Doğum sonrası kilolarımız ne durumda:)) ???

valla iyi gitmiş bence.13 kilo gitmiş işte daha ne olsun.eğer 64sen 8 kilo fazlan var demektir.62isen 6 kilo fazlan var.ben de 7 kilo vercem daha.ben de 21 kilo almıştım.53ten 74e çıkmıştım.60a düştüm bildiğin gibi ama dahası yok. eşimle iddiaya girdik.5 ay içinde yani şubata kadar bu kiloları 5 kilo vermem lazım en az. napcam bilmiyorum.şu elma sirkesini bi denicem.bakalım ne olcak.diyet bölümüne girdim.ayda 2 kilo verenler var. ben ayda bi kilo versem yaza kadar bişey kalmaz zaten.hem ikinci dönem okula başlıcam ve hiçbir kıyafetim olmuyor.takımlarım,kumaş pantolonlarım olduğu gibi duruyor. herhangi bi kıyafetle okula gidemem oyüzden en azından 55 kiloya düşmem lazım. aslında eşimde kilolu olmamdan şıkayetçi.bişey söylemiyor ama iddaya girmesinden belli.benim de canım sıkılyor.6 ayı beklicektim ama vazgeçtim yememden biraz kısmaya karar verdim.böyle kalmak istemiyorum.

kız 83 değil 87 di ikimizinkide! 4 cm kırpmışsın sen.:lepi: aaah aaah 60 lardaydı bizamanlar eksiğim vardı fazlam yoktusenağlama

amaaaan mercanında morelini bozmıyalım. boşver elifciğim ya mercanla çektirdiin o gözlüklü resimde fiçte fena gözükmüyorsun çok güzel ve zayıf çıkmışsın. ama profilindeki resimden hiç bahsetmek istemiyorum yanlış anladım heralde o sen değilsin çünki hiç benzetemedim mercanla olan resmine:uhm:-tatlicadiarzu- foto montajmı yoksa kıııs:CüvCüv:

anemm ben nie öle hatırladım 87 mi bak yine bunalıma girdim kafamçokkarıştı

ben yanlış telafuz ettim canım ya. ben 56 ile hamile kaldım 77 kilo ile doğuma gittim. doğumdan geldiğimde 67 kilo idim. 3,5 ayda 3 kg vermişim.. dün arkadaşda çekildim 62 geliyor. ama 2 kilo eksik çekiyor dediler... o zaman 64 oluyorum. eve bi tartı şart oldu gari... yani toplanda 21 kg aldım. 10 kg doğumda verdim 67 şimdi 62 mi 64 mü karar vermiş değilim :roflol: tartı alam bari yaaa..
gerçi geçen biri dediki ooo kilolar gitmişş. aman da bi keyfim yerine gelmiş anlatamam. ama teyzemler falan göbeğe bak içinde bi tane daha var diyorlar. dost acı mı söyler bilemiyorum CADIARZU

canım hemen hemen aynı kiloda hamile kalmışız ...ee sen benden daha iyisin yahu..ben de 57-58 gibi hamile kaldım..77-78 gibi doğuma girdim..evde bir tartıldım...5 kg vermişim 73 kg..iki hafta içinde 70 ve bir hafta sonra 69 oldum..yani doğumdan sonra 8 kg gitmiş oldu ve ben 3,5 aydır 70-69 arası geldim gittim..şu an 68 kiloyum...yani benim 10 kg daha yeni gitmiş oldu ...

elma sirkesi muhabbetine bende başlıcam ama kusarsam bırakırım...-tatlicadiarzu- keşke bu sirke sadece göbeğimi eritse.... bi de basenlerimi... sihirli değnek yok mu bacılarrrrr. bi 90 60 90 ve çatlaksız yapıverin beni..:dance:

ridacım şu sirke karışımı yemeklereden ne kadar önce içilcek. bide tadı nasıl bişi ya. garip tir onun tadı.. bide ben deneyim oruçlardan sonra...

Aaa ne güzel herderde deva bu sirkebal denemkte fayda var..

Ridecim sagolasin,Allah razi olsun senden.Kac gundur araniyordum....Gokcen valla iyi aklina gelmis bu soru.Evet ridacim sicak suyta mi koymak lazim,,,Bu arada Hala olmanida kutlarim.Allah yengeni bir avazda kurtarsin....

Derya, benim annem de izmirli.Butun ailesi orda.Senin konusmani bazen onlara benzetiyorum icim sicacik oluyor.Ozellile su GARI kelimene bayildim...Bizimkiler cok kullanir...Sonrada ustune meshur su olayi anlatirlar....Kasabadan ,sehire gocen bir ailenin arsanda gecn konusma....Izmire geldik GARiK ,GARiK demeyelim GARiK.....Sirf bu ozlemden su yol arkadasim dizini izliyorum,Ayni bizim oralarin konusmalari...Ayni zmanda babaannemlerde manisali...Hep yore sivesi iste ne yaparsin cekiyor...

kızlar elma sirkesini verilen ölçülerde, yemeklerden yarım saat önce ve sıcak / soğuk farketmez..benim tavsiyem ılık içilmesinde fayda var :)) tadı biraz boğazınızı yakabilir, ben nefes almadan bir defada içiyordum..

Son düzenleme:
Ridecim sagolasin,Allah razi olsun senden.Kac gundur araniyordum....Gokcen valla iyi aklina gelmis bu soru.Evet ridacim sicak suyta mi koymak lazim,,,Bu arada Hala olmanida kutlarim.Allah yengeni bir avazda kurtarsin....

Derya, benim annem de izmirli.Butun ailesi orda.Senin konusmani bazen onlara benzetiyorum icim sicacik oluyor.Ozellile su GARI kelimene bayildim...Bizimkiler cok kullanir...Sonrada ustune meshur su olayi anlatirlar....Kasabadan ,sehire gocen bir ailenin arsanda gecn konusma....Izmire geldik GARiK ,GARiK demeyelim GARiK.....Sirf bu ozlemden su yol arkadasim dizini izliyorum,Ayni bizim oralarin konusmalari...Ayni zmanda babaannemlerde manisali...Hep yore sivesi iste ne yaparsin cekiyor...

teşekkürler elifcim..hayırlısıyla kurtarsın Rabbim..benim yengemde akdeniz anemisi var..yalnız taşıyıcısı..hastası değil...Allahtan bebeğin gelişimi normal ancak yengem hamile olmasına rağmen çok zayıf duruyor..yüzü sapsarı -idi..şu anda 2 ünite kan verilince ellerinin içi yanakları kırmızı kırmızı olmuş..inşallah doğumda bir sorun olmaz...

kızlar dualarınızı eksik etmeyin..
yeğenimin adını benim koymamı istemişti yengem..ben de rüyamda ECRİN ismini gördüm..Allahın hediyesi yazıyordu ismin karşısında..ilginçtir ecrinin anlamını bilmiyordum ve hiç aklımda yoktu..rüyadan sonra nette araştırdım gerçekten de Allahın hediyesi yazıyor...(2002 de evlenmişlerdi 5 yıldır bebek istiyorlardı, olmuyordu bu yüzden bu bebiş hepimiz için çok değerli) yengemin çok hoşuna gitti bu isim..Annemin adı EBRUKE..yeğenimin adını ebru koymak istiyorlardı EBRU ECRİN olsun dediler telaffuzu zor olur diye değiştirdiler şimdi ECRİN diyorlar..
Rabbim hayırlısını versin inşallah..

ridacım Allah ım hayırlı doğumlar nasip etsin yengene canım . gerçekten bu kadar uzun süre bekledikden sonra bu isim çok yakışacak minik Ecrin e. dualarımız sizinle inşallah...

ridacım allahın izniyle ecrinde hayatınıza güzeelikler katacak yengende sağ sağlim kurtulacak inş
rüyanın çıkması ne güzel hemde bu şekil çok garip aslında

benimde rüyalarım çıkar en son kaynımın atanacağı okulun adını gördüm eşime dedim ki bu okula atanacak inanmadı tabi bir hafta sonra dediğim köye atandı
rüyamda kimi görsem ya haber alırım yada onu görürüm mutlaka olur yani
eşime diyom bi yanlış yapma bak rüyama girer allah bana gösterir gülüyo

Ridacım yengene çok geçmiş olsun canım..

Bebiş az daha adaşım olacakmış ama kısmet diil heralde..

Bu arada benim bu sirkeli suyla ilgili bir tereddütüm var..Aynı şeyi Funda Çayında da yaşadım aslında.Bizim içtiğimiz herşey süte geçiyor dolayısıyla biz kendi yağlarımızdan kurtulalım derken aslında bebeklerimize de veriyoruz bu tarz şeyleri..Ben Funda çayı içtiğim dönemde oğlum sadece 600 gr aldı..Acaba bununla alakalımı diye düşünmeden edemiyorum..O yüzden ben tüm zayıflatan aktiviteler içecekler için 6. ayın dolmasını beklicem biraz..

benim de endişem o.. bebeğe zararı olur mu?elma sirkesinin bi zararı olmaz diye düşünüyorum ama belki ben de beklerim.

Ebrucum ridanın yiğeni seninle adaş değil ama bizim kızla adaş olucak.. allah sağlıkla her ikisinide kurtarsın ay ne diyim öyle zor bi doğum yaptımki allah yardımcısı olur inşallah bi avazda kurtarsın ne güzel bi temenniymiş sancı çekerken anladım

ridacım allah hayırlı doğumlar nasip etsin yengene. mevlam her isteyee versin doğup adıyla yaşasın inşallah

rida Allah hayırlısıyla kucağınıza almak nasip etsin yeğeninizi.. bende kızıma ecrin ismini koymak çok istedim ama nasip olmadı. babamız telafuz olayına takmıştı. ecrin ceren istiyordum. ama sonra kayınvalidemin ismini koymaya karar verdik. anlamı çok güzel ben de daha önce düşük yaşadım kızıma hamileliğimde çok zor geçti o yüzden ecrin istemiştim ama nasip işte.. hayırlısı olsun Allah bi avazda kurtarsın ...

Sevgili mayıs anneleri..Bende sizdenim ve sizleri uzun zamandır takip ediyorum,pek yazmasamda sizlerin yazdıklarını okuyup çok şeyde öğrendim.Bende 23 mayısta doğum yaptım.O kadar moralim bozuluyor ki şu kilolara anlatamam,psikolojim bozuldu resmen.Hayatımda kendimi hiç bu kadar şişman ve biçimsiz görmedim.Doğum öncesi 65 civarı idim ve doğuma 85 ile gittim.74 e kadar düşmüştüm ancak yine 75 e çıkmışım.Anlamıyorum zayıflayayım derken kilo alıyorum birde.Yemekten çok kısamıyorum çünkü hemen sütümü etkiliyor.
oOoof off.
Elma sirkesinden bahsedilmiş,nasıl kullanılıyor?Birde sütün tadını bozarmı acaba?
Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

casser hoşgeldin bacımm.. valla duyumlarıma göre işe yarıyormuş ama benim midem hassas olduğu için içemicem sanırım.. kusarım ben ööööö.... tadı kötüymüş diyenler var limonata gibi diyenler var. artık ağız tadına göre değişiyor sanırım.. boşver bak emziriyormuşsunda... beni gibi sütü olmayıp emziremeyenlerde var. asıl problem ben de. sütüm yokkkk emzirmiyorummmm hala 62 kiloyummmm 3 tartı da tartıldım 62 çıkıyorum kızlar.... oleyyyyyyyyy

Sevgili mayıs anneleri..Bende sizdenim ve sizleri uzun zamandır takip ediyorum,pek yazmasamda sizlerin yazdıklarını okuyup çok şeyde öğrendim.Bende 23 mayısta doğum yaptım.O kadar moralim bozuluyor ki şu kilolara anlatamam,psikolojim bozuldu resmen.Hayatımda kendimi hiç bu kadar şişman ve biçimsiz görmedim.Doğum öncesi 65 civarı idim ve doğuma 85 ile gittim.74 e kadar düşmüştüm ancak yine 75 e çıkmışım.Anlamıyorum zayıflayayım derken kilo alıyorum birde.Yemekten çok kısamıyorum çünkü hemen sütümü etkiliyor.
oOoof off.
Elma sirkesinden bahsedilmiş,nasıl kullanılıyor?Birde sütün tadını bozarmı acaba?
Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Canim hosgeldin aramiza.Takma kafana ben mayis annelerinin en siskosuyum.Emzirdigine gore gideck elbet ama zamanla....Bende deryacigim gibi emziremeyenlerdenim....Ramazan sonrasini bekliyorum artik..

X