Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

Kozetçim emziriyorum,kullanılabiliyo dimi,hemen aldırıcam çünkü.
Ayy çok saol canımm

selam kızlar bizim bu gün 40 çıktı uğurlu gelirde gaz sancımız geçer inş kızlar ben evden uzağa gidemiyorum gidersemde eşimle arabayla yani bizimki meme istediği zaman anında olucak olmazsa kıyameti kopartıyor geçende ablasını okula götürmek için çıktık çıkmadanda emdirmiştim sanırım yeterli gelmemiş kapıdan çıktık biraz ilerledik kıyameti kopartmaya başladı yoldan geçen herkesde bize bakıyordu rezil oldum bitane bayanda bana bebeğin ağlıyor dedi bende içimden gülerek yapacak bişeyim yok diye yanıtladım bucimcime ile işim çok zor

kizlar benim oglanin kafasinda konakmidir, kunakmidir ondan cikti, zeytinyagi, bebek yagi surup tariyorum ama gecmedi, baska birsey kullanan, yapan varmi aranizda bunun icin

merhaba kızlar bende aranıza yeni katıldım. bebeğim 19 martta dooğdu suan 23 günlük oldu. sarılık sorunumuz oldu 8. gün hastaneye yatırdık 18 saat ışık altında yattı sonra da 12 ve 7 ye düştü. suan durumu çok şükür iyi bazı bazı sancısı var galiba huysuzluk yapıyor. beni emzik gibi kullanıyor sürekli emme isteği var. en son dr gittiğimizde kilosu 4000 gr idi. doğduğunda 3900 gr idi. doktor artışı pek iyi bulmadı bakalım 1 aylık olunca tekrar bakacağız dedi. kzıımın resimi koyacağım cimcime acayip saçlı bende ve babasında o kadar saç yok maaşallah.
xnazanx arkadaşım bebğim çok saçlı olmasına rağmen çok şükür kafasında hiç konak olmadı. mustelanın sac sampuanını kullanıyorum öneririm.

Nazan karbonatla zeytınyagını karıstır sur 2-3 dk bekle taragıyla tara ve bebegı yıka
YADA ERENI YIKADIKTAN SONRA BASINA BEBEK YAGI SUR ERTESI GUN ERENI TEKRAR YIKA

Kafa derisi kabuklanması(Konak-seboreik dermatit):

Kafa derisi kabukları bebeklerde sık görülen bir durumdur. Kuru beyaz ya da sarı pullar kafa derisi üzerinde bir kabuk oluşturur. Kafatası üzerinde küçük bir alanı etkileyen kabuk şeklinde görülebilir ya da daha büyük bir alanda kabuklanma şeklinde de ortaya çıkabilir.

Genellikle pH değeri ayarlı bebekler için özel hazırlanmış şampuanlar kullanmak konak oluşumunu önlediği gibi olduktan sonra da düzelmesine yardımcı olur. Bununla birlikte yıkama öncesi başa zeytinyağı ve karbonat ile hazırlanmış doktorunuzun önereceği bir karışım da sürülebilir. Bunu 5-10 dakika beklettikten sonra, yumuşak bir tarakla bu kabuklar özenle kaldırılır ve arakadan yıkanır. Bu işlemi haftada 2-3 kez tekrarlmak genellikle yeterli olacaktır

doktor amcam dıye bır sıtede okudum

merhaba arakdaşlar kızım suan sürekli ağlıyor emmerken de bazen bırakıp ağlıyor acaba nedendir. gazı var galiba. om - x verdim karnı bazen gur diye sesler çıakrıyor bazen de gaznı çıkarıyor çıkınca rahatlıyor anca 15-20 dk sona tekrar başlıyor.

om-x bende kullanıyom düzenli ve dozunda vermek gerekiyo yoksa hiç fayda etmiyo.sütün akışından yada gaz dan ağlıyordur.zaman zaman bizdede oluyo.

kizlar benim oglanin kafasinda konakmidir, kunakmidir ondan cikti, zeytinyagi, bebek yagi surup tariyorum ama gecmedi, baska birsey kullanan, yapan varmi aranizda bunun icin

yağı banyodan en az yarım saat önce sürüp sonra yıkamak ondan sonra taramak gerekiyor.

cnm ıkı seferdır banyo sonrası havlu ıle kurulurken benımkındede az az goruyorum ama ellemıyorum kuruyor gecıyor..ınsallah ılerlemez.. senınkıde bır an once gecer.. hamılelıgımın ılk zamanlarında semınerde sert taraklarla tarayıp tahrıs etmeyın bebegın kafasını demıslerdı..

Hosgeldın Suheyla senı hemen Mart bebeklerı lıstemıze kaydedelım.. asagıdakı bılgılerı tamamlayabılırmısın
NICKNAME TARİH GÜN KİLO BOY DOĞUM ŞEKLİ C BEBEK ADI

kızlar bisey sorcam ben aptamıl mama almıstım yaklasık 3 haftadan fazla oluyor kutunun üstünde 4 haftadan sınra kullanmayın dıyor ve benım kutu daha yarıda bu konuda fikri olan varmı?

kızlar bisey sorcam ben aptamıl mama almıstım yaklasık 3 haftadan fazla oluyor kutunun üstünde 4 haftadan sınra kullanmayın dıyor ve benım kutu daha yarıda bu konuda fikri olan varmı?

cnm benım bıldıgım 45 gun ıcınde tuketılmesı gerekıyo..

canım benim aldığım mamalar bir hafta anca gidiyor.ama 4 haftayı geçirmem bende öyle olursa.

Hosgeldın Suheyla senı hemen Mart bebeklerı lıstemıze kaydedelım.. asagıdakı bılgılerı tamamlayabılırmısın
NICKNAME TARİH GÜN KİLO BOY DOĞUM ŞEKLİ C BEBEK ADI

nick: suheylacankurt
tarih 19/03/2009
kilo 3900
d. şekli sezeryan
bebek adı defne

teşekkürler

Nazancım bebeğini banyo yaptırmadan önce karbonatlı suya pamuğu batırıp sil yıkarken kalkıyo hepsi...
bi zararıda yok

Kızlarr...Çok kötü çokk...
Basur oldummbenneyaptımkibenneyaptımki
Çok kötüyüm,ayakta duramıyorum oturamıyorum...Doktorada asla gidemem
napçam ben var mı tedavi yöntemi olan?

arkadaşın dediği şurup bağırsak düzenleyici sanırım.en iiyi ilaç dayanabildiğin kadar sıcaklıktaki suya oturmakmış.ayrıca daimi kuru ve temiz olucak.en önemlisi de kabız olmayacakmışsın.bolca sebze,meyve yemeli,kepek ekmek,kayısı suyu...vs dedi dr.geçmiş olsun.bende de var çünkü.

merhaba arkadaşlarbenim size bir sorum olacaktı bebğimin ağzında daha doğrusu dilinde beyazlıklar oluştu sizin bebişlerinizde de böyle bir şey oldumu olduysa nasıl geçti acaba bilgisi olan varmı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…