Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

Oğluşum eveligün gece 2:00'de kakasını yapmıştı. Dün gece yapmadı,dahada yok. Ikınıp duruyo ama yapamıyo kuzum. Napsam acaba lavman vermişti doktor kullansammı tekrar acaba. Alışkanlık yapmasından korkuyorum.

Mama takviyesi yapan arkadaşlar biberonlamı veriyorsunuz?
Mamayı kaşıkla almıyo oğlum. Mecburen biberonla veriyorum. Ama bu seferde memeyi bırakmasından korkuyorum.Şimdilik ikisinide iştahla alıyor ama.....

merhaba kızlar..bizde bugün bir aylık konrolümüze gittik ve aşımızı olduk...kilo alımımız biraz azmış sanırım sütüm yetmiyor..mama verdi dr. huysuzluğumuz var bazen 30 saat uyumadığı oluyor..şöyle güzelce dalamıyor sizlerinkiler gibi 10 dak. sonra uyanıyor.galiba karnı iyice doymadığı içinmiş.bakalım doyunca nasıl olacak..birde bizim doğuştan popomuzda morluk vardı hemde bayağ büyük poposunu kaplıyor diyim..ama geçiciymiş dr.muz öyle dedi bir yaşına kadar geçer dedi...

birde eğer idrarında koku oluşmaya başlarsa buda idrar yolu enfeksiyonundan olabiliyormuş..oda sıkıntı yaparmış..

aslında bizim bir sorunumuz daha var çok şükür kızıma şimdilik bi sıkıntı yaratmıyor ama ayak parmaklarından ikisi birbirine bitişik..sadece deri yapışık kemikler filan ayrık..ilk gördüğümde bayağ üzülmüştüm..dr. biraz daha büyüsün ufak bi estetik operasyonla düzelir dedi..yürümesine filan etki yapmaz dedi..Allah daha büyük dert vermesin ne diyim buna şükür...

geçtiğimiz c.tesi mevlüdümüzüde yaptık...Allah kabul etsin..o günde hiç durmadı ağladı durdu hep..mevlüt öncesi gecede hiç uyumamıştı ikimizde 1 saatlik uykuyla ayaktaydık..ama dün bugün iyi maşallah uyuyor şimdilik..

göğsümün birinde yara hala geçmedi ama ağlaya sızlaya vermeye çalışıyom hep...eskiye göre biraz daha iyi ama hala sızlıyor emerken..birde oyuna başladık kuzum tutp çekiyor..içime işliyor valla acısı..

amma yazdım uzun süredir girememiştim birikmiş yazacaklarım...

buket canım ben osurmaya çalışıp osuramadığı zaman altını alır gibi ayaklarını hareket ettiriyorum.maşallah ozaman kolayca gazını çıkarıyor sonrada kakasını çıkarıyor bir dene istersen.

canim benim parmaklari duzelir uzulme, benim oglumunda bir sorunu var ellerinde , her iki elindede serce parmagina bitisik et ben seklinde iki parmak daha var, kemik yok icinde sadece et ama tirnakta var, gecen hafta doktora goturduk sonbaharda estetik ameliyatla alinacak, bende cok uzulmustum gorunce ama bunada sukur Allah buyuk dert vermesin

ayşin canım üzülme;benim kızımında gözünde bir doğum lekesi var.doktor 2 yaşına kadar geçer dedi.Allahım büyük dert vermesin.
sütün yetmiyorsa üzülme şimdi mamalar anne sütüne çok yakınlar.kesinlikle mama ile doyur ve uyumasını izle.bu arada Allah kabul etsin bende kayınvalidemi bekliyorum mevlüt için görümcemin yanından bi gelsin hele.
kızlar kanamalarınız ne vaziyette?ben 40 gün kanadım.40.gün abdest almıştım.5inde gene adet oldum.normaldir inşallah

Benim oğlanında tam iki kaşının ortasında kırmızı lekesi var. Geçer diyor doktorlar.
Gülşahım tam bende size soracaktım. Benim kanamam devam ediyor daha. Hani kırkına kadar diyolar ama benim daha bitmedi????

canım büyüyecekler merak etme. parmakları için de üzülme sütün etkilenmesin. küçük bir operasyonla geçecekmiş çok şükür.
canım benim dediğin gibi allah bşka dert vermesin.

Mama takviyesi yapan arkadaşlar biberonlamı veriyorsunuz?
Mamayı kaşıkla almıyo oğlum. Mecburen biberonla veriyorum. Ama bu seferde memeyi bırakmasından korkuyorum.Şimdilik ikisinide iştahla alıyor ama.....

biberonla veriyorum canım. ikisinide alıyo.

geçicek inşallah canım..atlatıcaz bunları...

mamayı çok sık değilde arada vermeyi düşünüyom..birde önce mama verip arkadan memeyi vericem memeyide unutmasın birde memede uyuyoruz çabucak...benimde kanamam ara ara oluyo geçmedi henüz..daha devam edicek galiba..

canım büyüyecekler merak etme. parmakları için de üzülme sütün etkilenmesin. küçük bir operasyonla geçecekmiş çok şükür.

canım benim dediğin gibi allah bşka dert vermesin.

yine buna şükür tabiki..Allah dermansız dert vermesin kimseye...

onlar dogum lekesi, buyuk oglumdada vardi gozunun ustunde, kucugundede ayni yerde var, birkac aya kalmaz geciyo onlar

Selam mart anneleri..yardımcı olabilirseniz kafama takılan bi soru var. 3 gün sonra doğumum olucak kısmetse, emzirme ve göğüs yaraları konusunda çok endişelerim var acaba göğüs kremlerinden kullanmalımıyım? Yoksa göğüs ucu sert mi olmalı bebeğin tutabilmesi için? Çünkü bu kremlerden kullanınca yumuşamış oluyo, 1-2 kez kullanmayı denedim. Kafam karıştı:))

selam kızlar.uzun süredir giremedim annemdeydim.ayrıca kızım hasta hala kaka yapmakta zorlanıyor.doktora götürdük yok birşey dediler.sonda taktırdık kakası sıvı ama yinede çıkarmakta zorlanıyor.göbek fıtığı çıktı kızımda her hafta sarıyor doktor gazlı bezle iyileşmezse 1 yaşına gelince cerrahi operasyon geçirecek.hiç durmuyor çok daha huysuz oldu.ne yapacağımı bilmiyorum.iştahıda kesildi.mamayıda emse benide çığlık atarak işkence şeklinde yemek yediriyorum.mahvoldum inşallah bir sorun olmadan büyütürüm kızımı.kilo verdik 3.900 gr a düştü kızım.aptamil comformil aldık doktoru bunu verdi.ama yinede sorunlarımız gitmedi.gazı yok bağırsakları hareket etmiyor kakayı çıkarmıyor dışarı.

ben daha şapkasını çıkarmadım evdede yelek giydiriyorum sobayı fazla yakmıyoruz havalar ısındı diye.sürekli hapşuruyor ve burnu hala tıkalı korkuyorum bide hasta olmasın.çünkü 2 kere boğuldu kızım zar zor baş aşağı sallarken kendine geldi annemlerde.herkes ayıldı bayıldı.ölecek diye aklım gidiyor.hala tam nefes alamıyor kızım.mosmor oluyor başından bir an olsun ayrılamıyorum.morallerim sıfır bu kadar zor olacağının hiç tahmin etmemiştim.
dün ve bugün açıköğretim sınavlarım vardı gidemedim.boğulursa kendi tükürüğüyle diye annem ben bakamam mahvoldum elimde ölecek diye diyor.uyurken tüküğü boğazında kalıyor yada nefesi kesiliyor.normal dedi doktor küçük doğduğu için zamanla öğrenecekmiş nefes almayı.kafayı yicem ben ama kızım büyüyene kadar.
[/QUOTE]

enelcim seni o kadar iyi anlıyorumki,benim büyük kızımda 34 haftalık doğmuştu aynı sıkıntıları bizde geçirdik,10 cc mamayı yarım satte zor veriyorduk sürekli morarırdı emerken(doktoru siyonize oluyor derdi) 3. aydan sonra geçmişti,başka birsürü sorunlar da yaşadık şimdi çok iyi canavar gibi senin kızda düzelicek ama sena ihityacı var o yüzden biraz daha sabırlı ol canım allah kuvvet versin ,şimdi küçük kızı büyütürken uykusuzluk yorgunluk hiç geliyor premetüre bi bebek büyüttükten sonra normal bi bebek büyütmek hiç sorun değilmiş diyorum kendime
allah senin ve kızının yardımcısı olsun canım

günaydııın a.s.
emelcim ben de sıkmak iyi değil diye biliyorum, istersen bir daha sıkmadan önce emin olmak için bi dr. a da sor.
slmlarr canlar
nasılsınız bakalım benım oglan kocaman oldu cumrtesı günü 2 aylık olucak ıns
selam canım, maşallah damada 2 aylık oluyor demek, bizim de yarın kırkımız çıkacak dünürcüm
kızlar gaz problemıne aksam bırsey denedık ıyı geldı galıbaacı elma yağıbunu aldık karnına ve ayaklarını altına masaj yaptık gece çokkkk rahat uyudu karnı ve ayakları sıcacık
ben de kullanıyorum elma yağı, sıcak tutuyor ama hala ıkına ıkına zor çıkarıyor.

bence kullan çünkü sert olursa daha çok acır, memiş ucunun acısı başka bişeye benzemiyor, lansinoh'u tavsiye ederim yara olmadı benimkiler hiç. ama tutamıyo diye slikon meme ucu kullanmıştım şimdi onu bıraktım, onun ucundan tutmak yeterlioluyor diye benim memişleri de ucundan tutuyor acayip bir biçimde acı çekiyorum, ama hiç yara olmadı.

ayşin canım sıkma canını, bebeğin sağlıklı çok şükür, mama vermeninde takviye olarak bi sıkıntısı olmasın, çoğumuz takviye yapıyoruz zaten mamayla. parmakları da sonuçta düzelebileck hiç canını sıkma sen, sütünü falan etkilemesin.
benim kızında 2 gözüyle alnını ortasında var kırmızı leke, dr. kesin bişey söylemem ama büyük ihtimalle geçici dedi.

sezin hanım uyudu bende kaçamak yaptım azcık, bzimkinin en kötü huyu gece 2,5 3 saat uyanık kalıyor, gazı da çok oluyor o arada bir de sabaha karşı 4-7 arası aptala dönüyoz valla.

bebei hasta olan tüm anelere çok geçmiş olsun allah şifa versin inş:Saruboceq:
çok valla bizimki gazını cıkaramayınca bı aglıyor ıcım parcalanıyor uyurken 10 kereden fazla konturol edıyorum nefes alıyormu dıye. inşalahbbugunlerde geçicek kızlar eee anne olmak valla hiç ama hiç kolay degilmiş şimdi düşünüyorumda annem (5 kardeşiz ) nasıl büyütmüş bizi o yoklukda buşask maknesı camasır makınesı yok basında anlıyıslı bı koca yok valla annelerın hakkı odenmezmiş yaa allah basımızdan eksık etmesın onları :Saruboceq:

bu arada kanamadan bahsetmıssınız ya kızlar benım cok ama cok az kanam oldu sımdı ıse sadece lekenenıyorum ya -tatlicadiarzu- ama normal dede adet oldgumda cok az kanam olur inş normaldır dr sordum hiç cvp vermedi uyuz etti benı bu doktor zaten klava:

Son düzenleme:
kızlar benim kızımın kakası bazen yeşil oluyo du böyle sümksü yeşil doktoru aradım ateşi yoksa kakada kan ve pis koku yoksa problem yok dedi görülebilir yeşil kaka dedi annenin sütünden dolyıdır dedi bilginize başınıza gelirse korkmayın

canım ben doktoruma sordum onu kanamam çok az dedim dediki biz içinizi ameliyatta temizliyoruz normal doğumda rahmin içi temizlenmediği için kanamaları çok olur biz sezeryanda temizlediğimiz için kanamanız az olur dedi.

benım oglum ıshal oldu galıba offfff offfff lazanya bızım oglan ıshalle beraber yesıl yapıyo dıskısını bıraz kokulu napsam acaba

Son düzenleme:
emelcim sakın sıkma biz dra sorduk sakın sıkma ılık havlu koy yavaş yavaş dağılır o demişti

tşk ederim damlacım sağolasın bizim dr saolsun cvp vermekten üşeniyor:mymeka:

kızlar bişey sorcam bizim kız emdikden sonra biraz sonra agzın kesik süt çıkıyor neden acaba??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…