Doğum sonrası annenin yanında kim kalmalı ?

ben çekinirim memeyi tutturmak falan kendimiz halledemezmiyiz ya

Ağlıyo ya emmek için bebek. Ulan feriştahı gelsin gözün görmüyo. Rahatsız olan kendi çıksın. Meme bebeğe aittir.
Başka ortamlarda ben çıkar boş yerde emziririm de hastane odasında eltimin kaynananın emzirmeme bakmasını kaldıramam valla abartı gelebilir…

Ay yok yemekten hiç anlamaz ama kaynanam 1 saatte 3 çeşit yapar evde olursa. Olmadığı zamanlarda da annem evde yapıp getirsin banyo kolay ben su dökerim eşim tutar.

Bencillik mi yani benim yaptığım kız
Yoo canım her aile düzeni farklı. Sizin ilişkinizd farklı. Benim kaynanam çok hassas sahiplenmemi çok istiyor bende ayırmıyorum kızımdan diyor hep. Kızıma 2 kavanoz verdiysem sana da 2 kavanoz der o yüzden alınır ağlar yani.

ben çekinirim memeyi tutturmak falan kendimiz halledemezmiyiz ya
Hemşire gösteriyor tabi ki, ilk emzirmeyi filan onla beraber yapıyorsun. Ama her bebek hemen memeyi tutamıyor. O zaman bilen biri işe yarıyor.

Ya aslında konu o ilk anın şaşkınlığı ve yorgunluğunda bilen birinin yardımı. Ama olmazsa ne olur. Daha çok zorlanırsınız ama halledersiniz.

Eltime de söyledim, çocuğu görmeye geliriz dedi…
Emzireceğim zaman dışarı çıkacaksınız ama dedim

Sende ilk başta benim gibisindir sonradan açılmışsındır ya ben nasıl açayım
Valla bende emziremem mahrem ya. Örtü bile aldım yanıma. Çıksınlar odadan emzirirken söylerim bende. Hatta gerekirse annemde çıksın

Eşiniz herşeyi yaparim demiş güveniyorsanız bence eşiniz kalsın...Annenizin özel durumundan dolayi diyorum.. Benim erkek çalışma arkadaşlarımdan birisinin hanımı 3 doğum yaptı hepsinde o kaldı maşallah hallettiler yani...Hem anneniz ve kayinvalideniz evde daha yardımcı olur..En azından yemek yapsalar o bile fayda..

Bunu annemde söyledi. Çocuk tutamıyor memeyi tutturmak lazım diye. Anne mememi mi ellicen yapma herkesin içinde sakın dedim. İyi sen tuttur o zaman dedi ne bileyim ben odada yalnız olmayacağız görsünler istemiyorum. Özelliklede görümcem eşimin annesi falan.

Annem hayatta olsaydı kesinlikle annemi isterdim. Ama kayınvalidem de gelirdi her halükarda, ki gelecek de hem doğuma hem sonrasında kalmaya. Sizin kv alt kattaymış zaten sizde kalmasına gerek olmaz. Anneniz sizde kalır.

O zaman inşallah güzel bir doğum olur diyelim herkes için. Çabucakta toparlanırım. Bazı arkadaşlarım annelerinin 40 gün kaldığını lazım olduğunu söylediği için tedirgin oldum.
OLabilir herkeste durum farklı. Sersemlik oluyo uykusuzluk oluyo alışmak zaman alıyo. Ama bünye meselesi. Ben 10 güne tamamdım yeni rutinime. Ameliyatli olduğumu unutmamaya çalışıp duruyodum hatta ters bi hareket yapmayayım diye

Annem hayatta olsaydı kesinlikle annemi isterdim. Ama kayınvalidem de gelirdi her halükarda, ki gelecek de hem doğuma hem sonrasında kalmaya. Sizin kv alt kattaymış zaten sizde kalmasına gerek olmaz. Anneniz sizde kalır.
Anneliğine bol rahmet canım benim. Onun adına fatiha okuyacağım. Sağlıkla büyütelim

Harika bir süre. İnşallah bende en kısa sürede alışırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…