Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

merhaba arkadaşlarbenim size bir sorum olacaktı bebğimin ağzında daha doğrusu dilinde beyazlıklar oluştu sizin bebişlerinizde de böyle bir şey oldumu olduysa nasıl geçti acaba bilgisi olan varmı ?

o beyaz şeyler pamukçuk olabilir bebek için acı vericidir emerken acırlar o yüzden hemen önlemini al.sana tavsiyem karbonatlı suyla ıslatılmış bir tülbeti parmağına sar ve bebeğin ağzını sil temizlemeye çalış.ve emzirmeden sonra bir çay kaşığı su içir bebeğine pamukçuğun oluşmaması için. ilk bebeğimde olmuştudoktorun bana verdiği bilgiler bunlardı.eğer geçmezse şurubu varmış.

o beyaz seyler benim oglusumun agzinin komplesini kaplamisti ben ne oldugunu bilmedigim icin mama saniyodum dr kontrolune gittigimizde dr bize agzi mantar olmus dedi krem verdi sürüyorum gecti cok azcik kaldi

sadece beyazsa ve sulu temiz bir bezle sildigidne gidiyorsa anne sütünden olabilir bizim büyükler her emdirdikten sonra bir kücük kasik su icir derler...
Ama agiz icini kaplamissa o beyaz ozaman pamukcuk ve cani yaniyordur ...
Bildigim bukadar nekadar dogruysa...:)

dr bize mantar dedi demekki tr de pamukcuk deniyo ayy yavrum o yüzdenmi huzursuzdu acaba kiyamm ya üzüldüm simdi

sehnazim öyle oldugunda bir ilac varmis onu kullaninca hemen geciyormus eger gec yapilirsa ozmn cocuk memeyi rededermis...

ya ARKADAŞLAR BENıM BEBEKDE DE VAr . emip dururken sinirleniyor ıhlıyarak kızararak emiyor ondan mı acaba?

çok teşekkürler arkadaşlar hemen deneyeyim ağzının içinde değil sadece dilinde var yayılmadan bende hemen önlemini alayım umarım hemen geçer

Benim gittigim doktorum öyle diyordu her defasinda agzinin icini kontrol ediyor cünkü... Sadece dilinde varsa ve gidiyorsa su verdiginde yada sildiginde sadece cok az iz kaliyorsa ozmn süttendir dedi ama mantar gibiyse ve gittikce agiz iicnde cogaliyorsa ozmn bebek emdiginde bebegi cok rAHATSiz eder ve emmek istemez dediydi... Bi krem varmis onla geciyormus hemen ama tabiki siz ginede doktorunuza bir gösterin degil mi?

arkadaşım tşkr ederim dra gittim karbonatlı şuyla hem bebişin ağzını hemde göğsümü silmemi söyledi şimdilik ağzında pamukçuk yok tavsiye ederim pamukçuk olanlar deneyebilirsiniz

canım mrb benım oglusumda olmustu doktor pamukcuk dedı karbonatlı suyla dılının ustunu sıl dedı emzırdıkten sonra sıldım gectııı canım ve doktora dersen surme bı ılac verıyo onuda kullanabılırsın hemen gecırıyo

merhaba arkadaşlar bebişleriniz normalde kaç kere kakasını yapıo acaba kabız olduğunu nasıl anlayacağız normalde 3 yada 4 kez yapıyodu bebeğim ama bir aylık olduktan sonra hala yapmadı bugün 4.cü gün sürekli gazını çıkarıo ama hala kaka yok bende endişelenmeye başladım

canım benim bebeğim 50 günlük oldu. çok sık kaka yapıyor. Her altına baktığımda kaka var, bugün rengi yeşildi kakasının bende o yüzden biraz endişeliyim.
zeytinyağlı pamuk ile makatını uyarıyorlarmış o zaman kakasını yapabiliyormuş. ama sen yinede doktoruna sor.

benim oğlumda kızımda kabız oğlum doğuşdan kabız 7yaşında kızım 68günlük ilk doğduğunda ishaldi şımdi kabız 4-5gün yapmadığı oluyo bende z.yağıyla yaptırıyorum başka türlü yapamıyo

merhaba oğlumun dilinde beyazlık oluyor bu pamukçuk mu acaba siliyorum geçiyo ama ertesi gün yine oluyo hergün silmekmi gerekiyor acaba

asuj canım onu geçiyor gibi görünse de bikaç gün silmen gerek bu arada senin meme ucunda da pamukçuk mantarı bulaştığı için emzirmeden önce ve sonra meme ucunu da karbonatlı suyla silmelisin yoksa ordan bebeğe tekrar bulaşıyor. emerken benim bebişte de olmuştu bu şekilde yaparak geçti zaten sonra meme almadı biberonla besliyoruz

yine bugün 5.ci gün alışkanlık olacak (hala kaka yok) hrhalde 5 günde bir kaka yapacak nie böyle oldu anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…