muhtac degilmis en azindan kendine bakiyor.

Ayrica;

Hic anne sevgisi gormeyenler, kimsesiz ya da annesini kaybetmis babasiyla buyuyen cocuklar var.
Ve ben iclerinden mukemmel annelik yapan 3 tanesini taniyorum..

Destek almis olmaniz guzel. Biraz da siz cabalayin eminim cozeceksiniz sorununuzu. Hersey sizde bitiyor unutmahin. Destegi ne kadar iyi bir doktordan alsaniz bile siz iyi olmak istemezseniz yardimi dokunmaz.

Allah kolaylik versin.
amin teşekkür ederim Allah razı olsun her şey bende bitiyor hayatimin iyi olması ıcın cabalayacagım ınsallah da olacak.

tese
Canım senin ilacın dışarı çıkıp hava almak biraz gezmek tozmak, koy bebeği pusete gez dolaş,hava al günde bir kere yapsan iyi gelir böyle
teşekkür ederim bazen ıcımden hıcbısey yapmak gelmıyo,olanlardan enerjım yok. gece de 5-6 kere kalkınca.ama dedıgınız olay bana da cok ıyı geliyor. kanguruya ya da pusete koyup gezıntıye çıkmak egleneblmek gezmek.havanın en güzel olduğu günlerde lohusaydım ne zordu bılemezsnz.yazlıgımız fılan da yok mıllet gıttı yazlığa hava aldı biz evde.mayıs-haziran-temmuz-ağustos ılk dört ay bebegın en zor zamanları... evdeydim ama herkjes dısarda.eylülde havalar bozmaya başladı bebek kolaylaşmaya başladı esımle kavgalar başladı kac kere evden gittik.. o gitti ben gittim.yıne de ac mı tok mu anlayamıyordum.su an doyup doymadığında emın oluyorum elıne havuç kemiriyor pusette idare ediorum. önceden püset mı aman allahım.cıglık kıyamettı çocuk. tek kucakta mutluydu e kucakta dolasamıodm erkek bebek kanguru yasakt. neyse buyuyunce ıkıncı el kanguru aldım skolyozum olmasına ragmen ekım kasım oyle biraz çıkardım.yanı anlayacağınız havalar bozdu benım cocugu cıkarabılcegm donemler başladı.. hersey ters gitti.gecen hafta ıuc gun ustuste çıkarmaya nıyetlendım bırınde hava buzdu ıkıncı de mısafır geldı ucuncude bu aılemle yasadıgım kabus oldu.

lohusa hüznünü uzatmışsınız depresyona dönüşmüş.
doktora gidin.
eşinizi ve annenizi bencillikle suçluyorsunuz ama siz de çok farklı değilsiniz.
ama şu anda çok sağlıklı düşünemediğinizi varsayıyorum.

bebek bakımı zor evet..
silkinin kendinize gelin artık.
anne olmak güçlü olmayı gerektiriyor.
sığınmayacaksınız depresyona..
çözüm bulacaksınız..
sabırlı olacaksınız. önceliklerinizi değiştireceksiniz.
çocuğunuzu sarın sarmalayın koyun pusete her gün yürüyüşe çıkın. parka çıkın.markete gidin.
yaptığınız şeylere zorunluluk olarak bakmayın.
annenize de ihtiyacınız yok tek başına bakabilirsiniz.

eşiniz sorumsuzmuş tamam ama zaten çok iyi anlaşan bir çift değilmişsiniz ki..
siz huzur vermiyormuşsunuz gibi geldi bana..

Çok büyütmüşsünüz herşeyi 8-9 kilo nasıl oluyor bebek onu da anlamadım ben. Ya anneniz hayatta olmasaydı ne yapacaktınız o zaman hiç idare edemeyecektiniz demek ki. Anneniz çocuğunuza bakarken bir de evinizin yemeğini işini yapmak zorunda değil ki hangisine yetişsin siz yarım gün çalışıyormuşsunuz zaten gayette gelip yapabilirsiniz bunları insanlar tüm gün çalışıp bir de eve gelip yapıyorlar. Eşinizi çok boğmuşsunuz. Kavga ettiğiniz halde neden anneniz çağırıyorsunuz ayrıca siz annenizin evine gitmişken annenizi nasıl kovdunuz onu da anlamadım çok saçma anlattıklarınız. Siz adamı ikide bir kovarsanız adam da sonunda bırakır gider. Adapte olamamışsınız anneliğe eşinizle de bağlarınız kopmuş çok fazla fevrisiniz şimdi daha mı iyi oldu çocuğunuzla kaldınız yalnız başınıza

Caresizligimden yuce Rabbimden baska danisacak kimsem olmadigimdan size yaziyorum.benden daha caresiz bir durumda Olan kimsenin oldugunu dusunmuyorum sonuna kadar Okuyup tabsiyede bulunursaniz Allah sizlerden razi olsun.6yillik evliyim,oglum su an dokuz aylik.Cocugu erken yapmadim ve epey bekledim.Evliligimizde hep kedi kopek gibiydik Ama hic ayrilamazdik kusup barisirdik.hep calisan biriyim egitimimi aldim parami hep kazandim.Cok buyuk tartismalarimiz oldu ama hic kopmadik, zit kisiliklerimize ve gecimsizligimize Ragmen cocuk sahibi olmaya karar verdik.hamileyken hersey cok guzeldi.ama
Cocuk dogunca hayatimin cehenneme
Donecegini nereden bilebilirdim?lohusaligi cok agir gecirdim yanimda en anlayisli olmasi gereken iki kisi 1esim 2annem.bana demedigini yapmadigini birakmadilar.hastaneden ciktik ertesingun annem ile Tartistik annemmalindi Evi terketti.beni bebekle birakip gitti.esim zaten annemi oldum olasi sevmez hatta evlatlik oldugumu dusunuyor cunku bir kere bile analik ettigini beni merak ettigini gormedik.asiri alingan 70yasinda Cok sinirli ve yillardir depresyon tanisi ile Ilac kullaniyor.yemek yapmayi bilmeyen evden cikmayan tum akrabalari ile kus biri.buarada Tek cocugum.hic akrabaliz yok desem dogrudur.dogum yaptigimda ramazandi sezeryandim cok gucsuz agrili ve cok aglayan biriydim esim acken cok sinirlidir kavga cikmasn diye ramazani anasinda gecirsin istedm.annemle baristim donmeyi kabul etti.bizde
Kaliyordu derken yine kavga ettik.gitti ben yine bebekle yapayalnizim.esim isteydi aradm
Yalvardim is cikisi gel cok agliyorum
Bebege nasi bakicam bilmiorm annem
Yine gitti dedim.bana isyerinde para toplayip et
Aldiklarini mangal yapacaklarini iftar ermeden gelemeyecegini soyledi..buradan anlayin nasil bir Baba Koca oldugunu..ne olur gel dedim cok ihtiyacim var sana kalma iftara dedim inatlastim gelmicem dedi yemek yiyip gelcem dedi bikac saat sabretcen alti ustu dedi bagirdi cagirdi sowdu kapadi.o anda kotu gunumde
Lohusaligimda uzuntimde depresyonumda
CaresiLigimde yanimda olmucani anladim.bu aylarca boyle gitti erkek bebek cok zordu gunduz uyur gece ayaktaydi butun aylar kavgayla gecti
Gece tek bakardim cocuga kalkmazdi.cocuk kucsgimda yataktan dusmesn diye(yanimda
Yatiriorm) lavaboya girerdm iki buklum mama yapardim 8-9 kilo bebekle.annem gunduz gelir cocuga bakar (yarim gun calisiyorum)sadece sallar uyutur corbasini yapar ben kapidan girer
Girmez evine giderdi.burun spreyi bile sikmaya korkardi(alerjik bbek)disari cikaramaz agir diye tasiyamazYokusta otuyorz bebek arabasini suremez supurmez silmez Toz almaz eve yemek yapmaz cocuk emekler yerler pis.cocuk uyuynca oturur esra erol yada muge Anli izler.bir gece cok griptim yalvardimAnneme ne olur sana birakim cok haBu gece bak hic halim yok dedm ben gece ne yediricem ona bakamam dedi ve almadi(biberon yedigi halde).daha anlatscak cok sey var ama
Sizi sikmak istemem.esimin yardim etmemesi is yukumun uc katina cikmasi,esimin surekli telefonda oyin oynamasi.haftada iki gun spora gitmesi ben yemek ymeye vakit bulamazken! Gozune oyle batti ki uc dort kere evden kowdum bi kere de
Kendim gittim.her sefernde donduk ama kavgalar devam etti hem de emziren anayim,cocuk kucagimdayken hakaretler bagris cagris.saygisizlik.kufurler havada ucuyor.sinavim cok agir geciyor.bir ayi geciyor cinler tepeme
Geldi ve tamamen kowdum defol
Git seni gormek bile istemiorm
Dedim.bu sefer gururu incinmiscolacak ki donmuyor dava acmakta kararli.evim kira eskmin evi yok.ailemle(mecburiyetten) yasiyorum
Ancak benle yasamak istemiolar.bugun onlari da
Kowdum cunku dedigin gibi onlara da pek tahammulum yok aksam yalniz uyumak istemedigim kucucuk benekle
Korktugum icin dayaniodum
Tum ev Duzenimin bozulmasina.bana cok sinirlnip annemmbana tokat atti dowmek istedi(32yasindayim)bebegim cok korktu herseye tanik oldu sakinlestiremedim.dakikalarca hickirdi.bosanmasi icin sartim esimden istedigim
Hayat bana bir ev acmasi yatili bakici ttmasi
Yalniz yatmamamiz icin.ancak benim vE onun toplam maasimiz buna yetmiyor.tam gun calissan da yetmior mesleklerimiz dusuk.ne olur bir tavsiye verin.tesekkur ederm okudugunuz icin.
bence durumları bu hale getıren sızsınız, bır kere sorunlu bır evlılık varken neden çocuk???
hadi istediniz herşeye rağmen yaptınız eşinizi tanıyordunuz yardım etmeyeceği baştan bellidir neden bu yardım etsin beklentisine girdiniz ki???
annenize gelirsek yok yemek yapmamış yok emizlik yapmamış yapmaz tabi çocuğunuza bakmak zounda değil, ona mı güvendiniz bu kararı alırken?
sizin ihtiyacınız olan en fazla 1 hafta yardım imiş o da yaralarınız iyileşene kadar sonra herşeyi kendiniz halledebilirdiniz bence ama siz herşeyi abartmışınız...
ve eşinizden talep ettiğiniz şeyler çok fazla yok ev açsın yok bakıcı tutsun adamın zaten maaşı belliymiş kendi ne yiyip içecek...
illa ayrılacağım derseniz azla yetinmeyi bilin annenize mecbursunuz o nedenle ağzınızı kapatın susun saygısızlık etmeyin kadına ki o da size yardım etsin, eşinizden de en fazla nafaka alırsınız fazlasını beklemeyin...

tese
teşekkür ederim bazen ıcımden hıcbısey yapmak gelmıyo,olanlardan enerjım yok. gece de 5-6 kere kalkınca.ama dedıgınız olay bana da cok ıyı geliyor. kanguruya ya da pusete koyup gezıntıye çıkmak egleneblmek gezmek.havanın en güzel olduğu günlerde lohusaydım ne zordu bılemezsnz.yazlıgımız fılan da yok mıllet gıttı yazlığa hava aldı biz evde.mayıs-haziran-temmuz-ağustos ılk dört ay bebegın en zor zamanları... evdeydim ama herkjes dısarda.eylülde havalar bozmaya başladı bebek kolaylaşmaya başladı esımle kavgalar başladı kac kere evden gittik.. o gitti ben gittim.yıne de ac mı tok mu anlayamıyordum.su an doyup doymadığında emın oluyorum elıne havuç kemiriyor pusette idare ediorum. önceden püset mı aman allahım.cıglık kıyamettı çocuk. tek kucakta mutluydu e kucakta dolasamıodm erkek bebek kanguru yasakt. neyse buyuyunce ıkıncı el kanguru aldım skolyozum olmasına ragmen ekım kasım oyle biraz çıkardım.yanı anlayacağınız havalar bozdu benım cocugu cıkarabılcegm donemler başladı.. hersey ters gitti.gecen hafta ıuc gun ustuste çıkarmaya nıyetlendım bırınde hava buzdu ıkıncı de mısafır geldı ucuncude bu aılemle yasadıgım kabus oldu.
Sorma canım bende aynı şekil ikinciyi büyütüyorum , iki tane olunca hava güzelde olsa kapıya çıkmak Kızıl kıyamet, bende sosyal medyadan gıptayla gezenleri izledim durdum ama biliyorumki bunlarda geçecek, bendede annem yaşlı yardım edenim yok, övünmüyorum yanlış anlama , seni anladığımı belirtmek istiyorum sadece, az kaldı havalar ısınsın biraz daha rahat edicez benim küçük 13 aylık oldu büyük 3 yaşında , hop alıp bebeği çıkmak daha zor bana ,büyük kıyafet beğenmez 1 saat onun tartışması olur , tam hazır oluruz küçük kaka yapar v.s. Ama kafaya taktıysam çıkarım ter içinde kalmış saç baş dağınıkta olsa bir kaç kere çıkabildim yani, o bile iyi geliyor insana temiz hava almak gibisi yok ☺️

10 12 cocugu olanlar nasil bakiyo.Allah korusub esine bisi olsa bakmicakmisin.abartmissin herzaman yaninda esin ve annen olmayabilir.ve bebegin 1.2 aylikta degil artik kendi bebegine bakmanin vakti geldide geciyo

70 yaşında, depresyon tedavisi gören bir anneden fazla değil mi bu beklenti ? Sizin 30 yaşında yapamadığınızı onun yapmasını bekliyorsunuz, Allah'ın gücüne gider, bu kadar yüklenilmez bir insana, üstelik anne
Hayatınızdaki tüm olumsuzlukları doğuma bağlamışsınız, sorunlu bir evliliğe bile isteye çocuk yapan sizsiniz
Bence sorunun kaynağı da sizsiniz, bu kadar kapris fazla yani, sürekli eşim bakmadı, annem bakmadı , bebek o bebek herkesten çok size ihtiyacı var, bence bir doktor yardımı alın. Eşinizde hatalı ama bence hatada büyük pay sizin, toparlanmanız lazım

hangi birine cevap yazacağımı şaşırdım.. 70 yaşındaki kadından iş beklemenizden mi, herkesi evden kovup sonra da "ben tek kalamam" demenizden mi, artık çocuğum var kocam umurumda değil demenizden mi, maddi durumu olmadığını bile bile boşanma şartı olarak hem ev hem yatılı dadı beklemenizden mi başlayayım bilemedim.. evet eşiniz hatalı ama etrafınızdaki insanları itina ile kaçırıyorsunuz kendinizden, sonra da kimsem yok diye depresyona giriyorsunuz.. evde neden tek kalamıyorsunuz mesela? siz annesiniz, babayı geçtim herkesten önce siz güçlü olmalısınız ki bebeğinizi de hayata güçlü hazırlayın.. eve dadı alsanız dahi bu kadar kaprise 3 günde bir dadı değiştirirsiniz ve inanın tanımadığınız insanla mücadele çok daha yıpratıcı..

Caresizligimden yuce Rabbimden baska danisacak kimsem olmadigimdan size yaziyorum.benden daha caresiz bir durumda Olan kimsenin oldugunu dusunmuyorum sonuna kadar Okuyup tabsiyede bulunursaniz Allah sizlerden razi olsun.6yillik evliyim,oglum su an dokuz aylik.Cocugu erken yapmadim ve epey bekledim.Evliligimizde hep kedi kopek gibiydik Ama hic ayrilamazdik kusup barisirdik.hep calisan biriyim egitimimi aldim parami hep kazandim.Cok buyuk tartismalarimiz oldu ama hic kopmadik, zit kisiliklerimize ve gecimsizligimize Ragmen cocuk sahibi olmaya karar verdik.hamileyken hersey cok guzeldi.ama
Cocuk dogunca hayatimin cehenneme
Donecegini nereden bilebilirdim?lohusaligi cok agir gecirdim yanimda en anlayisli olmasi gereken iki kisi 1esim 2annem.bana demedigini yapmadigini birakmadilar.hastaneden ciktik ertesingun annem ile Tartistik annemmalindi Evi terketti.beni bebekle birakip gitti.esim zaten annemi oldum olasi sevmez hatta evlatlik oldugumu dusunuyor cunku bir kere bile analik ettigini beni merak ettigini gormedik.asiri alingan 70yasinda Cok sinirli ve yillardir depresyon tanisi ile Ilac kullaniyor.yemek yapmayi bilmeyen evden cikmayan tum akrabalari ile kus biri.buarada Tek cocugum.hic akrabaliz yok desem dogrudur.dogum yaptigimda ramazandi sezeryandim cok gucsuz agrili ve cok aglayan biriydim esim acken cok sinirlidir kavga cikmasn diye ramazani anasinda gecirsin istedm.annemle baristim donmeyi kabul etti.bizde
Kaliyordu derken yine kavga ettik.gitti ben yine bebekle yapayalnizim.esim isteydi aradm
Yalvardim is cikisi gel cok agliyorum
Bebege nasi bakicam bilmiorm annem
Yine gitti dedim.bana isyerinde para toplayip et
Aldiklarini mangal yapacaklarini iftar ermeden gelemeyecegini soyledi..buradan anlayin nasil bir Baba Koca oldugunu..ne olur gel dedim cok ihtiyacim var sana kalma iftara dedim inatlastim gelmicem dedi yemek yiyip gelcem dedi bikac saat sabretcen alti ustu dedi bagirdi cagirdi sowdu kapadi.o anda kotu gunumde
Lohusaligimda uzuntimde depresyonumda
CaresiLigimde yanimda olmucani anladim.bu aylarca boyle gitti erkek bebek cok zordu gunduz uyur gece ayaktaydi butun aylar kavgayla gecti
Gece tek bakardim cocuga kalkmazdi.cocuk kucsgimda yataktan dusmesn diye(yanimda
Yatiriorm) lavaboya girerdm iki buklum mama yapardim 8-9 kilo bebekle.annem gunduz gelir cocuga bakar (yarim gun calisiyorum)sadece sallar uyutur corbasini yapar ben kapidan girer
Girmez evine giderdi.burun spreyi bile sikmaya korkardi(alerjik bbek)disari cikaramaz agir diye tasiyamazYokusta otuyorz bebek arabasini suremez supurmez silmez Toz almaz eve yemek yapmaz cocuk emekler yerler pis.cocuk uyuynca oturur esra erol yada muge Anli izler.bir gece cok griptim yalvardimAnneme ne olur sana birakim cok haBu gece bak hic halim yok dedm ben gece ne yediricem ona bakamam dedi ve almadi(biberon yedigi halde).daha anlatscak cok sey var ama
Sizi sikmak istemem.esimin yardim etmemesi is yukumun uc katina cikmasi,esimin surekli telefonda oyin oynamasi.haftada iki gun spora gitmesi ben yemek ymeye vakit bulamazken! Gozune oyle batti ki uc dort kere evden kowdum bi kere de
Kendim gittim.her sefernde donduk ama kavgalar devam etti hem de emziren anayim,cocuk kucagimdayken hakaretler bagris cagris.saygisizlik.kufurler havada ucuyor.sinavim cok agir geciyor.bir ayi geciyor cinler tepeme
Geldi ve tamamen kowdum defol
Git seni gormek bile istemiorm
Dedim.bu sefer gururu incinmiscolacak ki donmuyor dava acmakta kararli.evim kira eskmin evi yok.ailemle(mecburiyetten) yasiyorum
Ancak benle yasamak istemiolar.bugun onlari da
Kowdum cunku dedigin gibi onlara da pek tahammulum yok aksam yalniz uyumak istemedigim kucucuk benekle
Korktugum icin dayaniodum
Tum ev Duzenimin bozulmasina.bana cok sinirlnip annemmbana tokat atti dowmek istedi(32yasindayim)bebegim cok korktu herseye tanik oldu sakinlestiremedim.dakikalarca hickirdi.bosanmasi icin sartim esimden istedigim
Hayat bana bir ev acmasi yatili bakici ttmasi
Yalniz yatmamamiz icin.ancak benim vE onun toplam maasimiz buna yetmiyor.tam gun calissan da yetmior mesleklerimiz dusuk.ne olur bir tavsiye verin.tesekkur ederm okudugunuz icin.
70 yaşındaki annenizden temizlik beklyorsunuz bencede boşanın eşiniz kurtulsun sizden maden bakamayacaksın neden doğurdun

Cnm bunu tek başına yuklenmek biraz ağır helmis sana ama kime olsa ağır gelirdi.esinle bunlar olmasada bir yerde mutlaka ayrolâvaktin ailen ve esinle sorun yasoyorsun en azndan sorunn biri ortadan kalkacak ayrilinca.ne olursa olsun bu gunler gececek.ayrilik kotu ama bu gunler gececk bncr br an once ayrilki onun aclsin bebegni buyut ve hayatini kolaylastracak birini bul kendine

Biraz sabır zor ama sabırlı olmaya çalış geçici bu zor zamanlar öyle düşün. Bu zor dönemleri atlattığinda herşey daha kolay olacak. Eşinde de hata var yardimci olmali sana ama boşanırsan yıpranan daha da zorlanacakk olan sen olursun gibi. O yüzden biraz daha ılımlı olup hep daha kolay iyi günlerin yaklaştığını düşün. Annenle de arani açma yaşlı insan sonuçta geçmiste iyi bir anne olmamış olabilir ama artık geçmişi bırak malesef bütün anneler dört dörtlük olamiyor. Bundan sonra çocuğun için güçlü ve iyimser olmaya çalış en azindan elenden geleni yap sen ılımlı oldukça umarım eşin ve annen de daha anlayışlı olurlar. Kolaylıklar diliyorum.
Allah razı olsun teşekkür ederım dualarını eksik etmeyın ne olur.

Cnm bunu tek başına yuklenmek biraz ağır helmis sana ama kime olsa ağır gelirdi.esinle bunlar olmasada bir yerde mutlaka ayrolâvaktin ailen ve esinle sorun yasoyorsun en azndan sorunn biri ortadan kalkacak ayrilinca.ne olursa olsun bu gunler gececek.ayrilik kotu ama bu gunler gececk bncr br an once ayrilki onun aclsin bebegni buyut ve hayatini kolaylastracak birini bul kendine
ınan canım daha ıyı bır hayatum olacağını bılsem ayrılırım onun hakaretlerine ağlamak yerıne.telefonla oynamasına sınır olmak yerıne.daha ıyı bır hayatım esım olacağını bılsem ama sanmıyorum.daha kotu günler benı beklıcek sankı gıbı geliyor.annem sen asla onu bırakamazs dıyor 2010 yılında berı beraberiz neler yasadık ayrılmadık.kader tabıkı. ama nasıl olacak bılmıyorum. ayrılık bebekle belkı atlatması daha kolauy oturup yas tutmaya vakıt yok ama haftasonları yalnız olmak. bebegın sorumluluğunu hastalığı hersyeını mama bezıı tek basıma üstlenmek kendme haksızlık gıbı gelır boşanırsam.su an aılem bende yasıyot bır ayı gectı.esım annesınde. ama en azımdan boşanmadık. ıstedıgı sure ayrı kalabılcegımızı soledm annemlerle eyfım yerımde dedım.sofram kuruluyor toplanıyor her gun ev yemegım pısıyor. arada da olsa ev suprulup sılınıyor. ben de ıse gıdıp gelıorm bebegımı temız havaya çıkarıp gezdırıp emzırıyp oynayıp altını degısıp uyutorum zaten yapmak ıstedıklerm tek bu ev ısı dııl. ev ısını hıcbızaman sevmedm . mecburiyetten yaptm.

doıktorum da zamanında gıttıgım t
Bence sen psikyatriye git canım lohusalık depresyonu bazen bir seneyi bulabiliyor önce bi destek al sakinleş eşinlede konuş birde böyle bi şans vermeyi dene çünki boşanınca hayatın dahada zorlaşacak bu halinle onu hiç kaldıramayacaksın öyle değilmi?
doktorum da zamanında gıtıtgım terapilerde soyledıgı cümle buydu tamam esınle anlaşamıyorsun anne senı umursamıyor . ama boşanmak ıcın asla doğru bır zaman degı lkaldıramazsn once senı toplamamz lazm demıstı. ve su an hıc de toplanmış bır halım yok.. bu sekılde boşanırsan daha kotu olurusn demııstı. gucum yok.

X