Doğum sonrası kilolarımız ne durumda:)) ???

ilk doğumdan sonra 10 kilo kaldı üzerimde 9 ay boyunca vitamin,demir ve kalsiyum ilacı kullandım çoook kilo aldım oğlum 7 yaşında veremedim 10 kiloyu şimdi tekrar hamileyim.

Benimde 10 kilo fazlam kaldı çok korkuyorum :1shok: :1shok: yaa bendee senağlama

2 aydır aynı kilodayım,nasıl oluyorsa ne düşüyor ne artıyor...yani hala fazlalıklarım benimle..

2 aydır aynı kilodayım,nasıl oluyorsa ne düşüyor ne artıyor...yani hala fazlalıklarım benimle..

ben de 3 aydır aynı kilodayım neden aceba?
inşallah işe başlamış olmam kilolarıma iyi gelir..sinirlerim bozuluyor..

Bi arkadaşım vardı doğumdan sonra çok kilo almıştı 50ile hamile kalıp 85 le doğuma giti doğumdan sonra 72 de kalmıştı en son gördüğümde... uzun zamandır görmüyordum bebeği şimdi 8 aylık kız eski formuna kavuşmuş bana iyi moral oldu şu göbüşüm bi gitse tam süper olucak..
Bugün tv de izledim her akşam maydanozun saplarını 3 dakika kaynatıp 1 tatlı kaşığı bal ve biraz limonla içmek yağları eritip dengeliyormuş zayıflamayada yadımcı oluyormuş denemeyi düşünüyorum bi zararı olacağını sanmıyorum

ben de 3 aydır aynı kilodayım neden aceba?
inşallah işe başlamış olmam kilolarıma iyi gelir..sinirlerim bozuluyor..

Ridacığım bende anlamadım bu işi...
Ama ben işe başlamış olsaydım kilolarım yavaş yavaş erirdi...çünkü iş başka bir eksi kalori..seninde işe başlaman yeni oldu canım yakında gider güzel canını sıkma..

kızlar bende aynı valla 9 kilo fazlam kaldı 15 günde 1 kilo verdim sabah aç karna bir su bardağına 2 tatlı kaşığı elma sirkesi 1 tatlı kaşığı çiçek balını karıştırıp içiyorum bardağın yarısına kadar sıcak su yarısı soğuk su ılık olucak yani gece yatarkende içiyorum dediğim gibi 15 gün oldu başlayalı 1 kilo gitti devam edicem sonuna kadar hiçbir yan etkisi yok aksine vücudumuza faydası var araştırın internetten isterseniz bence deneyin kızlar

Maydonoz fazla alınırsa sütü azaltıyor arkadaşlar o yüzden en azından emzirdiğiniz sürece maydonozu çok tüketmeseniz iyi olur..

Elma sirkesi ve bal karışımlı ılık süt bende hiç fayda etmemişti bir zamanlar..

Bu arada bende bugün 71 kiloymuşum..Gün içinde bir kiloya kadar fark ediyor..Yani hamile kaldığım kiloya 11, evlilik öncesine 16 kilo fazlam var :KK43:(( Emzirmekten ziyade sanırım bebek hareketlenince peşinde koşturmak zayıflatıyor anneyi..

Son düzenleme:
Maydonoz fazla alınırsa sütü azaltıyor arkadaşlar o yüzden en azından emzirdiğiniz sürece maydonozu çok tüketmeseniz iyi olur..

Bu arada bu elma sirkesi ve bal karışımlı ılık süt bende hiç fayda etmemişti bir zamanlar..

Bu arada bende bugün 71 kiloymuşum..Gün içinde bir kiloya kadar fark ediyor..Yani hamile kaldığım kiloya 11, evlilik öncesine 16 kilo fazlam var :KK43:(( Emzirmekten ziyade sanırım bebek hareketlenince peşinde koşturmak zayıflatıyor anneyi..

ebrucum tebrik ederim vermişsin valla..ben 3 aydır 69-70 arasında gelip gidiyorum. Parafinli korsenin de hiç bir faydasını göremedim..çıkardım attım..:nazar:

Bi arkadaşım vardı doğumdan sonra çok kilo almıştı 50ile hamile kalıp 85 le doğuma giti doğumdan sonra 72 de kalmıştı en son gördüğümde... uzun zamandır görmüyordum bebeği şimdi 8 aylık kız eski formuna kavuşmuş bana iyi moral oldu şu göbüşüm bi gitse tam süper olucak..
Bugün tv de izledim her akşam maydanozun saplarını 3 dakika kaynatıp 1 tatlı kaşığı bal ve biraz limonla içmek yağları eritip dengeliyormuş zayıflamayada yadımcı oluyormuş denemeyi düşünüyorum bi zararı olacağını sanmıyorum

aaah aaah 68 kg a düşmek bile öyle uzak görünüyor ki..

canancım ewet maydonoz suyu zayıflatıyo diyorlar da bende çok severim maydonozu ama malesef maydonoz sütün azaltan besinler arasında...
ben şuan kiloları hiç takmıyorum daha 9 kilom var...ilk altı ay zayıflamayı düşünmüyorum bile bebeğim için...

bunu bilmiyordum iyi oldu öğrendiğim zayıflıcam diye kızımı sütsüz bırakamam saolun arkadaşlar

benim sütüm yokkk emziremedim bebeğimi.... senağlama
ben 77 ile doğuma girdim doğumdan sonra 67 idim
3 ayda 3 kilo vermişim ve böyle çakılı kaldım 64 e.
oy oyy bu göbek bu basen nasıl gitcek bakalım.:çok üzgünüm: şu 6 ay dolsun diye bekliyorum ama benden daha ne 6 aylar geçerr...kaydirigubbakcemile3 bi tarafımı sıkıpta ne hareket ne rejim ne diyet...:nazar:

kızlar ilk 6 ay boşverin kilo vermeyi. ek gıdaya geçince yavaş yavaş veririz dikkat ederek ydiklerimize.

Kizlar dogum yapanlar bolumunde bir arkadas yazmis...Kiizi 8 aylikmis ve 2aylik hamileymis....Once uuzlmus ama simdi kabullenmis durumu..Dr sezryanla dogum yapanlara 2yil dogumu yasakliyormus,bana boyle birsey soylenmedi gerci ama...Nedenide sezryanla dogum yapanlarin vucutlari eski haline ancak 2 yilda geliyormus...Ozellikle karnimiizin duzelmesi...Bend ebu dikis yerlerim niye hala aciyor diyordum ...Meger normalmis...Spora baslayinca mekik cekmeye calistim ,karnim gitsin diye ama biraz agri oldu,korkup biraktim

tbi yaa hatta ağırda kaldırmayında diyorlar karın kasları en zor dikilen yermiş ve iyileşmesi çok zaman alırmış aman dikkat kızlar zayıflıcaz diye başımıza daha kötü şeyler almayalım

Kizlar dogum yapanlar bolumunde bir arkadas yazmis...Kiizi 8 aylikmis ve 2aylik hamileymis....Once uuzlmus ama simdi kabullenmis durumu..Dr sezryanla dogum yapanlara 2yil dogumu yasakliyormus,bana boyle birsey soylenmedi gerci ama...Nedenide sezryanla dogum yapanlarin vucutlari eski haline ancak 2 yilda geliyormus...Ozellikle karnimiizin duzelmesi...Bend ebu dikis yerlerim niye hala aciyor diyordum ...Meger normalmis...Spora baslayinca mekik cekmeye calistim ,karnim gitsin diye ama biraz agri oldu,korkup biraktim

DEMEK KAZAYA KURBAN GİTTİ BİRİLERİ HA:tomato: BENDE ÇOK MERAK EDİYORDUM ACABA KK DE ÇIKACAKMI BRİLERİ ERKENDEN HAMİLE KALACAK HERKEZ KORKUYORYA. KOCASIDA SEVİNMİŞTİR HERALDE YAPTIĞINAlaelaelaelaelae

62 kilo ile hamile kaldım
73 kilo ile doğuma girdim
Doğum sonrası kilom 65 idi
Ama süt olsun diye yedimde yedim
(İlk haftalarda sütüm fazla yoktu telaşa kapıldım
şekerli gıdalardan nefret ederim ama görseniz
can havliyle şekerli sütler, şerbetler, kompostlar vs.
şimdiki aklım olsa tabiki bu kadar yüklenmezdim
ama iş işten geçti)
Şimdiler de 70 kiloyum ya çıldırıyorum
Nasıl vercez bu fazla kilolarııı

Anam senin durum bize göre daha başka ne güzel doğumdan sonra hiç bişeyin kalmamış. Ama sütte bebiş için öenmli veririsin canını sıkma. Canını sıkma desemde inanma çünkü sıkılmasa ben sıkmazdım ama inanıyorum bigün eskisi gibi olcammmmmmmmm.

X