Doğum sonrası kilolarımız ne durumda:)) ???

Arkadaşlar size minik bir tavsiye,

Ben Allah'a çok şükür gram gramda olsa kilo vermeye başladım..Abartmadan yemeye çalışıyorum, bol su içiyorum, meyve yiyorum ve kepek ekmek haricinde ekmek yemiyorum..

Veee biliyorsunuz benim süt problemim oldu..Onun için en son ısırgan otu çayını denemeye karar vermiştim..Çayı içmeye başladığımdan beri daha rahatım üstelik bu çay ödem çözücü olduğu için kilo vermeye de yardımcıymış ayrıca doğumdan önce başlayan kabızlık sorunumuda büyük ölçüde çözdü..Sizede tavsiye ederim..Ben önerildiği gibi günde sadece 2 bardak tüketiyorum

Rezene çayıda benim kabızlık sorunumu düzene soktu..iyi geldi..aman nedense hala aynı kilodayım,kilo bir kenara selülütlerime ve bacağımın altında çıkan varislerime taktım şimdide..:kızgın:
beyaz pantolon giydim geçende baktım ışık vurdukça selül.lerim belli oluyor:1shok: takılacak çok şey var anlayacağınız..

Anne olmak kolay deil vücudumuzda çok değişiklikler oldu ama küçüğüme bakınca hiç biri sorun olmuyor. Bu sene denize giremicem ve giydiğim kıyafetleri giyemicem ama seneye gider bu kilolar 72 ile doğuma gittim 60 da takıldım kaldım daha düşmüyo karnım çok kaldı geçen bi yere gittim hamile sandılar çok zorumada gitti :dilcikar: onun için kızımı kangurusunda dolaştırırken göbeğim belli olmuyo çok hoşuma gidiyo :teytey: :teytey:

bende 60 kiloyummmmm takılı kaldım ama çok yiyom süt için ısırgan rezene ve funda çayıda içiyom ama hergün değil

bende 60 kiloyummmmm takılı kaldım ama çok yiyom süt için ısırgan rezene ve funda çayıda içiyom ama hergün değil
Her yediğime dikkat ettiğim halde sütüm aynı dolulukta değil...Şu funda çayını bende deneyeceğim..duydum hep ama bir türlü alamadım..etkisi olacakmı bakalım..

Benimde bi ara sütüm azalmıştı helva bu işte bire bir ama kilo olayı fena ve moralde süt için iyi.. anneme geliyorum sütüm akıyo yataklara annem beni çok mutlu ediyo :)

Benimde bi ara sütüm azalmıştı helva bu işte bire bir ama kilo olayı fena ve moralde süt için iyi.. anneme geliyorum sütüm akıyo yataklara annem beni çok mutlu ediyo :)

Evet canım Helva inanılmaz sütü artırıyor...fakat şuan bana pek etkili olmuyor...beyinle alakalı...buaralar herşeyi takıntı yapıyorum..onu aşmam lazım

Moral çok önemli işte bende herşeyi takıyorum tek tesellim annem en iyi terapi annem bu annelik başka bişey yavvvv

Anne olmak kolay deil vücudumuzda çok değişiklikler oldu ama küçüğüme bakınca hiç biri sorun olmuyor. Bu sene denize giremicem ve giydiğim kıyafetleri giyemicem ama seneye gider bu kilolar 72 ile doğuma gittim 60 da takıldım kaldım daha düşmüyo karnım çok kaldı geçen bi yere gittim hamile sandılar çok zorumada gitti :dilcikar: onun için kızımı kangurusunda dolaştırırken göbeğim belli olmuyo çok hoşuma gidiyo :teytey: :teytey:

canancım özlettin kendini yoktun uzun zamandır...hoşgeldin önce..
sonra bu kilolar Aman allahım herkesin korkulu rüyası..sen gene iyisin keşke senin kilona gelebilsem..tüm kıyafetlerimi az biraz zorlanarak giyebilirim...ben şu an 69 kiloyum ve bazen tartı 70 gösteriyor..bebiş iki ayı doldurdular ama hala ben aynı kilodayım..kardeşimin düğününe gittim memlekete..herkes şok oldu ve büyüğünden küçüğüne herkes AYY NE ÇOK KİLO ALMIŞSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN DEDİ..senağlama

Her yediğime dikkat ettiğim halde sütüm aynı dolulukta değil...Şu funda çayını bende deneyeceğim..duydum hep ama bir türlü alamadım..etkisi olacakmı bakalım..

inş olur etkiside herşey moralde bitiyor ayperincim bakbenim sütüm o kadar azdıki inat ettim çoğaldı insan isterse herşey olur yinede çok bol sütüm yok ama genellikle yetiyor bebeişime
bende şimdi ebrunun verdiği tarif var ondan aldırpı yaptıracam mayıs annelirinde vermişti tarifi havlıcan zerdeçal falan var
ben artık helvayı azalttım çatladım helvadan:eek:klava:

sonra bu kilolar Aman allahım herkesin korkulu rüyası..sen gene iyisin keşke senin kilona gelebilsem..tüm kıyafetlerimi az biraz zorlanarak giyebilirim...ben şu an 69 kiloyum ve bazen tartı 70 gösteriyor..bebiş iki ayı doldurdular ama hala ben aynı kilodayım..kardeşimin düğününe gittim memlekete..herkes şok oldu ve büyüğünden küçüğüne herkes AYY NE ÇOK KİLO ALMIŞSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN DEDİ..senağlama

ridacım sende yoksun bi süredir boşver kiloları inş hepimiz kurtulacaz fazlalıklrdan yaaaa en çok zoruma gide beni herkes hamile sanıyooooooKötü Kazen

ridacım sende yoksun bi süredir boşver kiloları inş hepimiz kurtulacaz fazlalıklrdan yaaaa en çok zoruma gide beni herkes hamile sanıyooooooKötü Kazen

Benide hamile sanıyorlar geçen korse almaya gittim satan kız şok oldu doktormu tavsiye etti diyo evet diyorum şaşırıp kaldı o beni hamile sanıyormuş bende doğum yaptığımı anlamıştır diye düşünüyordum kış olsa bu kadar kiloları sorun etmezdim gibi geliyo bana aman neyse yaaa kızım için herşeye değer aslında :1rolleyes:

Uzun zamandır yoktum internetimiz yoktu yeni bağlattık bende merak ettim sizlerin bebeişleri nasıl hemen siteye girdim okudum yazışmalarınız.. Kurtulcak eski halimizi alıcaz rida ben buna inanıyorum yada inanmak istiyorum :çok üzgünüm:

ya bana kimse demedi hergün dışarda olduğum halde. kıyafet bakmaya gittim okadar. olmuyordu ama baştan söylüyorum yeni doğum yaptım onagöre bişeyler bakıyorum diye ondandır heralde. ama ben bide oğluşsuz gitmiyorum hiç biyere ondanda olabilir. bnde kaldım 65 de 10 kilo kaldı 14ü gitti. kararlıyım koşu bandı alıp hergün düzenli yürücem. unutuyorum hergün çıkıp özellikle yürümeyi güya başlamıştım 3 gün gittim kaldı öyle. bide çok uyuyorum oğluş 7de kalkıyor sabah beraber eme uyana 11 bazen 12yi bulabiliyor gecede geç yatıyorum ama ben bu uykuyla veremem kiloları. hamileyken hiç uyumadım doğurunca uyku bastırdı yahu

Arkadaşlar doktorlar emziren annelere diyet tavsiye etmiyor biliyorsunuz..Bende bugün dinledim normalden daha fazla kilo alan annelerin kiloları ancak 1.5 yıl gibi bir zamanda gidiyormuş..Üstelik bırakın egzersizi enerjiye ihtiyacınız olduğu için bebekle beraber sizde uyuyun diyorlar..Dolayısıyla sporla zayıflamada hayal gibi bişey 6. aya kadar..:çok üzgünüm: Ben hiç kasmıyorum çünkü zaten gram gram veriyorum..Doğumdan bu tarafa sadece bir kilo verebildim hala 11 kilo üstümde birde evlendikten sonra aldığım 5 kilo var 16 kilo..Üstelik emzirirken acıktığımı da hissediyorum..Dikkat etmeden herşeyden yediğimde oğlum güzel kilo aldı ama dikkat ettiğim zaman onunda kilo alımı azaldı..O yüzden artık çok takmıyorum kafaya..Önemli olan önce oğlumun sağlığı..Bu kilolar elbet gidecek ama bizim düşündüğümüz gibi hemencecik gitmeyecek..Ama ilginç zaman çabuk geçiyor..İki ay bitti bile ..Napalım biraz böyle paspal, tombiş yarı hamile görünümlü dolaşacağız bir süre daha..Herşeyi kafaya takmakla olmuyor ya..Eminim kafaya takmasak daha kolay veririz..Anlamayız bile nasıl gittiğini..

ben de 61 kg da tatıldım kaldım.emziriyorum ama bi gr bile gitmiyor.yemekten kısmayınca olmuyor.çok çabuk acıkıyorum.günde 10 dk egzersiz yapıyorum ama yeter mi hiç!!!!(twist&shape var onunla ancak 10 dk yapılıyor spor) 7-8 kilo fazlam var.eski kıyafetlerimi giymem için.eğer yemezsek de bebeğimiz vitaminsiz kalır. zor valla işimiz.

ben 57 kiloyla hamile kaldım 75te kapattım ama dogumda 10 kilo attım ve bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum hemde sezaryan dogum yapmama ragmen şuan 62 kiloyum aman takmayın kızlar kafaya kadının fendi herşeyi yendi
77 ile doğuma girdim.benim doğumda yalnızca 5 kg gitmişti..72 ile eve döndüm..bir iki hafta sonra 3 kg daha attım toplam 8 kg ile kapattım daha 3-5 güne kadar 69 kg idim şu an 70kg..ooooooff offffffffffffffff:uhm:nasıl gidicek bu kilolar veren nasıl veriyor ki...
3 gün spor yaptım..vermek yerine bir kilo bile almışım..evden dışarı çıkmıyorum..çok sıcak ve çok fazla nem var..herkes denize giriyor..benim mayonun içine girmem için 57 ye düşmem lazım...
ebrucum dediğin doğru aslında ama bunu kendime anlatamıyorum...eşim de çok kızıyor bana..bir daha kilo mevzusunu dinlemek istemiyorum dedi kahvaltıda çok sinirlendi..hayıflanıyorsun sürekli ama hiç bir çaba sarfetmiyorsun ...dedi..
haklı adam...biraz yaklaşsa, seni seviyorum dese iki lafımdan biri 'ama ben çok kilo aldım...' oluyor..senağlama

ridacım bu karada takma emziriyoz şu anda o yüzden yiyoruz haliyle hele bir 6 ay geçsinkısarız azcıkk hgider kilocuklar hele bi sütümüz yetsin
bu arada ne sporu ya ben popomu kaldıramıyom yerimden ççoçukla ilgilenmekyten ben evde napcam yaaaaaaaaaaa

ya bu kilolar gidicekte bazı fotolarda ayı yogi gibiyim kızım ilerde bakınca anne bu ne hal dicek bide insan kendini böle pek beğenmiyo :KK43:

mrb arkadaşlar rekor bende galiba tam 32 kilo aldım. yani 50i le hamile kaldım 82 ile normal doğum yaptım.şuan oğlum 2 aylık ve ben 65 te kadım :KK43:(

X