Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Evet ev işi bitmez aynen , çocuk yürümeye başlasın dahada rahatlayacaksın İnan bana allah kolaylık versin

Canım senin ilacın dışarı çıkıp hava almak biraz gezmek tozmak, koy bebeği pusete gez dolaş,hava al günde bir kere yapsan iyi gelir böyle

amin teşekkür ederim Allah razı olsun her şey bende bitiyor hayatimin iyi olması ıcın cabalayacagım ınsallah da olacak.

tese
Canım senin ilacın dışarı çıkıp hava almak biraz gezmek tozmak, koy bebeği pusete gez dolaş,hava al günde bir kere yapsan iyi gelir böyle
teşekkür ederim bazen ıcımden hıcbısey yapmak gelmıyo,olanlardan enerjım yok. gece de 5-6 kere kalkınca.ama dedıgınız olay bana da cok ıyı geliyor. kanguruya ya da pusete koyup gezıntıye çıkmak egleneblmek gezmek.havanın en güzel olduğu günlerde lohusaydım ne zordu bılemezsnz.yazlıgımız fılan da yok mıllet gıttı yazlığa hava aldı biz evde.mayıs-haziran-temmuz-ağustos ılk dört ay bebegın en zor zamanları... evdeydim ama herkjes dısarda.eylülde havalar bozmaya başladı bebek kolaylaşmaya başladı esımle kavgalar başladı kac kere evden gittik.. o gitti ben gittim.yıne de ac mı tok mu anlayamıyordum.su an doyup doymadığında emın oluyorum elıne havuç kemiriyor pusette idare ediorum. önceden püset mı aman allahım.cıglık kıyamettı çocuk. tek kucakta mutluydu e kucakta dolasamıodm erkek bebek kanguru yasakt. neyse buyuyunce ıkıncı el kanguru aldım skolyozum olmasına ragmen ekım kasım oyle biraz çıkardım.yanı anlayacağınız havalar bozdu benım cocugu cıkarabılcegm donemler başladı.. hersey ters gitti.gecen hafta ıuc gun ustuste çıkarmaya nıyetlendım bırınde hava buzdu ıkıncı de mısafır geldı ucuncude bu aılemle yasadıgım kabus oldu.

lohusa hüznünü uzatmışsınız depresyona dönüşmüş.
doktora gidin.
eşinizi ve annenizi bencillikle suçluyorsunuz ama siz de çok farklı değilsiniz.
ama şu anda çok sağlıklı düşünemediğinizi varsayıyorum.

bebek bakımı zor evet..
silkinin kendinize gelin artık.
anne olmak güçlü olmayı gerektiriyor.
sığınmayacaksınız depresyona..
çözüm bulacaksınız..
sabırlı olacaksınız. önceliklerinizi değiştireceksiniz.
çocuğunuzu sarın sarmalayın koyun pusete her gün yürüyüşe çıkın. parka çıkın.markete gidin.
yaptığınız şeylere zorunluluk olarak bakmayın.
annenize de ihtiyacınız yok tek başına bakabilirsiniz.

eşiniz sorumsuzmuş tamam ama zaten çok iyi anlaşan bir çift değilmişsiniz ki..
siz huzur vermiyormuşsunuz gibi geldi bana..

Çok büyütmüşsünüz herşeyi 8-9 kilo nasıl oluyor bebek onu da anlamadım ben. Ya anneniz hayatta olmasaydı ne yapacaktınız o zaman hiç idare edemeyecektiniz demek ki. Anneniz çocuğunuza bakarken bir de evinizin yemeğini işini yapmak zorunda değil ki hangisine yetişsin siz yarım gün çalışıyormuşsunuz zaten gayette gelip yapabilirsiniz bunları insanlar tüm gün çalışıp bir de eve gelip yapıyorlar. Eşinizi çok boğmuşsunuz. Kavga ettiğiniz halde neden anneniz çağırıyorsunuz ayrıca siz annenizin evine gitmişken annenizi nasıl kovdunuz onu da anlamadım çok saçma anlattıklarınız. Siz adamı ikide bir kovarsanız adam da sonunda bırakır gider. Adapte olamamışsınız anneliğe eşinizle de bağlarınız kopmuş çok fazla fevrisiniz şimdi daha mı iyi oldu çocuğunuzla kaldınız yalnız başınıza

bence durumları bu hale getıren sızsınız, bır kere sorunlu bır evlılık varken neden çocuk???
hadi istediniz herşeye rağmen yaptınız eşinizi tanıyordunuz yardım etmeyeceği baştan bellidir neden bu yardım etsin beklentisine girdiniz ki???
annenize gelirsek yok yemek yapmamış yok emizlik yapmamış yapmaz tabi çocuğunuza bakmak zounda değil, ona mı güvendiniz bu kararı alırken?
sizin ihtiyacınız olan en fazla 1 hafta yardım imiş o da yaralarınız iyileşene kadar sonra herşeyi kendiniz halledebilirdiniz bence ama siz herşeyi abartmışınız...
ve eşinizden talep ettiğiniz şeyler çok fazla yok ev açsın yok bakıcı tutsun adamın zaten maaşı belliymiş kendi ne yiyip içecek...
illa ayrılacağım derseniz azla yetinmeyi bilin annenize mecbursunuz o nedenle ağzınızı kapatın susun saygısızlık etmeyin kadına ki o da size yardım etsin, eşinizden de en fazla nafaka alırsınız fazlasını beklemeyin...

Sorma canım bende aynı şekil ikinciyi büyütüyorum , iki tane olunca hava güzelde olsa kapıya çıkmak Kızıl kıyamet, bende sosyal medyadan gıptayla gezenleri izledim durdum ama biliyorumki bunlarda geçecek, bendede annem yaşlı yardım edenim yok, övünmüyorum yanlış anlama , seni anladığımı belirtmek istiyorum sadece, az kaldı havalar ısınsın biraz daha rahat edicez benim küçük 13 aylık oldu büyük 3 yaşında , hop alıp bebeği çıkmak daha zor bana ,büyük kıyafet beğenmez 1 saat onun tartışması olur , tam hazır oluruz küçük kaka yapar v.s. Ama kafaya taktıysam çıkarım ter içinde kalmış saç baş dağınıkta olsa bir kaç kere çıkabildim yani, o bile iyi geliyor insana temiz hava almak gibisi yok

10 12 cocugu olanlar nasil bakiyo.Allah korusub esine bisi olsa bakmicakmisin.abartmissin herzaman yaninda esin ve annen olmayabilir.ve bebegin 1.2 aylikta degil artik kendi bebegine bakmanin vakti geldide geciyo

70 yaşında, depresyon tedavisi gören bir anneden fazla değil mi bu beklenti ? Sizin 30 yaşında yapamadığınızı onun yapmasını bekliyorsunuz, Allah'ın gücüne gider, bu kadar yüklenilmez bir insana, üstelik anne
Hayatınızdaki tüm olumsuzlukları doğuma bağlamışsınız, sorunlu bir evliliğe bile isteye çocuk yapan sizsiniz
Bence sorunun kaynağı da sizsiniz, bu kadar kapris fazla yani, sürekli eşim bakmadı, annem bakmadı , bebek o bebek herkesten çok size ihtiyacı var, bence bir doktor yardımı alın. Eşinizde hatalı ama bence hatada büyük pay sizin, toparlanmanız lazım

hangi birine cevap yazacağımı şaşırdım.. 70 yaşındaki kadından iş beklemenizden mi, herkesi evden kovup sonra da "ben tek kalamam" demenizden mi, artık çocuğum var kocam umurumda değil demenizden mi, maddi durumu olmadığını bile bile boşanma şartı olarak hem ev hem yatılı dadı beklemenizden mi başlayayım bilemedim.. evet eşiniz hatalı ama etrafınızdaki insanları itina ile kaçırıyorsunuz kendinizden, sonra da kimsem yok diye depresyona giriyorsunuz.. evde neden tek kalamıyorsunuz mesela? siz annesiniz, babayı geçtim herkesten önce siz güçlü olmalısınız ki bebeğinizi de hayata güçlü hazırlayın.. eve dadı alsanız dahi bu kadar kaprise 3 günde bir dadı değiştirirsiniz ve inanın tanımadığınız insanla mücadele çok daha yıpratıcı..

70 yaşındaki annenizden temizlik beklyorsunuz bencede boşanın eşiniz kurtulsun sizden maden bakamayacaksın neden doğurdun

Cnm bunu tek başına yuklenmek biraz ağır helmis sana ama kime olsa ağır gelirdi.esinle bunlar olmasada bir yerde mutlaka ayrolâvaktin ailen ve esinle sorun yasoyorsun en azndan sorunn biri ortadan kalkacak ayrilinca.ne olursa olsun bu gunler gececek.ayrilik kotu ama bu gunler gececk bncr br an once ayrilki onun aclsin bebegni buyut ve hayatini kolaylastracak birini bul kendine

Allah razı olsun teşekkür ederım dualarını eksik etmeyın ne olur.

ınan canım daha ıyı bır hayatum olacağını bılsem ayrılırım onun hakaretlerine ağlamak yerıne.telefonla oynamasına sınır olmak yerıne.daha ıyı bır hayatım esım olacağını bılsem ama sanmıyorum.daha kotu günler benı beklıcek sankı gıbı geliyor.annem sen asla onu bırakamazs dıyor 2010 yılında berı beraberiz neler yasadık ayrılmadık.kader tabıkı. ama nasıl olacak bılmıyorum. ayrılık bebekle belkı atlatması daha kolauy oturup yas tutmaya vakıt yok ama haftasonları yalnız olmak. bebegın sorumluluğunu hastalığı hersyeını mama bezıı tek basıma üstlenmek kendme haksızlık gıbı gelır boşanırsam.su an aılem bende yasıyot bır ayı gectı.esım annesınde. ama en azımdan boşanmadık. ıstedıgı sure ayrı kalabılcegımızı soledm annemlerle eyfım yerımde dedım.sofram kuruluyor toplanıyor her gun ev yemegım pısıyor. arada da olsa ev suprulup sılınıyor. ben de ıse gıdıp gelıorm bebegımı temız havaya çıkarıp gezdırıp emzırıyp oynayıp altını degısıp uyutorum zaten yapmak ıstedıklerm tek bu ev ısı dııl. ev ısını hıcbızaman sevmedm . mecburiyetten yaptm.

doıktorum da zamanında gıttıgım t
doktorum da zamanında gıtıtgım terapilerde soyledıgı cümle buydu tamam esınle anlaşamıyorsun anne senı umursamıyor . ama boşanmak ıcın asla doğru bır zaman degı lkaldıramazsn once senı toplamamz lazm demıstı. ve su an hıc de toplanmış bır halım yok.. bu sekılde boşanırsan daha kotu olurusn demııstı. gucum yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…