Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

arkadaşlar bişey sorucam siz herzaman evde bebişlere şapka giydiriyomusunuz yada yatarken
ben gündüz takmıyorum gecede ağzını kpatmasından korktuğum için tereddüt ediyorum

arkadaşlar bişey sorucam siz herzaman evde bebişlere şapka giydiriyomusunuz yada yatarken
ben gündüz takmıyorum gecede ağzını kpatmasından korktuğum için tereddüt ediyorum

ben takıyorum şapka canım gece gündüz. ama bizim ev klimayla ısınıyor yani her tarafın sıcaklığı eşit değil, havalar ısınana kadar da takacağım şapka kafası terliyor çünkü emerken, burnu tıkanıveriyor hemen.
şapka kafasına tam olursa ağzını kapatmaz ki, azcık bol oldu mu kafayı sallarken bizimkinin gözüne geliyor basıyor yaygarayı :)

kızlar benim bebek 3 gündür hafif hifif sararıyor farkettim.hastaneden 1 hafta sonra doktor muayenesine getirin demişlerdi.salı götürcez.bu sarılık için ne yapılabilir biliyor musunuz?bir de başlangıçta çıkmayan şey şimdi neden çıkıyor?üfffffffffffffff

kızlar benim bebek 3 gündür hafif hifif sararıyor farkettim.hastaneden 1 hafta sonra doktor muayenesine getirin demişlerdi.salı götürcez.bu sarılık için ne yapılabilir biliyor musunuz?bir de başlangıçta çıkmayan şey şimdi neden çıkıyor?üfffffffffffffff

cnm bizimde 3 gün sonr çıktı sarılık ama biz hemen götürdük hastaneye 12.2 çıktı düşükmüş degeri bol bol emzir dedi doktor emmesse sarılığın artığını hissederseniz getirin dedi 21 günlük olduk hala gözünde hafif sarılık kaldı ama az sende sık sık emzir cnm yarın eger artarsa salıyı bekleme derim güneşe dogru tut yarın belli olur artıp artmadığı

cnm bizimde 3 gün sonr çıktı sarılık ama biz hemen götürdük hastaneye 12.2 çıktı düşükmüş degeri bol bol emzir dedi doktor emmesse sarılığın artığını hissederseniz getirin dedi 21 günlük olduk hala gözünde hafif sarılık kaldı ama az sende sık sık emzir cnm yarın eger artarsa salıyı bekleme derim güneşe dogru tut yarın belli olur artıp artmadığı

çok teşekkür ederim.annem doğumdan 2 gün sonra azıcıktan başladığını düşünüyor.emdiği sürece emdiriyorum kendi istemezse emmiyor uyuyor.:1hug:

cnm sarılık olma ıhtımalı cok yuksek ama ınsallah degıldır. Govdesıne ınmıs mı sarılıgı ona bak. Kafadan baslayıp govdeye dogru ınıyor. Govdeye ınmısse Salı gununu bekleme yarın gotur..

bir de gece yatarken florasan ışığı açık tutup yat bu gece de..

vallaha bende zaman ilerledikçe herşey iyi olucak dedim ama gittikçe kötüleşiyoruz.allahım yardımıcımız olsun inşallah.

canım ben kullanıyorum çokta mennunum her hareketinde gaz çıkarıyor.

canım bende hem huggies 2 hemde 3 numara aldım memnun kalmadım.bacak kısımları çok kesik yaptı kızımda kıyamadım.evy baby aldım oda sırt kısmından şiş ve kakasını sızdırdı sırtına doğru yine primaya döndüm.ama bende molfixi denemeyi çok istiyorum.şimdi kilot şeklinde olanları çıkmış ondan almak istiyorum kullanan varmı?

Deniz de memnun kalmış huggiesden.. Sen kalmamışsın. 3 numaraya ne zaman geçtin? Ben birde primanın 3 numarasını deneyeyim bakiim. Gerçi büyük gelir herhalde 3 numara ???

benimkide aynı ama hastalığından sanırım.allah yardımcın olsun canım.

canım bende 100 ml lik var.üstünde healing cream yazıyor memnunum ayrıca niveada kullandım kızardıkça sürdüm hemen iyileştiriyor.

canım bende cok memnunum 100 gr.lık dana ama sorum şuydu. 200 gr lık daha ucuza geliyor. İşlevi aynı mı acaba.. O da pişik kremi yazıyor ama önleyici değil galiba. bi alıp deneyeceğim bakalım..

ben yaptırdım canım özelde 143 ytl aldılar.2.ayında oldu 4.ayında tekrar.aslında yaptırmayacaktım behçet uzdaki doktorları yaptır dediler diye yaptırdım.yanağına iğnesis şırıncağı tutarak yavaş yavaş veriyorlar 15 dk içinde tamamen yanak mukozasından emiliyormuş.

tek doz bu kadar demek. 2 doz olacak 286 ytl.. ohh ohh yandık..Devlet hastaneleri niye yapmıyor yaa off

selam kızlar.uzun süredir giremedim annemdeydim.ayrıca kızım hasta hala kaka yapmakta zorlanıyor.doktora götürdük yok birşey dediler.sonda taktırdık kakası sıvı ama yinede çıkarmakta zorlanıyor.göbek fıtığı çıktı kızımda her hafta sarıyor doktor gazlı bezle iyileşmezse 1 yaşına gelince cerrahi operasyon geçirecek.hiç durmuyor çok daha huysuz oldu.ne yapacağımı bilmiyorum.iştahıda kesildi.mamayıda emse benide çığlık atarak işkence şeklinde yemek yediriyorum.mahvoldum inşallah bir sorun olmadan büyütürüm kızımı.kilo verdik 3.900 gr a düştü kızım.aptamil comformil aldık doktoru bunu verdi.ama yinede sorunlarımız gitmedi.gazı yok bağırsakları hareket etmiyor kakayı çıkarmıyor dışarı.

ben daha şapkasını çıkarmadım evdede yelek giydiriyorum sobayı fazla yakmıyoruz havalar ısındı diye.sürekli hapşuruyor ve burnu hala tıkalı korkuyorum bide hasta olmasın.çünkü 2 kere boğuldu kızım zar zor baş aşağı sallarken kendine geldi annemlerde.herkes ayıldı bayıldı.ölecek diye aklım gidiyor.hala tam nefes alamıyor kızım.mosmor oluyor başından bir an olsun ayrılamıyorum.morallerim sıfır bu kadar zor olacağının hiç tahmin etmemiştim.
dün ve bugün açıköğretim sınavlarım vardı gidemedim.boğulursa kendi tükürüğüyle diye annem ben bakamam mahvoldum elimde ölecek diye diyor.uyurken tüküğü boğazında kalıyor yada nefesi kesiliyor.normal dedi doktor küçük doğduğu için zamanla öğrenecekmiş nefes almayı.kafayı yicem ben ama kızım büyüyene kadar.

Hayriyem çok zor günler geçiriyorsun. Bunu sen yaşadıın içinde en iyi sen bilirsin.Ama Sabırlı ol biraz İnşalah biraz büyüdükçe herşey yoluna girecek..Allah beterinden korusun..

canım yenidoğan sarılığını hemen hepimiz geçirdik, 5. gün çıkmıştı bizde de, zaten 3. günden sonra ortaya çıkarmış, melek'in dediği gibi bebeğinin gövdesine bak kafadan aşağıya inmişse sarılık yarın götür dr.a. bugün de mutlaka sık sık emzir, bize uyuyor olsa bile en geç 2 saatte bir uyandırıp emzir demişlerdi eğer uyanmıyorsa ve uyurken beslenebiliyorsa uyurken besle ama sık sık. geçmiş olsun inşallah değeri düşüktür.

vallaha bende zaman ilerledikçe herşey iyi olucak dedim ama gittikçe kötüleşiyoruz.allahım yardımıcımız olsun inşallah.
selam kızlar.uzun süredir giremedim annemdeydim.ayrıca kızım hasta hala kaka yapmakta zorlanıyor.doktora götürdük yok birşey dediler.sonda taktırdık kakası sıvı ama yinede çıkarmakta zorlanıyor.göbek fıtığı çıktı kızımda her hafta sarıyor doktor gazlı bezle iyileşmezse 1 yaşına gelince cerrahi operasyon geçirecek.hiç durmuyor çok daha huysuz oldu.ne yapacağımı bilmiyorum.iştahıda kesildi.mamayıda emse benide çığlık atarak işkence şeklinde yemek yediriyorum.mahvoldum inşallah bir sorun olmadan büyütürüm kızımı.kilo verdik 3.900 gr a düştü kızım.aptamil comformil aldık doktoru bunu verdi.ama yinede sorunlarımız gitmedi.gazı yok bağırsakları hareket etmiyor kakayı çıkarmıyor dışarı.
ben daha şapkasını çıkarmadım evdede yelek giydiriyorum sobayı fazla yakmıyoruz havalar ısındı diye.sürekli hapşuruyor ve burnu hala tıkalı korkuyorum bide hasta olmasın.çünkü 2 kere boğuldu kızım zar zor baş aşağı sallarken kendine geldi annemlerde.herkes ayıldı bayıldı.ölecek diye aklım gidiyor.hala tam nefes alamıyor kızım.mosmor oluyor başından bir an olsun ayrılamıyorum.morallerim sıfır bu kadar zor olacağının hiç tahmin etmemiştim.
dün ve bugün açıköğretim sınavlarım vardı gidemedim.boğulursa kendi tükürüğüyle diye annem ben bakamam mahvoldum elimde ölecek diye diyor.uyurken tüküğü boğazında kalıyor yada nefesi kesiliyor.normal dedi doktor küçük doğduğu için zamanla öğrenecekmiş nefes almayı.kafayı yicem ben ama kızım büyüyene kadar.
Kıyamam canım sana.. Benimde en korktuğum şey bebeklerin tıkanması,nefes alamaması. Benim oğlanda birkaç seferdir yapıyor. Bazen türkmüğü,bazende emerken süt kaçıyor boğazına.. Ödüm patlıyor nefes alana kadar. .
Allah'a emanet ediyoruz bebelerimizi.. Bi toplasalar kendilerini,bi büyüseler..

Sarılıkda uyku yapar. Uyandırıp emzir bol bol canım. Bak bizimki daha geçmedi ama birsürü tahlil yaptırdık üniversitede. Süt sarılığıymış,zamanla geçecekmiş.
Sizde ihmal etmeyin çabucak atlatırsınız inşallah.

Benim kuzu haala uyuyamıyor yaa. Zorla uyuyor sallaya sallaya,10 dakikaya kalmıyor sıçrayarak ya da ağlayarak uyanıyor..Çözemedim ben bu işi. Naapsam ne etsem bilemedim. Kuzum huzursuz yaa. Her emmeden sonrada kusmaya başladı.. Uyuyrken eli-kolu hiç durmuyo,kıpır kıpır.. Birde boğazını temizler gibi yapıyor sürekli. Dr.a sorduk yapar huydur dedi.

benımkıde her seferınde kusuyor canım ılk gunden berı devamlı yazıyorum buraya zaten..

ama huysuzlugu falan da varsa hasta olmasın.. agzını falan bı kontrol et bogazlarını..

Hayriye bizimkide seninki kadar olmasada kaka yapmakta zorlanıyor. Bazen 24 saatte ama en geç 36 saatte yapıyor. Acaba ıkınmaktan mı çıkıyor bu göbek?
Bizimkininde hafif göbek fıtığı var.. Doktor ama önemli değil 1.5 en geç 2 yaşına kadar geçer dedi. Bende mi sarsam acaba?

benim kızda da var o bahsettiğiniz huzursuzluk uykuya dalıp 10 dak sonra mızıldanmaya başlıyo sonra bir daha sallıyorum kucakta buarada kucağa alıştı kızım delikafadulden bakıcımız başlayacak nisan 15 de ben de nisan 25 de işbaşı yapacam-tatlicadiarzu-

betülcüm sarılık için en iyi ilaç kızların da dediği gibi sık emzrmek :)

benımkıde her seferınde kusuyor canım ılk gunden berı devamlı yazıyorum buraya zaten..

ama huysuzlugu falan da varsa hasta olmasın.. agzını falan bı kontrol et bogazlarını..

Bende şüpheleniyorum hasta olmasından ama nasıl anlıycam?

buketçim emme refleksinde azalma uykuda huzursuzluk ateş en büyük belirtisi...Ama inşallah değildir...

Hayriye bizimkide seninki kadar olmasada kaka yapmakta zorlanıyor. Bazen 24 saatte ama en geç 36 saatte yapıyor. Acaba ıkınmaktan mı çıkıyor bu göbek?
Bizimkininde hafif göbek fıtığı var.. Doktor ama önemli değil 1.5 en geç 2 yaşına kadar geçer dedi. Bende mi sarsam acaba?

canlarım hepinize teşekkür ederim.inşallah atlatıcaz fazla giremiyorum hayatımı bile bıraktım aylizleyim hep ama sizi takip ediyorum azda olsa.melekcim o krem aynı işi görüyormu bilmiyorum canım.neden aşının 2.dozu bu kadar pahalı?
göbek fıtığı oradaki kaslarla ilgiliymiş.kaslar gevşekse oluyormuş birde ıkınma olunca iyice daha fazla dışarı fırlıyormuş.dışarı çıkan kısımdan bağırsak geçiyormuş.bu yüzden sararak içeriye toplanması cerrahi operasyondan daha iyiymiş.biz her çarşamba doktora götürücez bandajları her hafta daha sıkı sarılacak inşallah toplanır içe doğru.bence sar.eskiler para koyarak sararmış.doktoru göbeğini eliyle bastırıp oraya gazlı bez koyarak iyice babdajlıyor.sende bi düşün bence canım.
melekcim birde huggies 3 numara bana hediye geldi ama şu anda kızıma büyük geliyor 1 kere kullandım.

bu arada kalçasında açı sorunu düzgün durmadığından olmuş.ama ayakları içe doğru yalnız alçı gerektirecek kadar değilmiş.fizik tedavi alıyor.şimdilik böyle.ama hala kaka yapamıyor 2 günde bi fitille uyarıyorum sonumuz ne olcak bakalım.

X