Doğum sonrası kilolarımız ne durumda:)) ???

fazlalığımı yazdım ama sanırım kilomu yazamayacağım şok olursunuz:1shok: vallahi bizde 2 yıldırkoşu bandı var ama öylece köşede çürümeye terkedildisırnaşık şey neden yapamıyorum bilmiyorum bana birileri gaz verebilirmi arkadaşlar? yani tam bir can simidi taşıyorum tam 6 aylık hamile gibiyim kendimi çoook çirkin hissedyorum.38-40 beden nere 44 nerekafamçokkarıştı yemeden kestiğim an sütüm etrkileniyor.çocuk doktoru vve annem kesinlikle 6 ay diyet yok diyorlar.bilmiyorum onlar farkında değil ama benim psikolojim yerle birsenağlama

fazlalığımı yazdım ama sanırım kilomu yazamayacağım şok olursunuz:1shok: vallahi bizde 2 yıldırkoşu bandı var ama öylece köşede çürümeye terkedildisırnaşık şey neden yapamıyorum bilmiyorum bana birileri gaz verebilirmi arkadaşlar? yani tam bir can simidi taşıyorum tam 6 aylık hamile gibiyim kendimi çoook çirkin hissedyorum.38-40 beden nere 44 nerekafamçokkarıştı yemeden kestiğim an sütüm etrkileniyor.çocuk doktoru vve annem kesinlikle 6 ay diyet yok diyorlar.bilmiyorum onlar farkında değil ama benim psikolojim yerle birsenağlama

moralini bu kadar bozma hep kilo aldık sanıım çocuğun daha küçük 1 sene içinde veriliyo. bende hiç veremicemi sanmıştım ama baktımki gitmiş hatta bi tanede dahamı bebek var dyolrdı çok kızıyodum. çocuk yürümeye başlayınca peşinde çok koştursun sıkma canını ama koşu bandını kullansan i olur ben bazen evde 500 adım atıyorum arada da koşuyorum:)))))))

Kardelencim Altis iyi bir marka yalnız güzelresim'inde dediği gibi evde olunca öylece köşede duruyo :KK43:( Ben çok istiyorum şöyle hergün 30 dk spor yapayım ama sezeryanlı olduğum için 6. aya kadar yoğun olarak kullanmayı düşünmüyorum. Yeniden sınavlara hazırlanmam, bu arada ev işiyle ve bebekle ilgilenmem gerektiği için koşu bandına çıkmaya üşeniyorum aslında çok faydalı ben faydasını hamileyken şeker testinden sonra kullanınca anladım her ay 4 kilo alırken o ay sadece 1 kilo almıştım hem sporla hemde biraz yediklerime dikkat ederek.. Üşenmeyip günde 10 dk bile olsa çıkmak lazım..Bu arada kemeride işe yarıyor gerçekten ama ben uzun süre kullanmaya cesaret edemiyorum dikişlerim yüzünden..

Ya bu arada benim KPSS puanlarım yüksek gelmiş :1shok: Yani bir yanlışlıkmı var diye baktım ama yok sanırım layhayhoy gerçi bu sene kadro açılmazsa zaten yaş haddinden dolayı girdiğim sınavda bi işe yaramıycak :mymeka:

arkadaslar ben doguma 70 kiloyla gittim ,dogum sonrasi tartilmadim ama dogumdan sonra eski pantalonlarimi giydim ve iki ay sonra tartildigimda 20 kilo vermistim dogumla beraber ! yasla alakasi var benice onun yada metabolizmayla ... yada ben asiri stressli bi dönem gecirmistim , kilolar verilir kizlar takmayin kafaniza ,istemek basarmanin yarisi demekmis

Kardelencim Altis iyi bir marka yalnız güzelresim'inde dediği gibi evde olunca öylece köşede duruyo :KK43:( Ben çok istiyorum şöyle hergün 30 dk spor yapayım ama sezeryanlı olduğum için 6. aya kadar yoğun olarak kullanmayı düşünmüyorum. Yeniden sınavlara hazırlanmam, bu arada ev işiyle ve bebekle ilgilenmem gerektiği için koşu bandına çıkmaya üşeniyorum aslında çok faydalı ben faydasını hamileyken şeker testinden sonra kullanınca anladım her ay 4 kilo alırken o ay sadece 1 kilo almıştım hem sporla hemde biraz yediklerime dikkat ederek.. Üşenmeyip günde 10 dk bile olsa çıkmak lazım..Bu arada kemeride işe yarıyor gerçekten ama ben uzun süre kullanmaya cesaret edemiyorum dikişlerim yüzünden..

Ya bu arada benim KPSS puanlarım yüksek gelmiş :1shok: Yani bir yanlışlıkmı var diye baktım ama yok sanırım layhayhoy gerçi bu sene kadro açılmazsa zaten yaş haddinden dolayı girdiğim sınavda bi işe yaramıycak :mymeka:

ebrucum bende aldım bakalım bi hevesle inşallah kullanabilirim gündüz iki oğlumda uykurken bi 15-20 yürrüüm diyorum.

ne sınavlarına hazırlanıyorsun sen yine amma sınava girdin kız:bbo: kpss ne güzel yüksek almışın belki daha sonra işine yarar olmazmı?

Yasemincim güle güle kullan :)) İnşallah kullanırsın aslında bende biraz biraz kullanmak istiyorum.

Sınav olayına gelince hamileliğimin hem başında hemde sonunda adli hakimlik sınavlarına girdim :)) İkiside olmadı onlardan sonra KPSS'ye girdim. Bundan sonra icra müdürlüğü, idari hakimlik ve adli hakimlik sınavı var. Aslında benim kalbimden idari hakimlik geçiyor, İnşallah bu sefer olur. Zaten bu sınavlardan biri olmazsa ancak avukatlar için açılan adli hakimlik sınavı ve icra müdürlüğü sınavlarına girebiliyorum yaş probleminden dolayı.

KPSS de malum 30 yaş sınırı var benimde 2009 mart ayında doluyo 30 yaşım..Ama kısmet işte bakalım belli olmaz artık inşallah oğlum uğurlu gelir.. :1rolleyes:

ya kızlar bu doğum sonrası izler için rejene kremi var reklamlarını görmüşsünüzdür kullanınız varmı ya ne olur bi tavsiyede bulunun benim çok çatladı karnım iğrenççççç kendim kendime bakamıyorum valla işe yararsa hemen alcam vallaa

ya kızlar bu doğum sonrası izler için rejene kremi var reklamlarını görmüşsünüzdür kullanınız varmı ya ne olur bi tavsiyede bulunun benim çok çatladı karnım iğrenççççç kendim kendime bakamıyorum valla işe yararsa hemen alcam vallaa

evet reklamlarda bende gördüm ama ne derce etkili bilemiyorum.göbeğin gittiyse ondanda çok kırışık görünebilir ama daha 3 ay bile olmadı :1no2:doğum yapalı acele etme canım

Dün kızımı tartalım dedik eşimle ,tabi önce tartıya ben cıktım birde baktım ki son duraksayan kilomdan eser kalmamış..üstüne iki kilo eklenmiş..zaten anlıyordumda tartıya cıkmak işime gelmiyordu..yazdır zayıflarız derken üstüne kiloları ekledim ben..yemezsemde sütüm yeterli gelmiyor..yaniii durumum vahim anlayacağınız:a015:

kızlarm bu haftada vücüdüm bayağı toplandı eski kotumun içine giebildim ama azcık sıkıyo:)
58 kiloya düşmüşüm ama bişiy yapmıyom hatta acayip yiyorum doymak bilmiyorum ekmeksiz hayattta doymuyorum bende kasmıyom zaten kendimi oğluma süt olsunda gerisi boş valla
6. aydan sonra bu oburluğum geçerse ekmeği kısar verririm inş
ayperincim bazen benimde öyle kilo alımım oluyo sonra tejkrar normale dönüyom ben şişe bağlıyorum o kilo alımlarını inş seninde öyşedir

kardelencim naptın geldimi koşu bandın geldi demekki yerimsenibenondan yoksun pek buralarda :)) bizimkide bugün geldi koskoca ankarada altis yetkili servi telefonunu bulana kadar canım çıktı kullnama klavuzunda sadece istanbul ve trabzon yetkli servis tel var -tatlicadiarzu-

kardelencim naptın geldimi koşu bandın geldi demekki yerimsenibenondan yoksun pek buralarda :)) bizimkide bugün geldi koskoca ankarada altis yetkili servi telefonunu bulana kadar canım çıktı kullnama klavuzunda sadece istanbul ve trabzon yetkli servis tel var -tatlicadiarzu-

evet geldi kurduk şimdi oturdum başına pc bende sana sorucaktım geldimi diye. eşimin iş yeri yakın geldi kurdu zor oldu biraz oda kurulum kılavuzu olmadığından yoksa çok basit. valla çok güzelmiş ya bayıldık ikimizde hepsini denedik tek tek çokta sessiz şaşırdım valla bukadar iyi olucağını tahmin etmedim. o bel korsesinide denedim hemen incecik gösterdi belimi 15 dk filan üstünde durdu bi çıkardım terler akıyor şapır şapır. bu göbek yakında gidecek heralde:dance: bizde başaramıcaz diye aradık servisi kimse açmadı ıkına sıkıla kurdu kociş

ayperinciğim üzülme bendede oluyor o kilo oynamaları bi çıkıyorum 64 65 lere iniyorum bi çıkıyorum 66yıda geçmişim tartıya söylenip iniyorum bozuksun bi işe yaramıyorsun senin sunçun diye kötükedihüso(halbuki dijital doğru tartıyor)

murgizciğim benim ideal kiloma 3 kilocuğun kalmış aaaaaayyyy nee güsssseeeellll:asigim:

kızlar bende 65ten 63e düşmüşüm ama sevinemiyorum bi bakıyorum yine 65:KK43:( 15 kilo fazlam var 50-55 arası olmam lazım bide bence regl olmakta zayıflatıyo herkes önceki doğumund adaha zayıftın diyo o zaman hemen regl olup düzene girmiştim bunda da yeni başladı düzene girerse çabuk verceğime inanıyorum:))

yaf hala 65 im :KK43: sezeryan ile doğum yapan anneler. göbek eritmek için hangi hareketleri yapıyorsunuz. ben daha kendime güvenip hareket yapamıyorum. göbek hareketi yapanlar sezeryandan ne kadar sonra buna başladılar. yani yarım mekik falan çeken varsa kaç aylıkken başladınız. ben iki aydır sadece yemeğimden kestim. şimdi nerden başlasam bilemiyorum.. yardımcı olursanız sevinirim

yaf hala 65 im :KK43: sezeryan ile doğum yapan anneler. göbek eritmek için hangi hareketleri yapıyorsunuz. ben daha kendime güvenip hareket yapamıyorum. göbek hareketi yapanlar sezeryandan ne kadar sonra buna başladılar. yani yarım mekik falan çeken varsa kaç aylıkken başladınız. ben iki aydır sadece yemeğimden kestim. şimdi nerden başlasam bilemiyorum.. yardımcı olursanız sevinirim

canım çoğumuz sezeryanlıyız zaten. bizlere 6 aya kadar yapılcak tek şey yürüyüş. başka bişey önermiyor dr lar. 6 aydan sonra mekiklere başlıcaz. bende o yüzden koşu bandı aldım hergün düzenli yürüyülmüyor.
ya kızlar koşu bandında masaj kemeri var böyle titretiyor basen ve göbeğime koydum çok süper ya tııııırrr diye titretiyor kaşındırıyor sonunda demekki yağları yakıyor yürüyüş yaparken bacaklar ışınıp kaşınırya aynen öyle. bugün 20 dk yürüyüş beş dk ayağının altına koyupta bi oyana bi buyana dönen şeyden 5 dk da o kemerden derken yarım saat yaptım sporumu bakalım ilerleyen günlerdede devam edicekmiyim yoksa atıcakmıyım bi köşeye. ama vermem lazım kiloları yok yok atamam eski formuma kavuşmalıyım:nazar:

Canım ben sezeryan oldum doktor 6 aydan önce sakın mekik hareketi yapma dedi..Kocaman göbek duruyo hala sanki 5 aylık hamileyim..Bence sende bekle doktor diyorsa bir bildiği var..Benim dikişlerim hala ağrıyor bazen.. Eğer spor yapmak istiyorsan seri yürüyüşler yapabilirsin..Senin bebiş emmiyomuş zaten doktor kontrolünde diyette yapabilirsin..

Bu arada bu kilo oynamaları benimde canımı sıkıyor tam 70 oldum diye sevinirken bi baktım 71 göstermeye başladı tartı..Bende ciddi ciddi artık tartı olayına bir son vercem artık..Kilodan düşeyim diye istemsiz bir şekilde az yiyorum o da sütümü etkiliyor direk sonra bebeğin doymadığını düşünüp daha çok üzülüyorum..

Kardelencim her gün olmasa bile günde 15 dk çıkmaya gayret etsen yine başarırsın ama ben başaramıyorum malesef ..Sürekli ya bebeğin başındayım yada not çıkarmak için bilgisayarın başında.

Son düzenleme:
üf kızlar yaaaaaaa bende aynı dertten yakınıyorum göbişim kocaman ya inmiyo birtürlü sürekli harek ediyorum banamısın demiyo bikaç kişiyiz galiba kilo veremeyen önüne gelen kiloların yerinde duruyo diyolar sinir oluyorum ya

kardelencim benimde kociş kurdu akşam denedik çok güzel bende titrettiren şeysinden denedim :))) biraz yürüdüm daha tam çalıştırmadık ama güzel.sen baya azimlisin bakıyorumda hehehe benimde misafirlerim vbar evde ev bi boşalsın başlıcam

kardelencim benimde kociş kurdu akşam denedik çok güzel bende titrettiren şeysinden denedim :))) biraz yürüdüm daha tam çalıştırmadık ama güzel.sen baya azimlisin bakıyorumda hehehe benimde misafirlerim vbar evde ev bi boşalsın başlıcam

çok iyi ya akşam eşim önüne geleni tplamış yoldan abimler yengemler doluştu hepsine kullandırdık çok beğendiler. eşime oyuncak aldık valla şimdi herkesi eve toplarlülülülülülü bende bi kalkayım şu pc başından evi bi süpüreyi sonra bi yarım saat daha yapayım bariiiaz kaldı vericem kiloları. yarış yapalım senle kıııs bakalım önce kim vericek kilo ozaman daha azimli yaparız ihmal etmeden varmı bize katılmak isteyen koşu bantlı hadi kapışalım:eek::sm_cool:

X