Doğum yapan 2009 ocak anneleri

slm güzel annisler arkadaslari herkesi tebrik ederim bebislerinizi bizim yerimizede koklayin.benim yavrum 2gün daha dayansin insallah.su an 38+1olduk bu aradaaaaa.

inaysa,dekaraca ve sheeda gözünüzaydin kizlar Allah anali babali saglikla buyutmek nasip etsin insallah yavrularinizi.darisi basimiza.

Bende bugun doktarra gittim. ocak 5 te bebegime kavusacagim insallah. Cok mutluyum ama birazda korkuyorum.
Bide bu plesanta kireclenmesi kafami karistirdi? :uhm: Cok onemli olsa doktor dogumu daha one alirdi sanirim

Canım aynı sorun bende de var.Doktoruma sordum.Herhangi bir tehlike arz etmiyormuş.Bebeğin gelişimini etkileyecek kadar yoğun değilmiş.Senin de öyle demekki.Yoksa doktorun bekletmezdi.İçini ferah tut. a.s

Bende bugun doktarra gittim. ocak 5 te bebegime kavusacagim insallah. Cok mutluyum ama birazda korkuyorum.
Bide bu plesanta kireclenmesi kafami karistirdi? :uhm: Cok onemli olsa doktor dogumu daha one alirdi sanirim

Canım plasenta kireçlenmesi artmaya başladığı zaman, bebeği beslememye başlıyormuş.Normal zamanını dolduran , gelişmesi tamamlanan bebeklerde plasenta yaşlanmaya başlıyor, bebek daha yavaş gelişiyor.Ama zaten senin bebişini 5 ocakta alacakmış dr.un.Çok önemli değil o yüzden, bu bir hafta beslenebildiği kadar beslenir, ondan sonra doğmuş olur.Benim plasentamda kireçlenme çok az olmuş bende oradan biliyorum. Dr.um eğer kireçlenme daha fazla olsaydı, bebeğin daha fazla büyümeyeceğini düşünürdük ama kireçlenme çok az o yüzden bebeğin daha büyüyecek, nasıl doğuracaksın dediCADIARZUBenim korkumda o büyüdükçe normal doğum şansımın kalmamsı:nazar:

gülcinf maşalllah :nazar: oğluşuna allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin,bişey sorucam doğumdan öncesinde ultrason ölçümlerinde söyledikleri doru çıkıyomu boyu ve kilosu aynı çıktımı ?
sağolasın..en son 1 hafta önce 4,080 kg.demişti doktor 4,750 oldu boyunu söylememişti.

Gülçinf........... maşallah bebeginiz kilolu maşallah yaaa

ben nisan 2009 annesiyim nasıl beslendinizde(yada cogunluk ne yediniz) bu kadar tombiş dogdu.....

Canım plasenta kireçlenmesi artmaya başladığı zaman, bebeği beslememye başlıyormuş.Normal zamanını dolduran , gelişmesi tamamlanan bebeklerde plasenta yaşlanmaya başlıyor, bebek daha yavaş gelişiyor.Ama zaten senin bebişini 5 ocakta alacakmış dr.un.Çok önemli değil o yüzden, bu bir hafta beslenebildiği kadar beslenir, ondan sonra doğmuş olur.Benim plasentamda kireçlenme çok az olmuş bende oradan biliyorum. Dr.um eğer kireçlenme daha fazla olsaydı, bebeğin daha fazla büyümeyeceğini düşünürdük ama kireçlenme çok az o yüzden bebeğin daha büyüyecek, nasıl doğuracaksın dediCADIARZUBenim korkumda o büyüdükçe normal doğum şansımın kalmamsı:nazar:

tesekkur ederim icimi rahatlattin. Bende gelisimi durdu diye dusunuyordum. Ama dedigin gibi demekki gelisimi tamamlandi o yuzden plesanta kireclendi. Benim bebegim ters oldugu icin 5 ocakta sezaryana girecegim. 37+4 haftalik hamileyim bebegi riske atmak istemiyorum. Yani donmesini bekleyerek. Allah herkese hayirli dogumlar nasip etsin. :Saruboceq:

kızlar annelik nası gidio??
ben en çok nefessiz kalırsa die korkuorum bi de emerken luk luk yapıo acaba bişi mi oluo diorum?***
sizler de durum nasıı??

Gülçinf...................22 aralık.........38+3.............Sezaryan.......... .4750 gr..........56 cm

gülçin maşallah valla hem boy hem pos esranın kız evde kalmıycak :)))))

Gülçinf...................22 aralık.........38+3.............Sezaryan.......... .4750 gr..........56 cm

gülçin maşallah valla hem boy hem pos esranın kız evde kalmıycak :)))))

gülçinin oğlanmıyki yahihoyyyt

kılzar bu arada hanı duyunca 4 kilo falan çok gelıo,resımlerde de tombik duruo ama ınanınkı ele aldığınızda öle deıl,çok mınıcık benım kızım 4 kılo olmasına rağmen,walla 2-3 kg arası olanlar nasıl tutacaksınız elinizde, çok minikler ,gerçekten zor:1no2:

günaydın doğum yapmış ocak anneleri ,yeni yılınız kutlu olsunnn

masum_bebek_fotoraflar.jpg

gülçinin oğlanmıyki yahihoyyyt

kılzar bu arada hanı duyunca 4 kilo falan çok gelıo,resımlerde de tombik duruo ama ınanınkı ele aldığınızda öle deıl,çok mınıcık benım kızım 4 kılo olmasına rağmen,walla 2-3 kg arası olanlar nasıl tutacaksınız elinizde, çok minikler ,gerçekten zor:1no2:

gerçekten zordu ilk gün ama alışıo canım insan,elini ona göre kullanıosun:))benim en büyük sıkıntım kıyafetler,zaten büyük aldık!!çok komik oluo üstünde:)):nazar:

:uhm:kızlar loğusalık nasıl bişey bende onu merak ediyorum. Sancılarınız çok oldu mu doğum ne kadar sürdü. loğusalıkta ağrı sızı oluyomu ihtiyaçlarınızı giderebiliyomusunuz
kaç günde ayağa kalktınız bunları merak ediyorum yazın lütfen. yada böyle bi topik var da benim haberim mi yok . Yoksa da yapalım Ne dersiniz

Bi maşallah diyelim kızlar buda benim oğluşum.38 +4 de sezeryanla doğdu.4230 gr 53 cm.

Son düzenleme:
Masallah bebisine , Allah nazardan saklasin cok sirin. Gule gule buyut oglunu darisi basimiza :):nazar:

glabella maşallah bebişine allah nazarlardan saklasın allah uzun ömürler versin

:nazar::nazar::nazar:
Hera796................16 aralık..........36+0...........Sezaryan...........3200 gr...........50 cm
Nazobülo.............16 aralık..........36+2...........Sezaryan
Hande80...............16 aralık..........36+2...........Normal...............2100 gr............? cm
Linay....................19 aralık..........38+1...........Sezaryan............3600 gr...........49 cm
Barcli....................19 aralık.........38+2............Sezaryan...........3600 gr...........50 cm
Zeynep215.............19 aralık.........37+2............Sezaryan...........2600 gr...........? cm

Gülçinf...................22 aralık.........38+3.............Sezaryan...........4750 gr..........56 cm
Uzunbeyazbulut.....22 aralık..........35+1.............Sezaryan..........2770 gr..........48.5 cm
Ezra2001.................24 aralık..........38+2.............Sezaryan.........4000 gr.........50 cm

İnanna....................25 aralık..........38+2.............Sezaryan.........2600 gr.........48 cm
Nazlıcan156............26 aralık...........37+3.............Sezaryan.........1650 gr
İnaysa....................26 aralık...........38+3.............Sezaryan............3200 gr
Dekaraca..............26 aralık...........38+0..............Normal..........3620 gr........50 cm
Sheeda...................27 aralık............38+4........Sezaryan..........3330 gr..........50 cm
Glabella..................28 aralık............38+4.........Sezaryan........4230 gr........53 cm
Miniğimm................01 OCAK..........39+0.........Sezaryan
:nazar::nazar::nazar:

balım 25 aralık......daha haber çıkmadığı için kesin listeye henüz almadım :))))

Son düzenleme:
X