Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Bir de benden çaresiz durumda kimsenin olduğuna inanmıyorum diye başlamışsın.
Bu nasıl bir prenseslik sendromudur?

O kadar ağır şeyler yaşadım ki üstelik ailelere duyurmadan o yük altına girdim kaç yıl oldu böyle yaşıyorum.
Yine de hep derim. Allah önce benden zordakilerin yardımcısı olsun ben sıramı beklerim.

Yemin ediyorum 32 yıllık ömrümün bir saniyesinde şöyle şımarıkça hissedemediğim için
gideceğim psikiyatriste bir gün gidersem eğer..

Sanırım ana sorun benim kendime hiç kıymet vermeyişim.

Lohusslik çok zor bebek bakmak çok zor .ama 70 yaşındaki kadının size yardım etmesini bekleyemezsiniz.sizin bebeginiz sorumluluk sizin ve esinizin

Anneniz 70 yaşında farkında mısınız? Siz ondan bebek bakımının yanında bir de ev işi yemek bekliyorsunuz. Sizde de hata yok değil. Ama eşinize söylenecek laf yok. Annenizden beklediğiniz her şey aslında eşinizin görevi.

hep boyle dıldım tbı kı dogudmn snra kmse yardım etmeynce boyle oldum.mama sandalyesınde 20 dk bıle durmuyor. tv acsam bıle. emeklemek tutunmak kalkmak kesfetmek ıstıyor.

giden bır tanıdıgınız varmı ıyı ımkanlar verılırmı acaba.evdekı ortam ıkı tarafla da cok gergın bebegım ıcın ben de uzuluyorum. belkı durumumuz daha ıyı olsa evlılık terapısı de alırdık ne kdr ıse yarar esımde bılmem ama

Anne olmanın sorumluluğu size ağır gelmiş ve bence sizin de sinirleriniz çok yıpranmış. Çünkü eşiniz de yardımcı olmuyor. Anneniz yaşlı üstelik depresyon tanısıyla yıllardır ilaç kullanan birinin çok da enerjik olmasını bekleyemeyiz.

Bu durumda yapılacak tek şey var: Artık biraz beklentilerinizi azaltacaksınız ve şartlarınızı olduğu gibi kabul edip tahammül gücünüzü arttıracaksınız. Psikolojik destek alın, biraz sinirleriniz yatışsın ve içsel gücünüz artsın. Ben başka bir çözüm yolu göremiyorum. Bu çocuk doğmuş artık bu gerçekle yüzleşin ve sorumluluğu üstlenme cesaretini gösterin.

gorundum ancak olaylar cok hızlı gelısıyor her gun yenı bır macera esım sagolsun taktı bosanıcam dıor ortalıgı alevlendırıyor.kayınvalıdem genc becerıklı ama uzak oturuyor ve cahil.onun mantalıtesı le mecbur kalmadıkca cocuk bnaktırmam erkek cocugunun ayagıdnan kulotlu corap cıkarmıcaksn dıo.doktor ıse kesnlkle cıkart sen napıosn km sana dedı bunu dedı.allah mecbur etmesın kafası bana ters.yelekle yatıur fılan dıyen biri.erkek cocuguna bıde yoksa kadın hem anlayıslı arkadas gıbı yemek temızlık ustadır cok ıyı bırı ama esım le zaten lımonıyız aılesıne ıkı aydır gıdıp gelmedm bır kac defa tlf gorustm.kv bırak yardımcı olmayı evıme gelıp ben ısteyken annemle oturmaz bıle.ılla esım arabayla getırıcek bırakcak snra gerı alcak kendı gelmıo.yanı sadece onda kldıgımızda cok yardımcı oluı.ama bn orda kalmak ıstemıorm neden kalım kı.arada bır kalıoduk ısıme cok uzak orası.esımın ısıne yakın.

amin dert veren Rabbım dermanını da vercek ınsallah.kımsenın esı yardım etmıo bu nası turkıye anlamadım cok eziliyouz bence hem calıstırıolar hem yardım etmıolar gece kalkmıolar.guclu olamıorm budurumda haksızlık dıye dusunuorm.dogru kucucuk bebekle hayat hıc kolay degıl ehm de hıc.amın hepımızın yardımcısı olsun

cok tesekkur ederım bu guzel yorumunuzdan dolayı.bu durumda ınsanlardan beklentılerımı azaltmalıyım, kendo gucumu arttırmak ıcın destek almalıyım.cocugun sorumlulukalrı gercekten cok agır geldo.uc sene hıc uyku yokmus anneler oyle dıo.uyksuzluk duzensızlık benı mahbedıo cocuk cok guzek ama cok sorumluluk dusuyo kafasını vuruyo yatakta bırakıp gıdemıosnz hadı arkadaslarla gorusememeyı sosal hayatı gecdm evn ıdınde bıle kısıtlısınız.delı gıbı aglıyhor bazen o an baska bırsey yağmam gerekıor ama kucak sıtıyor. koyabılcegım guwenlı bı yer yok.zaten butcem kısıtlı.bence cocuk kalabalıkta buyumelı zor gunler gecınceye kdr yardımlasılmalı. karı koca hayatı bı sure gerı cephede kalabılır.ama boyle bır ımkanım da yok malesef anlayıslı ınsanalrla sınırlı olmauan sakın ınsanalrla yasamak ben de ısterdım.yarım gun calıstıgımdan haftalık 250 tl psıkılog parası veremıorm dogal olarak.tam gune gecersem tekrar baslasyabılırım.ıyı doktorlar bu paranın altına yok.

Canım ayaktan soğuk alırsa kısır olur mantığı var o yüzden kilotlu çorap giydir diyordur anne ben doktoru ile konuştum o bana kızdı sakın giydirme dedi dersin olur biter. Hepimizin anneleri kayınvalideleri kafamıza uymayan yanlış hatta cahilce olduğunu düşündüğümüz şeyler söyleyip yapıyor bir senin ki değil ki! Ama sende geçinme huyu yok bak çok fevrisin. Biraz cevap vericem diye uğraşma tamam peki olabilir bir düşünelim bir de bunu deneyelim de pozitif cümle kurmaya çalış. Otur yaz bakalım gün içinde kurduğun pozitif ve negatif cümlelerin sayısını. Kimse sürekli olumsuz konuşan dert anlatan sorunlarını bir türlü çözemeyen inatçı tipleri istemez. Kimse uğraşmaz bile aman benden uzak dursun da ne hali varsa görsün der.
Şimdi sen kvye git bence, anne durum böyle böyle ben çok stresliyim bizimle kal biraz bana yardım et sonra gidersin de, maddi durumuza göre istekte bulun neden daha fazlası olmuyor diye üzülme,eşine de diğer insanlara da pozitif cümle kurmaya çalış, herşeye cevap vericem diye uğraşma, biran önce doktorla görüş ilaç tedavisine de başla.
Umarım atlatırsın

Anlıyorum evet zor tabiki ama kimse anneliğin kolay olacağını söylemedi zaten değil mi? Bu çocuk size ait yani hiç kimse yardım etmek zorunda değil. Elbette keşke yardım eden olsa ama olmuyorsa da artık insanları zorlamanın anlamı yok. Bu annemiz-babamız da olsa gerçek budur. Bu beklentiler karşılanmadıkça öfkeniz artacak. O yüzden artık beklentiye girmeyin ve bu çocuğu dünyaya getirmenin sizin seçiminiz olduğu gerçeğini kabul edin.

Canım ikinci el uygun fiyatlı park yatak alabileceğin siteler var onlara bir bak. Acil bir işin olduğunda park yatağın içine koy oyuncakları ile oyalansın. Normal samanda da park yatakta vakit geçirip alışırsa daha rahat edersin. 18 Aydan sonra biraz daha sakinleşeceksiniz merak etme. Bir yaşına kadar zorluğu. Sen sakin olursan o da sakinleşir. Bir de çocuğun yanında asla asla kavga etmeyin kötü söz ve şiddet olmazsın

Bir insan bir şeyi yapmıyorsa yapmıyordur. Siz çok zorlamışsınız insanları. Dökme suyla değirmen dönmez. Yanlış anlamayın lütfen ama biraz kapris var sizde belli. Bu şekilde evlilik yürümez, yapıcı olmak lazım.

hep boyle dıldım tbı kı dogudmn snra kmse yardım etmeynce boyle oldum.mama sandalyesınde 20 dk bıle durmuyor. tv acsam bıle. emeklemek tutunmak kalkmak kesfetmek ıstıyor.

Acikcasi baskalarindan cok beklenti icinde olmayin derim. Esinizden degil ama annenizden... bu size ancak mutsuzluk getirir.
20 dakika bi sekilde idare etseniz zaten en azindan tost yaparsiniz. Tamam tabi hayat tostla yumurtayla gecmez ama ac kaldim demek bana abarti geliyor.
Bebek bu tabii ki sabit bir yerde durmaz.
Hic uyumuyor mu?
Ben de is yapmaya yetisemiyorum ama en azindan yemek oluyor uyuyunca.

Siz bu kadar kötü geçinirken bebek neden ya ? Neden yani hakikaten ?!
Şiddetinize kavganıza tanık olmak zorunda mı o yavrucak.
Bencilliginizin sorumluluğunu nasıl taşısın o ufacık bebek.
Çok kızdım size çok.
Yine de Allah yardımcınız olsun.

Kendi bebeğimden önce hiç bir bebeğin ne altını aldım nede mamasını yaptım. Herseyi kendi bebeğimde öğrendim. İlk 1 ay illaki her anne zorluk yasar ama zamanla düzen olusması lazım. Sürekli birilerinden birşeyler bekliyorsun gibime geldi. İstemeden hamile kalsan anlarımda planlı programlı olusan hamileliklerde dogum sonrası maddi manevi kendinize yetebilecek miydiniz bunuda bir düşünseydiniz keske. Anneniz de 70 yasına gelmiş. En iyisi bu sekilde kendini yıpratmak yerine bebeğin kreş çağına gelene kadar işten çık. Az maasla bir süre gecinin. Suan biz böyle yapıyoruz. Allah kısmet ederse bu yaz işe baslıyorum bende. Bebeğim 1 bucuk yasına gelmiş olacak hemende. (3,5-4 yasına kadar annem bakacak ama bnm annem genc

70 yaşındaki yaşlı kadın çocuğunuza bakıyor. Kadının çok yaşlı ve hasta olduğunu bahsetmişsiniz . Sonra sıralamışsınız.
Evi temizlemiyor, çocuğum pis yerde emekliyor. Yemek yapmıyor. Ben gelince gidiyor . 1 gece bakmadı diyorsunuz.

Üstelik param yok bakıcı tutamam diyorsunuz .
Altı üstü
Ee ücretsiz izine de ayrılmamışsınız.

" Ya bu deveyi güdersin , ya bu diyardan gidersin " diye çok güzel bir ata sözümüz var .

Sizin 70 yaşındaki bir kadından bu kadar beklenti içinde olmanız gerçekten ayıp. Altı üstü yarım gün çalışıyorsunuz istiyorsunuz ki anneniz evi silsin süpürsün size yemek hazırlasın, üstüne bebekle 4 4lük ilgilensin bir de geceleri yanınızda kalsın. Sonra vay annem çok bencil. Tüm bunları yapan bakıcı bulamazsınız paranızla az insaf. Kaç yaşına gelip yaşlı insanların sırtında kambur olmayın, çok rahatsız edici gerçekten bu tutum.

Eş konusunda ise haklısınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…