Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

KIZLAR bişey sorcam bebişlerin şapkalarını cıkardınızmı ben cıkardım erkenmi olmuş yaa

kızlar acil yardıma ihtiyacım var, ben dün nezle oldum ve kızıma da geçti sanırım benden ki o da 2 gündür burun tıkanıklığı yaşıyo ve çok huzursuz. acayip yorgun çünkü doğru dürüst nefes alamıyo. "tonimer" adlı serumu kullanıyorum. baya bi hırıldıyo. sıkıyorum, aspratörle çektiriyorum mümkün olduğu kadar, kulak çöpüyle de temizliyo teyzem ama kısa sürede yine tıkanıyo. N'OLURRR
YARDIM EDİN
Canım çok geçmiş olsun... Sorduğun sorunun cevabını bilmiyorum ama acil şifalar diliyorum size... Gerçi ben tıkandığında tel tokanın arkası ile temizliyorum burnunu ama nezle olma durumunda da işe yarar mı bilmiyorum....
zakkum canım dediğin fizyolojik serum değilmi?onunla düzeliyorlar.sakin ol sen.benim kızım iki kere zğır grip atlattı geçirdi bak.onlar atlatıyorlar vucutları bağışıklık kazanıyor.bol bol emzir sende ki antikorlarda sütünle ona geçsin.
melek canım ben prima kullanıyorum huggies anne kucağına bi merak sardım kullanan varsa bi söylesin.
bizim kızda huysuzlanıyor..geçecek inşallah ya.
Ben huggies kullanıyorum ve acayip memnunum Gülşahçım.... Primaya dönmeyi de hiç düşünmüyorum. Bel bantları çok daha rahat, prima gibi tuhaf bi parfümü yok ve dokusu daha güzel... Ben tavsiye ederim.
Selam güzel anneler..
7 Nisan Salı günü 2.ayımızı dolduracaz.Bugün doktora gittik. Oğlum 2740 doğdu.2600 çıktı hastaneden.1.ay sonunda 3300 dü. Şimdi 4560 olmuş.Yani erken doğmasının farkını biraz kapatmış bebişim. Boyumuzda 54.5 olmuş.

prevenar(zatüre aşısı)
pentaxim (5 li karma) aşılarımız yapıldı. İnşallah ateşimiz çıkmaz.
Bu aşıları özel hastane ücretsiz yapıyor bilginize.
BCG yani verem aşısını ise Verem Dispanserinde yaptıracaz önümüzdeki hafta içi.Hastanede yokmuş.

Oğlum ıkınmaktan göbeği biraz dışarı çıkmıştı. Hafif göbek fıtığı varmış. Önemli bişi değilmiş.1,5 en geç 2 yaşına kadar geçermiş.
Birde ağzının içinde damağının sol üst köşesinde küçük bi yara çıkmış.benneyaptımki
e vitamini sürecekmişiz. Biberon emzik iyi kaynatılmadığında olabiliyormuş.

Bizden haberler böyle..

Bol sağlıklı sorunsuz günler..

selam annelerrr
bizim de bugün 2. ay kontrolümüz vardı. genel durumu çok iiyi maşallah. geçen ay 4 kg idi. bugün 5350 kg çıktı. çok iyi dedi doktorumuz. boyumuz da55 ti 58 olmuş.
bizimde aşılarımız yapıldı. prevenar ve 5 li karma. ateş yapmayabilir ama yinede eve gidince 1 çay kaşığı calpol içirin dedi. şimdi mışıl mışıl uyuyo kızım. umarım ateşsiz atlatırız. gerçi bu saate kadar olmadıysa olmaz diyolar.. benim kız kakasını bazen 2 günde bir yapıyo bazende günde 3 defa bunu da sordum kilo alımındandır dedi eğer sıvıysa kakası problem yok dedi rahatladımm. bizden bu kadar sizi ve bebekleriniz öptümmm.
maşallah bebişlerinize... Aşıları da yaptırmışsınız, gözünüz aydın. Melekcim bu fıtık işi önemsizdir inşallah, geçmiş olsun canım.
Nerdesınız kızlar yaaaaaaaaaa

Prıma 3 numaraya gecen var mı? Memnun olan. Prımanın 1 numarası cok guzeldı ama 2 numara ıcın aynı seyı soyleyemeyecegım. 3 numara belkı ıyıdır. Bırde ne zaman gecerız acaba 3 numaraya?
Prima 3 numarayı bilmiyorum ama huggies 3 numarayı kullandım ve güzel... Ben 3 numara için erken mi diye bir tane denedim. 2 numara biraz dar geliyo ama 3 numara için 5 kiloyu geçmeyi bekliyorum. Sanırım 10-15 güne kadar 3 numaralardan başka bişeye sığmak zorlaşacak..

KIZLAR bişey sorcam bebişlerin şapkalarını cıkardınızmı ben cıkardım erkenmi olmuş yaa
Ben hiç şapka kullanmadım doğacım...Ayy kızımın ismiya pek hoşuma gitti yazmakkaydirigubbakcemile3
Çok terletiyo diye kullanmadım hiç,arada penye takıyoruz ama

selam kızlar lohusa depresyonuna girdim sanırım.biliyorsunuz doğumdan sonra millet gelip gidiyor ben yapamadığım için de bütün işler annneme kalıyor.emzirirken bebeği çok susadım duyurdum isteğimi ve eşim aldırış etmedi ilaçları da içecektim.annem dede topuk dikeni var ben çok yoruldum dedi getirmedi lohusas psikolojisi ağladım.eşim normalde çok yardımcıdır ama bu tip durumlarda değil.ağladım ev gerildi.herkes yattı.benimde hala ağlayasım var

ama ya kulaklari.. disarda hala hava esiyor?? hastalanmasin allah korusun??
ben takiyorum hala.. hos kizim pek hoslanmiyor, özgür kiz olcam diye direniyor ama onun iyiligi icin mizmizlaya mizmizlaya takiyorum yinede

ben çıkarmadım havalar iyice ısınsın ondan sonra çıkarmayı düşünüyorum, emerken falan çok terliyor çünkü Allah korusun ter soğudumu hastalanıverirler. biraz daha bekle istersen.
selam kızlar lohusa depresyonuna girdim sanırım.biliyorsunuz doğumdan sonra millet gelip gidiyor ben yapamadığım için de bütün işler annneme kalıyor.emzirirken bebeği çok susadım duyurdum isteğimi ve eşim aldırış etmedi ilaçları da içecektim.annem dede topuk dikeni var ben çok yoruldum dedi getirmedi lohusas psikolojisi ağladım.eşim normalde çok yardımcıdır ama bu tip durumlarda değil.ağladım ev gerildi.herkes yattı.benimde hala ağlayasım var

canım o depresiflik hepimizde var zaman zaman. bugün benimde ağlak günüm, mutlu olamadım bi türlü, dert etme geçecek bu günler de inşallah diyorum sana da ben kendime de söylesem iyi olacak. ahhh bu hormonlar ve kocalar :eek:klava::eek:klava: hep onların suçu, ama biz güçlü kadınlar ve anneleriz :lepi::içelim: hepsinin üstesinden geliriz :bbo:

ben çıkarmadım havalar iyice ısınsın ondan sonra çıkarmayı düşünüyorum, emerken falan çok terliyor çünkü Allah korusun ter soğudumu hastalanıverirler. biraz daha bekle istersen.

ay ben yanlis anlamisim.. da.. siz evdedemi sapka takiyorsunuz??
ben hic takmadim.. takdirmazda zaten..
:bbo::bbo:

ben takıyorum çerezim, burnu böyleyken bile tıkalı 1 haftadır, ne bileyim güvenemiyorum daha tam.

ama fazla sicaga alistirmakda iyi degil canim ya..
bu sefer aldigi sogugu daha cabuk kapmazmi??

hos.. üsüse ayri der, terlese ayri dert, sicaklasa ayri dert...
:bbo:

iyi geceler kizlar.. ben kacar yavas yavas.. hazir bacaksiz uyuyor, bende dinlenmeye cekileyim..
hepinize huzurlu uzun uykulu bir gece diliyorum..

yaptırıcam eylemcim.benim kuzenimin kızında bu virüs teşhis edildi.biraz sinsi bir visürmüş bu.kuzenimin kızını çapada 1 ay araştırdılar bulamadılar.
1 ay üzerine anlaşıldı.çocuğun verdiği kilo kayvettiği suyun haddi hesabı yok.bir iskelet gibi geziyor ortalıkta.
hayriye canım gaviscon verdi doktor reflü için ama iyi gelmedi kusuyor daha fazla.mama zaten hiç vermiyorum artık.ay bi çıkarsak rahatlıcaz dedik.çıkardık.daha zor oldu herşey.
Allahım bunada şükür
.

vallaha bende zaman ilerledikçe herşey iyi olucak dedim ama gittikçe kötüleşiyoruz.allahım yardımıcımız olsun inşallah.

selam kızlar bende kafayı yemek uzereyımaz kaldı 2 gundur hıc susmadan aglıyor bu bebek 24 saatte sadece 3 saat uyudu ya ne derdı var anlamyorum bugun doktora getırdık doktor gayet saglıklı dedı karnı cok sıs gaz sancısı var dedı yuz ustu yatır rahat eder dedibide ilaç vedi zinco ama sanırım burdan okudugum kadarıyla ıse yaramıyor bende colinx alsam mı diyorum ne diyorsunuz kullannan lar alımmı ?

canım ben kullanıyorum çokta mennunum her hareketinde gaz çıkarıyor.

bende hem meme hem mama verıyorum. ıkısını de alıyor bende aptamil kullanıyorum..

kızlar bu arada prima 2 numara kullanıyorum ama huggies 2 numarayı da denemek ıstıyorum.. buyuk ekonomık paket alacam.. memnun olan yoksa bosuna almayayım..
sız ne kullanıyorsunuz?

canım bende hem huggies 2 hemde 3 numara aldım memnun kalmadım.bacak kısımları çok kesik yaptı kızımda kıyamadım.evy baby aldım oda sırt kısmından şiş ve kakasını sızdırdı sırtına doğru yine primaya döndüm.ama bende molfixi denemeyi çok istiyorum.şimdi kilot şeklinde olanları çıkmış ondan almak istiyorum kullanan varmı?

Kızlar bebeğimçok huzursuz... uyuyor hemen uyanıyor,çok sıçrıyor...mırıldanıyor,emmek istiyo emmiyo,bi garip yani...nedendirki.ağlamıyo ama huzursuz işte mutsuz bi bebek oldu...

benimkide aynı ama hastalığından sanırım.allah yardımcın olsun canım.

Kızlar bısey soracam.
Sebamed pısık kremı kullanan anneler

Sebamedın 2 boy kremı var. Bırı 100 mg ustunde pısık onleyıcı krem yazıyor
Dıgerı de 200 mg ustunde extra soft krem yazıyor. O da pısık kremı.

200 mg lık daha ucuz ama ıkısının arasında etkı olarak fark varmıdır acaba? Kullanan var mı?

canım bende 100 ml lik var.üstünde healing cream yazıyor memnunum ayrıca niveada kullandım kızardıkça sürdüm hemen iyileştiriyor.

Hee bu arada zaragcıgım rotavırus asısını sordum doktora.. Sen 2.ayda yazmıstın. 3 ve 5 ayda yapacaz dedı. Ve bu asıyı devlet karsılamıyormus.. Pahalı da bır ası :KK43:

ben yaptırdım canım özelde 143 ytl aldılar.2.ayında oldu 4.ayında tekrar.aslında yaptırmayacaktım behçet uzdaki doktorları yaptır dediler diye yaptırdım.yanağına iğnesis şırıncağı tutarak yavaş yavaş veriyorlar 15 dk içinde tamamen yanak mukozasından emiliyormuş.

selam kızlar.uzun süredir giremedim annemdeydim.ayrıca kızım hasta hala kaka yapmakta zorlanıyor.doktora götürdük yok birşey dediler.sonda taktırdık kakası sıvı ama yinede çıkarmakta zorlanıyor.göbek fıtığı çıktı kızımda her hafta sarıyor doktor gazlı bezle iyileşmezse 1 yaşına gelince cerrahi operasyon geçirecek.hiç durmuyor çok daha huysuz oldu.ne yapacağımı bilmiyorum.iştahıda kesildi.mamayıda emse benide çığlık atarak işkence şeklinde yemek yediriyorum.mahvoldum inşallah bir sorun olmadan büyütürüm kızımı.kilo verdik 3.900 gr a düştü kızım.aptamil comformil aldık doktoru bunu verdi.ama yinede sorunlarımız gitmedi.gazı yok bağırsakları hareket etmiyor kakayı çıkarmıyor dışarı.

ben daha şapkasını çıkarmadım evdede yelek giydiriyorum sobayı fazla yakmıyoruz havalar ısındı diye.sürekli hapşuruyor ve burnu hala tıkalı korkuyorum bide hasta olmasın.çünkü 2 kere boğuldu kızım zar zor baş aşağı sallarken kendine geldi annemlerde.herkes ayıldı bayıldı.ölecek diye aklım gidiyor.hala tam nefes alamıyor kızım.mosmor oluyor başından bir an olsun ayrılamıyorum.morallerim sıfır bu kadar zor olacağının hiç tahmin etmemiştim.
dün ve bugün açıköğretim sınavlarım vardı gidemedim.boğulursa kendi tükürüğüyle diye annem ben bakamam mahvoldum elimde ölecek diye diyor.uyurken tüküğü boğazında kalıyor yada nefesi kesiliyor.normal dedi doktor küçük doğduğu için zamanla öğrenecekmiş nefes almayı.kafayı yicem ben ama kızım büyüyene kadar.

Enelcim, canım çok geçmiş olsun. Çok zor.... Allah yardımıcınız olsun. Fazla aklına getirme kötü şeyleri; düşünüp de çağırma... Allah esirger onu inşallah.

Enelim çok geçmiş olsun canım allah yardımcınız olsun . allah sana güç küvet versin canm :teselli:

Enelcim, canım çok geçmiş olsun.allah yardımcın olsun inşallah en kısa zamanda düzelir.

enelcim, canım aklına kötü şeyler getirme, Ayliz küçük doğdu ve onun getirdiği bazı problemler var ama atlatacak annesi, o ne güçlüklere dayandı da bugünlere geldi. senin için eminim çok zordur ama biraz daha sabır canım. anne kız bunlarındda üstesinden geleceksiniz :Saruboceq::teselli:

masallah guzelım.. bız zaten pespese dogum yaptık o yuzden bırbırımızden faydalanabılıyoruz... Kızlar bızden ogrenırler bıraz...Bız onden gıdıyoruzkaydirigubbakcemile3

Bende eve gelır gelmez yarım olcek calpol verdım.Cunku popodan olctum 37.5 cıktı. Doktor 38 uzerıne cıkarsa ver demıstı.. Sımdı uyuyor mısıl mısıl. Artık cıkmaz herhalde(ınsallah)
Verem asısını sende mı yaptırmadın? Ozel hastanede yokmus ıse bak. Bende onumuzde kı hafta ıcı verem dıspanserınde yaptıracam artık.

Kılo alımına bızım doktorumuzda cok ıyı dedı.Bız dusuk kılolu dogdugumuz ıcın gerıden basdladık. Insallah kapatır bebegım acıgını.. Gercı onemlı olan saglıklı olması

evet canım verem aşısını özel hastaneler yapmıyomuş pazartesi yani yarın sabah sağlık ocağına gitcez orda vurcaklar. yavrum yine ağlicak içim gidiyo vallaaa. hadi öptümmm

enelcim çok geçmiş olsun zor günler geçiriyorsun ama diğer zor günlerin gibi bunlarda geçecek ve sen kızına neler çektiğini anlatıp gülüyor olacaksın inş. rabbim sana sabır ve güç versin aylizede sağlık dolu uzun ömürler nasip etsin:Saruboceq:

enelim gecmis olsun canim..
siz zorlu yollari asarak geldiniz buraya.. bunlarida asacaksiniz insallah.. ayliz sandigindanda güclü..
dualarmiz sizinle.. tez zamanda hersey yoluna girer insallah
:Saruboceq::teselli:

X